Question Punase fosfori ekstraheerimine ilutulestikust?

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Tahaksin teada, kas on olemas lihtne viis fosfori ekstraheerimiseks ilutulestikust?

Tundub, et nende peamised koostisosad on punane ja valge fosfor.

Lisaks selle ekstraheerimisele tikutoosidest peab see andma palju suurema saagise!

Nii et kas selleks on mingeid võimalusi või on mõni lihtsam viis selle aine saamiseks?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Mulle tundub, et fosfor ei lahustu milleski. Jah, see on õige, punane fosfor ei lahustu üheski lahustis
Nii et ma kastaksin seda ja filtreeriksin, võib-olla atsetoon, bensiin petrooleum lihtsalt jätkaks ja jätkaks, kuni kohvifiltrisse jääb ainult punane fosfor
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Kui lõikate oma löögipadjad ära, võite neid umbes 40 minutit atsetoonis leotada ja enamik sellest langeb kerge segamisega maha, see küllastub kiiresti, nii et ma soovitan ülejäänud pesu saamiseks veel ühe pesu. See peaks kohe maha hõõruda, kui see ei ole iseenesest maha tulnud. Eemaldage kogu paber. Filtreeri, loputa veega üks või kaks korda ja lase kuivada. Nüüd looge %20 NaOH lahus H2O-s. Pange oma kuivatatud RP lahusesse ja keetke madalal kuumusel umbes tund aega. Filtreerige ja peske veega. Pärast kuivatamist peaks teil olema korralik toode.

Vabandust, te küsisite ilutulestiku kohta. Ma ei oska seal palju pakkuda...
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Ma arvan, et löögipadjadega on probleemiks see, et need sisaldavad ainult väikest kogust fosforit, nii et mul oleks vaja väga suurt kogust. Nii et ma arvasin, et ilutulestik peab olema palju suurema kontsentratsiooniga.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Hankige punase ja valge fosfori ohutuskaardid ja vaadake, kas saate aru, kas üks lahustub milleski, teine mitte. Kui punane ei lahustu, siis selgitage välja, kas valge lahustub milleski, ja seal on teie pilet.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Miski ei lahusta punast fosforit. Valge fosfor lahustub mõnes asjas, kuid ma ei tea, miks te sellega segama peaksite, kui te võiksite lihtsalt oma extrsvt keeta ja muuta valge intobref. Ilutulestik on hea valik, kui sa saad seda soodsalt. Amazonist ja eBayst saab osta 8,5×11 lehte tikutulestikku. See säästaks palju aega ja prügi. Nagu ma teises teemas märkisin, see, millest sa siin räägid, ei ole fosfori ekstrakti ekstraheerimine on üsna spetsiifiline definitsioon. Sa üritad ekstraheerida kõike muud fossiidist.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Ok nii et ma juba ostsin mõned pakid tikud, kuid ma arvasin, et mul on vaja sadu, kui neid saada korralik kogus...

Ja mida ja mitu lehte soovitate ? Neid, millel on pruun pind või neid, millel on väikesed täpid?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Ma saan täiesti aru @1019er, hakkate püüdma kraapida paar mängu raamatut ja minuti jooksul otsustate, et see ei tööta pikemas perspektiivis. Suurte padja tellimine on ilmselt tee, kombineerituna natuke varjatult, jätkuv pakkumine ei näita liiga hästi välja plaadi jaoks. Käisin supermarketis ja valisin esialgu suuremad karbid suuremate padjakestega, ma sattusin pruunile kummipaskale, päris kindel, et need ei ole need, mida me tahame. Püüa rohkem punast värvi ja "räigema" tekstuuriga - "väikesed täpid" ma oletan.
Mina läksin 50 raamatuga kastide peale, palju tüütumad. Eespool mainitud protsessiga atsetoonis leotamisest ja loputamisest, pesemisest, leotuses keetmisest jne. Ei olegi nii hullu. Võin kinnitada, et see toimib üsna hästi.
Ajamahukas osa on lihtsalt kõigi pehmemate padjakeste tükeldamine. Lase em leotada või keeta ja tegele mõnda aega millegi muuga. Hea on see, et saab punast p paar korda ka taaskasutada. Ära võta ka liiga palju korraga, üllatuksid, mis kellelegi silma hakkab - mina võtaks igast poest ühe paki korraga. RP on kindlasti radaril.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Jah, ma jätaks punkte vahele. Ma arvan, et ma arvasin, et üks leht on 320 lööki väärt. 160 kasti. Ma ostaksin ilmselt 10 ja vaataks, mida ma neist saaksin. Phos meile taaskasutatav, see ei kulu reaktsioonis ära, nii et te puhastate seda ja kasutate seda uuesti, kuid lisate 10% rohkem iga tsükli kohta
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Kui te teaksite, mida ma olen Amazonist ostnud, siis oleksite sitt. Tikutulestikud ma ei pilguks silma. Olen ostnud 37% HCl, 37% formaldehüüdi, etüülatsetaati, ammooniumkloriidi, ammooniumsulfaati, klaasimäge, proprionhapet. Ma olen ostnud eBayst tegelikke nimekirjas olevaid uimasteid ja kui nad kavatsesid mind kätte saada, siis on nad liiga hilja.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Ei ole kindel, kas u lihtsalt oli hea õnne, sest u tellitud kohapeal...
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Ma saan nüüd aru, mida te mõtlete "väikeste punktide" all, see ajas mind segadusse. Kindlasti lähevad ühevärvilised. Ma puutusin kokku millegi muuga, sellepärast ma täpsustasin tekstuuri, aga seda on raske pildi pealt öelda. See kraam, mida ma poest sain, oli väga pruun ja sileda tekstuuriga, mis lõppkokkuvõttes oli kummipask, võrreldes tavaliste strikritega, mis olid rohkem punaka ja liivase pinnaga. Ma kuulsin, et phos'i saab kuni 10 korda taaskasutada? Kas sa lisad %10 peale natuke kaalu tagasi? (Eeldades, et taaskasutamise käigus läheb natuke kaduma. Või on see see, mida %10 kompenseerib?) Teisisõnu, kas %10 lisamine katab kasutatud RP kvaliteeti, kaotatud kogust või sisuliselt mõlemat?

Sul on pallid @FritBuchner. Ma kardan nagu kuraditosin, et lihtsalt klaasist varustust tellida. Mitte niivõrd üks asi siin ja seal, vaid kombineeritud pidev pakkumine on see, mis mulle muret teeb. Näiteks ma tahaks ma huangi haarata. Kui see õnnestub, siis tahan seda uuesti teha, kuni midagi paremat tuleb. See koos mõne ühekordse klaasiostuga, ei ole suur asi. Viskan aeg-ajalt mõne RP, võib-olla ka mõne muu lahustiga jne. siin ja seal, ja nüüd hakkab tõesti sooja saama. Ei ütle kellelegi, mida teha, lihtsalt püüan levitada head sõna, kui mitte uuematele poistele, siis endale. Enda eest rääkides ei saa seda piisavalt rõhutada. Mulle meeldib oma pallid välja tõmmata, kui ma arvan, et noones vaatab või märkab, see ei tähenda, et keegi ei ole või ei märka.
 
Last edited:

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Igatahes, võtame selle teema tagasi õigele teele, kas ei? Kas keegi teab mingit marki või tüüpi ilutulestikku, mis sisaldab kõige rohkem ja või kontsentratsioonis punast p? Või sisaldab sealt kõige vähem kergesti eraldatavaid koostisosi/lisandeid, et oleks võimalik punast p eraldada? Kuidas on lood hädaolukorras kasutatavate tee-/laevarakettidega, kas kellelgi on nendega kogemusi? Kas need ikka toimivad, millised ja kust saada? Teine variant siit on vist harrastusena elektrita nikeldamisega tegelemine - võib-olla proovin seda teed tulevikus. On mingeid mõtteid?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Lubage mul küsida, miks te olete selle meetodi juures nii kindlalt paigas? Kas te teadsite ka, et hürojoodhape toimib iseenesest, ilma fosforita. ( ma usun) fosfor lihtsalt taaskasutab hapet, nii et te kasutate palju vähem. Ma usun, et phos. On vähem efektiivne pärast iga kasutuskorda. See, mida sa kaotad, ei ole oluline, sest sa kaalud iga kord vajaliku koguse, nii et kui sa oled kaotanud rohkem, siis lisad rohkem, et saada õige kaaluga
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
suht paneb mind mõtlema, kas Al ja mina peaksime ka töötama i mean it works for methanol yield prolly gon be shitty af tho
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Küsite , miks ma olen täpselt millise meetodi juures nii häälestatud? Ma saan aru, et vesinikkloriidhape vähendab E/PSE meie meele, kuid kuidas me saame vesinikkloriidhapet? Siinkohal tuleb ilmselt rp/i mängu. Sellepärast ma mainisin nikeldamist, hüpofosforhappe puhul võtab see sisuliselt punase p koha sisse. RP ehk hüpofosforhape reageerib joodikristalli või liigse joodisisaldusega hüdroodhappes. Ma lihtsalt püüan mõista mehhanisme, kes, mida, millal, kus jne. Mitte ainult minu kasuks, vaid see on see, mis teeb minust kunagi selle alkeemikameistri, kelleks ma loodan saada. Palju sellest infost/teadmistest on minu jaoks teoreetiline ja nii on ka teistele foorumi kasutajatele kasulik. Ma ei ole seatud ühtegi konkreetset meetodit, ma lihtsalt püüan jõuda sihtkohta sellega, mis on igal ajahetkel saadaval, praegu on see kahjuks minu jalgratas, esialgu. Kas tulevikus võin sulle, @FritBuchner, pm-i saata ? Kuna pean teid järjekindlaks hea info allikaks ja tundub, et olete kaugemal kui mina.
 
Last edited:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Minu jaoks on kõige kergemini omandatav kraam liitium ja ammooniumsulfaat. Metüülamiin on teine metüülammooniumkloriidist ( methylamine hcl). Enamik unustamatuid inimesi kuuleb fosforit ja esimene asi, mis neile pähe tuleb, on metamfetamiin. 80-ndatel ja 90-ndatel oli see bikerite metamfetamiin. Mul on rämpsusahtlis piisavalt vanu ülimad liitium Energizer patareisid, et unts ei ole midagi
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Walmart ja Amazon müüvad mõlemad fosforhapet. Siis on vaja lihtsalt mingit joodiallikat. See meetod liigub minu jaoks 2. kohale, sest fosforhapet ja joodi on vähem silmatorkav kui formaldehüüdi hankida
 
Top