Pregabalin Cannabinoids Orange Arutelu: Pregabaliin ja kannabinoidid

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Pregabaliin ja kannabinoidid

Pregabaliin, mis on üldtuntud kaubamärgi Lyrica all, on ravim, mida kasutatakse peamiselt neuropaatilise valu, generaliseeritud ärevushäire ja osaliste krampide täiendava ravina.

Pregabaliin seondub suure afiinsusega kesknärvisüsteemis (KNS) asuvate pingekontrollitud kaltsiumikanalite α2δ allüksusega. See seondumine vähendab kaltsiumiioonide voolu neuronitesse. Vähendades kaltsiumi sissevoolu, pärsib pregabaliin erinevate erutavate neurotransmitterite, nagu glutamaat, noradrenaliin ja aine P, vabanemist. See toime on otsustava tähtsusega selle rolli jaoks neuropaatilise valu vähendamisel ja krampide kontrollimisel.

Kuigi pregabaliin on struktuuriliselt sarnane neurotransmitteriga GABA (gamma-aminovõihape), ei seondu see otseselt GABA retseptoritega. Siiski võib see suurendada GABA sünteesi ja vabanemist, suurendades selle inhibeerivat toimet kesknärvisüsteemis. GABAergilise ülekande tõhustamine aitab kaasa pregabaliini anksiolüütilistele omadustele, mis muudab selle efektiivseks generaliseerunud ärevushäire raviks.


Cannabinoidid on mitmesuguste keemiliste ühendite rühm, mis suhtlevad organismi endokannabinoidsüsteemiga (ECS), et tekitada erinevaid füsioloogilisi ja psühholoogilisi toimeid. Käesoleval juhul räägime sünteetilistest kannabinoididest.

Sünteetilised kannabinoidid on disainerravimite klass, mis jäljendavad looduslike kannabinoidide, nagu THC, mõju, suheldes endokannabinoidsüsteemiga (ECS). Neid ühendeid pihustatakse sageli taimse materjali peale ja suitsetatakse, kuid neid võib tarbida ka vedelal kujul aurustamise teel.

Sarnaselt THC-le seonduvad sünteetilised kannabinoidid peamiselt aju CB1 retseptoritega. Need retseptorid on osa ECSist ja osalevad meeleolu, mälu, söögiisu ja valu tajumise reguleerimises. Mõned sünteetilised kannabinoidid omavad afiinsust ka CB2 retseptorite suhtes, mida leidub peamiselt immuunsüsteemis ja perifeersetes kudedes. Nende retseptorite aktiveerimine võib moduleerida immuunvastust ja põletikku.

Sünteetilised kannabinoidid on sageli tugevamad kui THC, mis tähendab, et nad seonduvad tugevamalt kannabinoidiretseptoritega. See võib põhjustada intensiivsemaid ja ettearvamatuid mõjusid. Erinevalt THC-st, mis on CB1 retseptorite osaline agonist, toimivad paljud sünteetilised kannabinoidid täieliku agonistina. See tähendab, et nad võivad tekitada maksimaalse retseptori aktiveerimise, mis toob kaasa tugevama toime ja suurema riski kõrvaltoimete tekkeks.


Pregabaliini ja sünteetiliste kannabinoidide kombineerimine võib tekitada mitmesuguseid toimeid, mis tulenevad nende koostoimest närvisüsteemiga.
  • Kognitiivne ja motoorne kahjustus: Kombinatsioon võib põhjustada märkimisväärset kognitiivset kahjustust, mis mõjutab mälu, tähelepanu ja täidesaatvat funktsiooni. Ka motoorne koordinatsioon võib olla tugevalt mõjutatud, suurendades õnnetusjuhtumite ohtu.
  • Unearhitektuuri häirimine: Sünteetilised kannabinoidid võivad muuta unearhitektuuri, mõjutades REM- ja sügava une etappe. Pregabaliin mõjutab ka unemustrit, mis võib kombineerituna põhjustada tugevamaid häireid. Kombinatsioon võib süvendada aluseks olevaid unehäireid, mille tagajärjel võivad tekkida sellised seisundid nagu unetus, uneapnoe või narkolepsia-taolised sümptomid.
  • Neurotoksilisus: Sünteetilised kannabinoidid võivad põhjustada neurotoksilisust, indutseerides neuronites oksüdatiivset stressi ja apoptoosi. Pregabaliin võib neid toimeid süvendada, põhjustades neuronikahjustuse riski suurenemist.
  • Ärevus ja psühhoos: Selle kombinatsiooni suured annused või sage kasutamine võivad põhjustada tõsist ärevust, paranoia ja isegi ägedat psühhoosi. Sünteetilised kannabinoidid on eriti tuntud selle poolest, et nad võivad vallandada psühhootilisi episoode.
  • Kardiovaskulaarsed probleemid: Mõlemad ained võivad mõjutada südame löögisagedust ja vererõhku. Nende kombineerimine võib põhjustada süvenenud kardiovaskulaarseid mõjusid, nagu tahhükardia ja hüpertensioon, ning rasketel juhtudel südameinfarkti.
  • Sõltuvus ja võõrutus: Nii pregabaliinil kui ka sünteetilistel kannabinoididel on kuritarvitamise potentsiaal. Nende samaaegne kasutamine suurendab sõltuvuse tekkimise ja võõrutusnähtude tekkimise riski ravi lõpetamisel.
Arvestades kannabinoidide mõju ettearvamatust ja ohtlikkust ning pregabaliini toime mitmekesisust, tuleb seda kombinatsiooni pidada riskiga kaasnevaks. Samuti ei ole selle kombinatsiooni puhul taotletavad rekreatiivsed boonused täiesti ilmsed.

🟠 Võttes arvesse ülaltoodut, soovitame seda kombinatsiooni käsitleda väga ettevaatlikult.
 
Last edited by a moderator:

gus.fring

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 13, 2023
Messages
100
Reaction score
64
Points
28
Terve nädala jooksul, kui ma proovin seda segu, ma lähen magama ja ma ei saa sellest aru, sellel segul on ettearvamatud kõrvaltoimed, nad püüavad vähendada kannabinoidide kogust, kui ma tarbin pregabaliini, see segu tekitab äkilisi ja ettearvamatuid narkolepsia krampe.
Eile ma ärkan üles & näen ennast magamas tänaval omg
Noid ma olen suitsetanud on mdmb butinica ainult 1 sigareti 1 pill pregabalin 300mg
Stay safe be smart & kui sa tahad saada hightry väikese annusega
Rahu 🙏🏻✨🌹
 
Top