Fenasepaami süntees

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Sissejuhatus

Tahaksin esitada BB avalikkusele klassikalist fenasepaami (bromdihüdroklorfenüülbensodiasepiin; 7-Bromo-5-(2-klorofenüül)-1,3-dihüdro-2H-1,4-bensodiasepiin-2-oon; fenasepaam; BD 98) sünteesi p-bromoaniliinist ja o-klorobensoehappest. See sünteesi marsruut eeldab keemiku laboratoorset oskust ja kogemust mitmesugustes laboritehnikates. Samal ajal ei nõua see meetod eksootiliste reaktiivide või karmide ainete töötlemismeetodite kasutamist.

P-bromaniliini (2) atsüülimine o-klorobensoehappe kloriidiga (3) katalüsaatori - tsinkkloriidi (ZnCl2) - juuresolekul annab 2-(o-klorobensoüülamino)-5-bromo-2-klorobensofenooni (4), mis hüdrolüüsitakse eraldamata H2SO4 vesilahusega 2-amino-5-bromo-2-klorobensofenooniks (5). 2-amino-5-bromo-2-klorobensofenoon (5) muudetakse fenasepaamiks ilma vaheainete eraldamiseta järgmiselt: 5 atsüülitakse kloroformis aminoäädikhappe vesinikkloriidiga (6), saadud 2-(aminometüülkarbonüülamino)-5-bromo-2-klorobensofenoonvesinikkloriid (7) muudetakse vesise NH3 toimel aluseks (8), mis termiliselt tsükliseeritakse fenasepaamiks. 6 valmistatakse PCl5 glütsüriini töötlemisel kloroformis.
WvjNBofESk

Valge või valge kristalliline pulber kreemja varjundiga, vees praktiliselt lahustumatu, eetris, alkoholis, kloroformis raskesti lahustuv, benseenis, tolueenis, dioksaanis, dimetüülformamiidis lahustuv.
Keemistemperatuur: 493,0±45,0 °C/760 mm Hg
Sulamistemperatuur: 220-222 °C
Molekulmass: 349,61 g/mol
Tihedus: 1,6±0,1 g/cm3 (20 °C)
Murdumisnäitaja: 1,692
CAS-number: 51753-57-2

Seadmed ja klaastaara.

5 L kolmekaelalised ümarapõhjalised kolvid;
5 L ümarapõhjaline kolb;
laboratooriumitermomeeter (0 °C kuni 200 °C) koos kolbiadapteriga;
vesivann ja jää;
soojendaja;
tagasivoolukondensaator;
magnetiline segisti;
tilkekolb 1 L;
5 L x2; 1 L x2; 500 ml x2; 100 ml x2 keeduklaasid;
tavalised suured kolvid x2 (~20-25 cm);
Buchneri kolb 5 L ja trummel (suur);
veejuga aspiratsiooniseadmed;
vaakumeksikaator;
mõõtesilindrid 100 ja 1000 ml;
klaasvardad;
laborikaal (1-1000 g sobib);
destilleerimisaparaat koos Vigreux'i kolonniga;
retordi statiiv ja klamber seadme kinnitamiseks;
vastuvõtukolb (2-3 L);
filtripaber;
eraldussahtel 5 L.

Reaktiivid.

276 g p-bromoaniliini (2);
672 g o-klorobensoehapet (3);
264 g tsinkkloriidi (ZnCl2);
0,6 L 14% vesinikkloriidhapet (HCl);
3 L destilleeritud vett;
0,6 L 72% vesinikkloriidhapet (H2SO4);
500 ml 20% vesinikkloriidhapet (HCl); 0,6 L väävelhapet (H2SO4); 500 ml 20% vesinikkloriidhapet (HCl); 0,6 L väävelhapet (HCl). Naatriumhüdroksiid (NaOH);
2 L kloroform;
~3 l
tolueen;
496 g aminooksuäädikhappe hüdrokloriid (6);
~500 ml ammoniaagilahus NH4OH aq.;
1 L etanool (96-98%) (EtOH).

2-amino-5-brom-2-klorobensofenoon (5)

276 g p-bromoaniliini (2) ja 672 g o-klorobensoehappe (3) segu 5 l kolmekaelalistes ümarpõhjalistes kolbides koos termomeetriga kuumutatakse 1 tund 100-110 °C juures tagasivoolukondensaatoriga, temperatuur tõstetakse 150-160 °C-ni, lisatakse 264 g ZnCl2, kuumutatakse 2 tundi 190-198 °C juures ja jahutatakse. Massile lisatakse tilgutuslehtri kaudu 0,6 l 14% soolhapet (HCl), kuumutatakse 100 °C-ni, eraldatakse vesikiht, orgaaniline kiht pestakse keetmise teel 0,3 l destilleeritud veega. Pesuprotseduuri korratakse kolm korda. Pärast pesemist lisatakse jäägile 0,6 l 72 % väävelhapet (H2SO4), kuumutatakse 2 tundi 160 °C juures ja valatakse 5 l jää ja vee seguga keeduklaasi. Sade filtreeritakse suures Buchneri kolvis ja nõelas, pestakse destilleeritud veega, segatakse 1 tund 20%-lise NaOH vesilahusega, filtreeritakse, pestakse vee abil eraldussahvris kuni pH 7-ni ja kuivatatakse õhu käes. Tehnilise kvaliteediga 2-amino-5-bromo-2-klorobensofenooni (5) saagis oli 228 g, põhiaine sisaldus 70 %.
WshOUkxQR2

7-Bromo-5-(2-klorofenüül)-1,3-dihüdro-2H-1,4-bensodiasepiin-2-oon (fensepaam) (1)

850 g 2-amino-5-bromo-2-klorobensofenooni (5) lahust 2 l kloroformis kuivatatakse 5 l ümarpõhjalises kolvis kloroformi ja vee segu aseotroopse destillatsiooni teel, lisatakse 496 g aminoäädikhappe hüdrokloriidi (6), keedetakse 3 tundi tagasivoolukondensaatoriga ja jahutatakse toatemperatuurini. Segule valatakse aeglaselt lahjendatud ammoniaagi vesilahust, et saavutada pH 8, orgaaniline kiht pestakse veega eraldussahvris ja aurustatakse kuivaks rotavap aparaadis. Jäägile valatakse 2 l tolueeni, kuumutatakse keemiseni, tolueeni ja vee aseotroopne segu destilleeritakse, jahutatakse ja filtreeritakse Buchneri kolvis. Tehniline fenasepaam kristalliseerub (1:60) tolueenist 5 L küpsetusklaasis, filtreeritakse, sade pestakse tolueeniga, alkoholiga (EtOH) ja kuivatatakse 100-110 °C juures. Saagis 250 g (26%).
Z9KbCtVaFo
 
Last edited:

Sponge Bob

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Tähelepanu Patton: Kas te saate mind palun aidata fenasepaami sünteesi puhul. Reaktiiv, "aminovetüülhappe hüdrokloriid", on jätnud mind ebaselgeks, millega ma täpselt tegu olen. Wikipedia väidab oma artiklis fenasepaami kohta, et seda ühendit "valmistatakse glütsiini keemilisel töötlemisel fosforpentakloriidiga kloroformis". Selles artiklis viidatakse vene allikale ja see on kogu teave, mis mul selle ühendi sünteesi kohta on. Ma olen kulutanud palju aega, et uurida olemasolevaid allikaid, mis on mul vähe õnne. Samuti on minu teadmised orgaanilisest keemiast parimal juhul väga tagasihoidlikud.

Kas selle konkreetse ühendi valmistamiseks on olemas ka muid sünteese peale selle? Vikipeedia artikkel ei anna mingeid üksikasju protsessi kohta. Mulle tundub, et aminoäädikhappe kloriidi õige CAS-number on 4746-64-9, kuid see ei ole see soola vorm, millele ma eeldan, et viidatakse süsteesis. Siinkohal on minu keemiateadmised ebaõnnestunud. Kas te oskate pakkuda mingit täielikku, üksikasjalikku, teed selle ühendi kohta. Suur tänu.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Tere, See on õige CAS, kuid te peate seda töötlema HCl-ga, et saada soola vormi.
See on aminoäädikhappe kloriidi sünteesi viis.
See on kõige lihtsam
Võite proovida seda ainet osta või ise toota. Töötle glütsiini fosforpentakloriidiga ekvimolaarselt kloroformis.
 

Sponge Bob

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Tänan teid kiire vastuse eest.
 
Top