Bensaldehüüdi süntees bensüülalkoholist. 1 kg skaala.

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Reaktsiooniskeem.
OtbAWi51md
Süntees:
1. Bensüülalkoholi (1000 g) ja conc. H2SO4 (930 g) segu DMSO-s (3000 ml) segati 2 tundi tagasilöögi tingimustes.
2. Seejärel jahutati segu temperatuurile r.t. ja lisati soolvee (4000 ml).
3. Seejärel jahutati segu. Orgaaniline faas ekstraheeriti CH2Cl2-ga (3000 ml) ja orgaaniline kiht kuivatati (Na2SO4), filtreeriti ja kontsentreeriti vähendatud rõhu all.
4. Eemaldati orgaaniline faas. Bensaldehüüdi saadi hea puhtusega, mis ei vaja täiendavat puhastamist.
 
Last edited by a moderator:

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
2. Seejärel jahutati segu temperatuurini ja lisati soolvee (4000 ml).

Kas siin pestakse seda ja seejärel eraldatakse 2 kihti sepikõnni või pannakse kogu 4000 ml soolvee korraga sisse ja jäetakse see järgmiseks etapiks sinna sisse
_______________________________________
3. Orgaaniline faas ekstraheeriti CH2Cl2-ga (3000 ml) ja orgaaniline kiht kuivatati (Na2SO4), filtreeriti ja kontsentreeriti vähendatud rõhu all.

Eeldan, et selles etapis pestakse reaktsioonisegu kolme annuse 1000 ml DCM-iga ja seejärel ühendatakse need kokku ja redutseeritakse vaakumis pärast kuivatamist Na2SO4-ga ja filtreerimist.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Tere, see viis on õige. Te olete teises väites õigesti.
 

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
Arvan, et MgSO4 saab kasutada Na2SO4 asendajana.

Tänan teid vastuse eest ! Ja aitäh BB meeskonnale
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
See on palju väävelhapet. Ma arvan, et parem tee on lahjendatud lämmastikhape koos NaNO2 katalüsaatoriga.
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Im kõhkleb seda teha, ja uskuge mind ma tõesti kuradi tahaks, aga im kardan seda, mida ive kuulnud dmso kohta. Et isegi oma keemistemperatuuril ilma vaakumita võib see minna läbi termilise lagunemise ja on mõned runaway reaktsioon, mis lõpuks võib plahvatada või mingi shit. Hapete või aluste, oksüdeerijate või redutseerijate ja eriti halogeniidide olemasolu segus alandab oluliselt temperatuuri, mis on vajalik selle "runaway termilise lagunemise" ..... ..... jaoks. Vahepeal lisame mega H2SO4..... ja siis eespool postitatud artiklis, mis viitab täpselt sellele reaktsioonile, lihtsalt juhuslikult mainitakse dmso refluksimist kraamiga, mille keemistemperatuur on kõrgem kui dmso ise...... Kas keegi oskab palun pakkuda mingisugust selgitustööd? Või olen ma valesti aru saanud mõnest võimalikust hoiatusest dmso kohta?
 
Last edited:

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Keegi terve mõistusega inimene ei tööta DMSO-ga, välja arvatud juhul, kui muud võimalust ei ole. Mis viga on OTC ammoonium- või naatriumpersulfaadiga (elektroonikaplaatide söövitamiseks)? BzOH-st või tolueenist bensaldehüüdini jõudmiseks on palju muid võimalusi, kõik proovitud meetodid leiad sciencemadness.org, saksakeelsetele võin soovitada ka lambdasyn.org.

Kõik siin tunduvad olevat veendunud, et tema kutsumus on ratast uuesti leiutada, mulle tundub see kõik kummaliselt kandiline küll.....
 

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
See, mis on iv mõelnud, iv näinud palju sünteesi kohta teaduse hullumeelsus aastate jooksul odavamad ja kättesaadavamad reaktiivid, mis tunduvad elujõulisi võimalusi lihtsalt ignoreeritakse siin ? Miks ?
 
Top