Stanfordi vanglakatsed ja politseipsühholoogia

sickofit

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 28, 2023
Messages
9
Reaction score
21
Points
3
Igas akrediteeritud psühholoogia tunnis on kahtlemata kusagil tunniplaanis Stanfordi vanglakatsetus.


See, mida see eksperiment peaks õpilastele tänapäeval klassiruumis õpetama, on tõlgendamiskõlblik.
Ma käisin umbes neljas erinevas psühholoogia sissejuhatavas klassis ja nad kõik rääkisid sündmuste üksikasjadest ja muust. Aga mitte mingeid järeldusi.

Nii et ma kirjutan mõned oma mõtted selle kohta.

Politseiametnikud on positsioonil, kus neile antakse võimu. Ma märkasin, et neile ei meeldi tõesti, kui neilt see võim ära võetakse.
Kogukond, kus nad elavad, aplodeerib neile, sest neilt oodatakse, et nad on need, kes ilmuvad kohale ja panevad oma elu ohtu.
Nii et kui kõik hakkavad ütlema, et narkootikumid on halvad ja inimesed, kes narkootikume tarvitavad, on kurjad. Midagi tuleb teha!
Ja siis on neil need heledad persetuled oma autol, mida nad jätavad liiga pikaks ajaks põlema, et olla võimalikult valju, nii et kõik kuradi 5 miili raadiuses imestavad, mis seal toimub.

Nii et sul on need gei punased ja sinised lavatuled, kõik kvartalis juubeldavad sulle, samal ajal kui sul on juht käeraudades.
Midagi halba ei ole juhtunud, peaasi! Seal oli tagatuli väljas, järgmine asi, mida sa tead, pam, käeraudades samal ajal, kui sa vaatad ametniku perse pragu, mis on kummardunud sinu kraami läbiotsimise peale.
Sa valetasid talle, öeldes, et ei, autos ei ole midagi. Mina isiklikult vihkan seda, kui inimesed mulle valetavad.
Nüüd leidis ta tõmblukuga luku, mille põhjas oli kanapuru. Ah, ha! Kuidas sa julged mulle valetada!
Tagasi rullib, lööb oma vahistavale konstaabel Cocksile kõrged viisid, et ta leidsid puru.
Kõik juubeldavad, Cocks! Cocks! Cocks!

Analüüsime seda olukorda.
Ohvitser Cocks on saanud ajupesu, mida nimetatakse "kognitiivseks eelarvamuseks".

- Autoriteedi eelarvamus: Kui keegi vormiriietuses ütleb midagi, on teie aju lihtsam lihtsalt aktsepteerida ja uskuda seda, mida see inimene ütleb. Kui Ameerika Ühendriikide president ja tema rumal ämma naine räägib mulle televisioonis tähtsat teadet, siis parem usun, et see on tõsi.

- Sagedusillusioon: Kui te kuulete midagi mitu korda erinevatelt inimestelt, on teie ajul lihtsam seda lihtsalt aktsepteerida ja uskuda. Ei ole võimalik, et kõik need inimesed eksisid. Neid inimesi on lihtsalt liiga palju.

- Sotsiaalne tõestus: Ohvitser Cocksile korraldati tseremooniaüritus, kus ta oli laval kogu linna ees! Nad andsid talle... erilise medali! Ohhh!!! Mees, kes selle talle andis, sai Cocki ülemuse ja kolleegide poolt tervituse! See peab tähendama, et eriline mees andis talle erilise medali selle eest, et ta nii head tööd tegi,

Sa ei saa öelda Cocksile, et kogu see hea töö, mida ta tegi... oli tegelikult lihtsalt kuradi aja, raha ja tööjõu raiskamine.
Ainus tulemus, mis sellest tegelikult välja tuli, oli see, et tüüp, kellel oli 2 last, läks kuradi vanglasse, kaotas selle tulemusena oma töö, pika veniva kohtuprotsessi, kaotas oma kodu ja kõik, mis tal seal oli. Naine jättis ta ohvitseri Cocksi pärast. Tema ema loobus temast. Ei saa tööd, kui ta välja tuleb. Sai vanglas Oakland Raidersi jalgpallimeeskonna poolt perse rammitud.

Aga nad ütlesid Cocksile, et ta tegi head tööd. Palju raskem on mõista, et sinu hea töö oli tegelikult sitt, kui kõik need eelarvamused selle ümber kaaluvad, kui mõista, et su sitt töö oli tegelikult päris hea. 1000x raskem.

Ütleme, et Cocks jõudis JÄLLEGI veenda, et ta on koletis.
See ei saa olla tõsi! Sest iga kord, kui ta neid vaskvargaid arreteeris, oli neil toru kaasas!
Ja kui need relvastatud relvastatud mehed arreteeriti, oli neil toru!
Iga kord, kui ta tõmbas kinni mingi sittunud kasutatud kaardiga, mis oli räpane, oli neil ka toru!

Neil inimestel, keda ta kuritegevuse eest arreteeris, olid torud kaasas, tugevdades konkreetselt arusaama, et toru = kuritegevus.
Noh, Cocks ei ole nagu sina ja mina.
Ta ei näe maailma sellisena, nagu see tegelikult on.
Kohtunik ja prokurör, kes kõik need inimesed süüdi mõistsid...., tegid lõuna ajal parklas kuuma rööpaid.

Ohvitser Cocks on sügaval peavoolu maatriksi sees.
Kuna panused on kõrged, valetavad inimesed talle alati.
Seetõttu on ta rohkem kui rõõmus, kui ta vabatahtlikult oma vabu päevi oma meeskonna abistamiseks kasutab.
Ta teeb alati ekstra miili. Koer ei haistnud midagi, kui ta jalutuskäiku tegi?
Kukk kontrollib nagunii alati põranda alt.



Loodan, et teile meeldis minu kirjutis.
Shoot mulle DM, kui soovite annetada kristall ja toetada minu töid.

-
 

justanotherrr

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 14, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Enamik politseinikke on relvadega retardistid, ei midagi uut.
 
Top