Dietüülfenüülmalonaadi süntees (fenobarbitaali lähteaine)

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Sissejuhatus

Selles teemas on esindatud dietüülfenüülmalonaadi sünteesitee. Dietüülfenüülmalonaat saadakse etüülfenüülatsetaadist (CAS 101-97-3), mis ei ole kantud Rahvusvahelise Narkootikumide Kontrollameti (INCB) kontrollitud lähteainete loetellu. Dietüülfenüülmalonaati kasutatakse fenobarbitaali otsesünteesiks.

Seadmed ja klaastooted.

Reaktiivid.

  • 600 ml absoluutset etüülalkoholi (EtOH);
  • 23 g (1 mol) naatriumi (Na);
  • 146 g (1 mol) etüüloksalaat (2);
  • 175 g (1,06 mooli) etüülfenüülatsetaat (1);
  • 1,3 L Dietüüleeter (Et2O);
  • 29 ml väävelhappe kontsentratsioon (H2SO4);
  • 500 ml destilleeritud vett (H2O);
  • ~200 g naatriumsulfaat (Na2SO4) või magneesiumsulfaat (MgSO4) [veevaba];
QWMko9KBf0

1,3-dietüül-2-fenüülpropandioaat:
Keemistemperatuur: 171 °C 21 torr juures;
Sulamistemperatuur: 16,5 °C;
Molekulmass: 236,26 g/mol;
Tihedus: 1,101 g/ml (15 °C);
CASi number: 83-13-6.


Menetlus
YEXv4noxBr
2 l kolmekaelasesse kolbi, mis on varustatud segisti, tagasivoolukondensaatori ja tilkumislehtriga, pannakse 500 ml absoluutset etüülalkoholi (EtOH) (märkus 1) ja lisatakse portsjonite kaupa 23 g (1 mol) puhtalt lõigatud naatriumi. Kui naatrium on lahustunud, jahutatakse lahus 60 °C-ni ja lisatakse 146 g (1 mooli) etüüloksalaati (2 ) (märkus 2) kiire vooluna läbi tilgutuslehtri tugeva segamise juures. Seda pestakse väikese koguse absoluutse alkoholiga ja seejärel lisatakse kohe 175 g (1,06 mooli) etüülfenüülatsetaati (1). Segamine lõpetatakse kohe, reaktsioonikolb võetakse segurilt maha ja tehakse valmis 2 l keeduklaas. Nelja kuni kuue minuti jooksul pärast etüülfenüülatsetaadi (1 ) lisamist algab kristalliseerumine. Kolvi sisu viiakse kohe keeduklaasi, kui kristalliseerumine ilmneb, mis toimub peaaegu kohe .
JLOJ3aERbS
Naatriumderivaadi peaaegu tahkel pastal lastakse jahtuda toatemperatuurini ja seejärel segatakse põhjalikult 800 ml kuiva eetriga. Tahke aine kogutakse üles imemisega ja pestakse korduvalt kuiva eetriga. Fenüüloksaleetiline ester (3 ) vabastatakse naatriumsoolast lahjendatud väävelhappega (29 ml kontsentreeritud väävelhapet 500 ml vees). Peaaegu värvitu õli eraldatakse ja vesikiht ekstraheeritakse 3 x 100 mL eetriga, mis ühendatakse õliga. Eeterlik lahus kuivatatakse veevaba naatriumsulfaadi (Na2SO4) või veevaba magneesiumsulfaadi (MgSO4) kohal ja eeter destilleeritakse ära. Jääkõli, mis on modifitseeritud Claiseni kolvis, millel on termomeetriga fraktsioneeriv külgharu, kuumutatakse väikese rõhu all (umbes 15 mm Hg) õli-/liivavannil. Vanni temperatuur tõstetakse järk-järgult 175 °C-ni ja hoitakse seal, kuni süsinikmonooksiidi areng on täielik (gaasi eraldumise kontrollimiseks kasutatakse mullivanni). Selle protsessi ajal katkestatakse kuumutamine hetkeks, kui rõhk ajutiselt tõuseb. Reaktsiooni lõpus (viis kuni kuus tundi) viiakse destilleerunud õli tagasi kolbi ja etüülfenüülmalonaat (4 ) destilleeritakse vähendatud rõhu all. Fraktsioon, mis keeb 158-162 °C/10 mm Hg juures, kaalub 189-201 g (80-85 % teoreetilisest kogusest ).
2L5oYQVzK9

Märkused

1. Oluline on kõrge kvaliteediga absoluutne alkohol. Tavalist "absoluutset" alkoholi võib töödelda umbes 5 % oma massist Na-ga ja destilleerida otse reaktsioonikolbi.
2. Absoluutselt kuivade ja neutraalsete reagentide tagamiseks raputati etüüloksalaat (Org. Syn. Coll. Vol. I, 1941, 261) ja etüülfenüülatsetaat (Org. Syn. Coll. Vol. I, 1941, 270) veevaba kaaliumkarbonaadiga ja destilleeriti hoolikalt vähendatud rõhu all, pärast eelnevat kuumutamist atmosfäärirõhu all, kuni nende keemistemperatuurini.
 
Last edited:

Evilcarrot2

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 15, 2022
Messages
32
Reaction score
15
Points
8
Kas CAS 20320-59-6 võib kasutada?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Milleks?
 

Evilcarrot2

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 15, 2022
Messages
32
Reaction score
15
Points
8
Vabandust, ma arvasin, et olin postitanud selle p2p-sünteesi.
Kas te saate p2p CAS 20320-59-6.
Ma vabandan, et postitan vales teemas
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18

Eespool esitatud lingil kasutatakse P2P-ks muundamiseks dietüül(fenüülatsetüül)malonaati, kuid see teema käsitleb dietüülfenüülmalonaati. Ma olen veidi segaduses. Kas dietüülfenüülmalonaati võiks kasutada P2P-ks muundamiseks? Kas lihtsalt kasutada seda fenüülatsetüüli asemel või mida?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Tere, tänan teid märkuse eest. See on minu viga. Dietüülfenüülmalonaat on fenobarbitaali lähteaine. Parandan selle.
 

middlemaneu

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 25, 2023
Messages
55
Reaction score
34
Points
18
Need on mõned toredad andmed, kuid - tõesti, eesmärk on sünteesida *Fenobarbitaali*? Ma tõesti tunnen end kuidagi ekslikult ja segaduses - on lihtsalt -uhm- põhimõtteliselt mõni teine barbituraat parem kui feno =>
 
Top