Kas see on tegelikult mõistlik?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Tere poisid,
Mul on vist kaks küsimust, kuid mõlemad on seotud sama teemaga - naatriumetüülsulfaat.
Okei, nii et kõigepealt - kas see süntees on mõttekas?

Ma tean, et segades väävelhapet ja aseotroopset 98% etanooli teha sulfoonhapet ja sealt põhimõtteliselt basifitseerida, aurustada ja re-x vabaneda lisandeid.
Selle kohta on hulgaliselt pabereid ja ma olen kindel, et see toimib, aga mul on ainult 85% väävelhapet.
Kas ma pean tegema väävelhappe hirmsat destilleerimist, et see toimiks? Eksperimendis kasutatakse hiljem vett, aga nagu ma aru saan, kui te kõigepealt väävelhapet ja etanooli segate, siis teete sulfoonhapet, mis on minu arvates pöörduv rxn sõltuvalt veesisaldusest.
kas seda vett läheb liiga palju, et seda lihtsalt kasutada sellisena nagu see on?

ilmselt kui esimene süntees on tegelikult õige - see on lihtsam ja vähem ohtlik!

mõtlesin lihtsalt, et kasutan ära teie kõigi asjatundlikkust, selle asemel, et pimesi mõnele pootube'ile järgi minna!

aitäh poisid!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Küsite, kas 85% H²SO⁴-s on liiga palju vett? Ei, selles ei ole vett, kui see on teie küsimus. Väga konkreetne põhjus.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Ma vist palusin inimestel eelkõige vaadata seda YouTube'i videot ja öelda mulle, kas see on teaduslik, sest minu jaoks tundub see "bro-teadus".
iv ainult näinud seda edukalt tehtud (nagu naatriumetüülsulfaadi sünteesi puhul) ja paberitega toetatud, segades conc. väävelhapet etanooliga ja seejärel basifitseerides (happe/baasi RXN), mis on ümberpööratav sõltuvalt veesisaldusest (ma usun - pean selle oma laboriraamatusse kirja panema ja sobivateks sammudeks jaotama, et ma seda ei lööks ära - mitte pidevalt pootube'i videot poputama).
Ma loen pabereid ja patente, kuid ma leian, et ma õpin palju kiiremini ja see jääb minu peas palju paremini ja lihtsalt klõpsab, kui ma näen seda tehtud. Vabandust nii paljude vastuste eest - nagu ma ütlesin, ma olen natuke hirmul, et alustada ilma destilleerimata minu H2SO4 - ma ei usalda ennast peaaegu 400c keeva puhta happega minu mantlis või ausalt öeldes kuskil minu lähedal!
Muide, mulle meeldib sinu kasutajanimi!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Oh ka, ma palusin poisil läbi käia teaduse ja anda mulle võrrand, kuid ta ei ole veel vastanud. Teises (väävelhappe) videos, mida ma eile vaatasin - nagu ma ütlesin, pean ma seda uuesti vaatama ja märkmeid tegema, MUTTA ta käib võrrandid läbi valgel tahvlil, mis on tema videotesse sisse lõigatud. Tõesti kasulik mees. Ma olen üllatunud, et nad ei ole tema kanalit tegelikult ära keelanud, aga hei hoo
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Jah, ma arvan, et see on üks minu küsimustest - viimane pool. Ma mõtlesin, kas esimene süntees on mõttekas - refluksimine nii puhta etanooliga kui võimalik koos naatriumbisulfaadiga ja siis vist filtreeris ta selle välja ja jätkas nagu ta tegi teises töös pärast väävli lisamist etanoolile. Ma lihtsalt ei saa aru, kuidas see võiks olla mõistlik...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Nii et ma arvan, kas 85% väävelhape (ükskõik, millega see on segatud - oleks abi, kui te ütleksite mulle, miks see ei oleks vesi, kas see reageeriks?) on piisavalt tugev, et töötada, et teha järgmise sammu jaoks vajalikku sulfoonhapet - ma arvan, et see peaks tegema, kui see on segatud teiste asjadega kindlasti, kui see on reageerinud, võin ma re-x. Ma tean, et ma kaotan saagist, aga ma lihtsalt ei usalda seda esimest reaktsiooni, millele ma viitasin, mistõttu ma nimetasin teema nii... Ma lihtsalt tahtsin lisada selle teise küsimusena seoses 85% väävelhappega 95% asemel... sa panid mind uudishimulikuks - ma kasutan google'i, et näha, miks see ei oleks segatud veega - seal ma arvasin, et ma võiksin vee välja külmutada sademete välja! Ma eeldan, et see on liiga tugev hape, et kasutada midagi nagu mol sõel või ränipallid? Ma lihtsalt ei viitsi väävelhapet keeta, kui ma saan ära kasutada seda, mis on juba olemas - see on tarbetaimede kasvatamiseks, nii et ma ei näe, et see oleks KÕIKI nii kohutav kraam, kui on kanalisatsioonipuhastis, millest inimesed seda destilleerivad. See värk on veidi paks ja selge värviga....so mida arvate? Nagu ka vastus, miks seda ei peaks segama veega? See on minu jaoks hädavajalik, et alustada - no ma arvan, et ei ole, aga see on piisavalt kallis viga, et minna kohe kõigega koos! Tore, et see on eksotermiline rxn ka, ma eelistan neid, kui et pean soojust lisama.
Ma arvan, et ma saan hiljem teada, kuna ma plaanin seda teha väikeses / ilmselt mikro skaalas teile inimestele lol rääkides 1g igast siin. Vaata, kas see läheb eksotermiline algus....I olen mõelnud, et näha, kas see sööb läbi pehmepaberi, sest see tundub olevat test, mida nad kasutavad YouTube'is, et näha, kas see on puhas lol
Mees ma õpin palju rohkem KATSEDES, kui keegi midagi teeb ja kahjuks ei saa sellest midagi kontrollida. Nii et mõnikord võib keegi arvata, et nad teevad midagi - nagu ma arvan, et see võib olla nii, et esimene you tube link, kui see on lihtsalt "bro teadus", mitte tegelik õigesti välja töötatud teadus.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Ma arvan, et proovin mõlemat võimalust! Mul on nii seadmed kui ka reaktiivid, nii et miks mitte. Ma kavatsen siiski kasutada denatureeritud etanooli - enamasti. Mul on natuke XXX etanooli (nagu ma seda nimetan, sest ma pean seda 3x destilleerima, et saada see 95-98%-ni ja kuivatada seda moll-seive).
 
Top