Metakvalooni (Quaalude) süntees

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Sissejuhatus

Selles teemas leiate metakvalooni (Quaalude; 2-metüül-3-(2-metüülfenüül)-4(3H)-kinazolinooni) keemilised omadused ja sünteesitee isatoiinhüdriidist ja o-toluidiinist suure saagisega. Need lähteained on üsna tavalised ja ei ärata suurt tähelepanu. Neid saab hõlpsasti ja hea hinnaga osta keemiapoodidest. Need meetodid on elementaarsed ja neid saab kergesti suurendada. Ärge unustage ohutust ja kasutage isikukaitsevahendeid.

Seadmed ja klaastarbed.

  • Pirnikujulised kolvid 10-50 ml ja 100 ml;
  • Buchneri kolb ja lehter (või väike Schott'i filter);
  • Soojendatud magnetilinesegisti;
  • tagasivoolukondensaator (väike);
  • Retordialus ja klamber aparatuuri kinnitamiseks;
  • laborikaal (sobib 0,01-100 g);
  • Pasteuri pipetid;
  • Vee- ja õlivann;
  • Laboratooriumi termomeeter;
  • Vaakumeksikaator (valikuline);
  • veepihustiga aspiraator (valikuline);
  • 100 ml mõõteklaasid x2; 50 ml x2; 10 ml x2;
  • Klaasist varras;
  • Keedukivid;
  • Tavapärane lehter;
  • Filtripaber.

Reaktiivid.

  • o-Toluidiin 1,1 g, 0,01 mol;
  • Isatoiinhappeanhüdriid 1,6 g, 0,01 mol;
  • Dietüüleeter (Et2O) või atsetoon ja destilleeritud vesi ~50 ml;
  • diklorometaan (CH2Cl2) 100 ml;
  • Petrooleeter 100 ml;
  • Atsetüülatsetoon 0,39 g, 0,0025 mooli;
  • Etanool (EtOH) 95% 30 ml;
  • Soolhape kontsentreeritud (HCl) ~10 ml;
  • Metanool MeOH 50 ml.
  • atsetoon 50 ml.
8ihd5Tl7Oq

Lahustub etanoolis ja eetris. H2O-s ei lahustu;
Keemistemperatuur: 406,9 °C 760 mm Hg juures;
Sulamistemperatuur vababaas: 113-115 ̊C;
Sulamistemperatuur HCI-sool: 235-237 ̊C;
Molekulmass: 250,301 g/mool;
Tihedus: 1,16 g/cm3 (20 °C);
CASi number: 72-44-6.

Menetlus

2,2'-dimetüülbensaniiliid (1)
Isatoiinanhüdriidi (1,6 g, 0,01 mol) ja o-toluidiini (1,1 g, 0,01 mol) segu kuumutatakse pirnikujulises kolvis (10-50 ml) 2 tunni jooksul õlivannis väikese tagasivoolukondensaatoriga 120 °С-ni. Reaktsioonisegu pärast jahutamist tritritakse eetriga (või lahustatakse pruun segu soojas atsetoonis ja lisatakse vett, et kristallid välja tõrjuda). Saadud tahke aine kogutakse imufiltreerimise teel Buchneri nõelale (või väikesele Schott'i filtrile) ja kristalliseeriti ümber diklorometaani ja petrooleetri 50:50 segust, et saada aminoamiidi vaheühend (2,2'-dimetüülbensaniiliid) (1): saagis: 1,7 g (75%); m.p. 110 °C.
RBWpuPbhit
2-metüül-3-(2-metüülfenüül)-4(3H)-kinazolinoon (2)
2,2'-dimetüülbenzaniliidi (0,5 g, 0,0025 mol), atsetüülatsetooni (0,39 g, 0,0025 mol) segu etanoolis (30 ml), mis sisaldab paar tilka kontsentreeritud soolhapet, refluksitakse 1 h pirnikujulises kolvis (100 ml). Jahutamisel eraldub filtreerimisel tiitliühend hüdrokloriidsoolana: saagis: 0,59 g (85%), m.p. 235-237 °C
.
ROrgi6I39f

Puhastamine

Nüüd algab puhastusprotsess. Kristallid pannakse keeduklaasi ja lisatakse umbes kahekordne kogus atsetooni, visatakse sisse mõned keedukivid. Need aitavad keema kiiremini alustada ja kontrolli all hoida. Kristallid ei lahustu, kuid järelejäänud vastik-lillakad asjad lahustuvad. Filtreerige kristallid ja kuivatage. Kui pärast kuivatamist on kristallid lillat värvi, siis kristalliseerige ümber metanoolist. Selleks pange kristallid väikesesse keeduklaasi, lisage just niipalju MeOH-d, et nad saaksid märjaks, ja hakake segu kuumutama. Mõned kristallid lahustuvad kohe, kui nad kõik ei lahustu, tooge MeOH keemiseni ja lisage MeOH-d vähehaaval, säilitades keemistsentse, kuni kõik on lahustunud. Nüüd jätkatakse keetmist, kuni umbes 20 % MeOH-st on aurustunud. Laske lahusel jahtuda ja oodake. Umbes tunni aja pärast tekivad kristallid, mis kleepuvad toru külgedele, oodake, kuni olete kindel, et kõik kristallid on moodustunud, ja filtreerige. Kasutage atsetooni, et pesta kristallid kolbist välja ja loputada filtripaberilt võimalikult palju vastik-lillat värvi kraami kristallidest. Hoidke nii lahus kui ka kristallid.

Ümberkristalliseerimine aitab mõnevõrra, kuid ei puhasta kristalle. Juhtunud on see, et reaktsiooni käigus on vastik-lillakas-purpurne-kamakas end ümber ja metakvalooni kristallstruktuuri sisse mähkinud ja ümberkristalliseerimine loob uue pinna, nii et atsetoonipesuga saab ülejäänud osa kätte. Nüüd korrake eespool kirjeldatud atsetooniga keetmist ning filtreerige ja kuivatage. Teil peaks jääma heleda terashalli kuni valge pulber, kui on, lõpetage ja pange see partii kõrvale, kui ei, tehke veel üks atsetoonipesu.

Mäletate lahust, mille salvestasite eespool ümberkristallisatsioonist? See on vastik-lillat värvi aine, MeOH, atsetoon ja metakvaloon. Pane lahusesse paar keedukivi ja keeda pool mahust ära. Laske sellel taheneda ja jahtuda, ja rohkem metakvalooni sadestub välja. Seda võib puhastada atsetooniga nagu eespool kirjeldatud ja lisada tulemus teie valmis partiile. Seda protsessi võib korrata seni, kuni peaaegu kogu metakvaloon on lahusest kätte saadud, kuid iga kord on see vähem puhas. Kui te otsustate seda teha, ühendage kogu taaskasutatud toode ja tehke veel üks viimane atsetooniga keetmine, et seda puhastada
.
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Aaaargh, sa edestasid mind.
Kuid on ka teisi teid, mis algavad teistest materjalidest. Sageli on lähtematerjaliks midagi sellist nagu tolueen ja metüülantranilaat või ftaalhappeanhüdriid. Või isegi vinüülkindad.

Ma arvan, et kõige elegantsem OTC marsruut selle sünteesi jaoks on tolueen ja metüülantranilaat.
Tolueen töödelda väävelhappe/nitrotshappe nitreerimisseguga, et saada ratseemilist nitrotolueeni, mis on seejärel kergesti eraldatav külmumispunktide kaudu, saades o-nitrotolueeni. Seejärel refluksitakse o-nitrotolueen tina üle, lisades HCl, et saada o-toluidiini.
Metüülantranilaat on saadaval lõhna- ja maitsekemikaalina erinevatelt müüjatelt parfüümitööstuses. Seda saab kergesti demetüülida NaOH-ga, et saada antraniilhapet, mida saab seejärel kasutada koos o-toluidiiniga.

Selle ravimi probleemiks on toime saavutamiseks vajalikud suured annused. Tavaline annus on umbes 400 mg, mis muudab tasuvuse saavutamise raskeks. Samuti on töötlemine ämma, ausalt öeldes on tõesti raske saavutada puhast, valget lõpptoodet.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Reaktsioon tundub lihtne, kuid seda on veidi raske teostada, reaktsiooni on väga raske puhastada ja te kaotate partii klaasist instrumente.
o-toluidiin on kantserogeenne ja põhjustab suure tõenäosusega põievähki ning nõuab häid ohutusabinõusid.
Ma ei usu, et puhta o-toluidiini sünteesimine on lihtne, parim viis on aine ostmine (kui saate).
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Kas tõesti? Mis on teie arvates süntesaatorite peamine probleem?

Ja jah, metakvalooni süntees on räpane, tekitades šokolaadilaadset muda, palju lõhna ja pikka ja rasket töötlust koos suure saagise kaotusega. Tolueen on parem kui atsetoon, et puhastada toormekvaaliumi.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ma tean neid viise. Kirjeldasin siin kõige lihtsamat viisi madala kvalifikatsiooniga auditooriumi jaoks. Isatoiinhappeanhüdriidi ja o-toluidiini saab osta keemiapoest.
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
o-Toluidiinil on umbes 200 kraadi keemistemperatuur, see ei ole palju lenduv vedelik, kuid ma nõustun ohutusabinõudega.
 
Last edited by a moderator:

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18


Tegelikult võin osta o-toluidiini, nii et mul ei ole kogemusi selle aine valmistamisel, kuid kui ma räägin teiste keemikutega, ütlevad nad mulle, et selle aine sünteesimine on väga tülikas, sest reaktsioonianumat on raske puhastada ja aine on mürgine.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18

Teil on õigus, et selle aine auru sissehingamine ja mürgistuse tekitamine ei ole lihtne, kui ohutusmeetmed on head, kuid selle tagamine, et keemiku poolt sünteesitud lõpptoode (Quaalude) ei sisaldaks mürgiseid aineid, on keeruline.
Kui keemik kasutab ainet ise või laseb seda kasutada teistel, peab ta veenduma, et toode on väga puhas.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Kas tõesti? Sest ühelgi keemikul, kellega ma olen rääkinud, ei ole selle sünteesi kohta mingeid probleeme olnud, ja ka minul ei ole. youtube'is on olemas ka väga põhjalik video, nii et mul pole tõesti vaja veel ühte toota:
Ma ei ole kunagi pidanud klaastarvikute puhastamist väga keeruliseks, lihtsalt loputada veega, NaOH-ga ja vajadusel veidi DCM-i või tolueeniga. Kuigi keskendutakse p-toluidiini rassemaatilisele eraldamisele oksalaadi vahepealse kasutamise kaudu, näidatakse videos ka toluidiini sünteesi ja kui lähtematerjaliks oleks puhas o-nitrotolueen, oleks tooteks samuti o-toluidiin.
.
O-toluidiin on pikemaajalisel kokkupuutel haisev ja mürgine, kuid iga tõeline kokk või keemik teeks seda niikuinii fumehoodis.
Aga mis puutub metakvalooni, siis olen täiesti nõus, et see on räpane. Ja tõeline töö selles sünteesi puhul on puhastamine, nagu ka algses postituses mainitud. See "vastik lilla", või nagu tihtipeale on, vastik pruun, ei ole vastuvõetav ja sellest vabanemine nõuab PALJU tööd.
On üks episood Hamilton Morrise "Farmakopöas", kus ta uurib metakvalooni päritolu Lõuna-Aafrikas (mis on ainus riik, kus see ravim on endiselt laialdaselt kasutusel) ja ta kohtub salajase kokaga, kes valmistab toorest metakvalooni tagahoovis, kasutades väga primitiivseid meetodeid ja ilma igasuguse isikukaitsevahenditeta. Ta räägib Hamiltonile, kuidas ta mõnikord urineerib verd ... Huvitav, milline on sealne põievähi tase metakvalooni kasutajate seas.
 
Last edited:

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Ma tunnistan, et ma ei ole selles reaktsioonis väga hea, te näite olevat selle reaktsiooniga väga kogenud, ma ei ole sünteesinud o-toluidiini, ma lihtsalt rääkisin oma sõbraga sellest, et metakvalooni on raske puhastada ja et o-toluidiin on mürgine, ma ütlesin talle, et kaaliumdikromaat on samuti esimese klassi kantserogeen ja me kõik kasutame seda regulaarselt, mu sõber ütles mulle, et o-toluidiin on ohtlikum, eriti kui seda võetakse lisandina metakvaloonis.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Kuna mind ei huvitanud rahustid, ei jätkanud ma oma uurimistööd ja eksperimente, vaid jutustasin lihtsalt oma sõbraga räägitut ja vabandan teie ees oma ebatäpsuse pärast.

Minu sõber, kes töötab farmaatsiatööstuses, ütles mulle, et o-toluidiin on suhteliselt ohtlik ja et igal aastal haigestuvad keemiatehaste töötajad selle aine käitlemisel vähki, sest ohutusmeetmed on kehvad, nii et igaüks, kes seda ainet sünteesib, peab olema ohutuse suhtes hoolikam.
 

Hedgie

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2022
Messages
10
Reaction score
18
Points
3
Ma valmistasin metakvalooni, alustades ptaalhappeanhüdriidist + karbamiidist, et teha antraniilhapet, ja seejärel kombineerisin seda o-toluidiini ja jäääädikhappega (see on tõesti ligikaudne ülevaade, kuid see on see, mida ma mäletan peast), et saada MQ, ja mul oli pärast töötlust üsna hea edu.
Mul oli hea sõber, kes andis mulle enne sünteesi korralikke nõuandeid, mida ma oma edu eest tunnustan. Tema põhistrateegia seisnes selles, et saada võimalikult puhtaid lähteaineid, veendudes, et kasutatav antraniilhape on puhas (puhtana on see valge kristalliline tahke aine), ja veenduda, et o-toluidiin on hiljuti destilleeritud, et see on selge kahvatukollane õli (tavaliselt, kui see tuleb kaubanduslikust tarnijast, saabub see tumepunase õlina, sest see on juba mõnda aega seisnud ...). meie jaoks on see vastuvõetamatu, nii et me peame võtma kaubandusliku o-toluidiini ja destilleerima selle vahetult enne selle kasutamist MQ sünteesis). Nende sammude võtmine enne selle valmistamist näis aitavat luua mõistlikult puhast toodet, kuigi ma kristalliseerisin lõpptoote ka paar korda ümber.
Metakvaloon on üsna lihtne süntees, kuid on teadaolevalt raske saada kõik lisandid välja nii, et see oleks inimkasutamiseks täiesti ohutu. Ma arvan, et keegi mainis seda juba eespool, kuid ma ütlen seda uuesti; see aine on sünteesi käigus järele jäänud lisandite tõttu põievähki põhjustava maine, nii et kui te kavatsete seda ise kasutada või kellelegi anda, peaksite kindlasti võtma aega, et veenduda, et alustate võimalikult kõrge puhtusastmega ühenditest ja teete toote põhjaliku töötluse.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Jah, tegelik töö selles sünteesis on tegelikult enne ja pärast sünteesi ennast. Nii antraniilhappel kui ka o-toluidiinil on kalduvus tumeneda ja muutuda täis lisandeid, kui neid ei sünteesita või ei säilitata ülima hoolikusega. Ja lõpuks ka MQ ise.
Kui te tegite ptaalhappeanhüdriidist antraniilhappeks muundamist, kas teil õnnestus saada mõistlikult heledat toodet või muutus see tumedaks ja ebapuhtaks? See on väga tavaline probleem ja ma arvan, et see on suuresti hüdroksiidi/hüpokloriidi reaktsioonisegu hoolika valmistamise küsimus.
 

Jack

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 24, 2021
Messages
53
Reaction score
17
Points
8
See teema on ebatäpne esimene pilt lehekülje ülaosas on molekul Alprazolam, ma oleksin pidanud olema täpsem, kuid minu eespool esitatud postitus oli, et reaktsiooni esimeses etapis ei teki 2,2' dimetüülbenzaniliidi, vaid tekib 2-amino-N-(o-tolüül)bensamiid (aminorühm ei muutu metüülrühmaks.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Vabandust, laetud vale pilt. Parandatud.
 

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
Olen sünteesinud metakvalooni mitu korda, kasutades antraniilhapet, o-toluidiini, polüfosforhapet ja jäääädikhapet. See on üsna lihtne, kuid see osa, kus te neutraliseerite segu karbonaadi abil..... vastik. Ma mõtlen, vaadake seda (lisatud).
78C6TFevVu

Ma proovisin seda kaks korda, arvates, et see on ebaõnnestunud. Siis ütles keegi SM-is mulle, et ma peaksin lihtsalt jätkama, ja see tegelikult töötas! lol.

Siin on hea SM-i teema selle kohta: http://www.sciencemadness.org/talk/viewthread.php?tid=156723
 

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
Kas keegi saab ka tüütuid tõmblusi, kui ta võtab metakvalooni? Ma lõpetasin selle võtmise, sest ma programmeerin elatist ja see tegi selle väga raskeks.
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
161
Reaction score
156
Points
43
Kust te saate antraniilhapet, sest ma näen, et selle kasutamine on Hiinas keelatud.
 

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
Seda on nii lihtne teha.

Kõige lihtsam on hankida metüülantranilaat ja reageerida see naatriumhüdroksiidiga(siin). Kas te saate kontrollida ja vaadata, kas te saate metüülantranilaati? See on kõige tavalisem viinamarja lõhna- ja maitseaine ja seda kasutatakse ka pardi-/hani tõrjevahendina. Aga metüülantranilaadi probleem on see, et see on antraniilhappe ester. nii et seda võib olla raske saada ka...

Nii et kui metüülantranilaati ei saa, siis saab ftalimiidist teha antraniilhapet. Siin on mõned videod:
Ja ftalimiid ei ole üldse piiratud (vähemalt seal, kus mina olen, ei ole). Aga kui on, siis googeldage lihtsalt "how to make phthalimide". Seda tehakse ftaalhappeanhüdriidist ehk ftaalhappest, mida on ka lihtne saada.

Kui on vaja pikemat teed minna, siis vaata seda NileRed videot. Kui te jälgite esimesed 30 minutit, siis näete, kuidas te saate võtta vinüülkindaid, mis sisaldavad plastifikaatorina kas DEHP või DINP, ja muuta need antranüülhappeks).
 
Top