Question Kas ma võin seda kasutada atsetüülimise puhul?

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
25
Reaction score
19
Points
18
Tere inimesed,

Mul on vaja atsetüülimisainet, täpsemalt äädikhappeanhüdriidi (ma ei taha segada atound tarbetult mürgise kraamiga nagu atsetüülkloriid).
Igatahes, ringi vaadates leidsin selle toote (ja ainult selle toote):

CwN937DJhU

(Pealkiri ütleb saksa keeles 'Acetic acid 100%' ).

Kas see on sama mis AA? See on minu riigis reguleeritud aine, kuid ainult heldes koguses 100 l ja ülespoole. Siiski tundub, et siin on üsna raske seda hankida. Isegi jäääädikhapet on üsna harva legaalselt saada. 🤔

Pikk jutt lühidalt: kas see toode on äädikhappeanhüdriid ja kasutatav atsetüleerimiseks?

Samuti: Kas seda on ohutu tellida või satub iga ostja kohe mingisse valitsuse poolt enim soovitud isikute nimekirja, nagu meepott ? 🥴 Kas ma peaksin enne selle toote ostmist võtma mingeid põhjalikke ja erilisi ettevaatusabinõusid?

Tänan teid juba ette! 😊
 
Last edited:

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
See ei ole äädikhappeanhüdriid. See on äädikhappeatsid. Erinevad kemikaalid. Kahtluse korral võite kontrollida ühendite CAS-numbrit, sest see teeb nimed täiesti üheselt mõistetavaks. Kui neil on sama CAS-number, siis on tegemist sama ühendiga.

Mis on see, mida te tahate atsetüülida? Mõnikord võib kasutada GAA-d. Kui tegemist on morfiiniga, võib seda kasutada, kui lisada katalüsaatorina väävelhapet, kuid seda teed ei ole kirjanduses väga hästi kirjeldatud
 

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
25
Reaction score
19
Points
18
Tere ja tänan teid vastuse eest! Oh, see on kurb. Ma arvasin, et see peab olema anhüdriid, sest see on 100% puhas, kuid see näib olevat viga minu mõtlemises. Ma arvasin, et 99% = GAA, 100% = AA?

Jah ma tahtsin morfiini atsetüülida (morfiini baasi ekstrakti, et olla täiesti täpne). Tänan teid vihje eest! GAA-d saan kätte, ainult väävelhappest pole aimugi? Tundub, et peab keegi katsetama, kui see ei ole hästi dokumenteeritud ;-)

Edit: Minu uurimistöö näis näitavat, et see äädikhape 100% on tegelikult GAA. Nii et ma kavatsen seda nii või teisiti osta ja otsida reaktsiooni jaoks kasutatavat katalüsaatorit. 👍🏻
 
Last edited:
View previous replies…

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
25
Reaction score
19
Points
18
Tere ja aitäh selgituse eest! Nii et põhimõtteliselt tähendab see, et ma pean kasutama seda, mida ma saan siin ja (see oli minu esialgne plaan) minna 6-MAMi sünteesimiseks jäääädikhappega.

Katalüsaatori kohta: Kas te teate, kas võiks kasutada väävelhappe asemel mingit alternatiivset katalüsaatorit (äkki HCl 37%?) Ainus võimalus, mida ma tean, et seda OTC hankida, oleks akuhape ja ma ei tunneks end hästi, kui ma seda kasutaksin smth, mis on mõeldud inimtoiduks. Ja Hiinast lahtiselt ostes ei tundu ka hea lahendus, sest mul oleks vaja vaid paar mL :-/.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Minu teada saab morfiinist 3-MAMi. 6-MAMi saab heroiinist. Ma ei ole leidnud teavet alternatiivsete viiside kohta. Ma arvan, et selles sünteesis ei ole võimalik kasutada HCl-d kui katalüsaatorit.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Atsetüleerimine äädikhappega annab nn "tõrva heroiini". Äädikhappeanhüdriidi saab kergesti valmistada atsetüülkloriidist, see on lihtsalt kloriidi lisamine GAA-le ja destilleerimine IIRC, üksikasjalikumat teavet leiate sciencemadness.org keemia wikist, kus on lingid seotud teemadele.
Atsetüülkloriid Poolast, vist teate kohad. Võib töötada ka bensoüülkloriidiga, see on saadaval Hollandis. Kauplus peaks olema teada.

H2SO4 saab sellistes reaktsioonides asendada metafosforhappega, mida saab osta või tehakse, kui kuumutada H3PO4 umbes 150 °C juures pikema aja jooksul, kuni järele jääb ainult kristalliline mass, mis koosneb, kui piisavalt kaua oodata, valdavalt metafosforhappest. See toimib katalüsaatorina väga hästi ja puhtalt, kuid selle töö tegemiseks kulub aega, päevi.
Teised katalüsaatorid võivad olla tosiinhape (veevaba) või trifüülhape.
 

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
25
Reaction score
19
Points
18
Tänan teid vastuse eest!

Otsides rohkem teavet selle reaktsiooni kohta, leidsin teises foorumis mõned aruanded inimeste kohta, kes kasutavad edukalt jäääädikhapet koos natriumatsetaadiga katalüsaatorina, et moodustada morfiinist 6-MAM-i. Tahan seda marsruuti eksperimentaalselt proovida, kuid mõtlesin ja üritan välja selgitada, kui palju Natriumatsetaati oleks vaja ja kuidas peaks katalüsaatorit lõpptootest eemaldama. Inimesed seal ütlesid, et saab stöhhiomeetriliselt arvutada, kui palju Natriumatsetaati on vaja, kuid pean tunnistama, et ma ei tea, kust ma sellest alustada.
Vabandan nii paljude algaja küsimuste pärast, loodan, et ma ei lähe teile juba närvi ja et keegi oskab mind aidata. 😊
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Säästaksite end palju (tõesti palju) vaeva ja valu, kui keskenduksite äädikhappeanhüdriidi või selle valmistamiseks vajalike kemikaalide hankimisele. See on tingitud lihtsast asjaolust, et äädikhappeanhüdriid on reaktand, mis võimaldab teil ilma tõsiste keemiakogemusteta morfiinist heroiini valmistada.

Üle 20 aasta kestnud uimastikeemiatega tegeledes olen muutunud kellestki, kes kannatas eksituse all, et kõik peaks olema OTC, kellekski, kes pigem kulutab rohkem aega kvaliteetsete lähteainete ja kemikaalide hankimisele, sest isegi kui need on käepärast ja korralik arusaam keemiast ning hea laboratoorne praktika, ei ole see enamasti ikka veel nii lihtne, kui tundub, et see on võimalik.
 
Top