Ekspertide arvamust on vaja niipea kui võimalik!

realh0bo

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 13, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Tere sõbrad,

Ma olen üsna uus selles foorumis, kuid olen juba mõnda aega sisse ja välja piilunud, ma ei tea, milline on õige etikett, nii et ma lihtsalt sukeldun kohe sellesse, millest ma tahan rääkida.

Ma kavatsen võõrustada ted-talki, mille teemaküsimus on: mida teeb marihuaana vaimule ja kehale? Ilmselt on see väga suur ja avatud küsimus, millel on tõenäoliselt palju vastuseid, millel on veelgi rohkem jätkuküsimusi, kuid minu kavatsus oli teha küsimus tahtlikult lai, kuna valitsuse reguleerivad asutused on viimase sajandi jooksul piiranud uimastite uurimistööd. Vastuseid on liiga palju, kuid täpseid vastuseid tuleb veel leida. Püüdsin oma laia küsimuse jagada täpsemini suunatud küsimusteks:

-------------------------------------------------------------------------
Kuidas mõjutab marihuaana motoorseid funktsioone? Konkreetselt sportimise või isegi autojuhtimise ajal (mida ma juriidilistel põhjustel ei soovita ega toeta)?

Kuidas mõjutab see rasedaid naisi ja arenevat loodet?

Miks mul on munchies?

Kas sativa või indica vahel on tõesti binaarne erinevus või on see puhtalt platseeboefekt?

Kuivõrd on ratsionaalne mõtlemisprotsess pärsitud, kui üldse?
-------------------------------------------------------------------------

Proovisin neid asju otsida siit foorumist, narkootikumide kasutajate piiblist ja Wikist, aga võib-olla ei otsinud piisavalt põhjalikult (ma ei otsinud).

Kui keegi oskab nendele küsimustele vastata või osutab mulle, kust ma neid vastuseid leian, oleks see hämmastav.

Ja kõigile, kes ütlevad: "Oh, noh, te võite lihtsalt otsida seda asja clearnetist ja saada oma vastused sealt" - noh, ma võiksin, kuid miks seda teha, kui mul on inimesi, kes on tegelikult huvitatud marihuaana uurimise edendamisest vaatamata eeskirjadele sõna otseses mõttes kõikjal.

TLDR: mul on küsimused kastis, millele ma vajan vastust. Vastake neile (palun), kui saate või suunake mind õiges suunas.
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
75
Reaction score
49
Points
18
Tere,
Marihuaana (THC) aeglustab teie reaktsiooniaega ja teie võimet koordineerida oma liigutusi see on tingitud THC interaktsioonist aju ja närvisüsteemi kannabinoidiretseptoritega, mis ei võimalda neurotransmitteri signaaliradasid, mille tulemuseks on motoorse funktsiooni piiramine, kuigi see sõltub suuresti annusest.
Raseduse küsimuses ei ole ma päris kindel, kuid lugesin internetis, et THC võib ületada platsenta, mis viib selliste asjade nagu madal sünnikaal ja arenguprobleemid.
Munchies kick in, sest THC interakteerub aju osadega, mis vastutavad nälja eest, mistõttu tunnete nälga ja toit tundub isuäratavam.
Tüvede puhul ei ole mul aimu erinevatest tüvedest, kuid oleks mõistlik, et nende kahe vahel on erinevus, kuigi ma ei tea, millised need võiksid olla.
Marihuaana kindlasti kahjustab kognitiivset ja otsustusvõimet, kuigi see sõltub annusest ja inimese tolerantsusest.
loodan, et ma aitasin ja palju õnne teie vestlusele!
 

realh0bo

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 13, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Okei, nii, mis puutub kognitiivsete mõtlemisprotsesside ja otsuste tegemise ja muu taolise halvenemisse, kas on olemas mingi põhjus või seos, miks mõned inimesed tegelikult sõidavad (jah, autojuhtimine nagu autos) paremini või teevad paremini sporti (NBA mängijad või kergejõustiklased), kui nad on THC-st joobes või on ka see lihtsalt platseebo?

Mul on teooria selle kohta, et teatud tüüpi tüved muudavad sellised ülesanded nagu autojuhtimine ja sportimine lihtsamaks, sest lihasmälu võtab täieliku kontrolli teie keha üle, kuna teie mõistus lihtsalt rändab ära, kuna alateadvus teeb kogu töö ära.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Tere @realh0bo
Ma olen viimased 20 aastat või nii palju marihuaanat suitsetanud nii palju kui võimalik, nagu paljud inimesed, kuid võib-olla saan siinkohal pakkuda olulist panust.
Võiks arvata, et meil oleks nüüdseks rohkem teavet selle imelise taime kohta. Vaatamata kogu kaasaegsele teadusele, leian, et palju teavet on "new-age kohvipoe hipi" tüüpi "las ma räägin teile oma LSD flashbackist" perspektiivist. Spekulatiivne ja subjektiivne, liiga keeruline ja ausalt öeldes üsna ignorantne ja mõttetu. Või müütidest, mida on ikka ja jälle korratud sellest ajast peale, kui meie vanavanemad olid allutatud reefer hullusele. Võiks arvata, et meil oleks rohkem analüütilist teavet "Rick Simpsoni õli" ja selle vähivastaste omaduste kohta, kuid need on asjad, mis tunduvad olevat vaiba alla pühitud, samal ajal kui mõned inimesed arvavad, et nad päästavad planeeti ja võitlevad mehe vastu, tehes tervisliku valiku, kasutades kanepilõhnalist šampooni.

Igatahes, ma püüan anda endast parima, et vastata teie küsimustele ja lisada seda, mis minu arvates on asjakohane. Ma kahtlen, et sa leiad kuskilt häid "maapealseid" vastuseid, kuid õigete poti-peadega rääkimine ja oma poti-peade sorteerimine annab sulle tõenäoliselt paarikümne "šokolaadijäätisega pitsaga seotud LSD flashbacki" loo ja mitte palju muud.

Marihuaanaga on nii, et ilmselt on tegemist subjektiivse kogemusega, kuid seda mõjutavad paljud muutujad. Potentsus ja rohu mitmekesisus. Individuaalne tolerantsus. Tarbimisviis. Keskkond ja palju muud... Kõik need mõjutavad muidugi kasutaja kogemust.

Võrreldes sellega, kui ma esimest korda suitsetama hakkasin, on minu kogemus marihuaana suitsetamisel drastiliselt muutunud. Varem olin väga introvertne, kuni selleni, et mul tekkis äärmuslik sotsiaalne ärevus ja ma ei saanud tegelikult osaleda üritustel või üritustel, nagu ma tavaliselt teeksin. Kõige sagedamini leidsin end avalikus kohas närviliseks ja mõnevõrra paranoiliseks. Tavaliselt tahtsin lihtsalt kõrini saada ja üksi jääda muusikat kuulama või videomänge mängima. Ma sööksin tohutult rämpstoitu ja langeksin sügavale, pikale ja värskendavale unele. Ma ei saa enam sellist kogemust, olenemata sellest, kui palju ma tarbin, ma usun, et see on tingitud aastatepikkusest kokkupuutest ja tolerantsusest. Nähtus, mida olen kuulnud kirjeldatuna kui "keskkooli kõrge." Kogenud kasutajad lihtsalt ei suuda enam sinna jõuda. Mõnedel sünteetilistel kannabinoididel on mõningane potentsiaal, kuid see, mida mina leiaksin nauditavaks, oleks vähem kogenud inimeste jaoks liiga tugev.

Ma leian, et marihuaana tarvitamise varajases staadiumis on motoorsed oskused tugevalt mõjutatud. Multitasking on peaaegu võimatu. Raske keskenduda üksiku ülesande täitmisele - midagi sellist nagu reklaam võib kergesti kõrvale kalduda ja igasuguse edasimineku täielikult kõrvale jätta, nagu oleks pilk kõrvale pööratud ja see lihtsalt täiesti meelest läinud. Seevastu tolerantsuse ja kokkupuute korral leian, et see ainult parandab kognitiivseid ja motoorseid oskusi. Siinkohal mängib olulist rolli sissevõtmise meetod. Ma leian, et olenemata sellest, milline uimasti, on sissehingamine rohkem "peaga", samas kui aine söömisel on kogu kehale tugevam mõju. Marihuaana söömine ja füüsiline aktiivsus on suurepärane kombinatsioon. Introvertsus, vähenenud valu/põletik, keskendumisvõime ja energia. Suurepärane vigastuste taastamiseks. Eriti vaimsed harjutused, näiteks jooga või taichi ja sellega seotud abstraktsed teooriad. Pärast treeningut tahate loomulikult niikuinii süüa ja puhata. Meeskonnasporti ja autojuhtimist on ilmselt parem vältida vähem kogenud kasutajale. Ma ei leia, et kogenumatel ja tolerantsematel on palju vahet. Argument, mis tuleb esile, on OUI ja marihuaana joobes. See ei ole nii lihtne kui hingamisanalüsaator ja vereanalüüs ei ütle palju selle kohta, kui mõjutatud keegi on. Minu veres võib olla 100 korda rohkem THC-d ja ma ei ole nädal aega suitsetanud, võrreldes mehega, kes ei suitseta ja võttis just kaks pilti vesipiibust ja sõitis oma autoga vastu puud. Hoolimata veresisaldusest, on ta hullult kõrini ja mina olen täiesti kaine.

Minu meelest on Friti pakutud artikkel raseduse kohta päris hea. Ma ei oska selles arutelus palju pakkuda. Peale arhailiste müütide kajastamise ei ole tõesti palju tõendeid marihuaana kasutamise vastu raseduse ajal. Eriti võrreldes ravimitest tulenevate kõrvaltoimetega - ma ei näe, kuidas nad saavad ikkagi marihuaana hukka mõista. See taim ei karista tegelikult kuritarvitamise eest nagu "kõvad narkootikumid".

Mis puutub munchies'ile. Ma usun, et seda mõjutab peamiselt CBD ja CBN sisaldus ja siin tulevadki mängu tüved. Üks tüvi on nende kannabinoidide puhul kõrgem kui teine või vastupidi. Sativa on pikem ja kõhnem taim, mis annab energilisema stimuleeriva kõrguse - kaldub rohkem närvilisusele, ärevusele ja paranoiale, millest ma rääkisin. Indica on lühem, põõsasem taim, mis annab rohkem "kännu" joovastust. Indica ehk "In-da-couch" on tuntud stereotüüpsema rahulikuma, laisama, sööma ja magama kiirituse poolest. Mina isiklikult ei näe kummalgi viisil suurt vahet. Ma arvan, et palju "teadust" selle teema ümber on keerdunud ja üleliigne ning seda kasutatakse peamiselt turunduse eesmärgil. Ma ei nimetaks seda mingil juhul binaarseks erinevuseks. See kõik on umbrohi, see kõik teeb samu asju, lihtsalt rohkem või vähem väljendavad neid omadusi. Mind häirib, kui inimesed räägivad lõputult sellest, et iga tegevuse või põhjuse jaoks on olemas ideaalne umbrohutüvi.

Ratsionaalse mõtlemise pärssimine? Ma ei ole kunagi arvanud, et see nii on. Nagu ma ütlesin, uuemad kasutajad on märgatavalt "uimastatumad" või aeglasemad. "Stoned". Sul on minu arvates õigus, kui tegemist on lihasmälu ja alateadlikult tehtavate asjadega, kuigi ma ei usu, et see on tingitud tüvest, ma usun, et siin on süüdi tolerantsus/ekspositsioon. Uuem kasutaja on märgatavamalt tummutatud või pärsitud, eriti kui on vaja rakendada ennast tundmatus või ebamugavas olukorras. Tolerantsem kasutaja on mõnevõrra paranenud joobestusest, kui ta tegeleb vähem nõudlike tegevustega. Mõtlemine võib olla aeglasem, kuid see võib tuleneda sellest, et kasutaja kaalub palju abstraktseid vaatenurki, mis on võib-olla rumalad, kuid mitte tingimata irratsionaalsed. Kindlasti mitte ohtlikus mõttes. Ma usun, et marihuaana on üks kõige healoomulisemaid, tähtsamaid ja kasulikumaid aineid inimkonnale. Palju neist vastustest erineb inimeselt inimesele ja nagu ma ütlesin, on see kõik peamiselt subjektiivne, peamine tegur on minu arvates aine taluvus ja tugevus. Suur osa kahjulikkusest tuleneb teadmatusest ja stigmatiseerimisest, mis seda teemat ümbritseb. Praegune kultuur ja ühiskond ei lase sellel saavutada oma suurimat potentsiaali. Võite lugeda ridade vahelt ja öelda, mida ma arvan keskmisest marihuaana suitsetajast/entusiastist.

See on selline mentaliteet, millega me peame võitlema. Aastatepikkune mõttetus, mis tuleb lahti õppida. Teisest küljest olin kord oma ülemusega lõunapausil. Ta pani maha 3 kapten morgani ja koksikoola. Ta suitsetab ka palju rohtu. Ma suitsetasin pool joint'i ja ta küsis, kas "ma saan tööle tagasi minna." Ma vaatasin talle otsekui... nagu... nagu... ma olin maastikuehitaja, me tegime sügiseti lehtede koristustöid, vist. Ma võiksin kirjutada umbrohumanifesti või midagi sellist, aga ma kaldun kõrvale. Ma arvan, et ma andsin teile praegu piisavalt, ilmselt rohkem, kui teil vaja on. Loodetavasti aitab see välja.

Mulle meeldib mõnikord ted-talke püüda, kui see on huvitav, loodan, et taban sinu oma kunagi ja saan aru, et see oled sa. Palju õnne! :)
 
Top