A-PVP surmav annus (teadusuuringud)

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
A-pürrolidinopentiofenoon on sünteetiline stimulant, mida peetakse katinooni analoogiks, mis on Catha edulis'e põõsa peamine komponent. See on muutumas üha populaarsemaks psühhostimulante kasutavate inimeste seas. Sõltuvalt nende terminaalse amiini, alfa- ja arüülsubstituendi olemusest tekitavad oma mõju vastavalt tuntud toimemehhanismile erinevate neurotransmitterite tagasihaarde kaudu. Selle toime farmakoloogilist hindamist teostasid välismaa teadlased, et uurida nende ainete metabolismi, analüüsida käitumist koos lokomotoorse aktiivsuse tuvastamisega jne. Kuid toksikoloogilised uuringud viidi läbi minimaalses mahus ja piirdusid peamiselt kohtuekspertiisi aspektide retrogratiivse analüütilise uuringuga üleannustamise puhul а-PVP ja nii edasi. Hiljuti on teadusajakirjades mainitud palju artikleid, milles analüüsitakse ägeda mürgistuse juhtumeid ja surmaga lõppenud juhtumeid patsientidel, kellel on anamneesis aine kasutamine, mida võib pidada käesoleva uuringu asjakohasuse mõistlikuks põhjenduseks. Uuringu eesmärk on kindlaks teha ja analüüsida andmeid ägeda toksilisuse kohta rottidel pärast a-pürrolidinopentiofenooni maosisest ja kõhukelmesisest manustamist.

Uuring viidi läbi 144 isasel Wistar rottidel kaaluga 180-200 g vastavalt GLP standarditele. Õhutemperatuur oli kõigis rakkudes 20 kraadi Celsiuse järgi, kinnipidamistingimused olid samad. Valgus/pime tsükkel, mille perioodilisus oli 12 tundi. Kasutatud aine: A-PVP (pulber, puhtus 98,1%) 3 rühma, milles oli 6 alarühma (A1, A2, A3, A3, A4, A5, A6; B1, B2, B3, B4, B5, B6 ja C1, C2, C3, C4, C5, C6), milles igas alarühmas oli 8 roti vastavalt annustele. Rühm A - ainet süstiti intraperitoneaalselt. Rühm B - ainet süstiti läbi maosondi. Rühm C (kontrollrühm) - terved loomad, kellele manustati samaväärseid annuseid 0,9% NaCl lahust. A-PVP lahustati 0,9% puhverlahuses vastavas kontsentratsioonis.

2


LD50 registreerimiseks manustati rühma A rottidele ainet intraperitoneaalselt järgmistes üksikannustes: 200, 350, 450, 700, 900 ja 1200 mg/kg. B-rühma rottidele manustati ainet maosisiseselt: 300, 450, 600, 900, 1200, 1600 mg/kg. Rühm C sai 0,9% naatriumkloriidi lahust samaväärsetes annustes.

Tulemused ja arutelu.
Uuritud aine toksilise toime hindamine katseloomadel viidi läbi vastavalt intoksikatsiooni kliinilisele ilmnemisele ja ellujäämismäärale. Tulemused määrati (INITIALS) meetodi abil LD50 avaldusega. Joonis 1. Aine intraperitoneaalne manustamine. Aine intragastraalne manustamine B-rühma loomadele annustes vahemikus 300-450 mg/kg kutsus esile järgmise kliinilise ilmingu: 2 minuti jooksul on hingamine dramaatiliselt sagedasem, ilmneb aktiivne grooming, esineb urineerimine, kuid puudub defekatsioon, rotid joovad vett. Pärast 50-80 minutit liiguvad rotid mõõdukalt ümber koha, hingamine on kiire, esineb defekatsioon (1 kuni 4 korda), urineerimine on aktiivne, korduv. 120-200 minuti möödudes liiguvad rotid aeglaselt või mõõdukalt, hingamine on kiire, urineerimine ja roojamine puudub. 250 minuti möödudes hakkavad rotid mõõdukalt ümberringi liikuma, nad hakkavad aktiivselt vett jooma, ilmneb mõõdukas grooming. Need sümptomid avaldusid rühma A rottidel, kes said ainet intraperitoneaalselt annustes 200-350 mg/kg, erineva raskusastme ja kestusega, kuid mõju algus oli oluliselt kiirem võrreldes rühmaga B. Seega pärast süstimist jäi kliiniline esinemine 30-40 sekundi jooksul.

Rühma A (5,6) loomad, kes said 900-1200 mg/kg, langesid pärast süstimist 30-80 sekundiks stuuporisse. (Joonis 2-4) Kliinilised näitajad hõlmasid: hingamise tahhüpnoe, oluliselt vähenenud refleks normaalasendis selili pööramisel. Registreeriti ptoos ja müoos. Puudus defekatsioon ja urineerimine. Pärast 10-15 minutit ei suutnud loom käppadel seista, ta lamas kõhuli või külili, hingamine oli sagedane, katkendlik ja pinnapealne.

1


Seejärel tekkisid toonilised krambid, mis 70-100 sekundi jooksul muutusid asfüksiast tingitud krampideks (kloonilised, hingeldus, tsüanoos). 1 minuti jooksul saabus surm. B-alagrupi (5 ja 6) kliinilised näitajad olid sarnased A-alagrupi (5 ja 6) näitajatega, kuid näitajate raskusaste oli väiksem ja kestus pikem. Surm saabus 40-70 minuti jooksul. Surnud loomadelt eemaldati organid (aju, süda, neerud, maks, põrn) morfoloogiliste uuringute jaoks.

Järeldus:

1. LD50 180-200 g kaaluvatel rottidel kõhukelmesisese manustamise korral ≈ 410,8 mg/kg. Inimese puhul vastab see annus (sobiva allomeetrilise koefitsiendiga) ≈ 86,4 mg/kg.

2. LD50 180-200 g kaaluvatel rottidel maosisese manustamise korral ≈ 1093,0 mg/kg. Inimese puhul vastab see annus (asjakohase allomeetrilise koefitsiendiga) ≈ 262,3 mg/kg.

3. Läbiviidud uuringu tulemuste kohaselt tuleks aine A-pürrolidinopentiofenoon intravenoossel manustamisel liigitada II klassi (väga ohtlik).
 
Last edited by a moderator:

tonymontana2023

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2023
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Olen küll segaduses

Seega, et surra a-PVP-st, peaks minusugune 80kg kaaluv inimene IM süstima rohkem kui 6 grammi? Ravimi puhul, mille suur annus on 25mg?

Ma olen siin ilmselgelt millestki ilma jäänud ja ei saa eitada, et püroside aurutamine on minu aju veel 20 iq-punkti võrra tühjendanud.

Nii et ma loodan, et minu küsimus ei ole parandamatult rumal
 
  • Like
Reactions: Xxl

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
Tere! Kui eeldame, et kaal on 80 kg, siis on parenteraalselt manustatuna pooletapiline annus (LD50) 5160 mg. Kui ekstrapoleerida pirovalerooni intraperitoneaalne manustamine rottidele ja veenisisene manustamine inimestele, on pooletapiline annus ligikaudu 40% väiksem ja on umbes 3000 mg.
Teil oli õigus seda küsimust küsida.
Olen valmis arutama kõiki küsimusi sellel teemal hea meelega!
 

tonymontana2023

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2023
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Suur tänu teile!

Ma suitsetan mdphp, mis minu arvates on kõige rohkem seadmeid, ja isegi 10mg saada minu bpm kuni 140. 3g sellest ühes annuses ma isegi ei taha mõelda...

Ma imestan, ma saan alati hirmu südameinfarkti püroga. Aga ma ei ole kunagi suitsetanud rohkem kui 0,5g mdphp terve päeva jooksul.

Kui 3g on tegelikkuses surmav annus, siis kas see tähendab, et see hirm on lihtsalt paranoia kõrvaltoime ravimist?
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
Jah, see on tõepoolest hirm. Kuid ärge unustage, et seda hirmu põhjustavad keha mitmed reguleerivad süsteemid, sealhulgas neerupealise koore hormoonid, mis põhjustavad koronaarveresoonte tugevat vasokonstriktsiooni, mis võib viia ägeda müokardi isheemiani ja põhjustada ootamatut südamesurma. Ma ei hirmuta teid, see on fakt.

Nii et ma tõesti palun teil olla ettevaatlik suurte annuste ja kasutamissageduse suhtes.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Need on kõvad rotid! Ma kahtlen, kas ma jääksin 1 grammi manustamisel kuidagi ellu. Selle katse tulemused üllatasid mind
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
Rotid on tõesti lahedad

Selliste suurte stimulantide annustega suudavad nad ise kõike sünteesida (=
 

B3RS3RK

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 8, 2023
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Aga tegelikult tapaks see jama tõenäoliselt inimese, rott sureks kõige rohkem 0,1g juures.
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
See on ainult pooletapiline annus (LD50)
Tegelikkuses võib vahemik varieeruda, just andmete ekstrapoleerimise tulemusena inimestele.
 
Top