Psühhedeeliliste ainete mikrodoosimine. Mida me täna teame?

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
SX60wBQknG



Viimase kümnendi jooksul on mikrodoosimise teema muret tekitanud inimestele, kes on nii psühhoaktiivsete ainete maailmaga tuttavad kui ka sellest kaugel.

Seaduste liberaliseerimine avab teadlastele uusi võimalusi. Nende töö tulemused moodustavad selgema ja sisukama ülevaate meie aju ja eksogeensete ainete vahelistest suhetest, mis loogiliselt viib seadusandluse edasise lõdvendamiseni riikides, kus õigussüsteemid kuidagi toimivad. Me näeme siin sellist haruldast positiivset tagasisidet, mis varem või hiljem viib selleni, et enamik aineid, psühhedeelsed ained on selles järjekorras esimeste hulgas, muutuvad seaduslikuks.

Siiski on teadusuuringute kvaliteet ja meie praegune arusaamise tase paljudest protsessidest piiratud. See ei takista biohäkkimise, enesearengu, okultismi ja radikaalsete psühhoteraapia vormide apologeetidel julgelt deklareerida mikrodoosimise tõhusust ja kasu.

Ma usun, et selline lähenemine on kahjulik ja psühhedeelikumite mikrodoseerimine on tänapäeval tavainimese jaoks labidajooksja valik. Ja siin on põhjus:

1. Lai individuaalne tolerantsus - inimesed reageerivad aktiivsetele annustele väga erinevalt, mida saab öelda subaktiivse kasutamise kohta regulaarselt. Asjasse võib sekkuda hiiglaslik hulk tegureid: alates seadistusest ja seadistusest (ma arvan, et see on oluline ka mikrodoseerimise puhul) kuni HTR2A geeni mutatsioonideni, mis kodeerib serotoniini 5HT-2A retseptorit. Ja kui sellisel praktikal nagu meditatsioonil on kõrvalreaktsioone ja see ei sobi kõigile, siis mõelge, kas psühhootilisi reaktsioone põhjustavate tegurite sisseviimine kõrgemasse närvisüsteemi on võimalik.

2. Aine kvaliteet - see, mida subjektidele laboris mikrodoositakse või mida Cupertino firma tegevjuht aktsepteerib, erineb tõenäoliselt mitmete parameetrite poolest sellest, mida tavaline inimene saab endale tavatingimustes lubada.

3. Protsessi mõistmine - oma praktikas olen kohanud olukordi, kus inimesed tahavad lihtsalt kuidagi oma probleeme lahendada, lisada uusi kogemusi või, mis veelgi hullem, olla trendis. Paljude jaoks jääb mõte pinnale. Sa võid visata seeni või lsd-d ja kõik on korras. Elu läheb paremaks. Kuigi inimese seisund võib ainult halveneda, või ta\sie\it peab kõigepealt kohandama une- ja toitumisrežiimi.

Võib märkida ka teisi punkte, kuid need kolm võivad olla vaimse sfääri kõige suuremate probleemide põhjuseks. Paradoksaalsel kombel võib inimene motivatsiooni, inspiratsiooni ja rahu otsides saada unetust, emotsionaalseid nihkeid, hajameelsust ja vaimseid ummikuid.

Aga lõpetame selle pikantse lahtiütlemise ja läheme edasi huvitava juurde.

Mida me 2022. aasta lõpuks enam-vähem kindlalt teame psühhedeelikumite mikrodoosimise kohta?
See puudutab peamiselt LSD ja/või psiilotsübiini võtmist.


Mikrodoseerimise eelised ja probleemid

See punkt puudutab pigem neid, kes mõtlevad mikrodoseerimisele. Ärge pidage seda osa artiklist mõjude loeteluks - need on allpool. See sisaldab statistikat mikrodoseerimist praktiseerivatelt inimestelt ja nende arvamust selle meetodi plusside ja miinuste kohta.

Ülevaateartikkel, mis põhineb anonüümsel küsitlusel 278 respodentide seas:
Fc4AHUs0ES


Lisateavet saate uuringu tulemuste kohta lugeda siit (vaba juurdepääs)

Kõik tundub ilus ja tundub, et inimesed tõesti paranevad sub-hallutsinogeensete psühhedeelsete ainete korduva kursuse kasutamisega. Aga mis mind segadusse ajab. Esiteks, tegemist on veebipõhise uuringuga. Võib olla lühinägelik ja isegi ohtlik teha lõplikke järeldusi ja teha tõsiseid otsuseid sellise uuringu põhjal.

Sellegipoolest kohtuvad saite, gruppe, subredditeid ja muid infovahetuse ja -tarbimise kohti pompoosiga iga selline uuring. Inimesed loevad teavet, et mikrodoosimisest võib saada imerohi ja lähevad julgelt asja juurde.

Selliste tööde peamine eelis on see, et nad panevad aluse süstemaatikale ja loovad aluse edasistele, täiskasvanud uuringutele. Millest, nende auks, kirjutavad konkreetsed autorid.

Mikrodoseerimine ehk aktiivsed annused. Mis on tervise parandamiseks parem?
Vastus sellele küsimusele võib tunduda ilmselge. Kuid sellegipoolest tundub mulle oluline see teema lühidalt läbi käia. Mind aitab selles veel üks uuring tüüpilise mikrodoseerimise disainiga - hiiglasliku suurusega uuring.
Seekord kogusid autorid Quantified Citizen'i mobiilirakenduse kaudu andmeid muljetavaldava valimi kohta, kuhu kuulus 4050 sõltumatut mikrodooserit ja 4653 mittemikrodooserit. Tähelepanuväärne on see, et rakendus töötab ainult iOS-i peal, mis tähendab, et tulemused kehtivad ainult iPhone'i kasutajatele. Ja pcilotsübiin oli selles valimis kõige sagedamini kasutatav mikrodoosi aine (85%). Link uuringule (vaba juurdepääs).

GYUPui7b3E

Mitte-mikrodooseritel oli suurem tõenäosus kinnitada mingeid vaimse tervise või ainete kasutamise probleeme, samuti oli suurem tõenäosus näidata depressiooni, traumajärgset stressihäire/trauma ja tubakasõltuvust.

Kuidas on lood annustega?

Siin ja edaspidi, kuni osutan vastupidisele, viitan värskele ja tõeliselt hiiglaslikule uuringule, mis hõlmab töid 1955-2021 (vaba juurdepääs).

Isegi konkreetse aine kohta on raske anda täpset vastust. Täpset kogust, mis moodustab mikrodoosi, on raske kindlaks teha ja siiani ei ole teadlaste seas üldtunnustatud kriteeriume ega konsensust. Sealhulgas selle materjali alguses kirjeldatud kolme peamise punkti tõttu.
Kõige sagedamini mainitud määratlus on, et mikrodoos on annus, mis moodustab umbes kümnendiku kuni kahekümnendiku tavapärasest meelelahutuslikust annusest.


Kuid siin näeme erinevate ainete mikrodooside usutavaid annusevahemikke.
43FmiMrB9e



Mikrodooside tõestatud mõju

Kuigi on küsimusi, mil määral saab mikrodooside mõju seletada ootuspärasusega, on mikrodooside vahemikus uimastite otsene mõju olemas. Eelkõige on arvukad uuringud näidanud positiivseid muutusi kognitiivses töötlemises ja vaimse tervise näitajate paranemist. Allpool on kokkuvõtlikult esitatud kõige paljulubavamad andmed nii laboratoorsetest kui ka eneseraporteeritud uuringutest.

Jz6MhsLfeE


Soovitan pöörata tähelepanu vasakule veerule. Need on need valdkonnad, mida me oleme täna kindlasti kinnitanud ja mida me saame oma eesmärkidel kasutada.

Kõike muud seaksin kahtluse alla. Igal juhul tasub kõiki sissejuhatavaid märkusi väga hästi kaaluda, enne kui sekkute oma aju neurokeemiasse.

Mikrodooside mõju kahesuunalisus

Nähtus, millele pööratakse teenimatult vähe tähelepanu. Mikrodoosimine võib põhjustada vastupidiseid mõjusid. See tähendab, et mõnel juhul oli mikrodoseerimine seotud nii samade näitajate suurenemise kui ka vähenemisega. Näiteks mitmed muutujad suurenesid mõnel osalejal märkimisväärselt, kuid vähenesid teistel sõltuvalt ravimi annusest.

Uuringud näitasid sageli kahesuunalisi tulemusi selliste näitajate puhul nagu ärevus, tähelepanu, meeleolu, energiatase ja kognitiivsed funktsioonid.

Selline tulemuste muster võib olla aine ja ootuste või muude kontekstifaktorite mõju koostoime (näiteks ärevus võib suureneda või väheneda sõltuvalt sellest, kui soodne on füüsiline keskkond) ning seega varieeruda ühe ja sama isiksuse puhul erinevates kontekstides.

Samuti võib mõjude kahesuunalisus olla seotud inimeste alatüüpidega, kes reageerivad aine tarbimisele spetsiifilisel ja järjepideval viisil. Näiteks on individuaalsed erinevused ensüümide aktiivsuses, mis mõjutavad mõnede inimeste võimet LSD-d metaboliseerida.

Platseebo
On arvamus, et mikrodooside mõju on suuresti tingitud platseeboefektist. Noh, täna saame vaid kindlalt öelda, et ootus mõjutab tõepoolest mikrodoseerimise üldist mõju, kuid veel ei ole piisavalt kindel, kui tugev see mõju on ja kui oluline see on võrreldes mikrodoseerimise farmakoloogilise mõjuga. Nagu teadlased sellistel juhtudel alati kirjutavad, on vaja rohkem uuringuid.

Mikrodoosimine teeb selgelt midagi meie neurokeemiaga. Kuid kas seda saab kasutada teraapias, fikseerida ajas ja ohutult optimeerida meie probleemseid piirkondi, on veel ebaselge. Sõltumata sellest, kas mikrodoosimise mõju põhineb platseebol või farmakoloogial, on tõendeid, et mikrodoosimine mõjutab oluliselt inimeste elu.

Kahjuks takistavad töö kiirendamist selles suunas enamiku riikide seadusandluse probleemid, psühhedeelikumite endi ja nende tarbijate stigmatiseerimine ning ausalt öeldes paljude inimeste hoolimatu suhtumine psühhoaktiivsete ainete tarbimisse, nende vaimse ja füüsilise tervisega.

Mis saab edasi?
Jälgin seda uurimisvaldkonda huviga ja entusiasmiga ning loodan, et laboratoorsete, hästi kontrollitud pikisuunaliste uuringute arv suureneb.

Nagu märgitud, on praeguses etapis peamised ülesanded:
1. Konkreetse inimese individuaalse reaktsiooni ennustamine.
2. Tingimused tõeliselt pimedate ja randomiseeritud uuringute läbiviimiseks.
3. Pikaajalise mikrodoosimise ohutusprobleemid.

Kui me sellega hakkama saame, ühendub muu palju kiiremini. Ja veel kümne aasta pärast saame ained, nende kasutamise algoritmid ja näiteks manustamismeetodid, mis muudavad meid ja meie elu veidi helgemaks, produktiivsemaks ja sõbralikumaks. Ma loodan.

Kui te praktiseerite mikrodoseerimist ja soovite panustada selle valdkonna uurimisse, vaadake veebilehte: microdose.me - selle ja eespool mainitud mobiilirakenduse põhjal kogutakse andmeid teadlaste edasiseks tööks. Ärge unustage turvalisust ja lugege enne andmete saatmist kasutustingimusi.

Nagu alati, tänan teid teie aja ja tähelepanu eest. Kui teil on isiklikke kogemusi mõne modaalsusega, oma mõtteid või küsimusi sellel teemal, kutsun teid arutelule.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Tere Paracelsus - aitäh selle huvitava teose eest.

Ma praktiseerin praegu LSD-põhist mikrodoosimise režiimi, mida alustasin peaaegu kolm kuud tagasi eesmärgiga anda endale fookusnihe, et võimaldada mul vabaneda üsna ebameeldivast kokaiinisõltuvusest.

Olen võtnud umbes 15µg iga kolme päeva tagant. Alustasin seda õhtul vahetult enne magamaminekut ja läksin umbes kuu aega tagasi üle esimesele asjale hommikul.

Ma olen lummatud sellest energiast, mis on läinud tõelisele uurimisele (hõivatud lugedes nii palju, kui ma saan kätte) ja olen planeerinud päeva (homme), mil mu naine saab tugeva annuse LSD-d ja uurib oma alkoholismi. Ma olen tema lapsehoidja.

Kuna mikrodoosimine on läinud nii hästi, olen otsustanud hakata uurima ka teisi täielikke psühhedeelseid kogemusi, et mõista rohkem nii ennast kui ka meile kui inimestele kättesaadavaid kogemusi.

Selleks olen hankinud pimestava hulga aineid, mida proovin järgmise kahe aasta jooksul väga spetsiifilises keskkonnas (5-MEO-DMT, NN-DMT, meskaliin, 2CB, MDMA, ketamiin, Psylocibine ja muud - see on täielik psühhedeelne ja dissotsiatiivne uurimine, mis toimub hoolikalt, teades väga hästi riske).

Üks asi, mida teie ülaltoodud artikkel ei näi arvestavat, mida ma usun, et see on väga oluline, on see, et inimestena oleme KONSTANTNE üleannustamine paljude ühendite puhul, millega me ei ole bioloogiliselt arenenud, et nendega toime tulla. Alates kofeiinist kuni kalaõlideni, alates atsetüülsalitsüülhappest kuni nisuni - meie keha ei olnud lihtsalt mõeldud kõigi nende suurte kontsentratsioonide jaoks, mida me endale pidevalt manustame.
Kui te vaatate peavooluühiskonna märkimisväärseid mikrodoseerimisvõtteid, siis oleme aastatuhandeid kasutanud alkoholi, et kohaneda/kohaneda, kokaiini, kanepit ja palju muud.


Inimesed on eksperdid selles, kuidas visata oma psüühikat massiliselt muutvat kraami otse oma ajju ja siis edasi liikuda.
See valmisolek otsida alternatiivseid seisundeid, otsida elukvaliteedi suurendamist, see kvaliteet, et tahta rohkem... Ma olen üsna kindel, et see on seotud meie vaimse võimega otsida uusi asju, midagi, mis on seotud meie tohutu eduga liigina.

Inimkond on avastanud, et ta võib süüa peaaegu kõike, meie maitsemeel on palju parem kui mis tahes muu liik, ja meie vastupidavus nii paljudele kemikaalidele, mis on mõeldud tapmiseks...


Nii et jah, mikrodoosid võivad olla pikas perspektiivis paljudele inimestele kahjulikud, kuid see on tõenäoliselt KÕIGI vähem ohtlik kui nikotiin, alkohol, nisu, suhkur, sool, taimeõli ja nii paljud teised liigselt tarbitud ained, kui seda õigesti juhtida. (Nagu ka suhkur, alkohol ja nisu jne. on vähem ohtlikud, kui neid õigesti hallata - kõik liigne tarbimine kipub halvaks minema)


Igatahes, sellest sai palju rohkem juttu, kui ma kavatsesin; vabandan, et see ei ole selge/konkreetne; olen praegu keskendunud muudele asjadele. Ma vaatan ka, et lisada mikrodoosimise uurimisprojekti, mida te eespool esile tõstsite.
 

autodidact6

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 27, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
te analüüsisite seda suurepäraselt ,ja parim osa ei olnud kokkuvõte.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Aitäh arvamuse eest, cubesquare!

Olen nõus, et me oleme saavutanud ületamatu kõrguse kõike endasse toppida. See asjaolu on mitmetahuline ja väärib eraldi artiklit.

Mikrodoosimise probleem ei ole isegi mitte selles, et see võib pikemas perspektiivis probleeme tekitada (me ju tõesti elame alkoholi, suhkru ja muude "legaalsete ja ohutute" ainetega enamiku oma ajaloost, nagu te täiesti õigesti märkasite). Minu arvates on probleemiks väärinfo, naiivsus ja valelootused, mis on loonud ohtliku hype-pilve uue ja paljulubava suuna ümber.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
See on kindlasti ohtlik hüpipilv, mitte kõigil ei olnud kriitiline mõtlemine lubatud. Suund, kuigi positiivne, on vaevalt uus :(
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Aitäh, et te siin niimoodi avanete! Tahtsin lihtsalt jätta teile ja teie naisele siin kiire "õnne".
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Tänan mees - Ta on LSD suhtes väga närviline, nii et me alustasime väikese(te) tabamusega, et ta saaks aimu, et see ei tapa teda. Ma andsin talle umbes 90µg ja veetsin temaga päeva, rääkides nii vähe kui võimalik. Me olime mitu päeva enne seda kulutanud, keskendudes tema kavatsuse seadmisele, tagades, et ta oleks piisavalt keskendunud, et juhtida tähelepanu oma probleemile.
Ütlesin talle pidevalt, et ta on korras ja kõik on hästi, selgus, et minu pidev rääkimine tõi ta kogu aeg introspektsioonist välja ja kuigi tal õnnestus tuua pinnale mõned traumad seoses oma õe ja isa surmaga (kaks erinevat ootamatut vägivallatut sündmust), ei tundnud ta, et tal oli minu "sekkumise" tõttu piisavalt aega, et seda täielikult uurida.

Seega plaanime järgmisel kuul veel ühte päeva, kus ta võtab 200µg ja ma lihtsalt laman temaga koos, hoides tema käest kinni ja olles tema ankur, vaikselt. (Ta on palunud, et ma loeksin raamatut ja lihtsalt puudutaksin teda).

Ma EI OLE psühhiaater ( @Paracelsus eespool toodud punktile), kuid isegi kui abikaasa, kes hoolitseb oma naise eest, näen, kui võimsad need molekulid võivad olla, kui nad ei ole lihtsalt peosoodustused.

Ärge mõistke mind valesti, ma armastan pidutsemist, kuid minu elustiil ei võimalda enam selliseid psühhiaatrilisi aineid kasutada, sellepärast kukkusin ma koksiauku, liiga lihtne teha, kui teeselda, et oled toimiv täiskasvanu. Psühhedeelsed ained nõuavad pühendumist, mida mu lapsed lihtsalt ei saa mulle lubada :) Nad vajavad toimivat vanemat, nii et jah. Mul on suur stash iof super lõbus (ja võimas) kraam, mida ma saan palju rõõmu hoides, nagu draakon oma kulla, kuid ainult plaanis võtta asju väljaspool mikrodoosimise režiimi, kord kuus enesearengu / mõistmise tee jaoks.

Igatahes, osa paranemisest algab sellest, et sa oled haige, me töötame selle kallal koos ja meil on lihtsalt hea :)
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Ma arvan, et väike annus, mis teil enne oli, oli suurepärane selles mõttes, et ta mõistab, mida ta istujalt otsib, nii et te saate veenduda, et te teda mitte ülekoormate, kui on aeg suure annuse jaoks. Veel kord soovin teile edu teie teekonnal.
Hästi öeldud :)
 

paletto10

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 21, 2023
Messages
6
Reaction score
4
Points
3
Mis mind hämmastab, on see, kui paljud inimesed on mikrodoosimise poolt. Igapäevased inimesed, mitte tingimata uimastitarbijad, näivad olevat intrigeeritud sellest mikrodoseerimise ideest. Ma kohtan üha rohkem inimesi, kes tahavad seda proovida või on juba alustanud.
Ma arvan, et mõte, et psühhedeelsed ained on jõudnud tavaliste inimeste meeltesse, on päris lahe. Need inimesed, kes ei oleks kunagi võtnud psühhedeeliat tripiks, on nüüd aktsepteerinud ideed, et psühhedeeliate mikrodoseerimine on ok ja paljud inimesed teevad seda.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Ma arvan, et selle eest vastutab 100% ulatuses peavoolumeedia toonimuutus.
Alates sellest ajast, kui USA hakkas kogu show's rohtu dekriminaliseerima, on meedia seisukoht narkootikumide vastase sõja kohta muutunud ja koos sellega ka avalik arusaam.

Nii et inimesed kardavad üldiselt suuri halbu uimasteid, kuid kui neid raamistatakse kui meditsiinilisi vahendeid, mis aitavad just nende asjadega, millega inimesed igapäevaselt võitlevad, mitte kui põgenemist reaalsusest, on nad kindlasti vastuvõtlikumad.
 
Top