Ühenduse projekt; kiraalsuse kontrollija ( optiline refraktomeeter)

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
On olnud mõned korrad, kui olen näiteks metamfetamiini kasutanud ja mõelnud endamisi, " see ei tundu mind kindlasti väga kõrgele tõstvat. See maitseb nagu tavaliselt, kristallid on üsna amorfsed, sellel tootel ei ole tõesti sellist pikka ja sihvakat paralleelogrammi kuju, mis peaks olema D(R)-metamfetamiini killukestel, ja see ei ole aknaklaasi meenutav lame ruudukujuline helbe, mida võiks eeldada L(S)-metamfetamiinilt. Ma olen kindel, et paljumyoun näinud mehe rantšo, kes ostis suure koguse krüptovaluuta juhilt, ja kui see ei saanud teda kõrini, se saatis selle laborisse ja avastas, et see oli 72% L-metamfetamiini. Ma arvan, et seda juhtub palju rohkem, kui inimesed mõistavad. On olemas juhised ja 100i lõikude arutelu D-methi eemaldamise kohta raseemilisest segust. Praegu on seda raske, kallis või aeganõudev tuvastada.
On olemas seade, mida õigesti kasutades saab mõõta molekulide kiraalsust. Seda nimetatakse refraktomeetriks. Sellega saab mõõta, kui palju ja millises suunas molekul valgust painutab. Valguse painutamist nimetatakse optiliseks aktiivsuseks. Molekul on aktiivne ainult siis, kui ta on kiraalne. Lisaks sellele, kui molekulil on rohkem kui 1 pöörlev side, peavad kõik sidemed pöörlema samas suunas, et molekul oleks optiliselt aktiivne. Refraktomeeter, mis sobib. Keemia eesmärkidel maksab umbes 1000 dollarit ja rohkem.

1S,2R efedriin ei ole optiliselt aktiivne. Valguse suhtes ei paindu see neto tulemus. Esmalt paindub see vastupäeva, siis paindub päripäeva, nii et kokku ei muutu midagi
1S,2S efedriin on optiliselt aktiivne, esmalt painutab ta valgust päripäeva, seejärel painutab ta valgust rohkem päripäeva.

Raseemilised isomeeride segud ei ole aktiivsed. Teoreetiliselt on kemikaal 50% leavorotaarne kiraalsus ja 50% dekstrorotaarne, mis teeb netotulemuseks 0, kuid elus kohtab harva täiuslikku lineaarset tulemust. Seega on 2-3° L või R raseemilise segu puhul eeldatavas vahemikus. Igal molekulil, isegi igal sidemel, on teatav hulk pöörlemist ja see arv sõltub sellistest teguritest nagu temperatuur ja lahuse tugevus, nii et täpse mõõtmise saamiseks tuleb neid asju arvesse võtta ja arvutada muutujatena võrrandisse.
Reaalsus on see, et me ei vaja 1000 dollarit maksvat seadet, et näha, kas molekul pöörleb valguse suunas, ja me ei pea täpselt mõõtma, kui palju valgus paindub. Teades, et see
Painutab valgust tugevalt CC
Painutab valgust kergelt CC
Ei painuta valgust
Painutab valgust veidi päripäeva
Painutab valgust tugevalt päripäeva
See on kõik, mida ma otsin, kuid ma tahan, et see oleks odav ja kaasaskantav, et ma saaksin seda kasutada toote vaatamiseks enne selle ostmist. Mul on minu valduses palju "kraami", mis tähendab esemeid, mida ma arvan, et saan kasutada seadme prototüübi loomiseks ja disaini katsetamiseks/muutmiseks, et optimeerida selle maksumust ja võimekust.
Mul on igasuguseid 5v liitiumpatareisid. Kõrvaklappidel on täiesti pisikesed patareid, ja mul on mõned vanadest kaaludest, buetooth kõrvaklapid, seksimänguasjad, tonni telefoni patareisid ( kuid ma mõtlesin mõnda pisikestest laetavatest 5v patareidest) ja led-joa tuled, raudtee tüüpi harrastajate led-tuled takistid uv led lcds, kõik see. Mul on 3d printer. See kingiti mulle ja ma pole seda kunagi puudutanud. Tean, et see kõik on siin ja mitu rulli filamenti. Ma teen prototüüpe ja võin saata neid inimestele, et nad saaksid neid parandada ja täiustada. Ma ei kavatse seda ideed või seadeldist patenteerida ega sellest kasu saada. Ma arvan, et sellest oleks kasu rühmale ja maailmale. Täna sain esimesed tükid, mida ma teadsin, et mul ei ole, et ma ei laotaks. Sellest võiks piisata 20 või isegi 50 ühiku valmistamiseks.
HAU392u4IN


WJSKzQEX68
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Refraktomeetrid on mõeldud teiseks otstarbeks, nimelt murdumisnäitaja mõõtmiseks, need seadmed võivad tavaliselt olla väga odavad ja kompaktsed.
Seadet, mida te otsite, nimetatakse polarimeetriks. See mõõdab proovilahuse optilist pöörlemist. Isegi käsitsi kasutatavad on üsna kallid ja suured.
Õnneks põhinevad nad lihtsatel põhimõtetel ja neid saab kodustes tingimustes reprodutseerida, muidugi mõningase täpsuse kaotusega.

Vaja on vaid valgusallikat, pikka õhukest ja lamedate otstega klaastoru (klaasi saab epoksüüriga klaasile liimida), millel on mõningane suurendamine õhumulli jaoks (seda on lihtne teha taskulambi, pehme toru ja oma kopsude abil) ja polariseerivat kile või klaasi. Parema täpsuse saavutamiseks ka mõni luksimeeter (mõõdab valguse intensiivsust ehk valgustugevust).
Valgusallikas peaks olema lineaarne (või vajate täiendavat polarisatsioonifiltrit) ja eelistatavalt võimalikult kitsa spektriga, mis on võimalikult lähedal naatriumhappelambi väärtusele (589 nm), et oleks lihtsam võrrelda teie eksperimentaalseid valguse pöörlemise mõõtmisi kirjanduse andmetega.
Hea ja odav valgusallikas võiks olla 5mW 635nm punase laserdioodi moodul ilma läätseta või koos läätsega nn "rasvase kiirte" jaoks. Nagu me teame, on enamikul laserdioodidel lineaarselt polariseeritud koherentne ja monokromaatiline valgus. On olemas ka LED-id, mille spekter on palju lähemal 589nm, kuid see on mittelineaarne ja laiem, nii et võib-olla tuleks seda täiendavalt katta mõne kitsa ribapassi filtriga, kui soovite saada sobivaid väärtusi.

Siin on hea selgitus, kuidas see tegelikult toimib:

Näide ühest odavaimast kaubanduslikult saadaolevast manuaalsest polarimeetrist (Hiinast võib sarnaseid osta 300-500$ eest):
de-labor-analytische-geraete-akruess-optronic-p1000-manuelles-polarimeter.jpg
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Täname teid terminoloogilise panuse ja paranduste eest. Polarimeeter algab 1000 dollarist ja see, mida ma üritan teha, on refraktomeeter ( iassume, kuid see võib olla lahtine terminoloogia, ma tahan lihtsalt näha, kas aine painutab valgust 20° levao, 20° või rohkem dekstrorotary või lihtsalt paar kraadi kummalegi poole ( et võimaldada enantiomeeride ülejääki). Ma ostsin need polariseeriva kile lehed. Üritasin vanast telefonist mõned maha võtta, aga see ei olnud mulle võimalik. Ma ei saa aru , valgusolukorrast, aga mul on palju juhtmeid lcds ja selliseid, aga ma ostan õige asja, kui saan aru, mis see on. Ma olen uskumatu narkomaan, nii et pole midagi, mida ma ei saa teha ( minu meelest) ma saan trükkida trükkplaate, mul on 3d printer, uv ja epoksüvaikuse seadmed. Ma avan selle rahakoti ja ostan mida iganes. Ma võiksin osta polarimeetri, aga ma ei saa seda ringi vedada ja ma ei vaja midagi nii täpset. Ma tahaks kujundada midagi, mida keegi saab teha mintsipurgist Ja odavast monoklist või mänguokulaarist või... mida iganes ma saan tööle panna, mis ei ole eritellimuselement. Järgmises postituses selgitan, miks ma seda üritan teha. Kahjuks pole ma kaugeltki keemik, ma ei ole kunagi elus ühtegi kursust või õppetundi läbinud. Mul on seadmed, mis on võrdsed enamiku keskkooli keemialaboritega, ja ma olen üsna hästi lugenud sel teemal, kuid väga vähe laborikogemust.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ma ütlesin,
Ma kasutasin ph-ribasid ja läksin pKa ja pKb mõlemal viisil 2 punktiga mööda pKa ja pKb
 
Top