Naatriumhüdroksiidi süntees

KornerStore

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 24, 2022
Messages
10
Reaction score
1
Points
1
Nii et ma tean, et see on lihtsalt lihtne kemikaal, kuid ma mõtlesin, et oleks lõbus, et oleks midagi lihtsat ja põhilist, mida mõned saaksid teha, ja see võiks olla kasulik naatriumhüdroksiidi valmistamiseks kodus.

Ma ei kavatse anda juhendit, sest ma ei ole keemik, kuid üldiselt võib ka internetis leida hõlpsasti videosid just selle sama asja kohta.

Aga vaja on vaid kaltsiumhüdroksiidi ja naatriumkarbonaati. Kaltsiumhüdroksiidi leiab poodidest, kus leidub marineerimistarbeid, ja naatriumkarbonaati saab teha söögisoodast, mida on mõnda aega kuumutatud.

Lihtsalt reageerige need vees (ettevaatust, kuumust!) Ja hüdroksiid libiseb kaltsiumilt üle naatriumile ning karbonaat läheb üle kaltsiumile.

Kaltsiumkarbonaat on vees väga raskesti lahustuv (midagi 15mg liitri kohta 25c juures), nii et seda saab filtreerida ja teil on naatriumhüdroksiidi lahus, mida võiks olenevalt vajadusest aurustada või täielikult kuivatada.

Igatahes, sorry kui see on rumal, lihtsalt mõtlesin, et see võib kedagi aidata.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Saate NaOH-i tekitada vee elektrolüüsi teel, mille kõrvalsaadusena tekib NaCl, teete kloorigaasi
 
Top