Püridiin

xoxorthadox

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Püridiin See on väga kergesti süttiv, nõrgalt leeliseline, veega segunev vedelik, millel on iseloomulik, ebameeldiv kalasarnane lõhn. Enamasti on seda lihtne valmistada kui neile, kellel ei ole lihtne juurdepääs sellistele lähteainetele. See on lühiülevaade püridiini tootmisest.
Niatsiin+vaskromiit= (dekarboksalatsioon) niatsiini= püridiin. Ma kogun praegu, mida ma vajan vaskkromiidi valmistamiseks. aga ma pean valmistama alumiiniumdikromiiti ja baseerima selle, et toota alumiiniumkromiiti, siis saan alustada vaskkromiidi tootmist. Ma postitan rohkem, kui mul on ajakohastatud edusammude kohta kõik küsimused või ettepanekud või isegi ideed püridiini hankimiseks palun jätke kommentaar. Kus ma olen püridiin on nimekiri II reguleeritud ja jälgitakse kemikaali...
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Hämmastav. Mida nad järgmiseks planeerivad :). Peagi teen püridiini osana talidomiidi valmistamisest (mis on vähetuntud meelelahutuslik ravim, mis on paremini tuntud oma terratogeense toime poolest). Mul on ligipääs kaaliumdikromaadile, aga sama hästi võiks kasutada ka palju kättesaadavamat vasekarbonaati. Nagu NileRed tegi:
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Seega tegin oma püridiinisünteesi segatud tulemustega. Reaktiivide kättesaadavuse tõttu valisin niatsiini destruktiivse dekarboksülimise kuumuse abil, kasutades katalüsaatorina vasekloriidi. Ilmselt annab vaskkromiidi kasutamine parema saagise, kuid selle asemel, et nädalate kaupa sobiva katalüsaatori leidmiseks näpistada, tegin seda lihtsal, odaval ja kättesaadaval viisil.

Kõik läks sujuvalt, kuid ma kindlasti kuumutasin oma reaktsioonimassi üle ja kaotasin kannatamatuse tõttu palju toodet. Destillatsiooniseadeldis voolas üle aurude ja suurem osa sellest põgenes ilma kondenseerumata (vt pilti). Nii et kavatsen seda uuesti teha suurema ettevaatusega, kui ma kuumutan.

Kogusin siiski toreda väikese saagise toorest, ebapuhta, kollase püridiini kujul, mille ma siis destilleerisin ämblikuks, visasin esimese kollase osa ära destilleeritud vedeliku lenduvamatest lisanditest ja töötlesin ülejäänud osa värskelt kuivatatud magneesiumsulfaadiga. Tulemuseks oli ilus, selge, veevaba püridiin. Saagis oli sama kohutav kui lõhn, kuid mul on piisavalt järgmisteks katsetusteks.
 

Attachments

  • T9nxr45yHm.JPG
    T9nxr45yHm.JPG
    3 MB · Views: 785
  • OqS8BmpXiG.JPG
    OqS8BmpXiG.JPG
    2.2 MB · Views: 744
Top