ABI OHUTUSALANE HÄDAOLUKORD

the-pope

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 14, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Meil peaks olema spetsiaalne teema või sektsioon või midagi sellisteks hädaolukordadeks nagu "Ma segasin kogemata _ ja _ kokku ja _ juhtus". Kas keegi oskab mulle nõu anda, kuidas neutraliseerida _ ... jne...

Selleks lubage mul jagada teiega kogemust, mille keskel ma praegu olen ja loodetavasti olen astunud õiged sammud lahendamiseks.

Mul oli tükk tsinkmetalli lahustunud HCl-is. Kõik läks plaanipäraselt... Siis leidsin veel mõned tükid, mida ma KASUTAB tsingi, kuid tegelikult oli tõenäoliselt alumiinium.

Pärast segamist (kuumal plaadil) tekkis sinine vaht ja kloorilõhn.

Neutraliseerisin vee ja söögisoodaga... loodetavasti...

Igasugune sisend on teretulnud.
 

xoxo2.0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
95
Reaction score
163
Points
43
on hilja, enne kui saate mingit kasutatavat teavet see lihtsalt muudab foorumi vähem kasulikuks ja kui foorumi keemikud on võrgus, võite nendega isiklikult ühendust võtta, nad on usaldusväärsed ja nende teid teenindavad.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
10
Points
3
Naatriumhüdroksiidiga töötades pärast NaBH4 redoks. Töö ajal märkasin, et kinda on täitunud veega. Ma arvan, et kinda sees olev vesi võis olla saastunud mõne nabh4 või naohiga. Mu käed nägid natuke välja nagu pärast liiga pikka basseinis viibimist. Veendusin, et need on rince ja pärast töö lõpetamist võtsin pika duši all.
Paar päeva hiljem hakkas nahk mu kätel kooruma ja nüüd tundub mu pealne sõrmeots, nagu oleksin selle kuumal pinnal ära põletanud. Üleüldse on mu sõrmeotsad veidi tuimad ja väga sileda tekstuuriga. Kas see on midagi, mille pärast ma peaksin muretsema või läheb see iseenesest ära?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
See võib saada väga valusaks mõnda aega, baasipõletused on keskmine, kuid ei ole midagi, mida nüüd saab teha, välja arvatud valuvaigistite kasutamine. Sa peaksid olema leotanud kätt lahjendatud äädikhappes või sidrunhappes pool tundi või rohkem, et neutraliseerida veel olemasolev alus, liiga hilja nüüd, lihtsalt tulevikuks.
 
Top