Bensaldehüüdi biotransformatsioon L-PAC-ks

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Sissejuhatus
L-fenüülatsetüülkarbinool on ühend, mida kasutatakse efedriini sünteesimisel, mida omakorda kasutatakse amfetamiinide lähteainena. Tööstuslikult sünteesitakse seda bensaldehüüdi aeroobse kääritamise teel pagaripärmi (S. cerevisiae/SC) abil. Kuigi protsess on üsna lihtne, võib see nõuda mõningaid seadmeid ja teadmisi, eriti kui rääkida steriilsete kultuuride ja nõuetekohaste kasvutingimuste säilitamisest. Seepärast selgitan kahte erineva keerukusega meetodit L-PACi tootmiseks biotransformatsiooni teel. Kasvukeskkond tuleks enne kasutamist steriliseerida autoklaaviga.

Esimene meetod:
Seda meetodit võiks kirjeldada kui "lohakas, kuid lihtne". See nõuab vähem seadmeid, on lihtsam, kuid on ka vähem tõhus ja annab väiksema saagise.

Menetlus:
500 ml steriilsesse 0,1M pH 6 tsitraadipuhvrisse lisatakse 44 g pärmi ja 55 g glükoosi. Asetage 30 °C juures kuumutatud vesivanni. Inkubeeritakse 40/50 minutit.
Lisatakse bensaldehüüdi (25 mmol) 5 ml etanoolis ja atseetaldehüüdi (25 mmol). Inkubeeritakse 60 minutit.
Filtreeritakse läbi tseliidi.
Ekstraheeritakse 3*100 ml etüülatsetaadiga. Emulsioon purustatakse küllastunud naatriumkloriidi lahusega, kuivatatakse veevaba naatriumsulfaadi kohal, filtreeritakse, aurustatakse lahusti. See on teie L-PAC.

Selgitused:
Tsitraadipuhver: seda kasutatakse stabiilse pH taseme säilitamiseks, kuna raku kasv alandab seda aja jooksul (ei ole hea). Selle puhvri valmistamiseks järgige selles kalkulaatoris toodud protseduure: https://www.aatbio.com/resources/buffer-preparations-and-recipes/citrate-buffer-ph-3-to-6-2. Ärge unustage muuta pH väärtuseks 6.
Temperatuur: võimaldab pärmi suuremat ainevahetuse aktiivsust.
Etanool: kasutatakse bensaldehüüdi ja atseetaldehüüdi lahustamiseks ja suurendab nende biosaadavust.
Atseetaldehüüd: kasutatakse bensaldehüüdi asemel vesinikaktseptorina, mis piirab bensüülalkoholi tootmist.

See on lihtne menetlus, mida peaaegu igaüks saab järgida pärast mõningast lugemist standardsetest steriilsetest tehnikatest, kuid annab väiksema saagise kui teine menetlus (vahemikus 20-40%). Seda saab parandada kas parema õhutamisega, kasutades kas orbitaalset raputamist 150 rpm juures või pumbates steriilset õhku söötmesse, 1L õhku ühe liitri söötme kohta minutis, või immobiliseerides rakud alginaathelmestesse. Võite seda youtube'ist otsida, seda on väga lihtne teha ja see võib saagikust märkimisväärselt suurendada.


Teine meetod:
See protokoll on keerulisem, kuid võib suurendada saagist kuni 60 või 70%, kui seda õigesti teha. See nõuab aga rohkem materjali. Kuigi see ei ole täiuslik, on see palju parem.
See meetod on mõeldud S. cerevisiae asemel pärmile Candida utilis. Selle asemel võib kasutada SC-d, kuid saagikus väheneb. C. utilis't saab osta siit: https://www.biomall.in/product/candida-utilis-atcc-9950-0779p-0779p.

Menetlus
Kasvukeskkond koosneb 10g/L karbamiidist (toob lämmastikku), 10g/L MgSO4 (toob magneesiumi ja väävlit) ja 50-70g/L suhkrust, kasutades melassi. Lahustatakse piisavas koguses 0,1M pH 6 tsitraadipuhvris.
Eelmisel päeval inokuleerige pärmi algkultuur ja inkubeerige 30 °C juures üleöö.
Mõõtke optilist tihedust (neelduvust) 595 nm juures. Inokuleerige oma fermentatsioonireaktorit 15% v/v algkultuuriga, mis on reguleeritud OD-ni 0,4. Näide: 1L mahuti inokuleerimiseks, kui OD on mõõdetud 0,2, lisage 300mL kuni 700mL. Kui OD on juba 0,4, lisage 150mL 850mL-le jne... (240x106 rakku/ml inokulumis, vt selgitusi).
Inkubeerige 30 °C juures, raputades orbitaalselt 150 rpm või pumbates steriilset õhku kiirusega 1 v/v/min. Õhu pumpamise korral võiksite lisada aeglase segamise.
Inkubeerige, kuni OD saavutab 0,3-0,4. See peaks kestma 4-6 tundi, võib olla vähem või rohkem. Kontrollige OD iga 30 minuti järel, kuni saavutate soovitud väärtuse.
Bensaldehüüdi lisamine toimub mitmes annuses. 50mL puhul on mahud 68, 62, 56, 50, 43, 37, 31, 25. Lisage samal ajal samaväärne kogus atseetaldehüüdi. Oodake iga lisamise vahel üks tund.
Ekstraheeritakse, kasutades 1:2 tolueeni/medium v/v, aurustatakse.

Selgitus:
Optiline tihedus: seda mõõdetakse spektrofotomeetriga. Siin loeme neeldumist 595 nm juures, mis on proportsionaalne rakkude arvuga lahuses. Rusikareeglina tuleb meeles pidada, et 0,1 OD=60x10^6 rakku/ml.

Üldised märkused:
Õhustamise jaoks on väikeses ulatuses parem orbitaalne raputamine 150 rpm juures. Suuremates mõõtkavades on vaja läbi filtri läbitud mulliõhku.
Teises protokollis tehakse bensaldehüüdi lisamine mitmes annuses, et suurendada saagist. Seda saab veelgi parandada, süstides bensaldehüüdi pidevalt väheneva kiirusega, kuid seda on amatööride puhul keeruline teha.
Asendatud bensaldehüüde võib kasutada ja need annavad vastava L-PAC analoogi.
Lõpuks võite laenata mõne elemendi meetodist 2 ja lisada need meetodisse 1, et kohandada katsekorraldust oma maitse järgi. Olge teadlik, et võib kasutada ka teisi tüvesid ja liike, mis suurendab oluliselt saagist. Lisateavet vt "L-fenüülatsetüülkarbinooli (L-PAC) tootmine erinevate uudsete pärmitüvede tüvedega melassi ja suhkruroomahla kui tootmissubstraadi abil" (Ravi et al).
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Huvitav
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
* 50mL kultuuri jaoks
 

ace4cada

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 20, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
mis värvi on L-PAC ? on see valge või kollane... keegi ütles, et see on valge ja tahke...
(kui L-PAC ekstraheeritakse lahustiga (näiteks tolueeniga), jääb suhkur lahustisse.. ja destilleerimisel jääb kollane värvus..).
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Glükoos, fruktoos ja muud suhkrud ei lahustu mittepolaarsetes lahustites. L-PAC on kollane õline vedelik.
 
View previous replies…

ace4cada

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 20, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
ja sulamistemperatuur on 152°C~156°C ( chat GPT ja Tarnijad kõik)
kui see on õige, peab see olema tahke toatemperatuuril tepmprature

 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Jumala pärast, palun lõpetage keemia ja loodusteaduste puhul üldiselt ChatGPT kasutamine. Google'i otsingumootor on olemas, kui intellektuaalselt laisaks võib muutuda?
Fenüatsetüülkarbinooli sulamistemperatuur on umbes 10 °C.
Muide, sa tahad öelda, et sa lihtsalt segad melassi ja vett ilma kääritamata? Kollane vedelik on lihtsalt kõik melassis sisalduvad orgaanilised vahad.....
 

ace4cada

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 20, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
aitäh... ma tean, et see on võimalik käärimisest.. kuid goolge peale wikipedia ei anna sulamistemperatuuri . isegi CheBi, Chemspider ja nii edasi ei andnud sulamistemperatuuri.. nagu te teate, wikipedia ei ole täpne andmed(sest isiklikud võivad muuta).. ainus võimalik info sulamistemperatuuri kohta on tarnijatelt (ülalpool link)....

lihtsalt ma tahan teada täpset sulamistemperatuuri. ja värvi...
sullpiers(99% L-PAC) on vale või erinev vorm ?
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Just kontrollisin, ma tõepoolest ei leia täpset sulamistemperatuuri. Kuid võin teile kinnitada, et toatemperatuuril on see õline vedelik, isegi külmumistingimustes.

https://www.trc-canada.com/prod-img/MSDS/H949610MSDS.pdf

"Välimus: Värvitu kuni helekollane õli"
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Endise seenekasvatajana mõtlesin selle üle palju. Ma arvan, et turbopärm, milles on kõik toitained olemas ja mis on 20% etanoolile vastupidav Sc-tüvi, oleks just õige pilet, et jääda ellu sellises vaenulikus keskkonnas nagu see
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Mida ma mõnikord teen, et suurendada toitainete kogust oma keskkonnas, on lisada mõned kodused toitepärmi, mida ma teen kasutatud õllepärmist, kuna see sisaldab kõiki vajalikke toitaineid, et toetada SC
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ma olen ka kodupruulija. Lugesin L-pac'i valmistamise protsessist, mis ei olnud partiiprotsess. Niikaua kui teie surnud pärm vajub,evakueerite oma trumli läbi petcock põhja ja ajate või tsentrifuugite surnud pärmi ja rämpsu ära vedeliku ja lisate rohkem tagasi trumlisse ja see muutub pidevaks protsessiks. Ma tegin matemaatika, kuid ma unustan, kui palju materjali ma otsustasin, et see teeb nädalas, 20g puhastatud L-pac iga 10 gallon ls kohta Väärt iga kord, kui te tühjendasite seda, ma tunnen, ja looduslik valik teeb pärmi paremini ja paremini teha biokeemiat nii kaua, kui te hoiate seda elusana
 

kpspoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 24, 2023
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
kääritamise käigus tekib palju kõrvalsaadusi.. nagu bensüülalkohol, bensoehape, etanool, äädikhape, atsetofenoon, bensaldebüüdi (reageerimata).
seega,, et puhastada L-PAC lahustist, on vaja keerulisemat menetlust.
ja mõned artiklid soovitavad anaeroobset seisundit suurema saagise saamiseks.
ma arvan, et ülaltoodud meetod on suunis, mitte detailne.
 

kpspoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 24, 2023
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
g
 
Last edited:

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Töökorraldust ei ole kirjeldatud. Kuid saastumist bensoehappe ja bensüülalkoholiga saab minimeerida, lisades reaktsioonisegusse atseetaldehüüdi, nagu on kirjeldatud eespool kirjeldatud menetluses, mille ma kirjutasin. Mind huvitas rohkem tootmine kui puhastamine
 

kpspoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 24, 2023
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
ma näen.ilma puhastamata ei saa keegi veenda, et L-Pac on toodetud kääritamise teel. Värv võib olla erinev muude kõrvalsaaduste poolt. ja destilleerimine on kõrvalsaaduste tõttu mitmetähenduslikum.
nii et kuidas saab veenda, et L-PAC toodeti ? kas teil on mõni analüsaator?
 
Top