Orange Alcohol Sleeping pills Arutelu: Alkohol ja uinutid

risk of significant side effects

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,648
Solutions
2
Reaction score
1,742
Points
113
Deals
666
Alkohol ja uinutid

Alkoholi ja mis tahes uinutite koostoime on kahe kesknärvisüsteemi aktiivsust vähendava või pärssiva aine koostoime erijuhtum.

Vaatamata unetablettide mitmekesisusele võib kindlalt väita, et ained, mis vähendavad närvisüsteemi toimimise taset, võimendavad teineteise toimet. Siinkohal tekib enamik ohte alkoholi ja unetablettide kombinatsiooni puhul. Eriti kehtib see sünteetiliste ravimite puhul.

Sõltumata võtmise järjekorrast on inimesel oht sattuda liiga suurde rahustusseisundisse (sügav uni), mis ei võimalda tal ärgata mingi sisemise (oksendamine) või välise (tulekahju) õnnetuse korral.

Ärge unustage ka tugevat aditiivset mõju, mis tekib rahustavate kombinatsioonide sagedase kasutamisega.

Kuid käime lühidalt läbi peamised unetablettide tüübid ja nende võimalikud riskid koosmõjus alkoholiga.

Bensodiasepiini rahustid (diasepaam, temasepaam, triasolaam). Alkohol tugevdab bensodiasepiinide toimet ja vastupidi. Mõne, näiteks temasepaami puhul võib alkohol lisaks sellele esile kutsuda paradoksaalseid reaktsioone: erutus, agressiivne käitumine, patoloogiline joovastus.

Mitte-bensodiasepiinidest unetabletid (zolpideem, zaleplon, eskopikloon). Alkohol koos nende ainetega suurendab samuti depressiivset toimet kesknärvisüsteemile ja suurendab hingamisdepressiooni ohtu. Samuti võib ravimite mõju järgmisel päeval pärast alkoholiga koos võtmist olla halvem. Lisaks sellele suurendab alkohol unetablettide sõltuvust tekitavat toimet.

Tritsüklilised antidepressandid (doksepiin). Süsteem toimib ka siin veatult - alkohol võib võimendada mõningaid Doxepini kesknärvisüsteemi depressiivseid toimeid.

Antihistamiinid (difenhüdramiin, doksüülamiin). Suurenenud sedatiivne ja hüpnootiline toime. Võib esineda probleeme urineerimisega.

Barbituraadid (butabarbitaal, sekobarbitaal, fenobarbitaal). Kitsa terapeutilise ulatuse tõttu on barbituraadid eriti ohtlikud ja põhjustavad iseenesest toksilisi toimeid. Mida öelda kombinatsiooni kohta alkoholiga - kogu negatiivsus mitmekordistub suurusjärgu võrra. Siia kuulub terve hulk kõrvaltoimeid: alates koordinatsiooni kadumisest, kontrolli kaotamisest emotsioonide üle, kontrollimatust käitumisest kuni fikseeriva amneesiani, kirurgilise anesteesia taseme sedatsioonini ja bronhospasmini, mis on vastutav enamiku nende ainetega seotud surmajuhtumite eest.

Melatoniini agonistid (Ramelteon). Ramelteoni puhul võib ettevaatlikult väita, et ülemäärase kesknärvisüsteemi depressiooni riskid on veidi väiksemad. Siiski ei soovitata ravimit kombineerida alkoholiga, kuna see võib suurendada kontrollimatu ja ebatavalise käitumise ning depressiooni ägenemise riski.

Oreksiini retseptori antagonistid (Suvorexant, Lemborexant, Daridorexant). Ka siin tundub olukord veidi turvalisem, kuid kesknärvisüsteemi depressiooni oht jääb. Samuti võib esineda päevase une rikkumine ja psühhomotoorsete häirete suurenemine.

Ma ei arvestanud taimseid ja kergelt aktiivseid unetooteid, nagu valerian, kummel, melatoniin jt. Need on samuti seotud üldreegliga kesknärvisüsteemi suurenenud depressiooni kohta, kuid tuleb väga kõvasti püüda, et nende toime põhjustaks koos alkoholiga organismile tõsist kahju.
 
Last edited by a moderator:

sillywillyhilbilly

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 23, 2022
Messages
1
Reaction score
2
Points
1
15mg zopiclone ja alkohol (3 glases hennessey lol) ...mitte parim kombinatsioon mul on äärmuslik illusioon kainusest. vaimselt olen märgatavalt lõdvestunud, kuid mu keha tunneb end veidi raskelt. kindlasti ei ole minu combo valik. mõtlesin id jagada, mida ma tunnen. kindlasti läheb lünka minu mälu soovin mulle õnne!
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
257
Reaction score
279
Points
63
seletage mulle, miks te valisite just selle kombinatsiooni? :)
...ei tohiks t olla mingeid probleeme mäluga, kui alkoholi tarbitakse pika aja jooksul (venitab naudingut)
 

tonymontana2023

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2023
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Tegin neid kahte asja (erinevatel päevadel) ja kuidagi olen ikka veel elus

7L liitrit õlut + 5mg etisolaami, siis läksin tööle (sõitsin rolleriga)

1/8 viina + 2mg flunitrasepaami + 2 kotti afgaani (4,2g)

ÄRGE KATSUGE KUMMAID NENDEST, isegi kõrge tolerantsusega inimesele on sellised kombinatsioonid väga tõenäoline, et need on surmavad.
 
Top