Kontsentreeritud väävelhappe tootmine kodus

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Meie kogemuse jaoks vajame aku elektrolüüti. Ostsin korraga 5-liitrise purgi, mille tihedus on 1,28 g / cm3 (mis vastab umbes 36% kontsentratsioonile). Nagu ilmselt kõik teavad, on elektrolüüt lahjendatud väävelhape.
Selleks, et saada kontsentreeritumat hapet, tuleb üritada sellest kogu vesi välja aurustada. Ja teades selle algkontsentratsiooni 36%, on selge, et elektrolüüt peab langema umbes 3 korda.
Järgnevalt vajame klaaspurki, et aurustada vesi elektrolüüdist välja. Seejärel tuleb sellele purgile kanda märgistus, kasutades selleks mõnda mõõteklaasi.
NfR5D1kjgW

G7c0vXEl1J

Kuna meil on vaja lahust umbes kolm korda aurustada, siis panin 3 märki 200 ml (cm3) sammu kohta. Seejärel valasin 600 ml (cm3) meie elektrolüüdi.
Valmistasin elektripliidi. Panin plaadile mittevajaliku potikausi, juhuks kui pank kuumutamisest lõhub, nii et pank on valmistatud tavalisest klaasist ja ei ole mõeldud tugevaks kuumutamiseks, erinevalt spetsiaalsetest keemiaroogadest.
Panni sisse kuhjasin väikese kihi tavalist liiva, et kuumutamine toimuks võimalikult aeglaselt ja ühtlaselt.
Asetas oma purgi elektrolüüdiga panni sisse ja keeras plaadi maksimaalselt sisse.
RGEZi07tzl

4haOEp8xeW

OhkIqltzNy


Aurumine ise kestab piisavalt kaua. Ma kindlasti ei ole arvestanud, aga see on umbes 4-6 tundi. Ja kui meie hape oli aurustunud umbes 200 ml (cm3), lülitame plaadi välja ja anname meie purgi jahtuda. Pärast seda saab meie kontsentreeritud väävelhappe valada sobivasse klaaspudelisse.
Et kontrollida, milline tõeliselt väävelhappe kontsentratsioon meie kogemuse põhjal välja tuli, võtsin köögikaalud ja kaalusin 100 ml (cm3) meie hapet, mõõtes selle mahtu 60 kuupmeetri süstlaga. Sain selle, et 100 ml (cm3) vedelikku kaalub 167 g. See tähendab, et meie happe tihedus oli 1,67 g/cm3 , mis vastab umbes 76% kontsentratsioonile, mis ei ole päris paha.
Suurema kontsentratsiooniga happe aurustamine oleks palju keerulisem, sest mida kontsentreeritum hape, seda raskemini annab ta vett.
 
Last edited by a moderator:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Ja palun, inimesed, ei mingeid metallpakendeid. Peaks olema iseenesestmõistetav, aga nüüd ma ütlesin seda.
 

basco

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 2, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Kasutage AINULT borsilikaatklaasi. Otsige borsilikaatklaasist toidu säilitamise konteinereid ja teil peaks olema kõik korras.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Tere, mitte nii väga. Saate märga HCl gaasi, mis vajab kuivatamist.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
@G.Patton
Kas on võimalik lasta vett vähemalt kuude kaupa aurustuda, kuni saavutatakse suurem kontsentratsioon 50-60% või kaotan ma sel viisil ka väävelhapet?
Pildil minu katse, sinised jooned on märk, kui täis oli pudel, igal pudelil on filtrikork peal, et vältida saastumist, muidu on pudel avatud.
 

Attachments

  • jbx2cRYdn5.jpg
    jbx2cRYdn5.jpg
    47.1 KB · Views: 422

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Tere tulemast tagasi. Teie hape neelab õhuniiskust nii kaua aega.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Tere @G. Patton Ma ei ole kunagi läinud. Millise kontsentratsiooni juures on saavutanud tasakaal aurustumise ja õhuniiskuse imendumise vahel? Esialgne kontsentratsioon oli ainult 15% hape.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ma ei tea. Ma võin kindlalt öelda, et teie hape aurustub ja neelab vett. Te ei saa palju kõrgemat conc. pikka aega õhuga kokkupuutel.
 

zeus

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 21, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Ma kontsentreerisin H2SO4 mitu korda. Meetodid 96% H2SO4 valmistamiseks, mis toimisid, on need.

1. Kuumutage seda kuumutusmantel 350deg. Puuduseks on see, et pärast seda, kui hape jõuab umbes 300deg, disotsieerub ta vees ja mürgine ja lõhnav SO3 ja SO2.
2. Tavaline destillatsioon.
3. Vaakumdestillatsioon. Te peaksite kasutama nädala vaakumit, umbes 400mmHG. Selle meetodiga saate vähendada temperatuuri umbes 250 kraadini.
 

marapiasss

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 23, 2023
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Küsimus, kas aurud on mürgised? ka kui meil ei ole elektripannu, kas me võime kasutada köögi vitrokeraamikat? aitäh!
 

Latin King

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 24, 2023
Messages
31
Reaction score
16
Points
8
Kuum väävelhape ja aurud on äärmiselt ohtlikud! See on piisavalt tugev, et seda sisse hingates kahjustada hambaemaili. Palun ärge öelge mulle, et te üritate köögis väävelhapet keeta?? Ei mingit lugupidamatust, aga ma ei usu, et te olete selleks valmis (isegi mitte laboratooriumis).
 

Versorgen

Don't buy from me
Member
Joined
May 22, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
tänu see i väga oluline teave minu jaoks
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Kui kuum kontsentreeritud väävelhape reageerib kõigi metallidega, mis asuvad enne ja pärast ahelat, siis milline on see materjal, mis happele vastu peab, näiteks epoksü?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Parem on kasutada klaasi. Muudel juhtudel võivad kõik katted hüdrolüüsuda
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Kui teil on piisavalt õnne, et elada Ameerika Ühendriikides, minge lihtsalt Ace'i riistvarasse, Ace on koht, kus on kasulikud riistvaralised puhtad kemikaalid. Lisaks NaOh-kristallidele, vm&p-naftale ja 37% HCL-le on neil Rooto© H²SO⁴ 93%. Mõned laos ksüleen ja tolueen ja muud kemikaalid. Te võite küsida leti juures ja tellida teised kauplusesse ilma isikut tõendava dokumendita ja siis maksta sularahas. Keegi ei löö silma sinu 10 l atsetooni peale.
O4FQlm5f8p
 

blockchain

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 2, 2024
Messages
31
Reaction score
20
Points
8
Kas ma võin teha õues lõket ja kasutada seda akuhappe kuumutamiseks klaaspudelis (1,5 l klaaspott)?
 

magnesium_sulphate

Moderator in Lithuania section
Resident
Joined
Apr 11, 2024
Messages
19
Solutions
1
Reaction score
21
Points
3
Mu vend, mul on võimalus saada kanalisatsioonipuhastusvahendit, mis koosneb 97% väävelhappest, ja see on ka odav. Tundub, et see on viimane koht, kust seda saab, ja algul ei suutnud ma seda uskuda, arvates, et tegemist on mingi eksliku kontsentratsiooniga, kuid pärast uurimist sain aru, et selline kanalisatsioonipuhasti on tõepoolest olemas.
Kardan akuvedeliku aurustumist aurude tõttu.
 
Top