Molekulaararvutused Dummy'de jaoks

mejdubulok

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
23
Reaction score
25
Points
3
(mis tahes lemmikkõneleja hääl), nii et, mu kallid kuulajad, täna räägin ma, nagu mannekeen mannekeeni jaoks, molaararvutusest. Miks see on kasulik, vajalik ja väga mugav arvutustes. Täna me õpime, kuidas ise arvutada ainete koguseid reaktsioonide jaoks, selle asemel, et paskuda (, läbi kriipsutada), ummistades kõik samad küsimused kõikides foorumite teemades. Arvestades, et olen ise hiljuti tutvunud sellise teadusega nagu keemia, püüan seda teile võimalikult arusaadavas keeles selgitada...

PÕHIMÕISTEID. Neid ei ole palju. Täpsemalt üks (mõiste). See on MOLE.

Mole (maskuliinne), st nagu munn (vabandan tüdrukute ees) - üks mole, kaks mole jne. See ei ole putukas. See on mõõtühik, mis avab teile tee suurele ja nutikale välimusele, mida saate teha mannekeenidele seletades. Noh, samas kõike loendada, aga need on tühikargused... Mool on AINE MOLI MOLEKITE ARV. JA - KÕIK. Kellel on huvi, saab Wikipedia'sse ja isegi vaadata, kui palju see on tükkides (molekulides) - (spoiler - kuradi ja natuke rohkem). Aga võlu on selles, et just see number EI OLE arvutuste jaoks TÄHELEPANU ja seda ei pea meeles pidama. OLULINE on see, et 1 mool mis tahes ainet sisaldab sama palju MOLEKULE kui 1 mool MINGI MUU aine. See tähendab, veel kord - 1 mooli vett sisaldab sama palju molekule kui 1 mooli hapnikku, 1 mooli mefedrooni, 1 mooli rauda, uraani, plutooniumi ja kaaliumtsüaniidi. See tähendab, et kui me võtame 1 mooli mis tahes ainet ja hakkame selle molekule lugema, siis loeme sama palju, pluss või miinus paar tükki, noh, kui sa ei ostnud seda Armeenia turult... aga see ei ole keemia küsimus.

õnnitlused. Kõige raskemat osa olete juba lugenud. Kõik muu tuleneb otseselt sellest molekuli definitsioonist. Nüüd õpime seda praktikas rakendama.

Võtame lihtsa reaktsiooni. 2H2 + O2 = 2H2O Vesinikust ja hapnikust saadakse vett. Kui teile tundub reaktsioon lihtsam, võite kirjutada mulle, analüüsime seda. Selles reaktsioonis näeme, et kaks vesiniku molekuli H2 ühinevad ühe hapniku molekuliga O2 ja saadakse kaks vee molekuli H2O. Ja kui te mäletate, mida on kirjutatud kaks lõiku eespool, siis saate aru, et KAHE mool vesinikumolekuli H2 ühineb ÜKS mool hapniku molekuli O2 ja saadakse KAHE mool vett H2O. Ja selleks reaktsiooniks on vaja täpselt nii palju molekule mõlemat, mitte tilkagi rohkem. See tähendab, et kui võtta KOLM mooli vesinikku H2, siis üks on üleliigne ja ei reageeri. Ja reaktsioon näeb välja selline: 3H2+O2 = 2H2O+H2 (see on sinu üleliigne mol).

Võtame keerulisema reaktsiooni, mida kasutatakse näiteks gaasimahutites gaasilise HCl saamiseks (ja selle hapestamiseks mefa). 2NaCl+H2SO4=Na2SO4+2HCl. See tähendab, et me võtame KAKS mooli NaCl (tavalist söögisoola) ja ÜHE mooli 100% väävelhapet (protsentidest veidi hiljem). Ja me saame KAKS mooli HCl, millest piisab KAHEKS mooli happesuse tekitamiseks mefedroonist. Ja hapestada uuesti, kui te seda väga haisevat ja ohtlikku gaasi teel näiteks enda nina sisse ei kaota, mida ma tungivalt ei soovita teha.


Ja siinkohal pöördume kõige huvitavama juurde (neile, kes on lugemise lõpetanud ja ei jooksnud foorumisse valmis retsepte kerjama) - JA KUIDAS NENDE MÜÜÜDE MÕNESTIKU MÕNESTIKU LUGEMINE??? Mina vastutan (basaari eest) - VÄGA LIHTSALT. Isegi lihtsam kui kõik, mida sa just lugesid.

SO: Võtame meie imelise Puškini Mendelejevi tabeli. Ja vaatame hoolega lahtrit, kus asub element (mis tahes). Näiteks kolmas element on liitium (see on ka mugavalt paremal eraldi aknas).
Mida me näeme. Igal elemendil on aatomi number (meil pole seda vaja). Ja me näeme parameetrit RELATIIVNE AATOMIMASS. See on see, mida me vajame. Liitiumil on 6,939. SEE ON SELLE AINE 1 MOOLI MASS. GRAMMIDES. SEE ON SELLINE!!!

nii. veelkord. SÜÜSTEEMIDE JÄRGI. Üks mol liitiumi kaalub 6,939 GRAMMI. Üks mol rauda - (vaadake plaati) - 55,847 GRAMMI. jne.

Nüüd molekulidega. Siin on veel lihtsam. Enamik gaasidest on kahest aatomist koosnevad molekulid. Vesinik - H2. Ühe mooli sellise molekuli kaal on VÄLJAKOOL KAHEGA MULTIPLIIDATUD AATOMI KAALUGA (siis kaks aatomit). Hapnik (mis on O2) - 15,999*2=35,998. Mugavuse huvides võib ümardada täisarvuni või poole täisarvuni või esimese kümnendkohani - näiteks 36. Me kõik oleme südames natuke kaupmehed). Üks mool hapnikku (mille igas molekulis on 2 aatomit) on 36 grammi. Ja punkt.

Ja jõuame tagasi meie kõige esimese valemi juurde: 2H2 +O2 = 2H2O. Kaks mooli vesinikku (2 korda 2 grammi) + üks mool hapnikku (32 grammi) = kaks mooli vett (2 korda 18 grammi). See sobib. Sa võid minna ja teed juua. Lõpetuseks, pidage meeles - KÕIGI MOLI MOLI KAALU ON VÄLJASELT VÄLJA KÕIKIDE SEE AATOMIDE KAALUDE SUMMA. VÕTTES ARVESSE NENDE ARVU MOLEKULIS.
 
Top