"Kas mul on probleem?"

Chem-Safe

Chem-Safe - Energy Control
Joined
Feb 22, 2023
Messages
43
Reaction score
25
Points
18
Eelarvamused narkootikumide suhtes muudavad selle raskeks ja nende käsitlemine peamise põhjusena, kui inimesel tekib uimastitarvitamise häire, võib raskendada probleemi tegelikku juurteni jõudmist. Mõnede spetsialistide jaoks on peaaegu igasugune uimastitarbimine, välja arvatud sotsiaalselt aktsepteeritud uimastid, problemaatiline. Moralistlikud või liialdatud lähenemisviisid raskendavad tegelike põhjuste äratundmist, mõistmist ja käsitlemist.

Suur osa uimastite kohta käivatest sõnumitest on negatiivset laadi, keskendudes ainult riskidele ja probleemidele, eristamata neid, mis on tõenäolised ja sagedased, nendest, mis on anekdootilised või juhuslikud. Palju vähem tunnustatakse rõõmu. See toob kaasa usalduse kaotuse ekspertide vastu ja suutmatuse tuvastada olukordi, mis on tõepoolest ohtlikud. Teisest küljest kipume me kõik oma käitumist "normaalseks" pidama ja eneseõigustamine või enesepettus on sagedane reaktsioon, kui tekivad raskused;

Kui inimestel on kahtlusi või kahtlusi, jäetakse sageli professionaalse meeskonna ülesandeks hinnata, kas probleem on olemas või mitte. Tegelikkuses on oluline isiklik ja sügav mõtisklus selle üle, kui suurt rahulolu meie käitumine ja harjumused meis tekitavad. Kas rõõmud on suuremad kui riskid, millele me endid eksponeerime, kas me tõesti tajume, et me kontrollime oma elu ja kas see, mida me teeme, võimaldab meil elada elu nii, nagu me tahame elada;

Küsimus ei ole mitte selles, et allutame end ülekuulamisele, vaid selles, et peatume mõneks ajaks, et mõelda mõnele aspektile. Teil ei pruugi olla midagi, mida muuta. Võib-olla ei ole te endale varem mingeid küsimusi esitanud. Te võite ise mõningaid asju muuta, kui arvate, et peate seda tegema. Võib ka juhtuda, et teil on vaja asju muuta, kuid see ei õnnestu. Sellisel juhul võib olla probleem. Mõnikord lahendatakse probleeme individuaalselt, aja või lähedaste inimeste abiga. Teinekord võib olla abiks või isegi vajalik professionaalse meeskonna nõuanne või toetus;

Mõned mõtisklused saame teha:
  • Miks ma kasutan narkootikume ja kas ma teen seda nii, nagu ma tahaksin?
  • Kui tihti ma seda teen? Kui tihti ma tahaksin seda teha?
  • Kas minu tarbimine muutub aja jooksul, kas ma tarbin rohkem kui varem?
  • Milline on minu sotsiaalne ringkond? Kui paljud minu sõpruskonnad ei ole seotud narkootikumidega? Kas mul on vaba aega ilma narkootikumide tarvitamiseta?
  • Kuidas ma suhtlen nädala jooksul samade inimestega, kellega ma pidutsen? Kas ma olen proovinud erinevaid asju? Kas mul on õnnestunud? Kuidas ma olen end tundnud?
  • Kas mul on või on olnud rahalisi probleeme seoses narkootikumide tarvitamisega? Kui palju raha ma kulutan? Kas mul on olnud raskusi oma kulutuste kontrollimisega? Kas ma olen teinud asju, mida ma tavaliselt ei teeks, et saada narkootikume?
  • Kui sageli olen pärast pidutsemist lõpetanud oma kohustuste (töö, pere, õppimine...) täitmise? Kui sageli olen ma narkootikume tarvitades seksuaalsuhteid pidanud? Ja ilma neid võtmata? Kas ma tunnen end selles mõttes hästi?
  • Kas ma olen teinud ainete mõjul asju, mida ma normaalsetes tingimustes ei teeks? Kuidas ma end selle suhtes tunnen?
  • Kui mul on halb kogemus, kas ma hoolin selle eest, et teada saada, mis juhtus ja kuidas seda vältida? Kas ma tean riskide vähendamise strateegiaid, kuid ei rakenda neid siiski?
  • Kas ma planeerin oma tarbimist või instinktiivselt? Kas ma hoolin ainete kvaliteedist? Kas tarnijad on usaldusväärsed või testin neid?
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Eneserefleksioon on meie jaoks väga oluline, kuid tänapäeva maailm jätab selleks vähem võimalusi ja aega. Lisaksin loetellu mõned küsimused ja mõnes muudaksin sõnastust - minu arvates on see oluline:
  • Kas ma olen märganud, et mul on vaja kasutada rohkem uimasteid, et saavutada sama kõrge tase (tolerantsus)?
  • Kas ma kogen võõrutusnähte, kui ma ei kasuta narkootikume
  • Kui palju aega kulutan ma narkootikumidele mõtlemisele?
  • Kas ma jätkan narkootikumide tarvitamist hoolimata sellest, et tean, et see põhjustab minu elus probleeme?
  • Kas ma olen püüdnud oma uimastitarbimist vähendada või kontrollida, kuid see ei ole õnnestunud?
  • Kas ma olen kaitsevõitu või salatsev, kui keegi mainib minu uimastitarbimist?

Siiski on meie teadvus nii korraldatud, et ennast seestpoolt vaadates võib ta vastustes välja tulla veenvate trikkidega, luues tegelikkusest erineva pildi ja seisukoha. Ja siinkohal on oluline ära tunda, millal on eneserefleksioon kasulik jälgimisviis ja millal on tegemist desinformatsiooni või tarvitamise õigustamisega. Sellepärast ongi kõik psüühikaga seotud elukutsed olemas - teatud, keerulistes ja segastes olukordades on meil vaja väljastpoolt tulevat vaatenurka
 

NinjaFlakkaZombie

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2023
Messages
22
Reaction score
43
Points
13
See kõik on väga hea ja hea, kuid ma olen esimene, kes mõistab, et olen täiesti sõltuvuses. Ma jätsin küsimused vahele, kuid need, mida ma lugesin, olid kõik täpselt sellepärast, et ma kasutan narkootikume. Ma ei saa suhelda inimestega ega toimida ühiskonnas ilma nendeta. Ma olen täielik introvert ja barrikadeerin end üksindusse, kui ma olen kaine ja teen alati asju, mida ma kahetsen, kui ma kasutan... see on kahe teraga mõõk. Ma olen praegu võõrutusravis ( sest narkosõltuvus tegi mind hiljuti kodutuks) tho erinevalt minu teistest võõrutusravi stints. Kui ma sain päeva jooksul välja minna, läksin kohe ostma koksi ja süstlanõelu. Ma raiskan enamiku süstidest pärast esimest 3, sest ma ei suuda veenis hoida. Aga ikkagi ei saa ma lõpetada ja ausalt öeldes olen jõudnud punkti, kus ma isegi ei taha.

Ma usun, et kahju vähendamine on ürgne. Kunagi ei jaga nõelu... püüan oma parima, et kasutada alati uut.

Soovin lihtsalt, et mul oleks lihtsam veenide leidmine.

BTW isegi siis, kui ur ei pildista. Never share pipes or straws hepatiit ei ole nali. Õnneks elan ma riigis, kus Healthcare on tasuta ja peetakse põhiõigus ja niipea, kui mu vereanalüüs tuli tagasi positiivne sain 3 kuud ravi 2 pillid päevas ja kuigi see ei ole ravi ma ei ole enam nakkav ega ole ma risk 3 mingit tõsist riski maksakahjustuse... aga ma võiksin ikka veel saada teise tüve hep c ja pean otsima ravi uuesti. Minu mõte on see, et kahju vähendamine ei ole hea tunne, mida ei saa tõsiselt võtta. Isegi kui ur lihtsalt suitsetada rohtu, võtke seda jama tõsiselt
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Õiged sõnad. Täname jagamise eest. Kui soovite arutada midagi, mida iganes, kirjutage mulle privaatsõnumitesse
 
Top