Kuidas õigesti genereerida metüülamiini gaasist metanooliks

Researcher

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 3, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Mul on probleem, sest ma ei tea, kuidas õigesti tekitada metüülamiini gaasi

Ma panin 100 grammi metüülamiini 80 g vette ja segasin ühes keeduklaasis kokku
Siis panin 200 grammi NaOH-d erlenmeyeri kolbi, mis oli ühendatud silikoontorudega jääkülma liebig-kondensaatoriga ja seejärel purki, milles oli 3 liitrit metanooli (metanool oli -18 kraadi C).
Seejärel võtsin süstlaga metüülamiini lahuse ja pritsisin 60 ml sellest metüülamiini/vee lahusest erlenmayeri kolbi, mille sees oli NaOH.
seejärel panin kohe stopperkorki koos toruga peale, nii et gaas läks läbi ''jahutatud'' liebig-kondensaatori metanoolilahuse põhja.
Seejärel tekkis 5 sekundit tugevat mullimist metanoolilahuse sees ja siis see lakkas.
Ja kui ma tahtsin sulgemiskorki koos toruga erlenmeyeri kolbi avada (et lisada sinna rohkem metüülamiini lahust).
imbus metanoolilahus selle erlenmeieri sisse tagasi ja ma kaotasin 0,5 liitrit metanooli.

Mul on veel natuke metüülamiinvesinikkloriidi alles ja ma tahan seda gaasitada 3L metanooli sees.
Milline on õige viis metüülamiini gaasi tekitamiseks MeAM - NaOH tee kaudu?
Kas keegi palun aitab mul konstrueerida midagi, mis lõpuks töötab ja toodab metüülamiinigaasi ilma tagasivõtmiseta?

Palun keegi aitab mind
võite kirjutada mulle PM ka
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Tere, ma ei ole ekspert, kuid ma arvan, et midagi ei ole imekspandud, kuid midagi vajutab.
Kas 3L metanooli purk on avatud? Kuhu peaks liigne rõhk minema? Ja niipea kui Erlenmayer on avatud, surub see metanooli tagasi.
Ma soovitaksin süsteemi mitte avada ja lisada aeglaselt metüülamiini lahuse juurdevoolu, kasutades selleks ülesse pandud lehterit.
Ülerõhu laseksin metanoolipurgist teise avatud mahutisse, mis on täidetud soolhappega, metüülamiin neutraliseeritakse seeläbi ja seda saab vee aurustumisel metüülamiiniHCL-ina tagasi.
Igal juhul suletud süsteem, muidu tekib ohtlik rõhk.
Loodan, et minu avaldusest on abi.
 

Researcher

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 3, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
tänu vastuse eest

peab uuesti proovima ma arvan, et rõhu vabastamistoru nagu te soovitasite
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Parim meetod
Eksperimenteerimise teel tehti kindlaks, et parim meetod MeNH2 ekstraheerimiseks vesilahusest on lahuse temperatuuri tõstmine segamise ajal. Gaas tekib kohe segamisel standardtemperatuuril ja -rõhul ning lahus hakkab 60 ºC juures keema. Suurtes kogustes MeNH2(g) saadakse, kui lahuse temperatuuri järk-järgult tõsta 60 ºC ja 80 ºC vahel normaalsel rõhul. Veeauru eemaldamiseks piisab tagasivoolukondensaatorist ja gaasipesutorust, mis on täidetud veevaba MgSO4-ga, et eelkuivatada gaasi ja 3A molekulaarsõelaga, et tagada lõplik kuivatamine. (Märkus : NaOH kasutamine gaasi kuivatamiseks ei ole soovitatav järgmisel põhjusel: NaOH moodustab auru ja NaOH piiril kõva niiske koogi. See õhuke kook takistab lõpuks gaasivoolu, tõstes liinirõhku ja põhjustades liigendi lõhkemise või plahvatuse - mürgine mürgine MeNH2 aur muudab töökoha kiiresti elamiskõlbmatuks. See on kogemustel põhinev fakt, mitte tühi spekulatsioon, seega vältige postitatud soovitust kasutada NaOH-d MeNH2 gaasi kuivatamiseks: see soovitus on ebapüsiv ja kuigi inimene võib lühiajaliselt "hakkama saada", viib see pikemas perspektiivis lõpuks katastroofini).

Kui lahuse temperatuur tõuseb 80 ºC-ni, täheldatakse tagasivoolukondensaatori alumises pooles veeauru kondenseerumist. Mõne aja möödudes samal temperatuuril hakkab MeNH2(g) produktsioon vähenema. Sel hetkel lastakse osaliselt kasutatud lahusel jahtuda ja see pumbatakse reaktorkolvist välja (ideaalne on peristaltiline pump) ja plastist (HDPE) karpi edasiseks töötlemiseks, et ülejäänud MeNH2 tagasi saada. Reaktor täidetakse uuesti värske 40 %-lise lahusega ning seda segatakse ja kuumutatakse, nagu eespool kirjeldatud, kuni temperatuur saavutab 80 ºC ja gaasitootmine väheneb, misjärel lisatakse see osaliselt kasutatud lahus karpi sisu juurde ja reaktor täidetakse uuesti. Sellisel viisil saab töödelda märkimisväärse koguse 40 % lahust, ilma et gaasiseadet oleks vaja lahti võtta, ilma et tööpiirkonda oleks avatud MeNH2 aurudele ja ilma, et keedukolbi jääks tahke jääk.

Osaliselt kasutatud lahust saab seejärel edasi töödelda, et saada praktiliselt 100 % järelejäänud MeNH2. See saavutatakse müriaathappe lisamisega vastavalt reaktsioonile MeNH2(aq) + HCl(aq) = MeNH2-HCl(aq). Happe lisamise ajal tuleb reaktorit hoida jäävannis, sest happe lisamisel tekib märkimisväärne soojus. Pärast neutraliseerimist viiakse MeNH2-HCl lahus keemiseni, vesi ja võimalikud MeNH2 aurud võetakse tagasi kondenseerimise teel ning kuiva MeNH2-HCl'i võib seejärel reageerida küllastunud NaOH lahusega, et tekitada vastavalt reaktsioonile MeNH2(g):
MeNH2-HCl(s) + NaOH(aq) = MeNH2 (g) + NaCl(aq)+ H2O

Eeliseks on see, et enne happe lisamist keedetakse kõigepealt suurem osa MeNH2(g) ära, sest seejuures kulub oluliselt vähem hapet ja tekib oluliselt vähem vesinikkloriidisoola, mistõttu on vaja vähem NaOH-d vesinikkloriidi gaasiks muundamiseks jne ning vähem segadust ja vaeva. Tegelikult võiks inimene toota kogu vajaliku MeNH2, segades ja keetes lihtsalt esialgset 40 % lahust, kergesti tühjendades ja laadides reaktorit uuesti, ning jätta kasutatud lahuse müriaathappega reageerimine hilisemaks ajaks.

MeNH2 neeldumine MeOH-s.
Eeldatakse, et seda postitust lugevad liikmed mõistavad, et üks põhjus, miks MeNH2 gaasi tekitatakse, on selle gaasi absorbeerimine külmas, segatavas MeOH-s. Kaaludes MeOH-d enne ja pärast gaasi lahustamist, saab arvutada saadud MeNH2 koguse, mida on vaja täiendavate sünteeside jaoks. Pange tähele, et mõned inimesed soovitasid MeNH2(g) absorbeerimisel MeOH-sse kasutada dispersioonitoru. See soovitus ei ole põhjendatud ja on ebapiisav, sest see suurendab süsteemi liinirõhku, mis võib viia katastroofini. Ärge järgige neid soovitusi - ärge kasutage dispersioonitoru. MeNH2(g) imendub kergesti külmas MeOH-s. MeNH2 b.p. on -6 ºC, nii et aurude kondenseerimiseks piisab soolasest veest/jäävannist. Pealegi imendub MeNH2(g) MeOH-s peaaegu igal temperatuuril, mis ei ole kuum. Selleks piisab 1/2" OD polüetüleenist torustikust, mille otsas ei ole mingit hajutusvahendit.

Tagasivõtmise kontroll
Tagasivõtmine toimub siis, kui tekkiv gaasikogus ei ole piisav, et kompenseerida absorbeeritavat gaasikogust. Kui gaasitootmine väheneb, tekib tagasivõtmine. MeOH ja MeNH2 gaasi tagasimahutamine võib olla kiire ja vägivaldne. Pidev tagasiimemine näitab, et on aeg asendada kasutatud lahus reaktoris värske 40 %-lise lahusega. Tagasi imemist kontrollitakse sulgurikraanidega, et vähendada liinirõhku. Siiski tuleb gaasikuivatustoru ja vastuvõtja vahele paigaldada püüdur nende vältimatute kordade jaoks, kui operaator vaatab teistpidi ja väärtuslik MeNH2/MeOH lahus imetakse süsteemi. Sulgur peab olema suurem kui MeOH maht vastuvõtjas, nii et midagi ei läheks kaduma ja midagi ei jõuaks reaktorisse. Kui MeOH peaks kunagi imenduma tagasi kuuma reaktorisse, kus temperatuur on üle MeOH b.p., siis sellest tulenev klaastaara plahvatus äratab kõigi tähelepanu. Kuid olge kindlad, et kirjeldatud seadeldise puhul ei ole see võimalik.
VshtZDrBne
WptHbI8D2o

lõksu ja sulgemiskraanid
 
Last edited by a moderator:

JustBrowsing223

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 23, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
@G.Patton Vabandust pika vastuse eest, see on 2-osaline küsimus.
1. Kas see tähendab lihtsalt 40% metüülamiini hcl aq lahuse keetmist (1000ml H2O + 400 g metüülamiini hcl? Kui see on nii, siis äkki on sul aimu, kui palju metüülamiini hcl jääks kasutatud lahusesse? Ma lihtsalt püüan aru saada, kui tõhus protsess oleks.

Nii et aparaat oleks midagi sellist - 2L 2neck roundbottom koos termomeetriga ja 50cm liebig condeser kinnitatud gaaskuivatustoru ja lõpetatud molekulaarsõelaga kuivatuskolbiga , imbumis kontroll ja hoes/toru, mis läheb watterisse? (Ma tahan saada 40% aq lahust 4mmc sünteesi jaoks)

Samuti, kas molekulaarsõelte kuivatamine on vajalik aq. lahuse valmistamiseks?

2. Kui ma läheksin aq. NaOH teed, kujutan ma ette aparatuuri järgmiselt, 2L 2-kaelusega rbf, kus ühes on rõhu tasakaalustatud tilkumislehtri ja teises kaelas kondensaator, jätkates kuivatamise ja imemisega, kas see on õige?
Äkki võiksite jagada, milline peaks olema metüülamiini hcl ja vee suhe reaktsioonikolvis, samuti NaOH vee suhe tilgutuslehtris?

Oleksin super õnnelik igasuguse info üle, mis võiks mind aidata projekti osas. Mul lihtsalt ei ole võimalust ohutult osta 40% lahust.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Tere, ei. Seal on kirjutatud metüülamiini vesilahusest, mitte metüülamiini vesikloriidist. Seal on suur vahe. Kui sa tahad saada metüülamiini vaba aluse, pead sa sinna lisama leelist. Seal on reaktsiooni võrrand teile:
MeNH2-HCl(s) + NaOH(aq) = MeNH2 (gaas) + NaCl(aq)+ H2O
Sa vajad ekvimolaarses koguses (1:1 moolides metüülamiini*hcl) NaOH-d umbes 50% aq sln.

See on umbes metüülamiini vaba alus aq lahuses:
Sa pead rbf koos tagasivoolukondensaatoriga ja gaasipesutoru pärast tema täidetud veevaba MgSO4 gaaside eelkuivatamiseks ja 3A molekulaarsõel, et tagada lõplik kuivatamine on piisav, et eemaldada veeauru. Võite lisada seal koheselt läbi esimese kaela või kasutada kahe kaela rbf (see on parem variant).
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
See on üsna kummaline cuz teil on ülemäärane rõhk.
Sa pead kasutama rõhu tasakaalustavat tilkumisvanni, kondensaatori ja vastuvõtukolvi vahelist lõksu MeOH-ga ja stop-kraani btw reaktsioonikolvi NaOH-ga ja kondensaatoriga.

Kui soovite peatada MeNH2 lisamise vastuvõtukolbi, sulgege stop-kraan NaOH-ga reaktsioonikolbi ja kondensaatori vahel ja avage seejärel tilgutuspudelite kraan. Samuti ühendage vastuvõtukolbist atmosfääriga täiendava sulgemiskraani kaudu.
 
Last edited by a moderator:

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Kas teil ei ole vähemalt skeemi seadistuse kohta? Ma arvan, et sellest oleks suur abi
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Nii et minu väide ei olnud siis päris vale :D
Kas ma peaksin kasutama ka lõksu, kui ma kasutan tagasilöögiklappi enne metanooli vastuvõtjat?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Jah, muidugi. Te ei saa igas olukorras kohe reageerida. Need seadmed hoiavad ära ebameeldivad tagajärjed...
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Kuid tagasilöögiklapp (tagasilöögiklapp) takistaks metanooli väljumist vastuvõtjast reaktori suunas ja teeks seda täiesti automaatselt, niipea kui voolu suund muutub.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Jah, kui te saate seda osta.
 

tajira

Don't buy from me
Resident
Joined
May 7, 2022
Messages
30
Reaction score
15
Points
8
Kuidas ma saan saadud gaasi mõõta ? Mul on vaja seda MDMA sünteesi 300g MeOH-s.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Jah muidugi, mul on üks, oli odav, maksis paar dollarit ja on praktiline.
mõned lingid...
Kasutage seda hetkel vaakumpumbale.
 

tajira

Don't buy from me
Resident
Joined
May 7, 2022
Messages
30
Reaction score
15
Points
8
Kuidas ma saan saadud gaasi mõõta ? Mul on vaja seda MDMA sünteesi 300g MeOH-s.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Saate pärast gaasimullimist lahuse kaalu skaleerida.
 

Mr.Blanks00

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
43
Reaction score
19
Points
8
tere härra, kui soovite teha 40% metüülamiini vees, tähendab see, et metanool asendatakse veega, tere, tere, kas te saate selgitada, kuidas selgitada, et kogu metüülamiinigaas on metanoolis absorbeeritud, kaaludes seda enne ja pärast metüülamiinigaasi absorbeerimist.
 

Stretcher5335

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2022
Messages
16
Reaction score
9
Points
3
Miks ei räägi keegi metüülamiini saamisest nitrometaani abil? Ja kui keegi oskab valgustada, kas on võimalik käivitada reaktsioon (nitro+alu. foolium) ilma ketoonita ja kasutada tekkinud metüülamiini tulevases reaktsioonis näiteks p2p-ga.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
niikaua kui sa gaasi saad hallata võid proovida eraldi aga kindlasti on vähemalt üks meetod mida ma siin kuskilt lugesin või äkki rhodium chem archives mis teeb seda in situ kuna see on mõistlikum ja MeNO2 tuleks lisada sellise kiirusega, et metüülamiin ei pääse kergesti gaasina välja
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
kui asi on tegelikult videoosas on väljavõte Hamilltoni farmakopöast, kus MDMA saadakse safroolist, metüülamiini reaktsioon on Al\Hg koos MeNO2-ga HDPE seinavärvi buketis abivalmis reaktoris, kus ducttape hoiab võimu puuriga keeratud top segisti, kuid see asi töötas minu ausa arvamuse kohaselt esinduslikult korralikult

P.S. liiga laisk, et otsida linki, nii et jätan teile selle leidmise rõõmu, samuti väga tõhus lahendus mõnele levinud probleemile nagu kolloidid (emulsioonid), mida nad lahendavad "tavalise dildoseadme" abil, mis on geniaalne
 

Stretcher5335

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2022
Messages
16
Reaction score
9
Points
3
"Dilding emulsioonid" kõlab piisavalt halb ja jumal hoidku mis tahes see jõuab kohtusse te ei taha, et eksponaat A oleks teie vana daami parim sõber, nii et ma kasutan näopuhastit töötab suurepäraselt ja ei võta 10 C akusid

PMD Clean Mini Purple Facial Cleansing Device
 

Stretcher5335

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2022
Messages
16
Reaction score
9
Points
3
Ka kõigile, kes mõtlevad 5 Gal reaktori jah puur töötab suurepäraselt, kuid teine võimalus on jäätiseveski. Vaadake seda üle pea segisti reaktori istub teise, mis panete jää, sool, vesi, ect pluss segisti on kõva paks materjal. Sa pead katta sisemine tünn või kasutada oma modifitseeritud segisti lukustamiseks
Elite Gourmet EIM-308L# 4 Qt. Electric Motorized Maker Ice & Rock Salt, 4Qt. Freezing Canister, Creamy Ice Cream, Gelato, Frozen Yogurt, or Sorbet, Recipe Booklet, 4 Quart, Mint
 
Top