Metüülammooniumkloriid (ka metüülamiin HCL) vs. ammooniumkloriid

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Niisiis tegin teise partii metüülamiini HCL-i vastavalt algsele patendile, segasin seda wix võrdse koguse NaOH-ga ( võrdne HCL-ga, kokku 2:1:NaOh : CH³NH²hcl( potentsiaalselt. lisasin veidi vett ja kuumutasin seda, tekitades süttivat gaasi. Ma kontrollisin oma märkmeid ja mõistsin, et ammoniaak on tuleohtlik ka 18% kontsentratsioonis, nii et see katse ei tõesta midagi. Kuidas ma saan öelda, kas minu toode on metüülammooniumkloriid või ammooniumkloriid?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
N-butüülalkohol lahustab kuumalt MeNH2.HCl, kuid mitte ammooniumkloriidi. Nii eraldate te need kaks. IPA töötab samuti, kuid ekstraktis on veidi ammooniumkloriidi, see kogus on edasiste reaktsioonide suhtes ebaoluline, kuna primaarne amiin on palju tugevam nukleofiil kui ammoniaak, ~20 korda tugevam.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Tänan vastuse eest, mul on palju veevaba IPA-d istumas. Umbes teada saada, mis mul siin on
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Loomulikult IPA poolt. Sa mõtled metanooli, eks ole?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
N-butüülalkohol MeNH2.HCl ekstraheerimiseks ammooniumkloriidi ja MeNH2.HCl segast valmistamisel formaldehüüdist/heksamiinist/HCl. MeOH ja EtOH ei tööta hästi, kuid IPA on lihtsalt ok.

Reaktsiooni enda jaoks võib kasutada kas vett või etanooli ja HCl, seda on kõikjal, sciencemadness või Lambdasyn - vaata sealt.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Milleks ma destilleerin metanooli klaasipesuvedelikust? Et puhastada omatehtud kloroformi? Sellest on nii kaua aega möödas, kui ma seda lugesin, et ma unustan. Mul on ka entsefalopaatia. Ja ma ei ole 40 tundi maganud.
 
Top