Pliiatsetaadist äädikhappeanhüdriidi?

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Super põhiküsimus, aga ma tean, et fenüüläädikhappe p2p-ks võib kasutada äädikhappe asemel pliiatsetaati.

Mulle jäi mulje, et see on tingitud sellest, et pliiatsetaat tekitab kuumutamisel AA-d?

Kui see on nii, siis kas seda võiks lihtsalt kuumutada ja destilleerida?

Madala kvaliteediga postitus, ma tean, aga ma pean teadma, küsin siin siis ise kaevates.
 

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Ma tean, et seda saab valmistada dissulfiidist või vääveldikloriidist, ma unustan, aga ma olen lihtsalt uudishimulik
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Tere Katty Korner,
S2Cl2 või SCl2 kasutatakse vist tionüülkloriidi valmistamiseks.

Tahaksin leida meetodit äädikhappeanhüdriidi valmistamiseks pliiatsetaadist. Ma leian selle üles ja vaatan, kas ma saan selle postitada.
 

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Sciebcemadness ütleb, et AA saab valmistada sarnaselt atsetüülkloriidi ja naatriumatsetaadi kasutamisega, kuid võite asendada vääveldi/monokloriidiga. Seal foorumis oli kunagi mingi pildi juhendi moodi asi, vaatan, kas ma leian selle üles.

Pliiatsetaadi kohta mõtlen lihtsalt, sest äädikhape on odav ja kergesti kättesaadav, liitritsa on lihtne saada, seega ka pliiatsetaadi valmistamine on lihtne. Siis lihtsalt kuumutada ja võibolla saab plii taaskasutada, viskades rohkem äädikhapet sisse, idk.
 
Top