Electrum monero

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
SnIUuT932y

Electrum on üks vanimaid ja tuntumaid Bitcoini rahakotte. Kuigi Electrum ei ole BTC-võrgu täielik sõlmpunkt, võimaldab see kasutajatel hallata oma privaatvõtmeid ja pääseda ligi erinevatele täiustatud Bitcoini funktsioonidele, nagu mitme allkirjaga aadressid ja riistvara rahakoti integreerimine.

Electrum on tegutsenud alates 2011. aastast ja selle klient on vaikimisi lisatud privaatsusele keskendunud Tails operatsioonisüsteemi. Rahakoti tarkvara kasutab maksete kontrollimiseks lihtsustatud maksete kontrollimist (SPV) ja täieliku sõlme serversüsteemi.

Electrumi arvele langeb umbes 10% kõigist Bitcoini võrgu tehingutest.

Praegu on olemas Electrumi versioonid Linuxile, Windowsile, OCXile, Androidile. Saate selle alla laadida siit.

Tegemist on tarkvaralise rahakotiga, st see pakub rohkem turvalisust kui veebipõhine rahakott ja vähem kui hästi tehtud paber- või riistvaraline rahakott. See on kindel valik uutele kasutajatele, kes soovivad pärast bitcoinide ostmist börsil ja nende Electrumi rahakoti saatmist kontrollida oma privaatseid rahakoti võtmeid. Lisaks on Electrumil mitmeid eeliseid:

Turvalisus.

Electrum pakub oma kasutajatele palju erinevaid turvavõimalusi. Rahakoti loomisel saate valida ühe järgmistest võimalustest: kahefaktorilise autentimise rahakott, tavaline rahakott, mitme allkirjaga rahakott ja riistvaraline rahakott.

Avatud lähtekoodiga tarkvara. Igaüks saab koodi kontrollida, et leida tõrkeid, vigu või turvarikkumisi. Electrum on kirjutatud Pythonis. See on vana ja tuntud keel, nii et koodi saavad paljud kogukonna liikmed üle vaadata.

Serveritesse ei salvestata kasutajate andmeid. Kasutajad kontrollivad oma isiklikke võtmeid ja seega ka raha. Kuna server on avatud lähtekoodiga, võib seda käivitada iga kasutaja. Selline detsentraliseeritud mudel kaitseb kasutajaid, kuna puudub üks vigade tekkimise koht.

Electrum kasutab tagavarana seemnefraasi. See kaitseb teid, kui kaotate oma privaatvõtme või seadme, kuhu Electrum on paigaldatud. Varusfraas on 12 sõnast koosnev unikaalne kogum. Säilitades neid turvalises kohas, tagate endale täieliku juurdepääsu taastamise oma rahakotile.

Kahefaktoriline autentimine pakub täiendavat turvakihti. Iga teie Electrumi rahakotti tehtud tehingu puhul peate selle makse saatmiseks esitama kahefaktorilise autentimise koodi teisest seadmest. Electrumi saab kasutada ka mitme allkirjaga rahakotina. See suurendab oluliselt rahakoti turvalisust.

Riistvaralised seadmed on teine võimalus, kui tegemist on suurema turvalisusega. Ledgeri ja TREZORi seadmed, mis on kaks kõige tuntumat kaubamärki riistvaralise rahakoti valdkonnas, on Electrumiga ühilduvad. Coinkite'i Coldcardi riistvaralised rahakotid töötavad samuti Electrumiga.

Töö kiirus.

Electrum kasutab lihtsustatud makse kontrollimise SPV-d, mis on kergete Bitcoini klientide jaoks võimalus kontrollida, kas konkreetne tehing on plokki lisatud, ilma kogu plokki alla laadimata. See funktsioon on vajalik selleks, et piirata kasutaja arvuti poolt rahakoti tarkvara käivitamiseks vajalike ressursside arvu.

Täielik kontroll tehingute saatmise üle.

Electrum arvutab tehinguga kaasneva komisjonitasu suuruse. Sellel on kasulik liugur, mis võimaldab kasutajatel valida, kui kiireloomuline on tehing. Nad saavad valida, kui kaua selle töötlemine võrgus kestab.

Juhul, kui teie tehing saadeti madala komisjonitasuga ja selle tõttu jäi võrku pikaks ajaks ilma kinnitamata, võimaldab Electrum suurendada komisjonitasu või tehingu tühistada.

Uue rahakoti loomine (Windowsi näitel).

1. Külastage veebilehte electrum.org ja laadige alla oma operatsioonisüsteemi jaoks sobiv versioon.
0kOIFaz1Um

Valige Windows Installer, mida kasutatakse teie süsteemi täieliku paigaldamise lõpuleviimiseks. On olemas ka kaasaskantav versioon (Portable), mis töötab ilma installeerimiseta, mis tahes andmekandjalt.

2. Käivitage paigaldusfail ja järgige ekraanil kuvatavaid juhiseid nagu mis tahes muu paigaldusprotsessi puhul.
UNMqOT0tD5

Pärast installimist käivitage Electrum.

3. Seejärel saate valida serveriga ühendamise meetodi. Enamasti töötab valik "Auto Connect".

4. Seejärel pakub paigaldusviisard välja rahakoti loomise, võite anda sellele suvalise nime või jätta default_wallet. Pärast seda tuleb valida loodava rahakoti tüüp:

Standard wallet.

Kõige lihtsam valik. Saate luua uue rahakoti (luua uue seemnefraasi), taastada rahakoti, kasutades olemasolevat seemnefraasi või varem imporditud võtmeid. Kui kasutate ainult avalikku võtit, on rahakott saadaval ainult vaatamiseks, kui kasutate privaatvõtit, on ülekanded saadaval. Võite kasutada ka dongle'i, sellisel juhul otsib paigaldusviisar sobiva seadme. Toetatud on Trezor, Ledger, KeepKey, Bitbox, Archos Safe-T, Coldcard.

Kahefaktorilise autentimise rahakott.

2FA-d pakub TrustedCoini teenus, kus hoitakse ühte kolmest võtmest ja teenus allkirjastab teie tehingud. Teil on vaja eraldi seadet, millel on Google Authenticator. Paigaldamise käigus peate määrama rahakoti parooli, nõustuma teenuse tingimustega ja esitama kehtiva e-posti aadressi. Selle tulemusena saate ka alglause rahakoti taastamiseks, samuti QR-koodi ja tähtnumbrilise taastamiskoodi konto lisamiseks Google Authenticatorisse (võib kasutada ka mis tahes muud 2-teguriga autentimisprogrammi).

Mitme allkirjaga rahakott.


OJBhmnCV47

Sellise rahakoti loomisel peate valima rahaliste vahendite blokeeringu avamiseks vajalike allkirjade arvu. Saate valida kuni 15 osalejat ja/või allkirja. Iga osaleja annab oma seemnefraasi või oma avaliku võtme või allkirjastab riistvaralise rahakoti. Mitme sildiga rahakoti taastamiseks peate lisama iga liikme avaliku võtme igale varukoopiale.

Importida bitcoin-aadressid või privaatvõtmed.

See valik on vajalik selleks, et taastada rahakotid, mis kasutavad olemasolevaid privaatvõtmefaile või lihtsalt aadresse.

Rahakoti kasutamine.

Raha saamine.

Avage vahekaart "Receive" ja vajutage nupule "New Address". Ilmub uus aadress, mille saate kopeerida ja saata raha saatjale. Samuti on aadress saadaval QR-koodi kujul, et saaksite mobiilseadmetest kiiresti maksta. Kui määrate aadressi loomisel soovitud summa, siis lisatakse see QR-koodi ja saatja ei pea seda sisestama. Aadressi aegumiskuupäev on oluline allkirjastatud taotluste või välgupäringute saatmisel, muudel juhtudel ei ole seda vaja määrata - aadress jääb alati rahakoti osaks ja seda saab kasutada määramata aja jooksul. Kuigi see ei mõjuta teie privaatsust kõige paremini.
6aJZNjcSLt

Raha saatmine.

Sisestage vahekaardil "Saatmine" saaja aadress, määrake summa ja vajutage nupule "Maksa". Kontrollige alati kaks korda, et aadress oleks õige. Seda saate teha näiteks aadressi esimese ja viimase 3 tähemärgi kontrollimisega. Järgmisena palutakse teil märkida tehingutasu suurus - mida suurem see on, seda varem lisatakse tehing üldisesse plokiahela tehingujärjekorda. Praeguste tehingukinnituste arvu saab jälgida vahekaardil "Ajalugu".

Kasulikud seaded.

Ülemises menüüs "Tools" - "Preferences" saate määrata mõned üldised parameetrid, mis mõjutavad kõiki Electrumi rahakoti aadresse ja tehinguid. Vahekaardil "General" on vaikimisi valuuta mBTC, mõnele võib olla mugavam, tegelikult on see üks tuhandik osa BTC-st, st 1BTC = 1000mBTC. Valida saab ka bitid (1mBTC = 1000 bitti) ja satoshi (1bits = 100sat). Vahekaardil "Transactions" saab määrata võimaluse muuta komisjonitasu, see võib olla kasulik tehingu kinnitamise kiirendamiseks. Vahelehel "Valuuta" valige eelistatud fiat-valuuta ja allikas, mille abil määratakse selle valuuta praegune vahetuskurss bitcoini suhtes. See võimaldab teil näha praegust kurssi programmi põhiakna allosas, samuti konverteeritakse tehingute saatmisel automaatselt vahendustasu summa ja suurus valitud fiat-valuutaks.

Võrgu seaded.

Minge ülemises menüüs "Tööriistad" - "Võrk". Siin saate valida konkreetsed serverid, mida usaldate, või jätta automaatse valiku. Lisaks saate vahekaardil "Proxy" lubada Electrumil töötada läbi Tori (samas peab see olema süsteemis töös) või mõne muu proxy-serveri.

Mõned järeldused.

Pärast Electrumi peamiste funktsioonide läbivaatamist selgub, et rahakott on täis usaldusväärseid turvaelemente. Kasutades kahefaktorilist autentimist või mitme allkirjaga aadressi, annavad kasutajad oma rahakotile täiendava kaitsekihi. Need funktsioonid tagavad üldise Electrumi suletud turvasüsteemi. Ühe erandiga, mis hiljuti fikseeriti. Täpsemad üksikasjad on esitatud siin, kuid lühidalt öeldes oli Electrumil haavatavus, mis võimaldas häkkeritel nakatunud saitide kaudu bitcoine varastada. See on ainus haavatavus, millega Electrum on siiani kokku puutunud, ja see on hilisemates versioonides parandatud. Kui kasutate Electrumi, uuendage kindlasti oma tarkvara, kuna see ei toeta automaatseid uuendusi.

Electrum on lisatud Tailsi ja Whonixi jaotuspakettidesse, kus see töötab Tori kaudu, kuid tuleb mõista, et Electrumi kasutamine Tori kaudu ei tee teie Bitcoini tegevust anonüümseks. Tehingute jälgimine otse plokiahelas on endiselt lihtne, kuna Electrumis puuduvad segamissätted.
 
Last edited by a moderator:

opemilylane777

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 8, 2021
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Tere iam newto kõik see & ma olen ambitsioonikas, sest mul on nii palju ideid.... aga ma tõesti tahan seda õigesti teha...mis on öeldud, ma olen kaotanud, mida teha kogu ostu BTC & saatmine rahakoti? Nagu huh? P,ease kui keegi oskab mind juhendada...tänavatel ma olen punktiga hahah aga see kõik on mulle uus...aitäh yku,,,
 

banister

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
57
Reaction score
42
Points
18
BTC on surnud maa-aluseks kasutamiseks. Viidake XMRile, et saada ohutum ja meeldivam kogemus pimedatel meredel.
 

NoNameNoSlogan

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 25, 2022
Messages
25
Reaction score
12
Points
3
Ma mängin iga päev krüptorahaga. Heisenberg, kas see rahakott võimaldab (XMR) Monero salvestamist? NQeukoYmLM
 

SasquatchMonero

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2023
Messages
28
Reaction score
10
Points
3
Electrum on bitcoini rahakott ja ei võimalda Monero salvestamist.

Monero salvestamiseks soovitan kasutada Feather Wallet'i või Monero GUI rahakotti.
 

NoNameNoSlogan

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 25, 2022
Messages
25
Reaction score
12
Points
3
Selles osas pean ma teiega nõustuma.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Ei, electrum on ainult bitcoini jaoks
 

Bimbone

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 4, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Electrum on nüüd kogu planeedi ees, ma arvan, et bitcoini jaoks ei ole lihtsalt mugavamat ladustamist
 

thegentleman_007

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2022
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
vaatan selle sisse, tänan jagamise eest
 

Gérard Gibert

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Kui ma ostan krüptot Bitcoini sularahaautomaadist, kas sellest üksi piisab anonüümseks maksmiseks, kui ma ostan BB eskrovisüsteemi kaudu saidi poolt eelistatud müüjalt?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Sõltub sellest, kuidas te neid ostsite ja ATM. Kas seal olid kaamerad? Kas te makssite sularahas? Kas kasutasite Electrumi rahakotti?
 

Gérard Gibert

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Tere G. Patton, ma ei ole veel krüptot ostnud. Ma tahan lihtsalt minna sellesse ettevalmistatult. See tundub olevat ainus võimalus, mis on "kiire", kui ma tahan nüüd osta. Kuna ma olen selles valdkonnas algaja, kulub mul kuid, et õppida teemat piisavalt tundma, et edukalt rakendada teiste poolt kasutatavaid tehnikaid. Plaan on maksta sularahaga, maskis, mütsis, kapuutsiga, pea allapoole ja mitte seista masina ees. See ei ole probleem, sest Covid ja on talv, ma ei jää silmatorkavaks. Kas ma peaksin esmalt Electrumi rahakoti tegema? Kas ATM ei loo seda samal ajal, kui krüpto ostetakse? Mis on antud juhul parim lahendus? Tänud vastuste eest!
 

SasquatchMonero

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2023
Messages
28
Reaction score
10
Points
3
Bitcoin on _ei kunagi_ anonüümne. Bitcoini kasutamisel on tonnide viisi gotchasid, mille käsitlemiseks ulatuks see teema pikkuses Marsile.

Kasutage lihtsalt Monero.
 
Top