Alprasolaami (Xanax) polümorfism ja selle seos võimalike polümorfide vaheaine, Nordiazepam. Avaldamise ülevaade ja sisekatse

Olen üles laadinud PDF-väljaande, selle postituse eesmärk on vaadata läbi mõned põhiteave, mis puudutab salakeemikut bensosünteesi valdkonnas. Viisin täna läbi katsete seeria, mis hõlmasid nordiasepaami ümberkristalliseerimist metanoolis ja etanoolis. Ma proovisin keskmise suurusega partii populaarset alprasolaami sünteesirada, kuid keskendusin nordiasepaami sünteesiosale.

I osa: väike aruanne tänase partii kohta, mis hõlmas probleemi, mida tuli lahendada.

Sünteesimeetod:
"Kloroatsetüülkloriid (316 ml) lisati tilgakesi 500 ml keeduklaasi, mis sisaldas 2-amino-5-klorobensofenooni (62,68 g). See lisamine toimus toatemperatuuril ja 45 minuti pärast oli kogu 2-amino-5-klorobensofenoon lahustunud. Pärast reaktsiooni lõpuleviimist lisati lahustivabal temperatuuril NH4OAc (62 g, 3 mmol) ja K2CO3 (113,43 g, 3 mmol) ning segati 2,5 tundi. 2,5 tunni pärast lisati 100 ml vett ja tahked ained filtreeriti. Seejärel tritrueeriti tahke aine 2 l kolvis veega, filtreeriti ja kuivatati vaakumahjus 60 C juures 3 tundi."

Algne protseduur on väga väikesemahuline (alustatakse 0,213 g 2-amino-5-klorobensofenooni ja 1,2 ml kloroatsetüülkloriidiga. Nüüd siis minu tehtud veapunkt (märgitud rasvases kirjas). Lisasin kõigepealt NH4OAc ja mingeid probleeme ei tekkinud. Kui lisasin K2CO3, hakkasid probleemid. Esialgses protseduuris ei mainitud, et K2CO3 lisamine peaks toimuma HILISELT (ma ei lisanud seda korraga, kuid oleksin pidanud seda aeglasemalt lisama). Kui K2CO3 lisati, hakkas reaktsioon keema ja tekkis valge aur. Kahjuks tekkis must muda. Ma arvasin, et süntees on tehtud, kuid sellegipoolest jätkasin. Pärast veega pesemist sain lõpuks helepruunist kuni tumepruunini poolkristallilise materjali. Minu esimene mõte oli ümberkristalliseerida.

II osa: Kasutades lisatud väljaannet, mis aitab tõrkeotsingutel kaasa

Alprasolaami logP: 2,37
Nordiasepaami logP: 3.21

Väljaandest:

"Kuivast metanoolist ümberkristalliseerimisel saadakse veevaba alprasolaami (tuntud kui I vorm või b-alprasolaam, sulamistemperatuur: 224-228C) plaadikujulised kristallid, samas kui selle ümberkristalliseerimise ümberkristalliseerimisel moodustub dihüdraat mitte hästi kuivatatud metanooli juuresolekul. Teisest küljest viib atsetonitriilisolvaadi desolvatsioon identifitseerimata polümorfi moodustumiseni. Sellega seotud uuringus on selle ravimi I vormi, dihüdraadi ja teise polümorfi (II vorm ehk a-alprasolaam, nagu neid nimetatakse) monokristallstruktuurid ja pulberdifraktsiooniandmed. Need autorid teatasid, et vormi II võib saada etüülatsetaadis ümberkristalliseerimisel ja vormi I isopropanoolilahuse kiirjahutamisel."

III osa: Probleemi lahendamine

Plaan: Ma kavatsesin oma määrdunud nordiasepaami ümberkristalliseerida metanooli ja etanooliga (proovid A1 ja B1). Värvi fikseerimiseks valmistasin kaks ümberkristalliseerimist (metanool ja etanool) ning lisasin ka aktiivsütt (proovid A2 ja B2). Kui leidsin sobiva kombinatsiooni, kasutasin seda meetodit keskmise rekristalliseerimise (proov C1) ja suure rekristalliseerimise (C2) puhul. Ma võiksin ehk homme proovide pilte postitada. Kõigil proovidel lasksin jahtuda toatemperatuuril ja seejärel pandi 10 minutiks sügavkülma, mis seejärel filtreeriti ja kuivatati.

Proov A1 (metanooli ümberkristallisatsioon):
-Nordiasepaam (300 mg) asetati Erlenmeyeri kolbi ja lisati kuuma metanooli kuni täieliku lahustumiseni.
-Pärast lõplikku filtreerimist oli see proov helepunane ja koosnes lühikestest nõelataolistest kristallidest.
-270 mg saadi tagasi (90 % saagis).

Proov A2 (metanooliga ümberkristallisatsioon koos aktiivsöega kuuma filtreerimise teel).
-Nordiasepaam (300 mg) asetati Erlenmeyeri kolbi ja lisati kuuma metanooli, kuni tekkis keema, keevale lahusele lisati 15 massiprotsenti aktiivsütt. Seejärel viidi läbi kuumfiltreerimine ja seejärel paigutati see sügavkülma,
-pärast lõplikku filtreerimist oli see proov helekollane ja koosnes lühikestest nõelataolistest kristallidest.
-240 mg saadi tagasi (80% saagis).

Proov B1 (etanooliga ümberkristallisatsioon)
-Nordiasepaam (300 mg) asetati Erlenmeyeri kolbi ja lisati kuuma etanooli kuni täieliku lahustumiseni.
-Pärast lõplikku filtreerimist oli see proov helepruun ja koosnes kiudjasarnastest kristallidest.
-270 mg saadi tagasi (90 % saagis).

Proov B2 (etanooli ümberkristallisatsioon koos aktiivsöega kuuma filtreerimise teel).
-Nordiasepaam (300 mg) asetati Erlenmeyeri kolbi ja lisati kuuma etanooli, kuni tekkis keema, keevale lahusele lisati 15 massiprotsenti aktiivsütt. Seejärel viidi läbi kuumfiltreerimine ja seejärel paigutati see sügavkülma,
-pärast lõplikku filtreerimist oli see proov helekollane ja koosnes lühikestest nõelataolistest kristallidest.
-240 mg saadi tagasi (80% saagis).

Minu lemmikproov ja -meetod: proov A2 (metanoolis ümberkristallisatsioon koos aktiivsöega kuuma filtreerimise teel).
Mulle ei meeldinud etanooli kasutamisel tekkinud kiulised nõelad.

Proov C1 (keskmise suurusega metanooli rekristillatsioon koos aktiivsöega kuuma filtreerimise teel): - proov C1 (keskmise suurusega metanooli rekristillatsioon koos aktiivsöega kuuma filtreerimise teel)
-Nordiasepaam (5 g) asetati Erlenmeyeri kolbi ja lisati kuuma metanooli, kuni tekkis keema, keevale lahusele lisati 15 massiprotsenti aktiivsütt. Seejärel viidi läbi kuumfiltreerimine ja seejärel paigutati see sügavkülma,
-pärast lõplikku filtreerimist oli see proov helekollane ja koosnes lühikestest nõelataolistest kristallidest.
Saadi tagasi -3,75 g (75 % saagis).

Siinkohal muutusin ma nüüd ülbeks...

Proov C2 (suures mahus metanooli ümberkristalliseerimine w/aktiivsöe abil kuuma filtreerimise teel)
-Nordiasepaam (20 g) asetati Erlenmeyeri kolbi ja lisati kuuma metanooli kuni keemiseni, keevale lahusele lisati 20 massiprotsenti aktiivsütt. Seejärel viidi läbi kuumfiltreerimine ja seejärel paigutati see sügavkülma,
-pärast lõplikku filtreerimist oli see proov helekollakaspruun ja koosnes lühikestest nõelataolistest kristallidest.
-10 g saadi tagasi (50% saagis), suurem osa kaotati musta süsiniku RIP-i kuristikku.

Kokkuvõte: mul on veel 50 g toorest nordiasepaami, nii et ma jään aktiivsöe 15% massiprotsendi lisamisel. Pean ütlema, et proov C1 näeb uskumatu välja! Lühikesed, kollased, nõelakristallid. Ma teen seda homme.

Kas mul õnnestus EtOH-ga toota polümorf X ja MeOH-ga polümorf Z? Ei oska kindlalt öelda (oleks mul vaid DSC), kuid otsustades kristallide välimuse erinevuste (kiuline vs. nõelataoline) järgi, on erinevad polümorfid tõenäolised!

Ma mängin ka etüülatsetaadi ja ACNi ümberkristalliseerimisega.

EXTRAS:
Mul õnnestus muundada 1,08 g nordiasepaami 0,88 g 1-atsetüül-7-kloro-5-fenüül-1H-benso[e][1,4]- diasepiin-2(3H)-ooniks (alprasolaami lõplik lähteaine!!).

Loodan, et teile meeldis ja loodetavasti saan varsti postitada täieliku aruande alprasolaami sünteesi kohta (suures mahus), alustades 2-amino-5-klorobensofenoonist.

Ma tahan, et alprasolaami salajane tootmine oleks rohkem, kuna enamik on selle ainega tuttav võrreldes mõne tundmatu RC-ga.

Samuti hakkan lähitulevikus välja töötama alprasolaami toimeainet püsivalt vabastavat pastilli ja ka 24 tundi kestvat transdermaalset plaastrit.
 

Attachments

  • uRobNXz2jA.pdf
    387.3 KB · Views: 666

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Tänan teid selle ülevaate jagamise eest, samuti väljaannete eest, mul on plaanis proovida seda sünteesi (või pigem neid sünteese) ja loomulikult on fookuses alprasolaam, kuna see on väga nõutud. Preparatiivsed detailid karbonaadi aeglasest lisamisest on väga olulised, kui läheneda suuremale skaalale. Ma lubasin oma heale minale, et ei hakka tegelema rahustite sünteesidega, kuna mulle meeldib nende mõju väga, kuid vanuse kasvades ilmnevad mõned imelikud lapsikud mõtted nagu "miks minna arstile, kui saab neid ise teha". Nordiazepami küsimine ja muu on liiga lihtne tee, aga keemik vajab refferentseeritud materjale. Emane bensofenooni ma arvan ka, et ei tohiks olla võimatu saada, aga idk selle maksumus (mul on piisavalt retsünteetilist kujutlusvõimet, et oletada, et seda saadakse p-Cl-aniliini F-C atsüülimise teel bensoüülkloriidiga anh. AlCl3 ekvimolaarse katalüsaatoriga). Tänan teid selle kvaliteetse lugemise eest, mis mul oli.
 
Top