Metamfetamiini süntees 1-fenüül-2-propanoonist (P2P) reduktiivse aminatsiooni teel naatriumtriaatsetoksüborohüdriidi (STAB) abil

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Reaktiivid:

  • 134 gramm 1-fenüül-2-propanoon P2P (1 mol, 1,0 ekvivalenti).
  • 46,58 grammi metüülamiini (1,5 mol, 1,5 ekvivalenti) 1000 ml tetrahüdrofuraanis (THF).
  • 120 gramm jäääädikhape GAA (2 mol, 2,0 ekvivalenti)
  • 318 gramm naatriumtriaatsetoksüborohüdriid NaBH(AcO)3 (STAB ) (1,5 mol, 1,5 ekvivalenti)
  • Tetrahüdrofuraan (THF) 2000 ml
  • 2 N NaOH lahus umbes 2000ml
  • Etüülatsetaat EtAc
  • Magneesiumsulfaat MgSO4
  • Soolvesi
Menetlus


1. 134 g P2P lahustatakse aeglaselt 1000 ml absoluutses THFis.

2. 30 minuti jooksul lisatakse 46,58 g MeNH2 lahust 1000 ml absoluutses THFis. (See lahus valmistatakse, lisades tilkhaaval 116 ml 40%-lise metüülamiini vesilahuse tilkhaaval kuivale NaOH-granulile (umbes 250 g), kasutades tilgahunnikut pideva rõhu all. Tekkiv gaas MeNH2 mullitatakse jäävannile asetatud külma THF-i).

3. Lisatakse aeglaselt 120 g jäääädikhapet.

4. 318 g naatriumtriaatsetoksüborohüdriidi lisatakse väikestes 10-15 g annustes.

5. RM soojendatakse umbes 40-50 °C ja vahutatakse veidi.

6. Kahvatuvalget, kergelt viskoosset RM-i segatakse jõuliselt (üleval) 2 tundi.

7. Lahusti eemaldatakse rotovapiga vähendatud rõhu all.

8. Jääk leotatakse ettevaatlikult pH 12-ni 2 N NaOH lahusega.

9. Metamfetamiini vababaas ekstraheeritakse 2x300 ml etüülatsetaadiga, orgaanilist kihti pestakse kaks korda soolveega (umbes 50 ml iga kord), kuivatatakse veevaba MgSO4 kohal ja kontsentreeritakse vähendatud rõhu all.



Saagis: 138 g kahvatu pruunikaskollast metamfetamiiniõli (92,6%).



Märkused:



Selle reaktsiooni puuduseks on STABi kõrge hind. Hea uudis on see, et seda on üsna lihtne valmistada NaBH4-st, THF-st (või tolueenist) ja jäääädikhappest kerge stöhhiomeetrilise ülejäägi korral.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Tere, kas reaktsioon peab olema ka veevaba?
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Tere, kahjuks jah. Vesi hävitaks STABi enne redutseerimist. Üks idee oleks kasutada metüülamiini-HCl ja trietüülamiini kui tugevamat alust, et vabastada metüülamiini vababaas.
 
Last edited:

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Kuid veel parem kui kasutud viited `sekundaarsele parafraasile`, on modifitseeritud protseduurid, mida tegelikult läbi viidi. Ja muide, ma ei ole kunagi väitnud, et olen selle sünteesiprotseduuri autor.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
miks mitte kasutada kuiva atsetaatmetüülamiini äädikhappes?
 

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Miks ei võiks toota metüülamiinigaasi ükskõik millise meetodi abil ja lasta see enne lahustisse sattumist läbi naatrium- või kaaliumhüdroksiidi? Kas metüülamiin imenduks niimoodi thf-sse või tolueenisse nagu metanool?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
See on võimalik, see lahustub enamikus orgaanilistes lahustites. kuid te võite lihtsalt lahustada HCl-soola metanoolis ja lisada stoechiomeetrilises koguses naatriumhüdroksiidi jahutamise all, millele järgneb kuivatusaine.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
kas selles sünteesis on tetrahüdrofuraanile alternatiivi?
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Noh, lahusti otsustavad omadused reaktsioonis on keemistemperatuur, mis peab olema üle eeldatava reaktsioonitemperatuuri ja see EI tohi reaktsioonis osaleda ning peaks käituma enam-vähem inertselt. Seda arvesse võttes on jäänud vaid mõned küsimused, mis tulevad kõne alla.

Ma arvan, et nii tolueen kui ka etüülatsetaat peaksid toimima, kuigi ma ei ole kindel, kas EtOAc ei reageeri ühe reaktiiviga. Teen lähiajal katsetusi tolueeni ja etüülatsetaadiga. Lisaks kavatsen valmistada STABi in situ enne redutseerimist, tilgutades GAA-d jahutatud NaBH4-suspensiooni etüülatsetaadis. Põhjuseks on STABi tüütu valmistamine eraldi sünteesietapis.
Tulemused postitan siia.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Diklorometaan, dikloroetaan töötavad suurepäraselt, teeb töö palju lihtsamaks, ka NaBH4-st pistaja saamine töötab suurepäraselt. Täiendavat hapet ei saa kasutada torkimiseks, reaktsioon on lisahappe puudumise tõttu aeglasem, kuid dikloroetaanis on reaktsioon kiirem kui THF-is. Saagis on arvatavasti üle 90 protsendi, täpne saagis avaldatakse hiljem, pärast mõningaid kontrolle.
 

Attachments

  • AfSDYrsb5O.jpg
    AfSDYrsb5O.jpg
    236.9 KB · Views: 264

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Jah õige, DCE on esimene valik, kuigi raskem saada ja üsna mürgine, mis ei tohiks olla probleemiks. DCM ma ei ole kindel, reaktsioon soojeneb märgatavalt, arvan, et rohkem lahustit kasutades võib see toimida.
 
View previous replies…

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Oh thatś lahe (y). Nii et temperatuuriga pole ilmselt mingit probleemi. Mis vahekorras lahusti/ketooni sa kasutasid ?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Lahustit lisati sünteesi käigus, ma ei oska täpselt öelda, kui palju. Paks pudru tikk, mida tuli lahjendada, muidu ei ole võimalik segada.
 

Akashic

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 19, 2023
Messages
9
Reaction score
2
Points
3
@K-tsüaniid oleks teil juhuslikult mingeid expirence kasutades NaBH3CN et MA? nende korralik workup roodiumi kasutades cyano koos ammooniumi et MDA, ei ole palju seal kasutades metüülamiini peale ch3nh2 hcl on nõutud, reaktsiooni täielikkus kord ph stabiilne, läbi lämmastiku atmosfääri all toatemperatuuril. Arvestades teie kirjutamist koos stab mõtlesin, et te võite olla see, mida küsida? Thx
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
101
Reaction score
4
Points
18
Tere härra ma ei saa aru punktist 2. Ja naatriumtriaatsetoksüborohüdriidi võin ma asendada nabh4-ga?
 

ItsMee

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 15, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Kas see toimib samamoodi ammoniaagi või ammooniumatsetaadiga, et moodustada amfetamiini?
Vaja on lihtsat viisi, kuidas minna ketoonist amfetamiinini. Titaan(IV)isopropoksiid on üks võimalus, kuid kallis.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
see võib toimida, tuleb kontrollida
 
Top