P2np sünteesi ammooniumatsetaadi katalüüs

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
182
Reaction score
21
Points
18

Ammooniumatsetaadi katalüüs üleliigses nitroetaanis3

Bensaldehüüdi (6,4 g) ja ammooniumatsetaadi (1,0 g) lahust nitroetaanis (20 ml) kuumutati 5 tundi tagasilöögini. Pärast lahusti eemaldamist jahtumisel puhastati jääk kolonnikromatograafiliselt silikageelil 60 N (neutraalne; heksaan-kloroform, 2:1, v/v), seejärel kristalliseeriti ümber heksaanist ja saadi 1-fenüül-2-nitropropaani helekollaste kristallidena, kaaluga 6,2 g (63%), mp 71-73°C.
---------------------------------------------------------------
On olemas süntees, aga mida ma ei saa aru, on see, et seda puhastatakse kromatograafiliselt. Mida ma saan selle asemel teha? Mitu kraadi on refluks? Kas oskate kirjutada detailselt kuidas seda teha?
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
182
Reaction score
21
Points
18
Kas te oskate kirjutada sünteesi üksikasjalikult? N-butüülamiini ja tsükloheksüülamiini ei müüda minu riigis, müüakse ainult ammooniumatsetaati.
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
See on minu kogemus ammooniumatsetaadiga:
80ml bensaldehüüdi
80ml nitroetaani
60g veevaba ammooniumatsetaat
70ml GAA

refluksitakse veevannis, temperatuur on keemise lähedal (vist 90°-95°) 5-6h.

Kolbi raputatakse perioodiliselt
ZekCSvy5UR


Pärast 6h:
D4nSseXPFW


Laske jahtuda toatemperatuurini ja asetage see sügavkülma.
Saagis on 78 g.


Märkus:
- Kui see ei kristalliseeru, asetage segusse varras.
-Kui teil on valmis P2np, siis pange osa sellest segusse ja see kristalliseerub kohe.

-Kasutage kuiva ammooniumatsetaati (minu ammooniumatsetaat oli väga märg ja ma kuivatasin seda nii palju, kui ma sain seda kätega kuivatada, ma arvan, et see on madala saagise põhjus).
Tänud ekspertidele abi eest
@G.Patton @HIGGS BOSSON
ZGRfK4uX6A
 
View previous replies…

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Tänan väga palju selle eest!!! Ma ei suuda uskuda, et mul on olnud kõik vajalikud lähteained ühe kõige lihtsama RXN-i jaoks ja ma isegi ei saanud sellest aru!!!
Ma tõesti hindan teid, et suunate mind sellele postitusele!!!
Kas sa saad kuivatada ammooniumatsetaati mingi muu meetodiga, näiteks äkki lahustada millegi veevaba MgSO4-ga töötlemiseks? Lihtsalt mõte, sest jah ma saan osta veevaba ammooniumatsetaati, kuid see on üsna palju rohkem ££.

Pean tunnistama, et mul on probleeme seoses lõpliku n,n-DMT toote kristalliseerumisega, olles kasutanud NaBH4.

Mul on vaja veel ühte projekti, et juhtida mind kõrvale asjaolust, et ma ebaõnnestun! Ha
Ma sain mõned DMT, kuid saagis on vastuvõetamatu atm...

süntesaator ütleb, et re-x lõplik õli keeva heptaani, kuid minu keeldub midagi teha üksteise eraldiseisvate kihtidega! See on v tüütu.
Mul on praegu külmkapp täis metanooli ja formaldehüüdi ettevalmistamisel, et proovida seda uuesti - ma TEAN, et kohati läks see üle 0c ja tean, et see ei ole hea!
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Ammooniumatsetaati on lihtsam sünteesida kui kuivatada, seega on parem osta seda veevabana.

Ma otsisin viisi selle kuivatamiseks, kuid ma ei leidnud viisi, mis oleks mulle sobinud.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Ma ENDALISELT tegelikult jõudsin seda proovida, see on nüüd tegelikult refluksis - värv saab kindlasti!
Ma kuradi vihkan neid lõhnu, mida selle rxn kokku panemisel saadakse... mulle tõesti ei meeldi see mandli-kirsi lõhn, mida see aldehüüd vabastab, see on vastik - ka on tõesti raske vedelik.

Arvesta vähemalt sellega, et see on siin legaalne...kas see ei ole osariikides piiratud? Mäletan, et vaatasin seda "positiivse amfetamiini" episoodi Hamiltoni saates, kus tal oli see oli onu fester? See oli def üks keemik, kes on kirjutanud palju raamatuid sel teemal ja ta sünteesis bensaldehüüdi või vähemalt üritas seda teha - ei saa aru, miks ta seda prooviks, kui seda saab lihtsalt osta nagu siit....võib eksida...nii või teisiti see kuradi haiseb!

Ja jah. Ammooniumatsetaadiga on natuke keeruline töödelda - ma ausalt öeldes võtsin lihtsalt noa, torkasin 250g tünni ja siis korjasin terved tükid välja ja torkasin selle kolbasse.
selle imelik kraam küll, see tegelikult meenutas mulle tõesti jääd... mitte met-amfeti tänavanime, vaid tavalist, külma lumepallide tüüpi jääd 🧊 imelik kraam, aga ma lootsin, et see kõik sulab kuumutamisel kokku - mul oli õigus Bug jah, ma prooviksin järgmine kord osta seda veevaba - kuigi ma ostsin kogemata umbes poolteist kilo seda kraami!

cheers juhendi eest igatahes - tundub sarnane-kui nitroaldol rxn ma tegin 2,5-DMOBA ainult kasutades hull katalüsaator ja palju rohkem nitroetaani kui nitrometaani, aga ma arvan, et see on kompromiss, et ei ole mingit n-butüülamiini, ma arvan... Ma palju eelistasin, et oleks õige katalüsaator tho - etüleendiamiini puhul 2,5-DMOBA....

loodetavasti see töötab.... ei tea kuidas ma seda vähendan, isegi kui mul õnnestub midagi kristalliseerida ja ei jää mingi sittane tüütu õli...

muide, ma saan nüüd rxn-i sisse ja no...täiesti vale värv..... Hele punane! Bah!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Ummmmm....veidevärv - ma olen selle 🤨üle väga kahtleval seisukohal.
NHtQuKrhE9
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Rekristallisatsioon. Seal on teema koos üksikasjaliku videoõpetuse, kirjutamise ja laiapõhjalise aruteluga kommentaaride sektsioonis. Vaadake lihtsalt ringi BB foorumis enne uue postituse tegemist sama teemaga, mis on väga levinud ja juba miljard korda arutatud ja kirjeldatud.
 

PHDorganic

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
80ml bensaldehüüd
80ml nitroetaan
60g veevaba ammooniumatsetaat
70ml GAA

see ei tööta.... nii et kui keegi seda loeb, ärge raisake oma aega ja kemikaale!
 

TheCook

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2024
Messages
17
Reaction score
18
Points
3
Nimetage siis vaid üks hea põhjus, miks see ei peaks toimima?
 

PHDorganic

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Arvestades traditsioonilist Henry reaktsiooni ja arvestades seda suhet: Bensaldehüüd 1000 ml, nitroetaan 1000 ml, jäääädikhape 250 ml ja n-butüülamiin 50 ml

Selgitus:

  1. Bensaldehüüd (C6H5CHOC6H5CHO):
    • See aromaatne ühend annab benseenirõnga ja aldehüüdrühma.
  2. Nitroetaan (CH3-CH2-NO2CH3-CH2-NO2):
    • Annab nitrogrupi (-NO2).
  3. Äädikhape (CH3-COOHCH3-COOH):
    • Toimib nõrga happekatalüsaatorina ja annab atsetüülrühma.
  4. n-Butüülamiin (C4H9NH2C4H9NH2):
    • Toimib reaktsioonis alusena.
  5. Toode (fenüül-2-nitropeen):
    • Peamine moodustuv toode on fenüül-2-nitropropeen.

Jagame reaktsiooni fenüül-2-nitropropeeni moodustamiseks antud reaktantidest:

1. samm: nitroetaani nukleofiilne liitumine bensaldehüüdiga

  1. Enamiini vaheühendi moodustumine:
    • n-butüülamiin (C4H9NH2C4H9NH2) reageerib bensaldehüüdiga (C6H5CHOC6H5CHO), moodustades enamiini vaheühendi.
    • N-butüülamiini lämmastiku aatomi üksik elektronpaar ründab bensaldehüüdi karbonüülsüsinikku, mille tulemusel tekib enamiin.
\ceC6H5CHO+C4H9NH2−>C6H5CH=CH−NH−C4H9\ceC6H5CHO+C4H9NH2−>C6H5CH=CH−NH−C4H9

2. samm: Nitroetaani liitmine enamiiniga

  1. Nitroetaani lisamine:
    • Nitroetaan (CH3-CH2-NO2CH3-CH2-NO2) liitub enamiini vaheühendile nukleofiilse liitumisreaktsiooni kaudu.
    • Nitronaatioon ründab enamiini, moodustades uue süsinik-süsivesiniku sideme ja tekitades nitroalkaanide vaheühendi.
\ceC6H5CH=CH−NH−C4H9+CH3−CH2−NO2−>C6H5CH=CH−NO2+C4H9NH2\ceC6H5CH=CH−NH−C4H9+CH3−CH2−NO2−>C6H5CH=CH−NO2+C4H9NH2

Samm 3: Fenüül-2-nitropeeni moodustamine

  1. Dehüdratatsioon ja fenüül-2-nitropeeni moodustamine:
    • Äädikhape (CH3-COOHCH3-COOH) reageerib nitroalkaanide vaheproduktiga, mille tulemusel eraldub vesi (dehüdratsioon) ja moodustub fenüül-2-nitropeen.
\ceC6H5CH=CH−NO2+CH3−COOH−>C6H5CH=CH−NO2+H2O\ceC6H5CH=CH−NO2+CH3−COOH−>C6H5CH=CH−NO2+H2O

Üldine reaktsioon: \ceBensaldehüüd+Nitroetaan+äädikhape+n-Butüülamiin->Fenüül-2-nitropropaan+MuudProduktid->\ceBensaldehüüd+Nitroetaan+äädikhape+n-Butüülamiin->Fenüül-2-nitropropaan+MuudProduktid

Võtmepunktid:

  • Reaktsioon hõlmab mitmeid etappe, alustades enamiini vaheühendi moodustamisega.
  • Fenüül-2-nitropeeni sünteesile aitavad kaasa nukleofiilne liitumine ja dehüdratsioonireaktsioonid.
  • Reaktsioonitingimused, nagu temperatuur ja kontsentratsioon, mõjutavad tulemust ning optimaalse saagise saavutamiseks võib olla vajalik optimeerimine.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Arvestades Henry-reaktsiooni varianti ja seda suhet: 80ml bensaldehüüdi 80ml nitroetaani 60g veevaba ammooniumatsetaati 70ml GAA

Ma ei kirjuta reaktsioonimehhanismi ümber, kuna peaksime eeldama, et see on sama?

N-butüülamiini asendamine ammooniumatsetaadiga teie esitatud reaktsioonis muudaks oluliselt reaktsiooniteed. Ammooniumatsetaat toimib mõnes reaktsioonis tavaliselt katalüsaatorina, kuid ei täida sama nukleofiilset funktsiooni nagu n-butüülamiin. Reaktsioon järgiks tõenäoliselt teistsugust mehhanismi ja lõppsaadus võib erineda.

Siin on lühiülevaade oodatavatest muutustest:

  1. Enamiini vaheühendi moodustumine:
    • Nukleofiilse rünnaku asemel n-butüülamiini lämmastiku üksikpaari poolt võib ammooniumatsetaat reaktsiooni teisiti hõlbustada. Reaktsioonimehhanism sõltuks konkreetsetest tingimustest.
  2. Nitroetaani liitumine enamiiniga:
    • Nitroetaani liitumine enamiini vaheproduktiga võib siiski toimuda, kuid reaktsiooni üksikasjad sõltuksid ammooniumatsetaadiga moodustunud vaheprodukti olemusest.
  3. Fenüül-2-nitropeeni moodustamine:
    • Dehüdratsioonietapp, mis hõlmab äädikhapet, võib endiselt toimuda, kuid selle üksikasjad võivad erineda ja üldtulemus võib anda erinevaid kõrvalsaadusi või isomeere.
Reaktsiooni tasakaalustamine ammooniumatsetaadiga nõuaks üksikasjalikku arusaamist konkreetsetest reaktsioonitingimustest, kontsentratsioonidest ja mehhanismist, mis ei pruugi olla kergesti kättesaadav ilma eksperimentaalsete andmeteta. ma jooksen pärast selle postitamist uuesti läbi numbrid, juhuks kui ma eksin.

Kokkuvõtteks võib öelda, et kuigi ammooniumatsetaat võib mõnes reaktsioonis mängida rolli, siis selle asendamine n-butüülamiiniga antud kontekstis tooks tõenäoliselt kaasa teistsuguse reaktsioonitee ja tõenäoliselt teistsuguse lõppprodukti. Konkreetse tulemuse kindlaksmääramiseks oleks vaja üksikasjalikku eksperimentaalset uurimist ja optimeerimist.

Uurime edasi ja vaatame, kas leiame mingi põhjuse, miks see peaks toimima?


See on
n-butüülamiini väärtused
Happesus (pKa)0
Aluselisus (pKb)3,2

See on ammooniumatsetaadi väärtused.
Happesus (pKa)9.9
Aluselisus (pKb)33

n-butüülamiin ei pruugi toimida või võib viia teistsuguste tulemusteni:

  1. Reaktiivsuse erinevus:
    • n-butüülamiin on primaarne amiin, millel on nukleofiilne aminorühm, mis võimaldab tal osaleda nukleofiilsetes liitumisreaktsioonides. Ammooniumatsetaadil, mis on sool, puudub nukleofiilne aminorühm. Selle reaktsioonikäitumine võib hõlmata pigem prootonite ülekandmist või katalüütilist aktiivsust kui otsest nukleofiilset rünnakut.
  2. Ammooniumatsetaadi roll:
    • Ammooniumatsetaati kasutatakse sageli katalüsaatorina või teatavate reaktsioonide hõlbustamiseks oma happeliste või aluseliste omaduste kaudu. Selle konkreetne roll sõltub siiski reaktsioonitingimustest ja reageerivate ainete iseloomust. Antud reaktsioonis võib ammooniumatsetaadi nukleofiilse rühma puudumine piirata selle otsest osalemist teatavates etappides.
  3. Reaktsioonimehhanism:
    • N-butüülamiini asendamine ammooniumatsetaadiga võib muuta üldist reaktsioonimehhanismi. Nukleofiilne rünnak, mis on oluline enamiini vaheühendi moodustamisel, ei pruugi ammooniumatsetaadi puhul toimuda ootuspäraselt.
  4. Kõrvalproduktid ja kõrvalreaktsioonid:
    • Erinevad reaktsiooniteed võivad põhjustada alternatiivsete kõrvalsaaduste või kõrvalreaktsioonide tekkimist. Reaktsiooni selektiivsust ja tõhusust võivad mõjutada konkreetsed reaktiivid ja tingimused.
  5. Optimeerimisprobleemid:
    • Isegi kui ammooniumatsetaati hõlmav reaktsioon oleks võimalik, võib optimaalse saagise ja selektiivsuse saavutamine nõuda reaktsioonitingimuste, näiteks temperatuuri, kontsentratsiooni ja reaktsiooniaja ulatuslikku optimeerimist.
  6. Võrrandi tasakaalustamine:
    • Ammooniumatsetaadi asendamine võib nõuda ka reaktsiooni stöhhiomeetria kohandamist, et tasakaalustada võrrandit. See sõltub konkreetsetest reaktsioonidest, mida ammooniumatsetaat antud tingimustes läbib.
Põhimõtteliselt on reaktsioonipartneri valik orgaanilise sünteesi puhul kriitilise tähtsusega ning iga reagent annab oma funktsionaalsed rühmad ja reaktsioonimustrid. Ilma katseandmete või konkreetsete üksikasjadeta reaktsioonitingimuste kohta on keeruline ennustada, milline on täpne tulemus, kui n-butüülamiin asendatakse antud reaktsioonis ammooniumatsetaadiga. Selle asendamise elujõulisuse uurimiseks ja sellest tuleneva keemia mõistmiseks oleks vaja eksperimentaalseid katseid.

Vaata manuseid ja vaata, kas sa saad sellest aru. ma ei saa. numbrid ei anna kokku erinevusi buffurlahuses ja mille jaoks see toimib katalüsaatorina? ärge saage mind valesti, ma akualy loodan, et ma eksin siin, sest ammooniumatsetaadi valmistamine on palju odavam ja lihtsam kui n-butüülamiini, see on kindel.
 

Attachments

  • fh8zRYHD6d.pdf
    15.9 MB · Views: 259
  • 0u4y9EnQXi.pdf
    599.2 KB · Views: 247

TheCook

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2024
Messages
17
Reaction score
18
Points
3
Tere!

See ei ole õige, sest te võrdlete ainult ammooniumatsetaati n-butüülamiiniga. Erinevus on ammooniumatsetaadi ühendamine äädikhappega. Ammooniumatsetaat on hügroskoopiline (seetõttu on tal pinge dissotsiatsiooniks ainult kuivatamata lahustite või õhuaurude juuresolekul) ja dissotsieerub lahuses ammooniumioonideks NH4+ ja atsetaatioonideks (OAc-).
Atsetaatanioonid toimivad nõrkade alusena. Reaktsioonis moodustavad nad tasakaalu äädikhappe prootonitega, tekitades kergelt aluselise keskkonna. Ammooniumioon aitab samuti kaasa tasakaalule, kuid mitte katalüüsile.
Järgnevalt juhtub järgmist:
Esmalt toimub ammooniumatsetaadi dissotsiatsioon (lahustites olevad vee jäljed on tavaliselt piisavad, et lahustada osa ioonidest). Kuna reaktsioonis tekib vesi, võib seda kasutada rohkemate ammooniumatsetaatide lahustamiseks:

NH4OAc <-> NH4+ + OAc-

Nitroetaan aktiveerub atsetaatiooni poolt pakutava aluselise keskkonna tõttu, moodustades nitronaataniooni:

CH3CH2NO2+OAc-->CH3CHNO2-+HOAc
Siin reageerib nitroetaan atsetaatiooniga, moodustades nitronaataniooni ja vabastades äädikhapet.

Seejärel ründab nitronaatanioon bensaldehüüdi, moodustades nitroalkoholi vaheühendi:

C6H5CHO+CH3CHNO2 -> C6H5CH(OH)CH2NO2C6H5CHO+CH3CHNO2->C6H5CH(OH)CH2NO2

Lõpuks toimub dehüdratsioon, mille käigus moodustub P2NP ja vesi:

C6H5CH(OH)CH2NO2 -> C6H5CH=CHNO2 + H2O

Mõnikord võivad mõned ammooniumioonid deprotoneeruda, kuid nad prootoniseeruvad uuesti aktiveetilise happe poolt.


Lugupidamisega
 

PHDorganic

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
aitäh! ma proovin seda. nüüd on mõttekam. paberil tundus esmapilgul, et see ei suuda reaktsiooni käigus hoida, aga ma eeldan, et peab olema erakordselt kindel, et iga asi on veevaba ja et GAA on tegelikult 99% ja mitte 90+, sest amiinisoola hüdratsioon oleks enne protsessi lõppu küllastunud, või kui aus olla, siis ma arvasin alguses, kui ma seda nägin, et ammooniumatsetaat võib isegi reaktsiooni hõlbustada. aga jällegi, miski pole suurem kui midagi uut õppida ja eriti kui see ka elu lihtsamaks teeb. Nii et veelkord aitäh!
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
See on halvim viis Henry reaktsiooni läbiviimiseks, et teha P2NP bensaldehüüdist ja nitroetaanist. Halvad saagised ja tume segadus, mida on raske töödelda. Sellel jama ei ole kohta ega põhjust, et seda reaktsiooni isegi kasulikuks kandidaadiks pidada.

Olge hoiatatud! Hoiduge eemale! Suur lähteainete ja aja raiskamine, ainus ühend, mida see süntees annab suurepärase saagisega, on õnnetu.
 
View previous replies…

PHDorganic

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
mis on teie põhjendus selle järelduse tegemiseks? küsin uudishimust, kuna see oli esialgu minu esimene lõputöö?

G.Patton

William Dampier

ma siiralt vabandan, et tuua teid sellel teemal, kas te saate selles küsimuses aidata?

 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Ammooniumatsetaat on parim valik, kui te ei saa tsükloheksüülamiini.
Saagis ei ole halb ja toode ei ole väga määrdunud. Seda tuleb ainult üks kord ümberkristalliseerida.
Viimati, kui ma sünteesi tegin, oli saagis 100g 90ml nitroetaanist.
Ma ei ole seda veel ümberkristalliseerinud.
NeZIy1O8s7
 
View previous replies…

PHDorganic

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
See ei näe hea välja, sellel on vale kristalliline vorm ja värvus. olete isegi kindel, et see on p2np? juhul ärge kasutage seda, see näeb välja mürgine
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
90ml nitroetaani,90ml bensaldehüüdi,70ml GAA ja 70g ammooniumatsetaati.
Üksikasjad on eelnevalt kirjutatud eespool.
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Sest ma ei ole seda veel välja kristalliseerinud.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Võtke mõni mahukas amiin lahustada väheses IPA-s ja lisada GAA, kuni ph on happeline. See si teie katalüsaator. Jah, see ei lahustu IPA-s, kuid see ei ole oluline. 10 g amiini 100 ml bensaldehüüdi kohta on piisav, võib kasutada vähem ja saada suurepärase saagise, lihtsalt nuke kaks korda rohkem mikro kuni 60 ° C maksimaalselt. Segage nitro ja bensaldehüüd ja lisage osa katalüsaatorist, segage, nuke laske jahtuda ja korrake. Mul ei ole kunagi olnud midagi alla 90% saagist ja ma kasutasin tervet rida erinevaid amiine. Ei tohi otsida ühte ja ainukest amiini, vaid tuleb vaadata, milliseid amiine saab kergesti kätte ja siis vaadata, milline töötab kõige paremini.
 
Top