Valmistage 4-metüülpropiofenoon/ CAS : 5337-93-9

TiTcapitan

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Kõik arvutused 1 kilogrammi 4-metüülpropiofenooni kohta.

Kõik reaktiivid on äärmiselt jahutatud.
Kolbi lisatakse jäävannis tolueen (657)grammi , alumiiniumkloriidi (1043)grammi, segatakse 10 minutit, seejärel kaevatakse propionüülkloriidi (700)grammi kasutades jagamissahtelogrammi 40 minutit.
Pärast sissekaevamist võetakse reaktsioonimass jäävannist välja ja jääb 1 tunniks toatemperatuurile segunema.

Valmistame labori keeduklaasis jääga segu (3700)grammi ja (142)grammi 36% soolhapet.
Selle tulemusena on meil 2 kihti jagatud jagamissahtel vajame alumist .
Destillatsiooniga , ajame ära üleliigse tolueeni temperatuuril 110 kraadi . vahetame vastuvõtukolvi puhta anuma vastu, ühendame vaakumpumba ja ajame ära meie puhta 4-metüülpropiofenooni.

PS: Ma ei pretendeeri selle meetodi 100-protsendilisele usaldusväärsusele ja korrektsusele. Ma ise ei ole keemiaspetsialist, kuid teiste meetodite puudumise tõttu kasutan seda retsepti. Meetod on praktikas katsetatud, tulemus on meile vajalik toode.
Mul on hea meel, kui spetsialistid pakuvad alternatiivset sünteesi.

PPS:
Reaktiivide keemilised bruto vormelid:
Alumiiniumkloriid - AlCl
propionüülkloriid - C3H5OCl
tolueen - C7H8O
4-metüülpropiofenoon - C10H12O

Keemiline reaktsioon: C7H8 + C3H5OCl = C10H12O + HCl
 

longinfornow

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 8, 2023
Messages
13
Reaction score
6
Points
3
kas te saate selle meetodi kohta pilte postitada?
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
"Valmistame labori keeduklaasis (3700)grammi jää ja (142)grammi 36% soolhappe segu.
Selle tulemusena on meil 2 kihti jagatud jagamissahtel, mille alumist vajame"

Oot mis juhtus siin eelmise reaktsiooniseguga? Kas sa panid selle keeduklaasi, lisasid jää ja 142 g soolhapet, mis viis kihtide eraldumiseni? Palun täpsustage.

Samuti, kui võimalik, siis millisel temperatuuril ja rõhul te vaakumdestilleerisite oma 4'-Metüülpropiofenooni?

Ideaaljuhul, mis on selle reaktsiooni allikas? Meil oleks kasulik uurida ka algset sünteesi.

Ma ei ole seda sünteesi veel proovinud, kuid tõenäoliselt proovin seda uudishimust. Olen alati valmis uute võimaluste jaoks, kuidas teha mis tahes huvitavat kemikaali.
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Siin on väljavõte tarust, ühelt taru liikmelt, kes tegi neid sünteese (alustades 4-metüülmetkatinoonist tolueenist ja propionüülkloriidist ning 2 järgnevat sammu, mis kulmineerusid 4-metüülmetkatinooni sünteesiga) ja salvestas tulemused!
 

Attachments

  • EjuDGNeQZk.pdf
    93.6 KB · Views: 543
Top