Psilocybins Marijuana Green Yellow Arutelu: Psilotsübiinid ja marihuaana

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,648
Solutions
2
Reaction score
1,742
Points
113
Deals
666
Psilotsübiinid ja marihuaana

Psilotsübiin on psühhedeelsete seente aktiivne ühend. See on peamiselt serotoniini retseptori agonist, mis on eelkõige suunatud 5-HT2A retseptorile. Psiilotsübiini allaneelamisel muundub see psilotsiiniks, selle aktiivseks vormiks, mis mõjutab meeleolu, tunnetust ja tajumist.

Psilotsübiin kutsub esile muutunud teadvuse seisundid, mida iseloomustavad muutused meeleolus, aistingute, ajataju ja mõttemustrite tajumises. Need mõjud võivad olla sügavad, põhjustades vaimseid või introspektiivseid kogemusi, ning terapeutilises keskkonnas uuritakse seda selliste seisundite nagu depressioon ja PTSD raviks. Psilotsübiin võib põhjustada iiveldust, peavalu, südame löögisageduse ja vererõhu tõusu. Psühholoogiliselt võib see põhjustada ärevust, paranoiat ja hallutsinatsioone. Mõnel juhul võib see esile kutsuda või süvendada psühhiaatrilisi haigusi.

Marihuaana peamine psühhoaktiivne komponent on THC (tetrahüdrokannabinool), mis toimib aju kannabinoidiretseptoritele (CB1 ja CB2). THC imiteerib anandamiidi, looduslikult esineva neurotransmitteri toimet, mis viib erinevate neurotransmitterite süsteemide, sealhulgas dopamiini ja GABA moduleerimiseni.

THC põhjustab lõõgastust, muutunud meelte tajumist, eufooriat, suurenenud söögiisu ning mälu ja motoorse koordinatsiooni halvenemist. CBD (kannabidiool), mis on kanepi teine komponent, võib avaldada ärevusevastast ja antipsühhootilist toimet.

Marihuaana võib põhjustada suukuivust, punaseid silmi, lühiajalise mälu halvenemist, südame löögisageduse tõusu, ärevust ja paranoiat. Krooniline tarvitamine võib olla seotud motivatsioonihäirete ja muude pikaajaliste vaimse tervise probleemidega.

Psilotsübiini ja marihuaanakoostoime .

Võimalikud eelised:
  • Nende ainete kombineerimine võib potentsiaalselt intensiivistada psühhedeelset kogemust, mis toob kaasa sügavamad taju- ja kognitiivsed mõjud.
  • Marihuaana võib leevendada mõningaid psilotsübiini põhjustatud füüsilisi vaevusi, näiteks iiveldust.
Selline kombinatsioon võib aga muuta kogemuse liiga intensiivseks ja ei sobi tõenäoliselt mõjutatavatele inimestele ja neile, kellel on vähe kogemusi kummagi ainega eraldi. Samuti on selline kombinatsioon ebasoovitav psüühikahäirete ja nendele eelsoodumuse korral.

Kombinatsioon võib mõjutada serotoniinergilisi ja kannabinoidsüsteeme kompleksselt, muutes potentsiaalselt meeleolu, taju ja kognitiivseid funktsioone. Sünergiline mõju sensoorsele tajule ja kognitiivsusele võib olla ettearvamatu ja varieerub inimeseti märkimisväärselt.

Riskid ja kõrvaltoimed:
  • Kombinatsioon võib põhjustada kõrgendatud sensoorseid häireid ja segadust, mis võib olla häiriv või viia ärevuse ja paranoia tekkimiseni.
  • Psühholoogiliselt võib see kombinatsioon olla ettearvamatu, mis võib viia intensiivsete, ebamugavate või ahistavate kogemusteni.
  • On oht psühhiaatriliste seisundite süvenemiseks või esilekutsumiseks, eriti isikutel, kellel on isiklikus või perekondlikus anamneesis psühhoos või muud vaimse tervise häired.

Psühholoogiliste mõjude ettearvamatust, eriti ärevuse, paranoia ja võimalike negatiivsete kogemuste (bad trip) osas, tuleks hoolikalt kaaluda. Nagu iga aine tarvitamise puhul, võivad individuaalsed reaktsioonid olla väga erinevad ning sellised tegurid nagu annus, keskkond ja individuaalne psühholoogia mängivad üldises kogemuses kriitilist rolli.

🟢🟡 Võttes arvesse ülaltoodut, võime ettevaatlikult väita, et see kombinatsioon võib teatud tingimustel olla hea mõte. See kombinatsioon eeldab palju kogemusi mõlema ainega eraldi töötades, minimaalsete annuste järgimist, harva korduvat ja mõtestatud lähenemist.
 
Last edited by a moderator:

Emeliaa

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 19, 2024
Messages
16
Reaction score
7
Points
3
Seene, trühvlite trippimine peab olema seotud marihuaanaga. Minu arusaamise järgi ei saa lihtsalt minna üks ilma teiseta. Ma mõtlen psühhoosi koos kanepiga. Aga ei ole vaja teistmoodi )) Midagi sellist))
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Te räägite isiklikust kogemusest. Mõne jaoks on standardne shroomi reis enam kui piisav. Mõned inimesed eelistavad kanepi psühhedeeliat üldse. See sõltub inimesest, eesmärkidest, individuaalsest taluvusest jne.
 

Emeliaa

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 19, 2024
Messages
16
Reaction score
7
Points
3
See on õige, psühhedeelsed kogemused võivad inimeselt inimesele väga erinevad ja et individuaalsed eelistused mängivad olulist rolli psühhedeelse aine tüübi valikul.

See, mis ühele inimesele hästi mõjub, ei pruugi teisele sobida ja vastupidi.

Oluline on hoida avatud lähenemine erinevate psühhedeelsete ainete ja kogemuste uurimisele ning kasutada seda vastutustundlikult ja teha kasvatuslik valik psühhedeelsete ainete vastutustundlikuks kasutamiseks, sõltumata valitud ainest.

Seetõttu on väga oluline hoida teabevahetust ja haridust erinevate psühhedeelsete kogemuste võimalike riskide ja kasu kohta, samuti on väga oluline hoida meie mitmekesisuse väärtust nendes kogemustes. Igaüks peaks jagama isiklikke kogemusi erinevate psühhedeelsete ainetega, et anda oma panus vestlusse. Siiski peaks igaüks olema teadlik, et isiklikud kogemused on subjektiivsed ja ei pruugi olla universaalsed.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,413
Solutions
4
Reaction score
966
Points
113
Deals
1
Marihuaana suitsetamine seente peal suurendab kindlasti psühhedeeliat, kuid mõned inimesed peavad seda sõna otseses mõttes vastumeelseks. Paljud inimesed, kes suitsetavad sigarette, leiavad samuti, et maitse on halb ja hoiduvad trippimise ajal.
Mul on olnud (mitte?)õnne kogeda, et paljud inimesed võitlevad seenetrippidega. Tundub, et LSD modereerib inimese meeleolu, et ta oleks introspektiivne ja rahulik ja seened ei mõjuta seda üldse. Endise seenekasvataja aastakümneks olen leidnud end mitu korda valitud šamaaniks ja tripisõitjaks.
Seened ei ole narkootikumide traditsioonilises mõttes lõbusad. Eufooriat seened ei suurenda. Psiilotsübiini seeneliigid ei ole tihedalt seotud populaarsete söödavate liikidega ja maitseprofiilid ulatuvad " maitsestamata seakoortest" kuni "kassi kuse oksadelt" Maal on kaugelt üle 100 erineva geneetilise liigi o psühhedeelsed seened, ja see ei tähenda "tüvesid " nagu peniskadedus, AA +, kuldsed õpetajad, Texans, Malabar ect. Need kõik on psilocybe cubensis. Rahvusvaheline taksonoomilise nomenklatuuri nõukogu ei tunnusta seente tüvesid ega vorme (vorme) madalaim tunnustatud kategooria on alamliigid. 95% kõigist maa peal müüdavatest psühhedeelsetest seentest on Psilocybe cubensis, harva võib inimene pakkuda Psilocybe Mexicana ( sealhulgas tüved Atlantis #7, tampanensis ect) või panaeolus tropical is või Panaeokus cyanescens, mis kipuvad olema väikesed ja peenikesed, kuid erakordselt tugevatoimelised. Kahtlemata on aga kõige oitentsemad maagilised seened puidu lagunevad. Psilocybe azurescens, cyanescens ja teised on testitud 2% w/w aktiivsete alkaloidide (20mg/g) kuivatatud isendite puhul. Sel põhjusel peaksite tegelema ainult asjatundlike inimestega, keda te usaldate. 5 grammi cubensis on võimas trip, aga 5 grammi mõnest puuloomast oleks täiesti halvav.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
5 grammi on tõsine annus. Eriti kui me räägime kombinatsioonist kanepiga (teema on sellele pühendatud). Ma suunaksin kogemusteta inimestele maksimaalselt 2 grammi. See on keskmine annus (mitte väike) enamiku psilotsübiini seentega seotud stsenaariumide puhul.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,413
Solutions
4
Reaction score
966
Points
113
Deals
1
Ma ainult austasin Shulgani 5 grammi märkusega. Ma olen alati nimetanud 5 grammi "terveks sõiduks", sest rohkem ja te tõenäoliselt ei mäleta, mis juhtus. Ükskord võtsin 5 grammi kohalikku puidulembust. Psilocybe ovoideocystidiata ja pärast oksendamist ja samal ajal aju välja sittimist olin 3 tundi minestunud ja olin katatooniline ja ei reageerinud välistele stiimulitele. See on tõsine mõju! See oli minu seente nautimise lõpu lähedal. Ma võtsin neid paar korda pärast seda, kuid ma ei mäleta, et oleksin neid nautinud.
 
Top