MDMA Marijuana Green Yellow Arutelu: MDMA ja marihuaana

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
MDMA ja marihuaana

MDMA (3,4-metüleendioksümetamfetamiin), mida üldiselt tuntakse ecstasy või molly nime all, toimib, mõjutades aju neurotransmittereid, mille tulemuseks on selle iseloomulik mõju meeleolule, tajule ja energiale.

MDMA kõige sügavamad mõjud on suuresti tingitud selle toimest serotoniinisüsteemile. Serotoniin on neurotransmitter, mida seostatakse meeleolu reguleerimise, empaatia ja heaolutundega. MDMA põhjustab serotoniini massilist vabanemist närvirakkudest ajus, mis aitab kaasa uimasti meeleolu parandavale mõjule, sealhulgas õnne, emotsionaalse soojuse ja empaatia tundele teiste suhtes. Lisaks sellele pärsib MDMA serotoniini tagasihaarde, võimaldades sellel jääda pikemaks ajaks sünaptilisse pilusse (neuronite vahelisse ruumi), mis intensiivistab selle mõju.

Kuigi serotoniini vabanemine on MDMA peamine mehhanism, suurendab see ka dopamiini ja noradrenaliini taset. Dopamiinil on võtmeroll aju premeerimissüsteemis, mis mõjutab naudingut, motivatsiooni ja energiat. Dopamiini suurenenud vabanemine MDMA mõjul aitab kaasa ravimi eufoorilisele ja stimuleerivale mõjule.

Noradrenaliin mõjutab südame löögisagedust ja vererõhku, mis on MDMA kasutamise ajal kõrgenenud, aidates kaasa energia ja tähelepanelikkuse suurenemisele. Need mõjud võivad aga põhjustada ka mõningaid MDMAga seotud kahjulikke füüsilisi reaktsioone, näiteks südame löögisageduse tõusu, kõrget vererõhku ning dehüdratsiooni ja hüpertermia ohtu.

On tõestatud, et MDMA-l on ajule täiendav mõju, sealhulgas:
  • monoamiini oksüdaasi A (MAO-A) ensüümi inhibeerimine, mis lagundab serotoniini, dopamiini ja norepinefriini, suurendades veelgi nende taset.
  • Kaudne mõju hormoon oksütotsiinile, mis võib aidata kaasa MDMA kasutajatel täheldatud läheduse ja sotsiaalse sideme tunnetele.
  • Aju stressireaktsiooni moduleerimine, mis võib mõjutada emotsionaalse ja füüsilise valu tajumist.
Kuigi MDMA võib pakkuda sügavaid subjektiivseid kogemusi, kujutab see endast ka märkimisväärseid riske, eriti korduva või suure annuse kasutamise korral. Üks kõige murettekitavamaid aspekte on selle potentsiaalne neurotoksilisus, eriti serotoniini neuronite suhtes. Loomkatsed on näidanud, et pikaajaline kokkupuude MDMA suurte annustega võib põhjustada aju serotoniini taseme pikaajalist langust, mis võib viidata serotoniini neurotoksilisusele. See mõjutab kasutajate meeleolu, mälu ja kognitiivseid funktsioone.

Lisaks võivad MDMA ägedad mõjud, nagu hüpertermia, dehüdratsioon ja elektrolüütide tasakaaluhäired, põhjustada tõsiseid tervisekahjustusi, mis harvadel juhtudel võivad lõppeda surmaga. MDMAst vabanemine, kui serotoniini tase langeb, võib põhjustada ka depressiooni ja ärevustunde tekkimist tarvitamisele järgnevatel päevadel.


Marihuaana, mis on saadud Cannabis sativa või Cannabis indica taimest, sisaldab mitmeid psühhoaktiivseid ühendeid, millest delta-9-tetrahüdrokannabinool (THC) on kõige silmapaistvam ja vastutab peamiselt selle psühhoaktiivse toime eest. Cannabidiol (CBD) on teine oluline komponent, mis on tuntud oma võimaliku terapeutilise mõju poolest, ilma et see tekitaks uimastust. Marihuaana mõju ajule ja kehale on keeruline, hõlmates mitmeid molekulaarseid radu ja bioloogilisi süsteeme.

Peamine mehhanism, mille kaudu marihuaana avaldab oma mõju, on koostoime organismi endokannabinoidsüsteemiga (ECS). ECS mängib olulist rolli erinevate füsioloogiliste ja kognitiivsete protsesside, sealhulgas söögiisu, valutunde, meeleolu ja mälu reguleerimisel. See koosneb kannabinoidiretseptoritest (CB1 ja CB2), endogeensetest kannabinoididest (endokannabinoidid) ja ensüümidest, mis vastutavad endokannabinoidide sünteesi ja lagundamise eest.
  • CB1 retseptorid: Neid leidub peamiselt ajus ja kesknärvisüsteemis, kuid ka mõnedes perifeersetes kudedes. THC seondub CB1 retseptoritega, jäljendades endokannabinoidide mõju. See koostoime mõjutab neurotransmitterite vabanemist ajus, mille tulemuseks on marihuaana psühhoaktiivsed mõjud, nagu eufooria, muutunud taju ja suurenenud söögiisu.
  • CB2 retseptorid: Need asuvad peamiselt immuunsüsteemis ja perifeersetes organites. Kuigi THC võib seonduda ka CB2 retseptoritega, toimub psühhoaktiivne toime peamiselt CB1 kaudu. CB2 retseptorite aktiveerimine on rohkem seotud põletikuvastase ja immuunsüsteemi moduleeriva toimega.

Seondudes aju kannabinoidiretseptoritega, eriti CB1 retseptoritega, võib THC moduleerida erinevate neurotransmitterite, sealhulgas dopamiini, GABA (gamma-aminovõihappe) ja glutamaadi vabanemist. See modulatsioon võib põhjustada:
  • suurenenud dopamiini vabanemine, mis aitab kaasa marihuaana tarbimisega seotud eufoorilistele ja meeldivatele tunnetele.
  • GABA vabanemise pärssimine, mis on neurotransmitter, mis tavaliselt toimib neurotransmissiooni pidurina. Selle inhibeerimine võib põhjustada suurenenud neuronaalset aktiivsust ja THC psühhoaktiivset toimet.
  • Glutamaadi taseme muutumine, mis mõjutab õppimist, mälu ja aju plastilisust.


Kui MDMA-d ja marihuaanat kasutatakse koos, võib nende ainete koostoime olla keeruline nende erinevate toimemehhanismide tõttu:
  1. Sünergistlikud mõjud: Mõned kasutajad teatavad, et marihuaana võib võimendada MDMA eufoorilist ja empatogeenset mõju, tõenäoliselt suurendades meeleolu ja sensoorset tajumist serotoniini ja kannabinoidiretseptorite kombineeritud toime kaudu.
  2. Kõrvaltoimete moduleerimine: Marihuaana võib aidata leevendada mõningaid MDMA kasutamisega seotud kõrvaltoimeid, nagu iiveldus, ärevus ja comedown-faas, tekitades lõõgastust ja vähendades ärevust.
  3. Suurenenud neurotoksilisuse oht: samaaegne kasutamine võib süvendada MDMA võimalikku neurotoksilist mõju, kuna on tõestatud, et marihuaana mõjutab kognitiivseid funktsioone ja võib tugeval kasutamisel aidata kaasa kognitiivsete häirete tekkimisele.
Võimalikud eelised
  • Tõhustatud sensoorsed ja emotsionaalsed kogemused, mis võimendavad MDMA empatogeenset mõju koos marihuaana sensoorsete omadustega.
  • MDMA negatiivsete kõrvalmõjude, nagu ärevus ja ebamugavustunne languse ajal, vähenemine.
Kõrvaltoimed ja ohud
  • Suurenenud kognitiivne kahjustus: Mõlemad ained võivad kahjustada kognitiivseid funktsioone; nende kombineeritud kasutamine võib seda mõju süvendada.
  • Vaimse tervise probleemide süvenemine: Psüühikahäiretega või psüühikahäiretele eelsoodumusega isikutel võivad süveneda sümptomid. On oht psühhootiliste seisundite avaldumiseks.
  • Suurenenud südamestress: Nii MDMA kui ka kanepi võivad suurendada südame löögisagedust, mis võib põhjustada suurenenud südamestressi.
  • Dehüdratsioon ja hüpertermia: MDMA stimuleeriv toime võib põhjustada dehüdratsiooni ja hüpertermiat, mis võib jääda tähelepanuta, kui kasutaja kogeb kanepi rahustavat toimet.
Kokkuvõtteks võib öelda, et kuigi MDMA ja marihuaana kombinatsioon võib pakkuda teatavaid tajutavaid eeliseid, on oluline olla teadlik võimalike suurenenud kõrvaltoimete ja riskide võimalikkusest. Nende ainete koostoime võib üksikisikutel olla väga erinev, mida mõjutavad sellised tegurid nagu doos, ainete puhtus, individuaalne füsioloogia ja kasutamise kontekst. Kogemuse, piisavate annuste ja kahju vähendamise põhireeglite abil võib see kombinatsioon anda uue ja huvitava meelelahutuskogemuse. Vastasel juhul võib see kombinatsioon tekitada probleeme ajaviite ja tervisega.

🟢 Arvestades eespool öeldut, võime ettevaatlikult väita, et see kombinatsioon võib teatud tingimustel olla hea mõte.
🟡 Soovitame selle kombinatsiooni mõistlikku lähenemist.
 
Last edited by a moderator:

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
A on see kombineeritud, a oli minu sõber ma vaatasin teistele inimestele ja ma olen mõelnud, et kõik inimesed vihkavad meid. Me olime bussis tulevad lennujaamast, ma tahtsin minna ära, kuid ma teadsin, et ei ole võimalik pärast minu silmad olid rünnak ma ei saa vaadata kuhugi. Pärast bussist väljumist kuulasime laule ja ma mõtlesin, et ma olen üksi ainult oma sõbraga. See oli tunne nagu armastus. Siis oli mul tunne, et ma ei saa teda jätta. Ma ei suutnud end temast lahti rebida. Kummaline.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Jah, see võib olla emotsionaalselt väga kummaline ja segadust tekitav. Tänan teid oma kogemuse jagamise eest!
 
View previous replies…

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Pean lisama ja teavet, et, me olime lennujaamas, kus oli umbes 24 celsia. Kui me läksime välja, kus oli tõesti külm nagu 4 celsia, temperatuur muutus kõik. Kõik oli nii külm.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Wow, sellised temperatuurimuutused on just see, mida keha veresoonkond ei vaja all mdma
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
täpselt. mul oli tunne temperatuuri nagu ja emotsioon lol
 
Top