Kodulaboratoorium: DIY väljatõmbeventilaatorite mudelid ja filtrid

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Tõenäoliselt ei taha te oma protsessi kõrvalsaadusi hingata. Selles postituses kirjeldatakse mõningaid viise, kuidas sellest vabaneda.

Esemed:

KxLJIryWPA

CDZc6uB2Rw
I175LkmH3P
Need torud on tavaliselt mõeldud läbi puhumiseks/imemiseks. Nad ei ima/puhu õhku külgedelt nagu "söefiltri otsad" teevad.

4t2JDnTjUy
PqZYKEc529
Ma ei suutnud leida ühtegi fotot kasutamisest, aga kujutage seda niimoodi ette:

Õhk puhutakse ühest suunast läbi vee pudelisse (pärast saab õhku välja imeda või mitte).
GMcLjxWUPd

Kombinatsioonid

Imemistoru - kuhu õhk läheb sisse - võib kasutada väljatõmbamiseks. Võite viia toru võimalikult lähedale oma reaktsioonile/ aurustumisele.

I9xhfSDt0o
Ainuke halb asi siin on see, et kasutatakse söefiltri otsa, seega tuleb kogu filter viia reaktsiooni lähedale. Ilmselt võiks teha ka vastupidiselt: Söefiltri otsa puhuda, nii et sul on tööpoolel imitoru (kõrvalsaadused puhuksid läbi ventilaatori söefiltrisse, mitte ei imeks).

Cn1Q8UhrPj
.
See oleks minu unistuste seadistus:
1. Sul on "lihtne töö" toru oma otsas
2. Kemid peavad enne ventilaatoriga kokkupuutumist läbima söefiltri (mõned kemid ei ole toredad tehnikaga).
3. Oleks veel veefilter (sinna võiks põhimõtteliselt lisada mis tahes vedelikku).

Td6QIvkXhC

Müra vähendamise näpunäited:
.
Kõik ventilaatorid on ilma torudeta valjemini. Alumiiniumtorud teevad plastiku kõrval kõige rohkem müra. Samas on olemas ka isoleeritud torud, need summutavad müra veidi (sama efekt nagu riideid ribadeks ümber torude):

QTFmtzIUsd

XbqQ8WJ7gS
Võite kasutada plastkasti ja panna oma ventilaatori sinna sisse. Täitke see riietega. See vähendab müra oluliselt.
Need ventilaatorid on põhimõtteliselt lihtsalt ventilaator oma "isolatsioonimantliga". Nad on oluliselt vaiksemad kui tavalised ventilaatorid (kui lisada torud).
Enamik ventilaatoreid pöörleb nii kiiresti kui nad saavad voolu. Kui nad saavad vähem energiat, siis pöörlevad nad vähem kiiresti, vähendades seega müra.
EJyG0dt9AM

Hinnaalandamise näpunäited:

  1. (lõpuks maksate kuni 10x rohkem). Võite kasutada ükskõik millist DIY-poodi (ehitusturud).
  2. Kasutage süsinikufiltreid, mis võimaldavad teil süsinikku vahetada (enamik neist võimaldab süsinikku niikuinii vahetada, kuid need, mida müüakse kanepikasvatuse kauplustes, on tavaliselt pitseeritud).
  3. Ärge ostke "müra vähendamise torusid" või "vaiksed ventilaatorid", nad töötavad, kuid kui teil on niikuinii riideid, mida te ei vaja, see jõuab odavamalt lihtsalt ehitada omaenda "isolatsioonikarbi" ventilaatorile ja selle odavam on kasutada teipi torusid riideid, et isoleerida müra.
 
Last edited:

MrTortoise

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 25, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Võite kaaluda ka kaaliumpermanganaadi aktiveeritud alumiiniumoksiidi kasutamist.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
kas see ei kuluks kiiresti ära?
 

MrTortoise

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 25, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
See sõltub vist sellest, kui palju seda kasutatakse. Minu jaoks töötab see väikeses mahus, eriti kui ma pean hoolitsema välja tuleva õhu eest. Selle pindala on ≥250m2/g, mis tundub olevat piisavalt suur.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Loodame vaid, et ükski algaja ei jõua seda ummistada, kui seda on kõige rohkem vaja
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Täname. Tulin siia konkreetsesse foorumisse, et postitada " räägime foonikapuutest" teemat. Ma kavatsen ikka veel, kuid te andsite mulle mõned asjad, mille üle mõelda. Niisiis, öelge mulle, mis on söefiltri eelised? Ma tean, et nad lükkavad haisu maha, aga kas me ei pea seda õhku niikuinii väljapoole tuulutama? Ma näen, et kõik teie pildid kujutavad tsentrifugaalventilaatoreid. Kas see on standard mingil konkreetsel põhjusel? Mul on veel palju küsimusi, aga panen need postitusse. Küsin neid sinu postituse kohta, sest need on konkreetselt selle kohta, mida sa näitasid . Teie hiiglaslik bong on uudne idee, kuid tundub, et see oleks kohutavalt ebaefektiivne. Enamasti kaotavad sedalaadi liiniventilaatorid poole oma toodangust selleks ajaks, kui vastupanu jõuab 2" veemõõduni. Mis ei ole midagi võrreldes teie bongi vastupanuga.
 
Top