Stimulantide enantiomeerid. Osa 1. Põhitõed. Amfetamiin

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
C7FH4IZXSr


Räägime sellest, mis on enantiomeeria ja kuidas see mõjutab aineid, aine farmakoloogiat ja organismi.

Alustuseks, mis on isomeerid. Isomeerid on kemikaalid, millel on sama valem, kuid erinev struktuur. Konkreetne aatom võib kinnituda molekulile eri kohtades - nii saadakse geomeetrilised isomeerid. Meid huvitab aga veel üks isomeeride rühm - optilised ehk stereoisomeerid. Need erinevad selle poolest, et kõik nende aatomid asuvad konkreetse molekuli samades kohtades, kuid erinevates ruumipunktides.

Selguse huvides võtame stereoisomeeride erijuhtumi - enantiomeerid. Neid käsitletakse täna ja seda mõistet on lihtne selgitada. Enantiomeerid on peegelstereoisomeerid. Nad erinevad üksteisest, nagu peegeldus peeglis erineb peegeldatud objektist. Analoogia on näitlik, kuid see eeldab reaalset objekti ja selle "ebareaalset" peegeldust. Samas kui enantiomeeride paari puhul on mõlemad molekulid võrdselt reaalsed ja samal ajal erineva bioloogilise aktiivsusega.


3LUluf8WKj

Enantiomeerid erinevad teineteisest struktuurilt nagu parem peopesa erineb vasakust.


Oluline on nimetada veel mõned mõisted.

Parem ja vasakpoolne. Jätkates analoogiat peopesadega, on nagu on olemas parem ja vasak peopesa, nii on olemas ka parem ja vasak enantiomeerid. Need võivad olla absoluutsed R (parem) ja S (sinister) ning suhtelised D(dexter) ja L (laevus). Nende tähistuste vahel on erinevus, kuid see viib meie vestluse keemia metsikusse maailma. Peamine, mida me märkasime, on see, et enantiomeerid on parempoolsed ja vasakpoolsed.

Kiraliteet. Molekuli nimetatakse kiraalseks või kiraalsust omavaks, kui ta ei ühine ruumiliselt oma peegelpildiga. Mõiste põhineb kõige tuntuma kiraalse objekti - palmi - vanakreeka nimetusel. Ja kui ma ei jõudnud teid segadusse ajada, siis on ilmselge järeldus: kõik enantiomeerid on kiraalsed.

Kiraalne keskus\axis\plane on molekuli see osa, millest ilmneb ruumiline peegelerinevus. Sõltuvalt molekuli keerukusest ja struktuurist võib see olla aatom (kõige sagedamini süsinik), aatomitevaheline ruum, tasandist väljumise pool või molekuli spiraalsuund.

Optiline aktiivsus. Enantiomeeride erinevus jäädvustatakse isegi siis, kui neid lihtsalt hoitakse purgis. Nad pöörlevad valguse polarisatsioonitasandit erinevalt. Kui pöörlemine toimub päripäeva, nimetatakse sellist enantiomeeri paremale pöörlevaks ja tähistatakse (+). Kui polarisatsioonitasand pöörleb vastupäeva, on tegemist vasakule pöörleva enantiomeeriga (-).

Rassemate. See on + ja - enantiomeeride ekvivalentne segu. Ühe enantiomeeri pöörlemist kompenseerib teise enantiomeeri pöörlemine. Kokku on ratseemilise segu pöörlemine 0. Selliseid segusid võib tähistada kui (±), rac (racem) või RS (SR).


Mikspõhjustab stereoisomeeria ainete erinevat bioloogilist toimet?

F3W690vnhA
Inimene koosneb peamiselt L -aminohapetest ja D-süsivesikutest. Valkude sekundaarstruktuur hõlmab parempoolseid (P-) spiraalhelisid ja enamik DNA-d on sarnaselt parempoolses spiraalkonfiguratsioonis (nimetatakse ''B-DNA'ks'', erinevalt vasakpoolsest ''Z-DNA'st'').

Tertsiaarstruktuurid loovad unikaalseid kolmemõõtmelisi seondumis-, katalüütilisi ja stabiliseerimisdomeene. Makroskoopilisel skaalal on normaalse kasvu ja arengu ajal nii inimese südame- kui ka
astrointestinaalsetel süsteemidel on spetsiifilised pöörlemismustrid ning lisaks areneb vasak-parempoolne ''peegelsümmeetria''. Seega lähtuvad unikaalsed struktuuri-aktiivsuse seosed spetsiifilistest arhitektuuripiirangutest mitmel süsteemitasandil. Seetõttu võivad stereoisomeerid kiraalses keskkonnas kogeda selektiivset imendumist, valkude sidumist, transporti, ensüümide vastastikmõju ja metabolismi, retseptorite vastastikmõju ja DNA sidumist.

Seega võib igal stereoisomeeril või isomeeride segul olla erinev farmakokineetiline, farmakodünaamiline, terapeutiline ja kõrvaltoime profiil. Konkreetse struktuuri võime võtta vastu kiraalseid erinevusi mõjutab enantiomeeride vahel täheldatava toime erinevuse ulatust ja tüüpi (kui see on olemas). Näiteks võib üks enantiomeer olla täiesti võimetu kompleksiks konkreetse retseptori või ensüümiga või kaotada täpse joondumise katalüütilises kohas, samas kui teise molekuli puhul ei pruugi kahjustusi esineda. Sellistest stereospetsiifilisuse tagajärgedest on teatatud mitmete ravimiklasside, sealhulgas antibiootikumide, kardiovaskulaarsete, kemoterapeutiliste, kopsu-, reuma- ja psühhotroopsete ravimite puhul.


Ja nüüd on aeg (lõpuks) rääkida konkreetsetest ainetest.



Amfetamiini enantiomeerid
UqXHNfitO8

HkeGLVy1bB


Mõlemad amfetamiini stereoisomeerid on katehhoolamiinergiliste süsteemide kaudsed agonistid, mis toimivad peamiselt dopamiini ja noradrenaliini tagasihaarde takistamiseks ning stimuleerivad nende vabanemist närviterminalidest. Mõlemal isomeeril on erinev aktiivsus. Seda näitasid näiteks uuringud, mille eesmärk oli ravida narkolepsiat D- ja L-amfetamiiniga eraldi. D-amfetamiin on osutunud nii käitumuslikult kui ka farmakoloogiliselt tugevamaks kui L-amfetamiin.

Dekstroamfetamiini farmakoloogiat on üksikasjalikult kirjeldatud siin. Ärme peatume sellel ja suuname oma tähelepanu Levamfetamiinile. Siiski vajame võrdluseks D-d. Üldiselt on L-amfetamiinil rohkem perifeerset ja kardiovaskulaarset külge kui D-l, mille aktiivsus on peamiselt tsentraalne.

UDMz7bm8WB

Kui võrrelda amfetamiini isomeeride in vivo farmakoloogilisi profiile, on D-amfetamiin kolm kuni viis korda tugevam kui L-amfetamiin.

Lisaks sellele näitab amfetamiini isomeeride suhtelise mõju analüüs üksikutele katehhoolamiinidele, et D-amfetamiinil on suurem mõju dopamiinile kui noradrenaliinile, samas kui L-amfetamiinil on tasakaalustatum toime, mis suurendab nii dopamiinergilist kui ka noradrenergilist neurotransmissiooni.

Dekstroamfetamiin inhibeerib dopamiini tagasihaarde peaaegu 10 korda rohkem kui levoamfetamiin, kuigi noradrenaliini tagasihaare oli tavaliste annuste puhul sama. Levoamfetamiini väikesed annused põhjustavad norepinefriinile rohkem mõju kui dekstroamfetamiin. D-amfetamiinil on ka, kuigi vähene, aktiivsus 5-HT tagasihaarde suhtes, kusjuures L-amfetamiini aktiivsus on nii väike, et seda vaevalt tasuks mainida.

On võimalik, et kuna levoamfetamiin lisab adrenergilisi omadusi, viib see D-amfetamiiniga võrreldes seksuaalse võimendumiseni. See võib seletada ülevaateid, et ratsemaatil on rohkem mõju seksuaalsele funktsioonile kui puhtal D-amfetamiinil. Teisest küljest on paljude jaoks igal stimulandil mis tahes kujul põnev mõju.

Samuti oli L-isomeeri võrdsel kogusel vaevu samu kõrvaltoimeid kui D. Ainult siis, kui Levo-amph'i annust kahekordistati (40mg), olid kõrvaltoimed võrreldavad D-amph'iga (20mg). Üks vana uuring näitab ka, et Levoamfetamiin,
kuivõrd sellel on vähem "keskseid kõrvaltoimeid" kui dekstroamfetamiinil, võib lõpuks saada agressiivsete jaoks valitud ravimiks,
hüperkineetiliste laste vaenulikule alarühmale/ Jah, 70ndatel olid sellised uuringud. Muide, sellest ajast alates esineb levamfetamiini ainult ajaloolistes ülevaadetes.


Poolväärtusaeg

Oluline on märkida, et amfetamiini poolväärtusaeg sõltub suuresti isomeerist. D-amfetamiini puhul on teatatud poolväärtusaeg ligikaudu 9-11 tundi, samas kui L-amfetamiini puhul on poolväärtusaeg teatatud 11-14 tundi. Uriini pH võib muuta seda farmakokineetilist parameetrit, mis võib varieeruda 7 tunnist happelise uriini puhul kuni 34 tunnini aluselise uriini puhul.


Amfetamiini enantiomeeridega ravimid
NRIEdcf9Hx

Number uno Adderall, mis sisaldab 76% dekstroamfetamiini kuni 24% levoamfetamiini, kui kõik soolad ümber arvutada. Tööstuslikus farmakoloogias on teisi amfetamiini enantiomeeride kombinatsioone. Dekstroamfetamiinipõhiseid ravimeid kasutatakse ka tänapäeval aktiivselt. Levamfetamiin jäi aga ajaloost välja. Viimast esindajat - L-amfetamiinsuktsinaati müüdi Ungaris aastatel 1952-1955 kaubamärgi Cydril all. Huvitav oleks vaadata selle ravimi andmeid, kuid neid ei ole praktiliselt internetis.

Kuigi Cydril saavutas palju vähem tähelepanu kui kas ratsemaat või D-isomeer, näitasid 1970. aastatel läbiviidud kliinilised uuringud, et mõlemad amfetamiini isomeerid olid kliiniliselt tõhusad ADHD ravimisel. Tänapäeval ei toodeta enam enantiopärast levoamfetamiini sisaldavaid ravimpreparaate. Amfetamiin on rahvusvahelise kontrolli all. D- ja L-enantiomeerid ja ka ratsemaat on loetletud ÜRO 1971. aasta psühhotroopsete ainete konventsiooni II loetelus.

Mis puutub tänavamfetamiini, siis on see kõige sagedamini ratsemaat, mille suhe on peaaegu 1:1, mis on tõenäoliselt tingitud tootmise optimeerimisest, Puhta D-amfetamiini tootmine on ebaefektiivne. Ja levamfetamiin sobib pigem terapeutilise ravimi kui meelelahutusliku aine rolliks. Kuid ajalugu on näidanud, et isegi meditsiinilises farmakoloogias ei olnud levamfetamiinil kui eraldiseisval ainel kohta.


Tänan teid aja eest.

Kui teil on kogemusi, teavet või mõtteid puhta Levamfetamiini toime ja väljavaadete kohta või üldiselt sel teemal, siis kutsun teid arutelule.

Järgmises stereoisomeeriat käsitleva sarja osas räägime metamfetamiinist ja võimalik, et ka kokaiinist.
 

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
Ma olen kurb, kui ma näen nii kõrgetasemelisi artikleid selles foorumis - kohtudes veelgi suuremate teadmiste aukude ja surmava teadmatusega inimeste keskendunud ainult kõrgeima kasumi teenimisele...

Tänan teid teie pingutuste eest, kuid ilmselt saaksite suurema publiku, kui kirjutaksite lihtsalt midagi sellist nagu "L-amph on üldiselt nõrgem kui D-amph, L-amph on halb, m'kay?" Kellel on aega kogu seda jama lugeda, kes tõesti mõistab, mida nad loevad? ;)
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Täname teid hinnangu eest. Püüan kirjutada sellist materjali, mida oleksin ise huvitatud lugema. Lootuses, et see on kellelegi huvitav või aitab vähemalt väljuda klammerdatud mõtlemise kategooriatest, kus kõik on lihtne, kahepalgeline ja arusaadav. Sama L-amph - ma ei saa kindlalt öelda, et see on kindlasti halb psühhoaktiivne aine. Tegelikult ei ole selle jaoks valitud ülesanded, mida ta suudab lahendada. Ja ma arvan, et selline vaade keemiale, ainetele, sisule ja kommunikatsioonile võib lõpuks aidata maksimeerida kasumit.
 

fibinachi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2022
Messages
7
Reaction score
10
Points
3
Mina näiteks lugesin selle kõik läbi ja arvan, et see on väga oluline õppetund toimeainete kohta. Selle reguleerimisala ulatub kaugemale kui amfetamiinid.
See on ka põhjus, miks tänapäeva metamfetamiin, vähemalt USAs, mis tuleneb p2p-st, on raseemiline ja seega ainult pooleldi puhas. Kui lisada Cut, siis räägime umbes 20%-40% puhtusest.
Puhas Dextro metamfetamiin, mis on saadud efedriinist, on hoopis teine metsaline. See domineeris USAs 90ndate lõpus ja 2000ndate keskel, enne kui efedriini hakati jälgima. See on see, millega ma üles kasvasin, ja lubage mul öelda, et see võib olla täiesti erinev uimasti võrreldes raseemilise seguga. See on ikka veel olemas väikestes kogustes nõudlikule ostjale. Aga kui sa üritad tänastele lastele öelda, et amfetamiin oli varem nii palju parem ja nad peavad sind hulluks.
Levo metamfetamiin on tegelikult peamine koostisosa mõnedes Vicksi auruhõõrumaterjalides.
Anekdootiliselt olen kuulnud, et see on vastutav suure osa lõualuu pigistamise ja vererõhu tõusu eest, millest kasutajad sageli teatavad.

Aitäh Paracelsus, et mind sel teemal täiendavalt harida.
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
See on suurepärane teave ja on mulle palju selgeks teinud. Ma olen arutanud, kas lahustada rassemiline amfetamiin (D-viinhappe tee) vähemalt mingil määral, et jõuda lähemale adderali D / L-amfetamiini suhtele. Minu sünteesi eesmärk on minu enda tarbeks. Ive sai massiivne ADHD ja theres natuke puudus tänapäeval, hunnik muid põhjusi ka, kuid lõpuks minu mõte siin on see, et see TÕESTI aitab selgitada, kuidas nad eristavad, ma saan aru, et Noradrenergilise aktiivsuse väärtus on ADHD abistamiseks, nii et tundub, et ma peaksin säilitama mõningase leavo. Võib-olla adderali inimesed mõistsid välja maagilise retsepti, jättes sinna natuke leavo. Erineva poolväärtusaja asi võib olla probleem, rohkem kõrvaltoimeid ülesehitatud leavo pikemast poolväärtusajast, võib saada probleemiks, kui ma jääksin racemic'ile... võib-olla? Idk, nii või teisiti oli see kasulik mulle, et kütta karussell, mis on minu aju, ill hypercontemplate see ei lõpe lol. Tõenäoliselt läheb lahendada mingil määral, tänan postituse eest
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
See teema on selle tahvli teema jaoks olulisem, kui paljud inimesed mõistavad. Ma usun, et ma lugesin, et Ameerika Ühendriikides võeti vastu seadus, et kõik uued ravimid peavad olema enantomeeriliselt puhtad. Mitte enam+-, DL, ei mingeid uusi raememilisi ravimeid. Ravimite süntees peab liikuma kiraalsete reaktantide, suunatud ja asümmeetriliste reaktsioonide ja muude meetoditega toodete enantomeeriliselt rikastatud toodete või meie. Märkasin, et kui te kirjeldasite stereoisomeere, siis ei olnud teil seal dextro/levo. Miks see välja jäeti? Nüüd ma lähen ja püüan aru saada, kuidas roteeriva aktiivse viinhappe lisamine muudab ühendi absoluutset konfiguratsiooni või mis seal täpselt toimub. pärast seda, kui ma olen lugenud II osa. Tahaksin lugeda teie arusaamu farmakoorist, mis on minu arvates järgmine loogiline samm pärast absoluutseid konfiguratsioone, optilisi isomeere ja funktsionaalseid isomeere. Ma arvan, et privilegeeritud scaffoldide osade profileerimisel on võimalik saada palju teadmisi. Harva on meil varem olnud nii põhjalikult uuritud ühendit kui näiteks fenüületüülamiini (Shulgin), mille puhul võib postuleerida, et cns-aktiivsus suureneb kuni 4 süsiniku ahelani või et fenoolirõnga mis tahes konkreetse süsiniku substituentidel võib eeldada x farmakoloogilist toimet.
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Ma sattusin kahe asjatundliku keemikuga arutelusse/erimeelsusesse. Üks ütles, et kõik tavapäraste meetoditega toodetud amfetamiinid on tegelikult 27%-D ja 73%-L. Ta väitis, et 50/50-neis ei ole tegelikult tulemus. Kuid ei mina ega teine mees ei suutnud leida ühtegi kirjandust sel teemal peale ühe artikli, mille teine mees leidis. Aga selles artiklis kasutasid nad, kui ma õigesti mäletan, hämarat marsruuti ja regante.
Im lihtsalt huvitatud õppimisest. Nagu te kõik teate, väidavad peaaegu kõik artiklid 50/50 segu, kui kasutatakse tavalisi marsruute. Kas kellelgi on mingit infot või selgitust, kas segu varieerub mingisuguse summa võrra? Või tekitavad teatud marsruudid erinevaid kontsentratsioone kahest D-L/R-S ?
 
Top