Seened, LSD ja muud maiustused - räägime heast kraamist?

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
F0as9vgcRK

27-aastane New Yorgi osariigi Albany elanik Jessica otsis võimalusi oma meeleolu parandamiseks. Ta veetis kaks ja pool aastat teraapias, uuris mitmeid eneseabiraamatuid ja võttis antidepressante. Ta tegi oma elus olulisi muudatusi, lisades regulaarset liikumist ja jättes oma sünnilinna, mis teda lämmatas. Kuigi tal oli kergem oma ärevusega toime tulla, tundis ta siiski, et tema elust on midagi puudu.

"Tundsin, et minu loogiline, alati kriitiline mõistus ja mu hing on lahus.Väikesed annused maagilisi seeni, LSD-d ja kanepit on jõudnud tervisekultuuri ning narkootikumide ümber on häbimärgistamine taandumas " - jagas Jessica oma mõtteid BB foorumis.

Oma sotsiaalses elus katsetas Jesica sageli psilotsübiini, paremini tuntud kui maagilised seened, ning talle meeldis, kuidas see uimasti viis ta tihedamasse suhtlusse oma sisemise minaga. Loomulikult hakkas Jesica huvituma "mikrodoosimise" võimalustest, mis on trendikas eneseravimite praktika, mille puhul inimesed võtavad iga päev väikese annuse hallutsinogeeni lootuses, et see teeb nad välismaailma jaoks helgemaks. Jessica oli hämmingus. "Ma mõtlesin, et mis siis ikka, proovime seda, " ütleb ta.

"Sellest onmöödas umbes neli kuud, kui ma mikrodoseerimisega alustasin, ja mu elu on dramaatiliselt muutunud. Mul on ikka veel depressiivseid episoode, aga ma tunnen end palju emotsionaalsemalt kui kunagi varem. Antidepressandid tegid mind tuimaks... Kuid tuleb aeg, mil tuimus muutub kurnavaks. Ma mõtlesin, et mis mõte on elada, kui ma ei tunne, mida tähendab olla elus? See on õrn peegel minu hinge kõige sügavamatesse nurkadesse. Aga mina olen see, kes seda tööd teeb. Ma saan kogu au. See on tõesti hämmastav " - jätkab Jesica.

TOkeMxoJRl


Jessica teab, et seened on laiemalt Ameerika ühiskonnas ikka veel stigmatiseeritud, kuid ta ei pea psiilotsümbiini kasutamist enam millekski muuks kui oma igapäevaelu oluliseks elemendiks. " Ma ei pea ennast meelelahutuslikuks ega ebaseaduslikuks narkootikumide mõju all olevaks ," - ütleb ta.

Alyson Feduccia on Psychedelic Support'i tegevjuht
, mis propageerib taimsete psühhoaktiivsete ainete integreerimist Ameerika tervishoiusse. Feduccia, kellel on doktorikraad neurofarmakoloogias, usub, et Ameerika suurenenud huvi tänavanarkootikumide terapeutilise potentsiaali vastu on tingitud kasvavatest tõenditest, mis toetavad, et psühhedeelidest ja amfetamiinidest võib saada oluline vahend arstide arsenalis.

Amfetamiini MDMA kasutatakse intensiivravisessioonidel puhvrina, et aidata patsientidel oma kannatusi uurida, ilma et nad oleksid ülekoormatud. Rahvusliku Teaduste Akadeemia avaldatud uuringus leiti, et psühhedeelikumide kasutamine võib viia pikaajalise meeleolu paranemiseni (põhineb 1200 muusikafestivalidel osalenud inimese uuringul). Johns Hopkinsi uuringus leiti ka, et maagilised seened on tõhus vahend tõsise depressiooni sümptomite vastu võitlemiseks .

Kõik need andmed viitavad olulisele ac Feducci järeldusele, et antidepressantide kasutamine USAs jätkab kasvamist. Kuigi bensodiasepiinid kuuluvad kõige sagedamini välja kirjutatud meeleolu parandavate ravimite hulka,
tekib küsimus, kas tuleks kaaluda ka marihuaanat või psilotsübiini.

V9jDRJl7Zb


"Vaimse tervise ravis ei ole aastakümneid toimunud suurt läbimurret. Paljusid inimesi on veenetud võtma palju antidepressante, et tulla toime stressi, traumade, depressiooni ja ärevusega.Kuid nendel ainetel on kõrvaltoimed ja need ei aita inimesi alati aja jooksul, " - ütleb Feduccia.

Teaduslikud uuringud mikrodooside, st väikeste ravimidooside võtmise kohta on alaesindatud.
Wisconsini ülikooli professor Christopher Nicholas, kes onspetsialiseerunud psühhedeelikumidele, ütleb, et mikrodoseerimise uuringud ei ole näidanud märkimisväärset elukvaliteedi paranemist, välja arvatud mõned platseebode müratulemused. Nicholas märgibsiiski , et lõplike järelduste tegemiseks on vajarohkem uuringuid.

Katherine Neal Harris Rice'i ülikooli Baker Institute for Public Policy 'stväidab, et huvi mikrodoosimise vastu võib olla seotud Silicon Valley tehnoloogiajuhtide kasvava klassiga, kes ütlevad, et igapäevane LSD võtmine on aidanud neil tööl olla produktiivsem ja loomingulisem. Ta märgib, et kui edukad inimesed kinnitavad teatud praktikat, võtab ühiskond seda teadmisest hoolimata teadustöödest teadmiseks.

Teadlane usub,
ethuvi psühhedeelikumite vastu tänapäeva ühiskonnas on seotud teiste tervisetrendidega, näiteks CBD-toodete populaarsusega. See seletab tarbijate kasvavat nõudlust psilotsübiini või CBD-toodete, näiteks šokolaadi või kanepit sisaldavate piparmündide järele. Seega on muutunud suhtumine narkootikumidesse tänu esteetilisele reklaamile ja kvaliteetsele pakendile.

VIM3WA6s8L


BB Foorumi poolt intervjueeritud eksperdid kirjeldasid kasvavaid tõendeid selle kasuks, et psühhedeelikud ja muud uimastid on tänapäeva ühiskonnas ravimiks, vähemalt suurtes annustes, mis võivad mõjutada ajukeemiat. 2020. aastalteatas10% ameeriklastest, et nad kasutasid eelmisel kuul marihuaanat, võrreldes 4%-ga 2002. aastal, ning enamik ameeriklasi usub nüüd, et see aine tuleks legaliseerida meelelahutuslikuks või meditsiiniliseks kasutamiseks. Andmeid psühhedeelikumite kohta on raskem jälgida, kuid ajakiri Scientific American teatas LSD kasutamise suurenemisest pandeemia ajal.

Märkimisväärne on kanepi eripoodide tõus - mõned on käsitöönduslikus stiilis, mis on niplitanud kristallidega, teised on sama pilkupüüdvad kui Apple Stores, sest riigi karm narkootikumide keelustamine on kadumas. Nende poodide ostjad valivad madala THC-sisaldusega tooteid, mis on tunduvalt madalam kui tavalises kanepikommis. BDSA, kannabinoiditoodete turu-uuringute ettevõte, leidis
, etmadala THC sisaldusega kanepitoodetemüük ületab Californias kaugelt kõiki teisi apteegitooteid. See annab märku, et meie vananenud arusaam uimastitarbimisest on muutunud; võib-olla on kaine olemine ja mikrodoseerimisele pühendumine üks ja sama asi.

Stevenson toob välja mitu aspekti, mida tuleb uimastitarbimise uue kvalifikatsiooni arutamisel arvesse võtta. Ta märgib, et see kvalifikatsioon ei võta arvesse neid inimesi, kes kannatavad karistusliku uimastipoliitika all. Seaduslikud teed uimastite hankimiseks on tõenäolisemalt avatud neile, kellel on raha ametlikuks raviks, mis jätab välja meelelahutuskasutajad, kes võivad sattuda politsei ahistamise alla.

Seejuures märgib Stevenson, et psühhedeelsele ravile pääsevad eelkõige inimesed, kellel on raha, sest kindlustusfirmad ei kata seda kohe. Dekriminaliseerimine jääb tema sõnul oluliseks, sest tasub eraldada uimastitarbimise küsimus tervise eesmärgil ja probleemid seadusega
.

SHR8VQ7PYn


Ta juhib tähelepanu ka riigi paradoksile, kus mustanahalised satuvad narkootikumidega seotud juhtumite eest märksa sagedamini vangi kui nende valged kolleegid. Hoolimata uimastikaubanduse liberaliseerimise perioodist on diskrimineerimine endiselt jultunud. See tuleb eriti ilmsiks, kui näeme otse ukseni toimetatud luksuspakendit orgaanilise marihuaana kommi, mis ainult rõhutab seaduse eelarvamust.

Kuid pärast aastaid kestnud elamist ümbritsetuna hävitavatest ainetest nagu alkohol ja nikotiin, mis
tekitavad sõltuvust, ei ole ime,et ameeriklased otsivad alternatiive. Psilotsübiin näiteks ei tekita erinevalt teistest ainetest sõltuvust. 51-aastane Phoenixi elanik Linda Donohue väidab, et maagilised seened päästsid ta sõltuvusest. Ta tegi otsuse lõpetada alkoholi tarvitamine pärast oma isa surma kakskümmend aastat tagasi, sest paljud tema pereliikmed kannatasid alkoholisõltuvuse all. Väike annus psilotsübiini aitas tal ületada oma ärevust alkoholi tarvitamise ees seltskondlikel üritustel. Isegi alkoholi lõhn tema hingeõhust ei tekita enam ebamugavustunnet.

"Mikrodooside manustamine paneb mind ennast alkoholi juures kindlalt tundma. Ma muretsen mõnikord retsidiivi pärast, kuid nüüd on mul lihtsam olla üritustel, kus ei joo. See aitab mul toime tulla, kui pean olema sellises seltskonnas " - märgib Linda.

R0Y9ic8rM4


Uuringud näitavad, et psilotsübiini väike annus ei muuda inimeste maailmataju. Kuigi me kõik otsime imerohtu, mis aitaks meil leida rahulikku elu, selgub mõnikord, et vastus on palju lähemal, kui me arvame. Feduccia toob välja huvitava tähelepaneku: psühhedeelikumidega tehtud kliinilistes uuringutes ilmnesid kontroll rühmades liigsed platseeboefektid. Ainuüksi mõte meelt mõjutavast ainest võib panna meid end paremini tundma.

"On tõestatud, et platseeboefektil on reaalne bioloogiline alus. Keha võib tegelikult vabastada endorfiine ja kui anda kellelegi platseebot, võib näha tõelisi muutusi. See on üks kõige intrigeerivamaid asju psühhedeelikumites. Kui sa suudad järjekindlalt esile kutsuda platseebovastuse, siis on see ilmselt kõigi aegade suurim meditsiiniline avastus
" - ütleb Feduccia.

See puudutab meelelahutuslikele psühhedeelikumidele omast algset atraktiivsust - ideed, et nad aitavad meil minna oma kehast ja meelest kaugemale, et me saaksime paremini ühendust oma vaimuga. Kui te tunnete end õnnelikumana, siis see toimib. Ärge küsige rohkem küsimusi, sest muu on ebaoluline. Kes tahab drastilist kõrvetust?

8XSRqQ4sKb


Tere tulemast seenioride renessanssi
Antropoloog Anna Lovenhaupt Zing väidab, et seened võivad olla inimestele õpetajad. Oma raamatus "Seened maailma äärel" uurib ta seente võimet areneda isegi ebastabiilses keskkonnas ja märgib, et kui ta kohtub metsas ühe seenega, mõistab ta, et see ei ole pelgalt juhus.

2021. aastal kogevad seened Ameerika ühiskonnas huvitavat renessanssi, mis toimub ajal, mil me oleme lähenemas hävitava pandeemia lõpule. Tundub, et seened ilmuvad äkki ja vaikselt kõikjale, nagu mets pärast vihma, ja me ei vaja enam õnne, et nende otsa sattuda. Instagramis reklaamivad tervisemõjutajad
seenepõhiseid valgupulbreid, kohviasendajaid ja eliksiire. Kohalikud poed ja taluturud pakuvad nüüd mitte ainult värskeid seeni, vaid ka kuivatatud seeni, kotletid, kiibid ja isegi adaptogeenilist siirupit.

E6d3NaPb0Q


Seened on muutunud populaarseks moekate käekottide nahasubstraadina ja neid kasutatakse biolagunevates pakendites. Nende kuju oli inspiratsiooniks ühele tänapäeva sisustustrendile, 1970. aastate disainil põhinevateleseenelampidele. On olemas ka psühhedeelsed seened, mis on viimastel aastatel üha enam populaarsust kogunud.

Mis puutub seentesse, siis nende kasutamise ajalugu ulatub tuhandete aastate taha erinevates kultuurides ja rahvaste seas üle kogu maailma. Seeni on kasutatud toiduna, ravimina, teena ja isegi psühhoaktiivsetel eesmärkidel. Hattarased seened, mida on teada kümneid tuhandeid liike, esinevad erinevates looduslikes keskkondades, alates metsadest ja niitudest kuni parkide ja aedadeni.

Kuigi seened on mänginud paljude rahvaste elus suurt rolli, ei ole nad alati olnud lääne kultuuri tähelepanu keskmes. Isegi kui seente kasutamise iidsed juured on meditsiinis ja religioonis, on lääne teadus neid unarusse jätnud. Selle põhjuseks võib olla seente mitmesugused keemilised komponendid, mis võivad nii ravida kui ka põhjustada ohtu.

Vaatamata pikaajalisele tähelepanuta jätmisele on seened praegu kogemas oma renessanssi. Selle põhjuseks on erinevad tegurid, näiteks seente mitmekülgsus, suurenenud huvi loodusliku toidu vastu seoses pandeemiaga, psühhedeelsete ainete dekriminaliseerimine mõnes riigis ja seente meeldiv esteetika. Kõik need tegid ajastuse seente renessansiks ideaalseks
.

4Zs2mXiHKa


Viimase viie aasta jooksul on toidu- ja ravimiamet järjekindlalt andnud läbimurdeteraapia staatuse uimastitele, mis olid 1970ndatel ja 80ndatel keelatud, nagu MDMA, ketamiin ja psilotsübiin. See staatus võimaldas organisatsioonidel arendada ravimeid ja viia läbi kliinilisi uuringuid, et uurida psühhedeelsete uimastite terapeutilist potentsiaali. Novembris 2023 sai Oregonist esimene osariik, mis dekriminaliseeris psilotsübiini seened, järgides 2019. aastal selliseid linnu nagu Denver, Oakland ja Santa Cruz. Märtsi keskel teatas Oregoni kuberner Psilotsübiini nõuandekomisjoni loomisest, mis annab raamistiku uimasti terapeutiliseks kasutamiseks litsentseeritud asutustes.

Lisaks riiklikult heakskiidetud ja teaduslikult kinnitatud psilotsübiini kasutamisele on ka tavainimestel tekkinud huvi uimasti vastu selle tervendavate omaduste ja reaalsuse muutmise võime tõttu. On dokumenteeritud, et seenereisid kujutavad endast elulisi kogemusi, kehast väljumist, seostumist müstilise maailmaga.

"Tundus, et vaatan maailma, millest ma ei ole osa ja millega ma ei saa ühendust. Seal ma olin, ruumis hõljudes, nähtamatu pilk, nähtamatu, nägi, kuid ei näinud
" - kirjutas R. Gordon Watson 1957. aastal ajakirja Life artiklis maagilistest seentest.

Isegi kontrollitud kliinilistes tingimustes on osalejatel "sügavaid ja tähenduslikke kogemusi". Kui psühhedeelikumide täisdoosid muudavad inimesed tundideks teovõimetuks, siis mikrodoosimine - väikeste koguste võtmine psühhedeelikumidest kerge eufooria tekitamiseks - on muutunud populaarseks, eriti tehnikute ja loominguliste inimeste seas .

Sksyp1oVc7


Toidu- ja joogitrendide analüütik Andrea Hernandez kirjeldab seente kasvavat populaarsust kui "köögiviljade ja seente nišši seenestumist". Seened on muutunud soodsaks tänu nende mitmekülgsusele: erinevad seeneliigid sisaldavad erinevaid vitamiine ja tervisele kasulikke omadusi ning nende tekstuur võimaldab neid kasutada alternatiivturul kohvi-, mahla- ja lihaasendajatena. Pandeemia muudab ajutiselt lihatööstuse tarneahelat, mis toob kaasa tarbijate suurenenud huvi ja riskikapitali investeeringud alternatiivse liha segmenti. Taimepõhiste toodete kiirest kasvust saavad seened selgelt kasu, kuid on ebaselge, kas enamik ameeriklasi muudab oma toitumist väherasvase toitumise suunas .

Seened on alati olnud erilised.
Neidon tunnustatud kui supertoitu ja "suurepäraseid" koostisosi, mida saab kasutada paljudes kaasaegsetes tervise- ja heaolutoodetes, nagu valgupulbrid, toidulisandid, kohviasendajad, õlu ja muud millenniumirahvastele mõeldud joogid. Neist on saanud tarbijapõhise toitumisturu lahutamatu osa, mis on pälvinud suurte pakendatud toidukaupade kaubamärkide, näiteks Pan's kuivatatud seente tähelepanu ja investeeringud. TASTE pakub oma artiklis põhjalikku ülevaadet seente kasvavatest populaarsustrendidest.

Toitumisalaselt
on seened üldiselt tervislikud; nad on madala kalorsusega, valgu- ja kiudainerikkad ning kõrge antioksüdantide sisaldusega. Erinevate seenepõhiste toodete väiteid on aga raske tõestada. Mõned joogid (seeneõlu) ja suupisted on valmistatud täielikult seenepulbrist või -ekstraktidest, teised (MUDWTR, kohvi alternatiiv) reklaamivad küll seenemärgistust, kuid lisavad sinna muid maitsetaimi ja vürtse.

G6VdRlkECs


Seenefännid on heidutatud, et selline ebamäärane ja lärmakas keelekasutus võib kliente eemale peletada ja põhjustada negatiivseid reaktsioone, usaldamatust või pilkamist selliste toodete nagu CBD suhtes. "On kaubamärke, mis ütlevad: "Teie linade sees on CBD" või "See spordirõivas sisaldab CBD-d", ja selline kasutus loob sellele terminile halva maine, nii nagu ka sõnal "orgaaniline" ei ole tänapäeval enamiku tarbijate jaoks suurt tähendust. Me vajame kureerimist ja juhendamist, et see tähelepanu ei kahjustaks toidu- ja joogitootjaid, kes mõtlevad oma toodetest palju."

Kui aga ajalugu on usutav, siis meie kultuuriline intriig ja austus seente vastu tõenäoliselt trumpab üle turunduspüüdlused, mida toetavad wellness-brändid. Seened on kõikjal levinud, kuid jäävad raskesti tabamatuks, kasvades metsa kõige ootamatumates kohtades, surnud ja lagunevate puude ja organismide vahel. Võib-olla tõmbavad meid seened ligi, sest me peame neid mingiks kõrgemaks jõuks. See on üks teooria. Maagilised seened lubavad transtsendentsust, väikest proovi elu ja surma ohtlikus maailmas.


Kuna need normatiivsed vaated kujunevad, võib kasu ja riskide uuringute tasakaalustamatuse käsitlemine olla oluline osa heade institutsioonide loomisest järgmisel seadusliku psühhedeelikumi kasutamise ajastul. See ei saa olema lihtne, kuid me näeme palju julgustavaid märke. Näiteks püüavad mõned suured psühhedeelsete ainete filantroopid nüüd rahastada täiendavaid teadusuuringuid selles valdkonnas. Lisaks näeme ka noori psühhedeeliate uurijaid, kes soovivad rohkem õppida, et muuta valdkond ohutumaks
.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Te olete sisu loomise masin!!!
 
Top