NARCOS - nendel päevadel ehk Kuidas kokaiin kolumbia tegelikult elab

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
257
Reaction score
279
Points
63
mkz3fi95sj-jpg.17557


"Halva mainega linnad on sama atraktiivsed kui halvad naised," - kirjutas Tšiili senaator ja Nobeli preemia laureaat Pablo Neruda. Halb maine on Kolumbia teine nimi.

Praegu on asi veidi rahulikum, kuid neli aastat tagasi, kui ma linnadevahelisse bussi istusin, tuli mees videokaameraga ja pildistas reisijate nägusid enne bussi väljumist.


- Milleks filmida bussireisijate nägusid?
- Juhul, kui buss kaaperdatakse. Me tahame teada, kes selles oli.

Peamine oht oli
revolutsioonilised relvajõud - FARC .Buss sõitis Bogotast, riigi südamest, läbi mägede Popayánisse, kus kolm või neli rühmitust võitlesid linna kontrolli eest, mida me saime teada pärast meie saabumist. Kuid me olime valinud suhteliselt turvalise marsruudi.

Palju hullem, lähemal Ecuadoriga piirile, kus pilvedest paistab välja vulkaan ja selle nõlvadel plahvatavad jalaväemiinid
.

2TrH8KaC3R


Reisijuhid ja foorumid kirjutavad enamiku nende kohtade kohta: kontrollige enne minekut ajakohast turvainfot. Siin toodetakse kokaiini.

Mis on Kolumbia rahvuslik toode?
Vaevalt, et keegi mõtleb kohvi peale. Või Fernando Botero, kohaliku kunstniku ja skulptori kohta, kes kujutab hüpertroofseid rasvunud talupoegi, sõjaväelasi, loomi, punnis Mona Lisat, rasvunud Jeesust ja president Uribet.

Kõikide oluliste ajaloomomentide illustratsioonid, kõige olulisemate tegelaste (ajaloolised, rahvapärased, müütilised) jäljendid on kõik tema töödes. Kõikide oluliste ajaloomomentide illustratsioonid, kõige olulisemate tegelaste (ajaloolised, rahvapärased, müütilised) jäljendid on kõik tema töödes. Mees, kes oli Kolumbias nii parim kui ka halvim, nii kodumaine kui ka eksporditoode, on siin jäädvustatud oma viimases hetkes. Püstoliga, Medellíni katustel välja hüppamas, paljajalu - kuulirahe all.

See on stseen, millega lõpeb sarja Narcos teine hooaeg, millest on saanud üks Netflixi tuntumaid esilinastusi. Kolumbia võimud olid enne filmivõtete algust väga mures ja ma ei pea selgitama, miks
.

UuwHfBJme1


Aastaid on nad püüdnud edastada oma tõde selle kohta, kes Escobar oli ja mida ta tegi, kuid ikkagi on täiesti romantiseeritud kujutluspilt temast kõike muud inimeste mõtetes ülekaalus. Maagiline realism justkui.

Vaikse ookeani rannikul, Baia Solano kalurikülas on hotell. See on peaaegu tühi, meie ööbisime lähedal asuvas väikeses bungalos. Külas ei ole teid, ei ole ronge ja raudteed on Kolumbias surnud, kohalikule lennuväljale maanduvad mitu korda nädalas väikesed lennukid.

Turistid väikestes gruppides tulevad peamiselt augustist oktoobrini, kui lahe äärde saabuvad vaalad. Kõikjal on sõjaväelased. Üks neist käib iga reisija pagasi käsitsi läbi. Teine tema kõrval hoiab käes koera.

Bungalowi omanik, kus me elame, on kalur, nagu kõik teisedki selles külas, kes käib ilma kuulipildujata.

P9OUD4CTAH


- Turiste on praegu vähe. Kas hooajal on rohkem?
- Ei, muidugi mitte. Siin ei käi palju inimesi.Kõik lähevad Kariibi mere äärde, Cartagenasse, Santa Marta'sse.
- Miks on siis siin hotell?
- Oh, ma ehitasin selle. Pablo jaoks. Ma olin varem lihtne kalur. Pablo tuli siia ja me kõik hakkasime tema kokaiini võtma.Paadid kuni Panamani.
- Kõik?
- Kõik.

Kui sa ei tööta Pablo heaks, siis sa reedad teda politseile. Siis oli vestlus lühike. Plata o plomo - hõbe või plii.

Hõbe on muidugi parem. Ja sa harjud kerge rahaga...
Ja siis ta tapeti.

Hotell seisab ja vahel keegi isegi elab seal. Seal on palju sõjaväelasi, kes püüavad salakaubavedajat. Varem tegid nad operatsioone FARCi vastu, aga nad ei käi enam siin. Nüüd ei ole FARC enam ohtlik. Vähemalt arvasime nii, kuni selgus, et Arsen Voskanyan, kes rööviti konnade püüdmise ajal ja väidetavalt müüs neid kahepaikseid edasi, lasti põgenemise ajal maha ja tapeti. Tõenäoliselt püüdis ta kinni Kolumbia Rahvuslik Vabastusarmee
.

5CJScWQd8w


Kõik see toimub 2016. aasta Nobeli rahupreemia andmise taustal Kolumbia presidendile Juan Manuel Santosele, kellel õnnestus pidada läbirääkimisi vasakpoolsete FARCi mässulistega.

Nende juht Timoleón Jiménez oli juba alustanud oma sisside üksuste desarmeerimist, kui selgus, et inimesi võetakse endiselt kinni, tapetakse endiselt, ainult et nüüd ei ole see enam kasumlik: sissid ei kontrolli enam kõiki raskesti ligipääsetavaid piirkondi riigis ning kokaiinitootjatelt oli üha raskem koguda "revolutsioonilist maksu", eriti kui nad kiirelt Boliiviasse, Peruusse ja Hugo Chavez, kes oli neid toetanud naaberriigist Venezuelast, olid kadunud.

See oligi
kõik, lõbu on läbi, kuid ainult sotsialistliku revolutsiooni kummitus tiirutab endiselt riigis.

JD17jgdvxS


Vaikse ookeani lõunarannikul Kolumbias on oma lugu geograafiaga. Chocó piirkond on asustatud afrokolumblaste poolt. Kui Atlandi ookeani rannikul on rohkem kokat, siis Chocó piirkonnas on rohkem cracki ja sünteetilisi derivaate, millest inimesed jäävad kohe sõltuvusse.

Kõrge tänavakuritegevuse tase, röövimised, jõugud, mõnikord süstlad jalge all. Sõjavägi valvab üha enam piiri, nägu veele pööratud. Isoleeritud linnaosad, üksteisest ära lõigatud linnad. Iga paari kilomeetri tagant on teetõkked. Kindlused, okastraat, kuulipildujate suumid.

Tumaco on linn kolmel saarel. Koha ajalugu on üsna naljakas:
Francisco Pizarro tappis siin inkasid ja Henry Morgan mattis kusagile rannale hispaanlastelt varastatud kulla. Nüüd püüavad kalurid kala ja narkodiilerid sõidavad kiirpaatidega ja mini-allveelaevadega kaubaga. Üks neist lebab rannas koos teiste konfiskeeritud laevadega.

6GJpWUfICX


Ameerika kangelasoperatiiv Narcosest ei kestaks siin nädalatki - valged on liiga silmatorkavad, eriti kui suurlinnadest kaugemale minna.

Purjetamine hilines tund aega. Noh, vähemalt ei jäänud me tõusu ja mõõnaga vahele. Laeva kaptenil võttis kõigepealt kaua aega, et vett paadist välja kühveldada, ja siis lõpetas ta selle tegevuse, ilmselt väsinud. Kui ma pardale läksin, pandi mulle esimesena kätte kellegi teise imik.

Piletil oli kirjas kindlustushüvitis - 3 miljonit peesot surma korral, 1,2 miljonit puude korral ja sama palju ravikulude eest.

Marsruut kulges kõigepealt ookeanil, siis jõgedel ja ojadel mangroovimetsadesse eksinud külade vahel. Paat läbis vaid kolmandiku teekonnast, mis oli ootuspärane.

Lõpuks läks paadi jõuülekanne katki, osa inimesi siirdus vastutulevatele laevadele ja pardale jäänud inimesed võeti pukseerida. Ühes lähedalasuvas külas oli mehaanik ja selle remont võttis veel aega.

Sõjaväelastes pidi plaaniväline läbisõit tekitama mõningast närvilisust - ühes jõekäänakus kõlas sireen ja sõjaväepaat lähenes aeglaselt. Presenti alt paistis välja kuulipildujatorne, mõned neist olid suunatud paadi poole, paistis isegi, et seal olid õhutõrjekahurid: "Mis nii kaua aega võtab? Laeva paberid!"
.

EKNzp9G4un


See on must auk, kuhu ei lähe lennukid, bussid ega miski muu kui paadid. See on tõsine koht, kuhu sattuda. "Bienvenidos a Charco city", - naljatas kapten. Ja teatas meile - järgmine paat on hommikul.

Suurem osa kogu Colombia kokast toodetakse selles piirkonnas, transporditakse metsas asuvatesse tehastesse ja tehakse seal kokaiiniks. Mõned kasvatavad seda, mõned transpordivad seda, mõned töötlevad seda. Lähim suurlinn on Cali.

Cali on klubikultuuri keskus. "Cali limpia, Cali linda" - puhas ja ilus, nagu ütlesid need, kes surnukehi jõkke viskasid.

Cali narkokartell oli kõige suurem, pärast sõda Escobari Medellini grupiga dikteerisid nad hindu ja tingimusi, sealhulgas Kolumbia poliitikutele. Kartell lakkas eksisteerimast juba 90ndatel, aga on põhjus, miks siin ikka veel nii palju sõjaväge on
.

FQnDp4achX


Kõiki jõgesid ja metsaradu on võimatu kontrollida, nii et ka helikopterid tiirlevad džungli kohal. Mõnikord õnnestub neil midagi leida ja siis põletatakse talusid - eriti ilma, et nad teaksid, kus on banaanid ja kus on kokapuud.

Suur probleem ja viha põhjus võimude jaoks oli see: terved külad võivad jääda ilma elatusvahenditest. Cali kartelli pärand: see hävitatakse tulekahjuga, aga kokat on ikkagi igal pool
.

XlQiSn7JHz


Atlandi rannik meelitab palju rohkem turiste. Seal on Cartagena rannad, rahvuspargid koos arenenud teedevõrguga ja mägipiirkondades - kadunud indiaani linn "Ciudad Perdida", Kolumbia Machu Picchu.

- Sel kevadel me sinna turiste ei vii.
- Miks mitte? Mis on seal sees? FARC või narkootikumid?
- Mõlemad. Paar päeva tagasi võeti pantvangi üks turismigrupp - nad olid teel kadunud linna ja sattusid tehasesse. Kas te ei vaata televiisorit?
- Nüüd ei ole väljapääsu?
- Las sõjaväelased lahendavad selle kõigepealt.

Cartagenas tühjal rannal kukub üks kohalik, paneb välja helmed ja puidust loomafiguurid. Ta püüab ära arvata, kust ma olen pärit, ja otsustab mingil põhjusel, et olen kas Tšiilist või Argentiinast. Mitte "gringo
".

NjHoI9p0QJ


- Sul on kummaline aktsent.Kas sa tahaksid maitsta tõelist Kolumbiat?
- Mis sul on? Siinsamas?
- Loomulikult pead sa hindama kvaliteeti.See on tasuta.Kui tahad rohkem, siis maksad.
- See on vana trikk, amigo. Ma tean... Vabandust, mul ei ole täna raha.
- Sa võid isegi krediitkaardiga maksta!
- Mis, sa maksad selle pealt makse?

- Noh, vend, ma ei müü sulle ju kokaiini. Võta ise. Siin on korallid, siin on pärlid. Loomulikult mitte päris pärlid. Ma ei taha sind petta. Siin on loomad, mu vend nikerdab neid puust. Mis sulle meeldib?
-Mulle meeldib krokodill...

VNgsx1zyeQ


Paar päeva hiljem ilmus krokodill parki. Tõeline, kahemeetrine krokodill, hüppas meile soost peale, kõndis kümne sekundiga viiskümmend meetrit üle liiva ookeani ja sukeldus vette. See jahtus merevees, vahtides mind kollakasroheliste silmadega.

Narkokartellid ja revolutsionäärid, tundus sel hetkel, ei ole siin kindlasti kõige ohtlikumad elanikud. Gabriel García Márquez ei paistnud sellest rääkivat. Samuti mitte Narcos, vaid mingi jama maagilisest realismist. See on ilmselt see, mida sa mõtled, kui sind kuskil džunglisse lohistatakse.

Peaaegu kogu maailma kokaiin toodetakse Kolumbias, Boliivias ja Peruus. Mehhiko kaudu jõuab see USAsse, Hispaania ja Portugali sadamate kaudu Euroopasse, teel läbi Aafrika
.

BKsR3lEWPd


Kokaiin tuli moodi seitsmekümnendatel aastatel, seejärel tungis see filmide ja meelelahutussaadete kaudu massiteadvusse, muutus boheemlasliku elu atribuudiks ja edu sünonüümiks. Ja see ei kao kuhugi.

Botero maalis Pablo surma kaks korda. Üks maal on nüüd Bogotas, teine Medellínis. Teisel on Pablo juba surnud. Samad mäed, paljad jalad, paljas kõht, mille särgi alt paistab kuuliauk, kuuliaugud, all ulguv naine ja suits, mis tõuseb korstnast linna katuste kohal.

Pablo Escobar on surnud. Aga Kolumbia ja maailm ei saa sellest ikka veel kuidagi üle. Narkomafia võitmisest seebiooperite filmimine ei aita eriti
.
 

Attachments

  • mkz3FI95Sj.jpg
    22.6 MB · Views: 1,184

Djdrama

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 28, 2023
Messages
25
Reaction score
6
Points
3
Ma tahan tulla Columbiasse
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
257
Reaction score
279
Points
63
Millist linna tahaksite Kolumbias külastada?
 

JohnWebb

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 17, 2022
Messages
39
Reaction score
45
Points
18
Väga kena ja põhjalik artikkel. Tänan teid meeldiva lugemise eest.
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
257
Reaction score
279
Points
63
Aitäh, vennas!
Kas soovite külastada Bogotat?
 

JohnWebb

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 17, 2022
Messages
39
Reaction score
45
Points
18
Jah, ma tahaksin Bogotat külastada. Kuigi linnal on minevikus olnud probleeme kuritegevuse määra osas, on see minu arvates viimastel aastatel teinud märkimisväärseid edusamme turvalisuse suurendamisel ja ohutuse parandamisel. Arvan, et Bogota pakub nüüd külastajatele turvalisemat keskkonda, mis muudab selle atraktiivseks sihtkohaks.
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
257
Reaction score
279
Points
63
Tõepoolest on see nii. Minu seltsimees külastas eelmisel aastal Kolumbias mõningaid kohti, kus turistid harva käivad. Tal on konservatiivsed mõtted, kuid talle meeldis ja ta lahkus positiivsete emotsioonidega.
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
Praegu on meil president, kes paljudele meist ei meeldi, sest ta oli sissivõitleja ja nüüd annab ta soodustusi relvastatud rühmitustele, nagu sissid ja ELN. Kahjuks on inimröövid, väljapressimine, linnakuritegevus ja sissitegevus naasnud, sest ta lubas täielikku rahu ja see on suur vale, et õigustada neid relvastatud rühmitusi, mida ta toetab.
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
257
Reaction score
279
Points
63
Kuidas valida presidenti? Kas ta valitakse rahva poolt? Kui suur on tema toetajate osakaal?
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
257
Reaction score
279
Points
63
@auc Kuidas valida presidenti? Kas ta valitakse rahva poolt? Kui suur on tema toetajate osakaal?
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
164
Reaction score
160
Points
43
Tore lugemine enne magamaminekut. :)
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
363
Reaction score
684
Points
93
Deals
65
Aitäh selle vaatenurga jagamise eest :) Huvitav lugeda!
 
Top