Punane fosfor tikutoosidest

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Sissejuhatus

Punase P saamiseks tikutoosidest on kaks meetodit. Esimene meetod annab mustema saagise, samas kui teine võimaldab saada palju puhtamat toodet.
YVtC5slnud

Esimene meetod

Sissejuhatus
Olete kunagi mõelnud, kuidas ohutustikud töötavad? Noh, ärge kunagi kartke, sest täna saate sellest haridust. Tikkude saladus peitub kaaliumkloraadis ja punases fosforis. Kaaliumkloraat (KClO3), mis on väga tugev oksüdeeriv aine, on tikutule peade kõige tähtsam koostisosa, mis moodustab sageli umbes 50% tikutulede peade segust. Punane fosfor on seevastu äärmiselt kergesti süttiv kütus, mis on tikupaki punase löögiplaadi tähtsaim koostisosa, moodustades sageli samuti umbes 50 % löögiplaadi massist.

Kui tikupea veetakse jõuga mööda löögiplaati, tekib väga väikese koguse plahvatusohtliku segu, mida üldiselt tuntakse Armstrongi segu nime all, tulemuseks on leek. See tekib tänu sellele, et väike kogus punast fosforit eemaldatakse löökpadjast ja seguneb kaaliumkloraadiga. Hõõrdumine tekitab piisavalt kuumust, et väga kuumustundlik Armstrongi segu süttiks, mis viib väikese leegi tekkimiseni.

Nagu näha, on tikudel teatav potentsiaal mõnede kasulike kemikaalide eraldamiseks, kuid ma pean teie ootusi purustama. Iga kemikaali kogus on nii väike, et võite läbida mitu tikutoosikarpi ja vaevalt, et saate isegi paar grammi toorainet. Samuti ei tohiks teid huvitada kaaliumkloraat, kuna see on ohtlikult oksüdeeriv, mis viib selle Ühendkuningriigis reguleeritud ainete loetellu kui lõhkeainete lähteaine, mis nõuab EPP-litsentsi, et seda kemikaali oma valduses hoida.

Teine 50%, millest koosnevad löögiplaadid, on peamiselt klaas, et parandada hõõrdumist tiku löömisel, ja liimid, et hoida löögiplaati karbi küljes. Me kasutame atsetooni liimide eemaldamiseks, kuid jätame klaasi alles, kuna see ei tohiks mõjutada ühtegi reaktsiooni, milles kasutame punast fosforit, kuigi punase fosfori täpse massi kaalumisel tuleb klaasi arvesse võtta. Tavaliselt on 25% punase fosfori segust klaas
.
DGQvyWBlMs

Valgel plaadil on mõned seadmed ja kemikaalid, mida ma arvasin eksperimendi alustamisel vajavat
.

Kasutades käärid, lõikasin tikutoosid, et hankida ainult papp, millel on löögiplaadi pind. Ma kriimustasin löögipadjad metallspaatliga, et näha, kas punane koostis on piisavalt lahtine, et seda ilma lahustita eemaldada, kuid see oli väga raske. Niisutasin vatipalli veega ja pühkisin sellega mööda löögiplaate, lootuses neid pehmendada, kuigi metallspaatliga ei õnnestunud punast kompositsiooni sel viisil siiski tõhusalt maha kraapida.

Pidin vee vahetama teise lahusti vastu, nagu ma arvasin, et see võib juhtuda, ja teise vatipalli niisutasin atsetooniga, lootuses eemaldada kõik liimid. See tundus toimivat, kuid õhuke pealekantud atsetoonikiht aurustus liiga kiiresti, et sellest kasu oleks olnud. Otsustasin lisada väikese koguse atsetooni 100 ml klaasist keeduklaasi ja leotada pool löögiplaati näoga allapoole atsetoonis, kuni papp oli silmnähtavalt läbi imbunud. Leidsin, et löögipadi punane koostis on sel viisil kergesti eemaldatav.

Seejärel leotasin sel viisil kõiki löögipadjakesi ja hoidsin neid seejärel kallutatult vastuvõtuanuma poole, minu puhul 100 ml klaaspokaali, ning kraapisin punase koostise metallspaatliga vastuvõtuanumasse. Meetod töötas hästi, kuigi aeg-ajalt kraapiti ka pinna alt pappi maha, saastades punast koostist; see juhtus sagedamini, kui löögipadjadel lasta kuivada, seega oli kiire töötamine suhteliselt oluline. Samuti ei kasutanud ma piisavalt suurt vastuvõtuanumat ja mul tekkis väike kaotus punasest kompositsioonist, kuna see jäi mahutist välja, nii et ma uuendasin ja kandsin kõik üle 250 ml keeduklaasi.

Kui kogu punane kompositsioon oli 250 ml keeduklaasi üle kantud, lisasin väikese koguse atsetooni, et katta punane kompositsioon ja tagada täiendav pesu, et eemaldada kõik liimid. Segasin punast koostist paar korda metallspaatliga ja seejärel dekanteerisin liigse atsetooni ära. Kordasin seda protsessi paar korda ning seejärel kandsin niiske punase kompositsiooni üle paarile trükipaberile ja jätsin selle kuivama
.

Tulemused
Kuiv punane koostis peaks nüüd olema piisavalt puhas, et seda minu arvates punaseks fosforiks nimetada, kuigi see sisaldab veel erinevaid lisandeid, nagu näiteks tikutoosist maha kraabitud papp. Punase fosfori kaalumiseks kanti punane fosfor paberile, mis andis saagiks lugupidavad 0,506 g.

See andis keskmiselt veidi üle 0,1 g saagis ühe tikutoosikarbi kohta, kuna me kasutasime viit tikutoosikarpi, kuigi ma kahtlustan, et ühes kahest kasutatavast margist oli punast fosforit oluliselt rohkem, kuna need olid suuremad löögipadjad. Ma näen seda usaldusväärse meetodina väikeste koguste punase fosfori eraldamiseks. Teiste markide tikutoosid võivad aga reageerida sellele atsetooniga ekstraheerimise meetodile erinevalt ja seega ei pruugi see olla elujõuline, kuna mõned inimesed soovitavad selle asemel kasutada vett löögipadjakeste lõdvendamiseks
.
KmgQDlR3Mp


Teine meetod

Sissejuhatus
Tegin katseid punase fosfori saamiseks tikutopsidest, kõigepealt 10 karbist, seejärel jõudsin 50 karbini. Alguses proovisin seda fosforisegu skalpelliga maha kraapida, kuid saagis oli väga väike. Leidsin väga lihtsa viisi, kuidas saada neist fosforit hea saagisega
!
OPuXZU6RQp
Siin on see viis. Võtsime tikutoosid, mida saab kasutada, ja lõikasime neist kääridega ära löögipadjad, panime need üleöö veega täidetud purgi sisse. Hommikul võtame need välja ja nuga relvastatud, eemaldame neist õhukese paberikihiga fosfori; see eemaldub lihtsalt. Pool löögiplaadist on eemaldatud, samamoodi eemaldame ka teise poole. Küljetükid lõikame kääridega ära ja kuivatame.
WgF4c9nXOh
Võtame katseklaasi ja klaasist tassi või keeduklaasi, see läheb määrduma ja seda ei saa maha pesta. Teise katse jaoks võtsin 50 karpi (st 100 löögiplaati, ja kuna iga löögiplaat on jagatud kaheks osaks, siis on neid ainult 200 tükki). Paneme kõik löögipadjad katseklaasi ja vajutame seda, keerame katseklaasi ümber ja paneme selle veeklaasi (kurk alla).
W3C8arPWiV
Läheme õue ja hakkame katseklaasi põletiga kuumutama. Fosforiaurud kondenseeruvad katseklaasi siseküljele, mis on vee all. Temperatuuri tõusu tõttu paisub õhk ja mullib katseklaasist välja. Mõnikord võtab see kaasa fosforitera, mis õhku sattudes kohe põleb (seda on näha ka siis, kui päike paistab): seetõttu ei saa seda katset kodus teha (õigemini saab seda teha kapuutsi all).
Bp5drNajQf
Paneme oma klaasi koos katseklaasiga (katseklaasi mitte välja tõmmata!) veevanni. Kui vesi soojeneb, hakkame katseklaasi raputama, varsti voolavad kõik suured fosforitilgad alla, kuid väiksemad ei tule maha (siis saab neid bensiinis lahustada ja katsetes kasutada). Nüüd saate katseklaasi.
LPrS5sG8W0
Kui te võtate korraga kümme karpi (või õigemini kakskümmend löögipadjakest), siis fosforitükk on poole väikese herne suurune [kvantitatiivset saagist ei ole, vabandust].

Kui te võtate viiskümmend karpi, siis fosforitükk ei ole mitte kaks ja pool väikest hernest (nagu te arvasite), vaid vähem: see, et fosfor, mis on kõige tipus, jääb söestunud löögipadjakestesse. Siin, vasakul, 10 karbist saadud tükk, paremal 50-st
.
FXNJRPlBML
Ma arvan, et optimaalne on kasutada umbes 25-30 kasti (50-60 löögipadjakest). Kirjeldatud kogemuse jaoks võtsin umbes 10 - 15 kasutatud (löökpadjad) kasti ja 35 - 40 kasutamata kasti. Kasutatud löögipadjadest on fosfori saagis poole väiksem.
 
Last edited by a moderator:

aaronstevens

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2022
Messages
67
Reaction score
126
Points
33
Deals
16
kuidas ma ekstraheeriksin potassiunkloraadi tikutulest
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Lahustada vees
 

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Proovisin kõiki neid meetodeid ja veel mõnda muud ja leidsin, et GooGone teeb tegelikult kõige paremini tööd, et saada RP esialgu karbist välja, ilma et oleks vaja mingit pappi kaasa võtta. Pärast seda saab seda siis atsetooni ja naatriumhüdroksiidiga + kuumusega edasi puhastada. Mina kasutasin esialgu teemantmarki. Ma tegelikult leidsin selle äri amazonil selle vastuse kohal olevas lingis paar päeva enne seda teemat. Sain need just postiga kätte, nii et hakkan ka nendega katsetama. Ma võin soovi korral teile teada anda, kuidas see läheb.
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Kas te märatsete
RP pakitud katseklaasi midagi? Ma eeldan, et jah, kuid ma ei näe seda juhendis
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Ärge unustage. Ma näen seda. Vabandused
 
Top