Kas kellelgi on häid kogemusi NaBH4\Cucl2 redutseerimisega?

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
Ma tahan küsida, kas kellelgi teist on kogemusi parima meetodi ja kiiruste ja temperatuuride kohta redutseerimiseks , ma räägin konkreetselt 2,5 dimetoksü-NS-st 2ch-ks.
ütleme midagi sellist, mida mu sõber proovis.

2 kaelaga ümarpõhjaline kolb, mis sisaldas 1:1 segu IPA:vesi massi järgi (250g/10g NS), oli varustatud kondensaatoriga ja 7,25 molaarset ekvivalenti NaBH4 lisati, korraga, tugeva segamise all ja jäeti kuni mullimine lõppes ja kõik oli lahustunud. Seejärel lisati kolbi korraga kogu NS (9,3 g).
*Kas Nabh4 lisamine teeks külmumise -16 oleks ohutu osa nabh4 lagunemisest?

Segu tagasilöögiti 15 minutit, enne kui tagasilöögireaktsioonile lisati korraga 1,2g CuCl2 dihüdraati, mis oli lahustatud minimaalses veekoguses. See oli viga ja segu kees peaaegu välja kolvi avatud külgkaelast. Järgmisel korral lisan seda kahes osas. Seejärel refluksiti reaktsiooni veel tund aega. Märgati väga nõrka metüülamiini lõhna, mis viitas sellele, et minu nitrostüreen ei olnud piisavalt puhas ja sisaldas veel nitrometaani, mis redutseerus metüülamiiniks. See tegi mind aga tegelikult õnnelikuks, sest see oli tõendiks nitrogruppide redutseerimisest.

Pärast tagasivoolu lasketi reaktsioonil jahtuda umbes toatemperatuurini ja lisati kontsentreeritud äädikhapet, et neutraliseerida ülejäänud NaBH4, kuni äädikhappe lisamisel ei tekkinud enam mullimist. Selleks kulus umbes 20 ml äädikhapet.


Töötlemine:

Lahus vaakumfiltreeriti ja destilleeriti, kuni destillaat väljus 100C juures, mis tähendab, et peaaegu kogu IPA oli ära keenud. Seda säilitati konteineris ja seda kasutatakse edasiste reaktsioonide läbiviimiseks uuesti.

Pärast lahuse jahutamist oli reaktsioonisegus näha tumedaid õliseid aineid, mille puhul ma eeldan, et tegemist on toore 2C-H freebaasiga. Kontsentratsioon. HCl lisati segamise all, kuni vesi oli tugevalt happeline. Selleks kulus oodatust rohkem HCl. Seejärel pesti vett 6x25mL DCM-iga, tehti 20% KOH lahusega aluseliseks, ekstraheeriti 6x25mL DCM-iga, ekstraktid pandi kokku, pesti destilleeritud veega ja lisati 5g kontsentreeritud HCl, millele järgnes ekstraheerimine 3x40mL veega. Vesi keedeti ära aseotroopse destillatsiooni teel tolueeniga, kuni toimus valgete 2C-H HCl-kristallide järsk sadestumine.

Lõplik saagis: 6,8 g 2C-H HCl 9,3 g 2,5-dimetoksü-beta-nitrostüreenist. 65%



kas saab midagi teha saagise parandamiseks või materjali säästmiseks?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Ma arvan, et saagikus on piisavalt rahuldav, nagu eespool teatatud. Väiksematest parandustest: võib-olla veidi vähem vett on hea mõte, isopropanoolis lahustatud nitrostüreeni lisamine on kindlasti, ja Cu lahus, mis on tilkunud kiirete pisikeste tilkadena koos temp kontrolliga, kõlab jälle soovitavalt. Töötlemine on minu arvates üsna üleval ja vababaasi elueerimine läbi lühikese ränidioksiidikolonni oleks võinud värvilised lisandid kiiremini eemaldada (TLC on asjakohane). Aga jällegi võin ma eksida ja isoleerimine vesilahusest on parim viis selle hüdrokloriidi saamiseks.
 
Top