Red Alcohol Tramadol Arutelu: Alkohol ja tramadool

dangerous combination

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Alkohol ja tramadool

Kui inimene tarbib alkoholi, läheb see ajju, kus see mõjutab teatud neurotransmitterite, sealhulgas GABA ja glutamaadi toimimist. Need neurotransmitterid mängivad rolli meeleolu, käitumise ja muude kognitiivsete funktsioonide reguleerimisel. Alkohol suurendab GABA aktiivsust, mis võib põhjustada lõdvestumise ja naudingutundeid. Samuti vähendab see glutamaadi aktiivsust, mis võib põhjustada kognitiivsete funktsioonide kahjustusi, näiteks mälukaotust, raskusi selge mõtlemise ja aeglustunud reaktsiooniaega.

Tramadool on retseptiravim, mida kasutatakse enamasti mõõduka kuni tugeva valu raviks. Suukaudsel manustamisel imendub tramadool vereringesse seedetrakti kaudu. Sealt kandub see ajju, kus see seondub opioidiretseptoritega. Tramadool võib pärssida ka serotoniini ja noradrenaliini tagasihaarde, mis on muu hulgas valu tajumisega seotud neurotransmitterid. Tramadooli tavalised kõrvaltoimed on pearinglus, unisus, iiveldus ja kõhukinnisus. Raskemad kõrvaltoimed võivad hõlmata hingamisdepressiooni.

Tramadooli ja alkoholi kombinatsioon võib olla ohtlik, sest mõlemad ained on depressandid, mis tähendab, et nad aeglustavad aju tegevust. Kombinatsioon võib koos manustamisel suurendada unisuse, hingamisdepressiooni, kooma ja muude ja muude kesknärvisüsteemi depressiooniga seotud kõrvaltoimete riski.

Alkoholi ja Tramadoli kombinatsioonile iseloomulike kõrvaltoimete hulgast võib esile tuua ka:
  • Suurenenud koljusisene rõhk ja korduvad peavalu episoodid.
  • Sage iiveldus, oksendamine ja kõhuvalu.
  • Suurem tõenäosus tekitada maksakahjustusi kui nende ainete eraldi kasutamisel.
  • Neerufunktsiooni halvenemine kuni neerupuudulikkuseni.
Alkohol võib samuti võimendada Tramadoli toimet organismile ning suurendada üleannustamise ja teiste tõsiste kõrvaltoimete riski. Näiteks võib alkohol suurendada maksakahjustuse riski, mis on Tramadooli üksikkasutuse korral pikaajalise ekspositsiooni tagajärg.

On esinenud raskeid krambihooge, kui Tramadooli kasutatakse koos ühe või teise ainega. Alkoholi puhul on see tõenäoliselt tingitud maksafunktsiooni kahjustusest ja Tramadooli mitmevektorilisest toimest neurotransmitteritele. Kuigi alkoholil ja Tramadoolil on erinevad kokkupuutepunktid, võivad nad olla krambiläve alandamisel sünergistlikud.

Lõpuks näitavad erinevad uuringud, et alkoholi ja tramadooli samaaegne kasutamine suurendab ainete kuritarvitamise potentsiaali ja on otseselt seotud suurema suremusega.

Kõike arvesse võttes soovitame seda kombinatsiooni vältida.
 
Last edited by a moderator:

endingcart

Don't buy from me
Member
Joined
May 21, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Olen proovinud 400 mg tramadooli, 6 õlut ja kaks viina. Esimesed kaks õlut tundsin samaaegselt alkoholi ja tramadooli mõju, pärast neljandat õlut oli ainult alkohol, tramadooli mõju kadus täielikult. Ma arvan, et kui sa ei joo palju ei ole nii ohtlik, kuid see sõltub sellest, kui palju sa jood.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Absoluutselt. Ja just annusest sõltuvus teeb selle kombinatsiooni üsna ohtlikuks. Sest nii alkohol kui ka opioidanalgeetikum on ainete esindajad, mille annuseid on paljude inimeste jaoks üsna raske protsessi käigus kontrollida. Ja tagajärjed võivad sel juhul olla väga tõsised.
 
View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Hei :) Vabandust, et kärbin teie vestlust siin, aga ma mõtlesin, et äkki oleksite huvitatud üksikasjalikust kirjutisest kokaiini ja alkoholi segust :) See on väga levinud segu, mis meeldib isegi inimestele väljaspool narkootikumide kogukondi ja ma tahaksin näha teie üksikasjalikku seisukohta sellel teemal :)

Vabandust, ei tahtnud ti kaaperdada seda vestlust siinkohal
 

endingcart

Don't buy from me
Member
Joined
May 21, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Võib-olla ma võiksin seda proovida ja oma kogemusi kirja panna, aga see ei tule niipea, ma olen praegu reisil ja väljaspool oma linna ei tunne ma end täiesti turvaliselt, kui proovin mõningaid segusid. Kui te ootate kuu või kaks, siis ma arvan, et ma saaksin esitada üksikasjaliku kogemuse.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Mul on selle segu kohta palju kogemusi, kuid oleks huvitav lugeda sellest rohkem meditsiinilisest/psühholoogilisest vaatenurgast lähtuvalt :)
 

endingcart

Don't buy from me
Member
Joined
May 21, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Siiski, ja ma unustasin selle üles kirjutada, tegi see minu alkoholikindluse lävendi palju madalamaks. Pärast seda, kui ma seda kirjutasin, jõin veel kaks õlut, mis oleks olnud minu tavapärane joomine pidupäeval, ja ma hakkasin tundma end palju rohkem purjus, kui ma tavaliselt sama annuse puhul tunnen. Ma kindlasti ei soovita seda kombinatsiooni.
 
Top