Amfetamiin P2P-st (fenüül-2-propanoon)

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1

D4mFCvyGwg

Sissejuhatus

Amfetamiini saab 30%-lise saagisega üheastmelise sünteesi käigus fenüülatsetooni refluksimisel etanoolis koos ammoniaagi, alumiiniumkruusa ja väikese koguse elavhõbedakloriidiga. Proovides seda reaktsiooniprotseduuri amfetamiini jaoks, leiti, et reaktsiooni saagis ei olnud nii suur kui pervitiini puhul (vastavalt 30% ja 70%). Siiski muudab menetluse lihtsus selle meetodi väärtuslikuks. See on lihtsaim viis amfetamiini sulfaadi saamiseks P2P-st. Teist viisi saate teada teemas Dekstroamfetamiini süntees P2P-st (S)-(-)-α-metüülbensüülamiini abil.

Seadmed ja klaastooted.

Reaktiivid.

  • 40 g, 0,3 mooli fenüülatsetooni (P2P) [CAS: 103-79-7].
  • 200 ml etanooli (EtOH) 96-98 %.
  • 200 ml 25 % ammoniaakalk (NH4OH).
  • 40 g, 1,5 mooli Al-grit.
  • 0,3 g,1 mmol Elavhõbedakloriid (2) (HgCl2).
  • ~200 ml Destilleeritud vesi.
  • 120 g kaaliumhüdroksiid (KOH).
  • ~450 mL Dietüüleeter (Et2O).
  • ~ 200 ml soolhappe 20 % (HCl) vesilahus.
  • ~ 200 g naatriumsulfaat (Na2SO4).
  • ~ 30 ml väävelhappe kontsentratsioon 98%.
18aQPG6yJ9
1-fenüül-2-aminopropaansulfaat:
Keemistemperatuur (vaba alus): 200-203 °C 760 mm Hg juures;
Sulamistemperatuur: 280-281 °C;
Molekulmass: 368,5 g/mol;
Tihedus: 0,936 g/ml;
CAS-number: 60-13-9.

Menetlus

40 g (0,3 mooli) fenüülatsetooni, 200 ml etanooli, 200 ml 25 % ammoniaagi, 40 g (1,5 mooli) Al-griti ja 0,3 g (1 mmol) HgCl2 segu soojendatakse 2 l ümarpõhjalises kolvis koos tagasivoolukondensaatoriga tugeva segamisega kuni reaktsiooni toimumiseni, mille järel soojendamine lõpetatakse kohe. Kui reaktsioon muutub liiga ägedaks, tuleb seda jahutada. Kui reaktsiooni vägivaldsus on vähenenud, tagasilöögitakse segu tugeva segamise korral umbes 2 tundi, kontsentreeritakse vaakumis 200 ml-ni ja valatakse jäävette, leelestatakse 120 g KOH-ga ja ekstraheeritakse eetriga (100 mL x 3). Ekstraktsioonid töödeldakse 20 % HCl-ga, saadud veekiht leelestatakse ja ekstraheeritakse 150 mL eetriga. Orgaaniline kiht kuivatatakse Na2SO4 peal, eeter aurustatakse ja jääk destilleeritakse vaakumis. Saagis: 12,5 g (30 %).
AgTpqxtUdZ
Amfetamiinsulfaadi valmistamine väävelhappe tilkhaaval lisamise teel annab 96-98 % toote puhtusega 99,2-99,8 % (USP-klass), mis filtreeriti valge pulbrina Buchneri kolbi ja lehtersahvli peal ning kuivatati õhu käes. Siit ja siit leiate vastavalt video- ja foto-käsiraamatuid hapestamisprotseduuride kohta.
 
Last edited by a moderator:

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
214
Points
33
Reaktsioonid kulgevad vastavalt skeemile 1.
NbjWUpSrBQ

Seadmed, reaktiivid ja klaasnõuded 1. ja 2. katse jaoks.

  • 10,5 grammi 14μm alumiiniumfooliumi
  • 0,1 grammi elavhõbedakloriidi
  • 50 ml 20-25%-list ammoniaaki
  • 10 grammi naatriumkloriidi 30 ml vees
  • 10 grammi puhastatud P2P ja 10 gramm puhastamata P2P (P2P, mis on saadud P2NP redutseerimisel naatriumborohüdriidiga).
  • 100-150 ml 88% etanooli
  • 150-200 ml DCM (diklorometaan)
  • 3-5 ml kontsentreeritud väävelhapet (80%)
  • pH-indikaatorpaber
  • 2 liitrit tehnilist vett koos 500 grammi jääga
  • 20-30 grammi veevaba naatriumsulfaati
  • 10-15 ml 25% NaOH (naatriumhüdroksiid)
  • 35-40 ml atsetooni
  • 2-liitrine, 500-liitrine ja 250-liitrine kolb
  • Kondensaator
  • Lahusti destillatsiooniseadeldis koos veevanniga
  • Vaakumfiltreerimisseade
  • eraldussahtel
  • Silikoonrasv jahvatamiseks
  • Filtripaber
  • Trummid
  • keeduklaasid
  • Kuumuti

1. etapp.Alumiiniumamalgaami moodustamine.
Kolbi valatakse kaks liitrit vett ja lisatakse alumiiniumfoolium nii, et see on vee all. Lisatakse kuiva elavhõbedakloriidi ja segu segatakse jõuliselt, kuni toimub aktiivne vesiniku areng ja fooliumile tekib tuhmumine (umbes 10-15 minutit).
Joonis 1
ANueSvskFo


Joonis 2

Tq2CiBcKWD

Seejärel lahus nõrutatakse ja alumiiniumamalgaam loputatakse kaks korda destilleeritud veega.

Puhastatud P2P Joonis 3

XdeAOCQVuD


Puhastamata P2P Joonis 3.1
WxOPi7N1GE


2. etapp. Redutseerimine ja ekstraheerimine.
Kolvi jahutamiseks tuleb eelnevalt valmistada jääkülma vett. Saadud alumiiniumamalgaamile lisatakse ammoniaak, naatriumkloriidi lahus, P2P ja etanool. Ühendatakse tagasivoolukondensaator. Puhta P2P puhul algab eksotermiline reaktsioon 5-10 minuti pärast ja ebapuhta P2P puhul peaaegu koheselt.
Joonis 4

MxYE6LojQl


Reaktorit tuleb jahutada, kui temperatuur ületab 50-60 ℃.
Joonis 5

YhIuBKSLiZ


Reaktsioon toimub täielikult umbes 30-40 minuti jooksul. Selle aja jooksul muutuvad reaktiivid halliks massiks.
Joonis 6
7fKFci1ksW


Reaktsioonimassile lisatakse 10-15 ml 25% NaOH-d, et lahustada reageerimata jäänud alumiinium, ja seda jäetakse seisma 30-40 minutiks, kuni vesiniku areng lõpeb.
Joonis 7
HQb6PsVv28


Pärast leeliselise lahuse lisamist ja vesinikgaasi arengu lõpetamist lastakse segul settida umbes 1 tund ja seejärel filtreeritakse.
Joonis 8
XBqSd6AT3N


Puhastatud P2P-st saadud filtreeritud lahus.
Joonis 9

QBUMIRZD5z


Puhastamata P2P-st saadud filtreeritud lahus.
Joonis 10

AgIialjShz


Filtreeritud lahusele lisatakse 50-100 ml diklorometaani.
Joonis 11

Bzq1In0s4o


Saadud emulsioon kantakse mitmes portsjonis eraldussahtrisse ja lastakse settida. Diklorometaani kiht eraldatakse ja edasiseks ekstraheerimiseks kasutatakse täiendavaid diklorometaani koguseid.
Joonis 12

QG9hxbFjtO

Ekstrakt diklorometaanis (puhastatud P2P).
Joonis 13
H0qxGIHJ6k


Ekstrakt diklorometaanis (ebapuhas P2P).
Joonis 14
IYsqFkXLPj


Eraldatud diklorometaani kiht kuivatatakse veevaba naatriumsulfaadi kohal ja vajaduse korral filtreeritakse.
Joonis 15
ObIg9pDn61


Kuivatatud diklorometaani kiht viiakse kolbi destilleerimiseks. Diklorometaan destilleeritakse täielikult ära, kuni saavutatakse temperatuur 90 °C.
Joonis 16

S3upWDb1By


Jääk pärast diklorometaani destilleerimist (puhastatud P2P).
Joonis 17

9tVRwDXx3r


Jääk pärast diklorometaani destilleerimist (ebapuhas P2P).
Joonis 18

RUzV1SZhg9


Saadud amiinile lisatakse 10-15 ml atsetooni ja aeglaselt kontsentreeritud väävelhapet, kuni pH saavutab 5,5-6. Seejärel aurustatakse saadud lahus kuni kristalliseerumiseni.
Joonis 19
IlHiVK7G6T


Kristalliseerunud mass segatakse 15-20 ml külma atsetooniga, segatakse põhjalikult ja viiakse üle vaakumfiltrile. Seejärel pestakse seda veel ühe portsjoni külma atsetooniga ja kuivatatakse otse filtril või sooja õhuvoolu all.
Joonis 20
RlPwOZsdg6


Joonis 21

OdskljfWRy


Pulber on puhastatud P2P-st saadud amfetamiinsulfaat.
Joonis 22

Jl83ZhSKcH


Pulber on puhastamata P2P-st saadud amfetamiinsulfaat.
Joonis 23
BomRAsnwvO


Teoreetiliselt peaks 10 g P2P-st olema võimalik saada 10,077 g amfetamiini baasi kujul 100%-lise konversiooniga. 10,077 g amfetamiinist alusena peaks teoreetiliselt saama 1/2 mooli sulfaati ehk 13,73 g amfetamiinsulfaati.

Puhtast P2P-st saadi 5,65 g amfetamiinsulfaati, mis vastab 41,1% saagisele.

Ebapuhtast P2P-st saadi 2,29 g amfetamiinsulfaati ehk 16,68% saagist.


Järeldused
Amfetamiinsulfaadi saagis on ebapuhta P2P kasutamisel peaaegu 2,5 korda väiksem kui puhastatud P2P kasutamisel. Selline saagis on tõenäoliselt tingitud topeltsidemetega lisandite olemasolust, mis suurendavad reaktsiooni eksotermilist mõju, mis viib ammoniaagi aurustumiseni reaktsioonimahust (ammoniaak on õhust kergem, erinevalt metüülamiinist). Võttesarvesse saadud katseandmeid, on mõistlikum kasutada P2P-d metamfetamiini tootmisel.
 

Mr.Blanks00

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
43
Reaction score
19
Points
8
Tere härra, vabandust, ma tahan küsida. Ma olen teinud amfetamiini nii, et ma saan kihi õli nii palju kui 25 grammi ja kui ma teen sulfaatsoola saan 8 grammi, samas kui lahusest ma ekstraheerin seda ja saan ainult 1 grammi, kas see on asjakohane või mitte härra, sorry härra 1 rohkem, kuidas kasutada seda amfetamiini mitu mg mõõduka annuse jaoks ja kuidas te kasutate seda, kas see on pill või mis, härra, palun andke nõu härra, tänan teid.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Tere, 9g kokku on liiga väike (~21% ümberarvestus). Kui palju P2P olete kasutanud? Tõenäoliselt saite 25 g mitte puhast amfetamiini vaba baasi või ma ei saanud teie tekstist selgelt aru.
Võite avada BB Wiki ==> Amfetamiini ja lugeda.
 

Mr.Blanks00

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
43
Reaction score
19
Points
8
Ma kasutasin 40grammi p2p , sain 25grammi vaba baasõli, kuid kui ma tegin sulfaatsoola, sain ainult 8grammi.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
See on üsna hea saagikus, 62,5%. Ma arvan, et ei ole puhas amfetamiini vaba alus. Saate kontrollida oma õli keemistemperatuuri. Kui see on väga erinev amfetamiinist, võite seda vaakumdestilleerida.
 

studentt

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 29, 2022
Messages
17
Reaction score
8
Points
3
tere, mul on freebase a-õli, kuid mul on mõned probleemid. see on kristallselge, kuid ph on 11,8. ja see lõhnab ka söövitavalt. mida peaksin tegema, et seda puhastada. olen teinud tavalise destillatsiooni, sest saan saavutada kõrge temperatuuri. kas peaksin seda keeva veega pesema?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Tere, Studentt. Miks te otsustasite, et see on vale? Amfetamiini vababaasil on aluseline pH, sest -NH2-rühm annab aluselise keskkonna.
milline on teie toote keemistemperatuur?
See ei ole vajalik.
 

studentt

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 29, 2022
Messages
17
Reaction score
8
Points
3
üle 200c. ma ei tea täpselt, sest minu heatmantle on ilma ekraanita. aga kui ma seda destilleerisin. jõuab keemistemperatuurini oli see midagi gaasilist. ja muutub tagasi vedelaks.
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
millises mastaabis saab seda sünteesi teha? kas on olemas mõni muu protsess, kui tegemist on umbes 1l p2p
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Ma arvan, et reaktsioon on liiga vägivaldne ja saagis väheneb. Ma ei ole kindel, et te saate seda rohkem kui 100g skaleerida.
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
okei, tänan vastuse eest! Kas te teate, milline tee on suuremate partiide puhul parim? Olen natuke vaadanud P2NP-d NaBH4/CuCl2-ga (1kg skaala), kuid otsin ka suuremaid, kui on võimalus, vabandust, et küsin siin, tean, et see ei kuulu teemasse

/Regards
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Jah, ma sooviksin teile seda meetodit soovitada
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Kui palju elavhõbedakloriidi te reccomend 800g sünteesi jaoks.
 

Mr.Blanks00

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
43
Reaction score
19
Points
8
Tere härra, kuidas te kasutate veevaba ammoniaaki, samas kui hgcl-reaktsioon peab sisaldama vee sisaldust.. saate selgitada oma meetodit.
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Nii lihtne see ongi. Juba ammu on teada tehnoloogia, milles kasutatakse autoklaavi ja veevaba ammoniaaki. Ammoniaagiballoon ühendatakse autoklaaviga ja küllastatakse jäise metanooliga soovitud massini. Tavaliselt tehakse 10-12%-line ammoniaagi lahus metanoolis. Vett on reaktsioonis muidugi väikestes kogustes, sest imiini moodustumisel vabaneb reaktsioonis vesi...
Amfetamiini võib saada nii alumiiniumil kui ka muudel katalüsaatoritel, kuid Raney või teiste metallide kasutamisel tuleb reaktsioonile lisada vesinikku.
 
Top