Aurudestillatsioon

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Sissejuhatus.

Aurudestillatsioon on analoogne lihtsa destillatsiooniga, mille peamine erinevus seisneb selles, et destilleerimiskolvis kasutatakse koos destilleeritava ainega auru (või vett). Eksperimentaalselt on seadeldised enam-vähem samad (joonis 1), väikesed erinevused seisnevad selles, kuidas aur kolbi lisatakse: kas kaudselt, kui hoones on olemas auruliin, või otse vee keetmise teel kolvis.
.
S98IdLNKHq
Aurudestillatsiooni kõige levinum kasutusviis on looduslike toodete ekstraheerimine taimsetest materjalidest. See on peamine tööstuslik meetod taimsete eeterlike õlide saamiseks, mida kasutatakse lõhna- ja hügieenitoodetes. Kuna sel viisil saab eraldada väga palju tooteid, kasutatakse seda tehnikat regulaarselt ravimilaborites. Ayahuasca poti taimede ja kanepi ekstraheerimine võimaldab saada rea psühhoaktiivseid aineid.

Aurudestillatsiooni protseduur.

Joonisel 2 on näidatud aurudestillatsiooniaparaat, mille puhul kasutatakse destilleerimiskolvis keevat vett. Joonisel 3 on näidatud aparaat, mis kasutab auruliini. Eeldatakse, et lugejad on eelnevalt teostanud lihtsa destillatsiooni, seega kirjeldatakse käesolevas jaotises erinevusi lihtsa ja aurudestillatsiooni vahel.
.
.
O9DBeh7VyT
.
FKw27By5no

Valmistage seadistus ette.

1. Asetage ekstraheeritav taimne materjal suurde ümmarguse põhjaga kolbi, millel on 24/40 ühendus (lai suu), mitte rohkem kui poolenisti täis. Sageli on vajalik suur kogus materjali, kuna taimede põhiosa on tselluloos, mitte õli. 14/20 kolvi (kitsam suu) kasutamine raskendaks taimse materjali eemaldamist pärast destilleerimist.

2. Kasutage suure kolvi kinnitamiseks rõngasalusele või võrega kinnitamiseks pikendusklambrit. Soovi korral kinnitage seadeldis täiendavalt platvormiga (nt rõngaklamber ja traatvõrk nagu joonisel 2).

3. Kinnitage kolb. Lisage destilleerimiskolbi vett nii palju, et see kataks just taimse materjali.

4. Kasutage seadeldises alati Claiseni adapterit, kuna taimne materjal tavaliselt vahutab kuumutamisel ja destilleerimiskolvis tekib sageli suur turbulents (vt pritsmeid kolvis joonisel 3).

5. Kasutage destilleerimiskolvi. Regulaarselt kasutatakse kahte aurudestillatsiooni varianti: üks, kus auru tekitatakse otse, kuumutades vett destilleerimiskolvis Bunseni põletiga (joonis 2), ja teine, kus auru tekitatakse kaudselt hoones asuva auruliini kaudu (joonis 3). Kuigi orgaaniliste ühendite destilleerimisel ei kasutata tavaliselt põletit, on need aurudestillatsioonides suhteliselt ohutud, sest: a) suurem osa lahusest tekkivast aurust on tavaliselt vesi, mitte orgaanilised ühendid, mistõttu aur ei ole eriti tuleohtlik, b) destillaat võib olla mõnevõrra tuleohtlik, kuid on soojusallikast kaugel.

6. Ühendage Claiseni adapteri otsa üks järgmistest, sõltuvalt kasutatavast destillatsioonivariandist
.
a) Kui vett kuumutatakse destilleerimiskolvis koos põletiga: Kinnitage süsteemi sulgemiseks kork (joonisel 4 noolega näidatud), kui vee kogus on destilleerimiseks piisav. Kinnitage 125 ml eraldussahtel (millel peab olema lihvitud klaasist liitekoht kraani all), kui on ette näha, et destilleerimise ajal tuleb vett täiendada. Kinnitage ja täitke see eraldussahtel osaliselt veega (joonis 2).
b) Kui kasutatakse auruliini: Sisestage aurusisselasketoru ja asetage see nii, et väljalaskeava on veidi kõrgemal kolvi põhjast. Ühendage see toru auruliini külge kinnitatud eraldussõnniku lõksuga (joonis 3).

.
.
PveXRxiJOp
7. Vastuvõtukolb võib olla mõõtesilinder, Erlenmeyeri kolb või ümarpõhjaline kolb.
H3yNgWdERI
a) Põleti lehvitamine destilleerimiskolbi kuumutamiseks (piparmündiga), b) vee tühjendamine aurulõksust pärast auruliini avamist, c) aurumullimine läbi destilleerimiskolbi (apelsinikoortega
).
Alustatakse destilleerimist.
8.
Alustage kolvi kuumutamist:

a) Kui kasutate Bunseni-põletit, kuumutage kolbi esialgu kiirelt (vee keetmiseks kulub palju energiat), kuid kui lahus hakkab keema või vahutama, keerake põleti maha ja/või lehvitage põleti, et destilleerimiskiirust mõõdukamaks muuta (joonis 5 a).
b) Kui kasutate auruliini, avage eraldussõnniku aurulõksu sulgemiskraan. Lülitage aur sisse ja laske auruliinis oleval veel voolata läbi truubi ja konteinerisse (joonis 5 b). Sulgege sulgemiskraan, kui tundub, et auruliinist tuleb välja peamiselt aur, mitte vesi. Reguleerige aurukogust nii, et aur mullitab jõuliselt läbi destilleerimiskolvis oleva vedeliku (joonis 5 c).
.
3RgkvoJen4
a+b) Destillaat koos orgaanilise õliga vee peal (mõlemas on apelsiniõli), c) piimjas destillaat (nelgiõli
).

9. Koguda destillaati kiirusega 1 tilk iga sekundi järel. Destillaat sisaldab nii vett kui ka õli ja võib välja näha kahel viisil.
a) Võib tekkida teine kiht või võib tunduda, et destillaadis on kolvi külgedele kleepuvad õlitilgad. See juhtub siis, kui õli on väga mittepolaarne (nt joonisel 6 a+b on kujutatud apelsiniõli destillaat, mis koosneb peaaegu täielikult süsivesinikest).
b) Destillaat võib olla ka hägune või "piimjas" (joonisel 6 c on kujutatud nelkliõli hägune destillaat). Pilves segu tekib siis, kui pisikesed lahustumatud osakesed on kogu suspensioonis laiali hajutatud. See juhtub tavaliselt siis, kui õli on vees mittelahustuv, kuid sisaldab mõningaid polaarseid funktsionaalseid rühmi (nt suured ühendid, millel on mõned alkoholi- või eetrifunktsionaalsed rühmad).


10. Kui kasutatakse auruliini, tuleb pärast destilleerimise algust vähendada auru kiirust.

11. Kui te ei kasuta auruliini, siis täiendage kindlasti vett destilleerimiskolvis, kui tase läheb liiga madalaks (kui vedelik destilleerimiskolvis muutub paksuks). Liiga kontsentreeritud lahuse kuumutamine võib mõnikord põhjustada taimse materjali suhkrute karamelliseerumist, mis raskendab puhastamist. Vee täiendamiseks kas
.
a) avage ajutiselt Claiseni adapteri kork ja lisage vett pesupudeli kaudu.
b) Kui kasutate Claiseni adapteri eraldussahvrit, keerake sulgurikorki, et järk-järgult vett sisse valada. Kui vesi valatakse liiga kiiresti, nii et see koguneb Claiseni adapterisse, on seda raske destilleerimiskolbi tühjendada samal põhjusel, et eraldussahtel ei tühjendata, kui selle kork on paigas. Vee aeglane tühjendamine eraldussahvrist takistab selle toimumist.


Peatage destilleerimine.
12. Kui järgitakse protseduuri, kogutakse soovitatud kogus destillaati. Kui destillaat on piimjas, võib destilleerimise lõpetada, kui vaakumadapterist tilkuv destillaat muutub selgemaks, mis näitab, et kondenseerub ainult vesi.

13. Kui kasutate auruliini, laske enne auru väljalülitamist eraldussõnniku aurulõksu vedelik täielikult välja (ja jätke see avatuks). Kui vesi on auruliini väljalülitamisel truubis, võib lõksu, mis tekib lõksu kiiremini kui destilleerimiskolbi jahtumisel, tõmmata vedelikku destilleerimiskolvist aurulõksu (mõnikord vägivaldselt).

Eraldage õli.
14. Kui õli eraldub destillaadist nagu joonisel 6 a, võib selle pipeti abil eemaldada, kuivatada kuivatusainega (nt Na2SO4) ja analüüsida otse. Kui õli on piimjas nagu joonisel 6 c, tuleb see ekstraheerida orgaanilisse lahustisse, kuivatada kuivatusainega (nt MgSO4) ja eemaldada lahusti pöörleva aurustiga. Tavaliselt on vaja kolm ekstraheerimist, et õli täielikult ekstraheerida piimjas destillaadist orgaanilisse lahustisse. Piimase nelkiviõli destillaadi ekstraheerimisel (joonis 6 c) on näha, et pärast esimest ekstraheerimist jääb vesikiht (põhi) piimjaseks (joonis 7 a). See piimjas välimus näitab, et õli ei ole ühe ekstraheerimisega täielikult eemaldatud. Teise ekstraheerimisega muutub vesikiht selgemaks (joonis 7 b), mis näitab mitme ekstraheerimise tähtsust.
NxI7Tw9zqF
a) nelkliõli destillaadi esimene ekstraheerimine etüülatsetaati, b) teine ekstraheerimine
.
 
Last edited by a moderator:

h20

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 7, 2022
Messages
10
Reaction score
7
Points
3
Tere,
Ma ei usu, et inimesed siin BB-s tahavad lehti destilleerida.
leiate selle selgituse kogu internetist.
Tahaksin teada, kuidas te destilleerite kemikaale. milliseid temperatuure tuleb järgida ?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Teid üllatab, et CBD-d saab kanepi lehtedestilleerida auruga! Ka kemikaale saab destilleerida samal viisil. Pildil. 3 ja 4 on selline aparaat kujutatud. Te saate temperatuuri välja arvutada juhul, kui teate, mida soovite destilleerida. Kui saate lugeda seda artiklit ja artiklit destilleerimise kohta, saate aru, mida tähendab destilleerimine ja ei esita selliseid küsimusi.
 
Last edited:

h20

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 7, 2022
Messages
10
Reaction score
7
Points
3
oh, jah, ma unustasin, te olete siia teretulnud ainult siis, kui te kõike teate.
Nii et te ei pea midagi õigesti seletama
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Vabandan, kui see näeb välja selline. Sa võiksid olla viisakamalt, juhul kui sa tahad abi saada...
 

J-man

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 8, 2022
Messages
21
Reaction score
4
Points
3
Võite ka tõmmata metafreebase õli üle, kasutades aurudestillatsiooni pärast seda, kui olete seda Moskva marsruudil pärast tagasivoolu põhistanud, Nii et mida iv kuulnud ... Tänud G.Patton, et panna see asi siin, ma uuesti õppinud paar asja ma unustasin, sest isegi lihtsaid asju võib tähelepanuta jätta või unustada aja jooksul. Hei, kas sa plz anda mingeid häid näiteid allikatest, mis võivad toota auru? Nagu survepannud jne
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Tere, Kas keegi oskab näidata head ja tõhusat seadistust aurudestillatsiooni jaoks. Olen alles alustanud selle valdkonna uurimist ja kasutasin lihtsalt vett kolvis, mille peal ainult hõljuvad. See näib toimivat, kuid see on väga aeglane ja on palju küsimusi, millele ma ei ole leidnud vastust:
1. Milline on ideaalne vee/õli suhe, kui see on olemas?
2. Kas on olemas efektiivsem viis, nt. kasutades kapseldaja või aurupuhasti? (Kui jah, siis palun selgitage või näidake pilti sellisest seadeldisest. Proovisin tekitada auru õlikolvis ja suunata see kolbi koos õliga, kuid aur jahtus liiga palju, et olla tõhus).
3. Kuidas määrata, millal aurudestillatsioon lõpetada?

tänan teid igasuguse nõuande eest, selle kõige väljaselgitamine eksperimenteerides võtaks igavesti aega ja olen kindel, et need küsimused on juba vaadatud ja välja selgitatud inimeste poolt, kellel on rohkem kogemusi.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Tere @diogenes

Siin on hea seadistus aurudestillatsiooni jaoks:

1 - mittevajalik
2 - kollektorkolb
3 - Vigreux'i kolonn
4 - Termomeeter (0-100C)
5 - Liebeg Cooler
6 - külma vee sisselaskeava
7 - Soojavee väljavool
8 - vastuvõtukolb
9 - Vaakumadapter
10 - nurk
11 - Temperatuuri kontroll
12 - Seguri kontroll
13 - Magnetiline segisti koos kuumutusplaadiga
14 - Konteiner veega
15 - Orgaaniline õli
16 - Konteiner külma veega

PUNKTID:

1 - Kui te näiteks destilleerite IPA-st amfetamiiniõli, siis te ei vaja vigreuxi kolonni, võite selle lihtsalt ühendada otse Liebegi jahutiga.
2 - Kui te näiteks destilleerite amfetamiiniõli destilleeritud veega, siis peate kasutama vigreuxi kolonni.
3 - Õli / vee suhe peaks olema 1:1 ja ärge kasutage tavalist kraanivett, vaid kasutage destilleeritud vett, et mitte kaotada saagist.
4 - Kuidas teada, millal aurudestillatsioon on lõppenud. Üks näide selle kohta on, et Liebegi kolonni sees ei kondenseeru enam aurud, teine äratundmine on näiteks, kui te aurudestilleerite IPA-d amfetamiiniõlist, IPA keemistemperatuur rõhu all on 29-30c, kui termomeeter ületab temperatuuri näiteks 35c, siis teate, et IPA-d ei ole enam ja aurudestilleerimine on lõpetatud.

Ma loodan, et see aitab, parimate soovidega
Rcfin9dbhZ
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Tere, tänan teid selgituste eest, kuid pilt on veevanniga destilleerimisest või ma lihtsalt ei saa aru, kust aur õlisse siseneb. Miks on kuumutusplaat märgitud mittevajalikuks? (nr 1.) aitäh
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Kui teil on amfetamiiniõli, mida soovite puhastada, kasutate destilleeritud vett, suhe 1:1.

Nii et kui teil on amfetamiiniõli 1l, siis lisate 1l destilleeritud vett. Kui see vaakumrõhu all kuumeneb, on keemistemperatuur umbes 56c, mis aurutab ja eemaldab koos sellega kõik lisandid, seega "aurudestillatsioon".

Põhjus, miks kolb on veekonteineri sees kuumutusplaadil, on see, et see katab kolvi suurema küttepinna, mitte ainult selle põhja.

(1) - See on mingi kaitsekate juhul, kui te ei kasuta teraspanni kui soojusjuhti.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Unustasin reklaami,

Hea destillatsiooni voolu suhe on üks tilk iga sekundi kohta vastuvõtukolbi. Seda seetõttu, et kui te aurudestilleerite liiga "kiiresti", võtab destillatsioon õli kaasa vastuvõtukolbi ja te kaotate osa oma tootest.

Parimate soovidega
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Tere, vabandust järjekordse küsimuse eest, tahan lihtsalt selgitada, mida te ütlesite. Aurudestillatsioon on soovitatav vaakumis, nii et temperatuur on veelgi madalam ja oksüdatsiooni ei toimu, eks? Ka teises postituses soovitate minna 1 tilk sekundis, seega umbes 3ml/minutis, muidu tuleb ka osa õli koos auruga läbi. Kas see ei ole aurudestillatsiooni peamine eesmärk, ma mõtlen, et me püüame pue prduct (õli) saada üle reveiving kolbi. Mida ma valesti aru saan? tänan teid.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Millist õli te mõtlete? Amfetamiini/methi? Aurudestillatsioon eeldab, et te destilleerite neid atseotroopse seguna.
 
View previous replies…

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Tere Patton, ma viitasin ImOutAlso eelmisele postitusele, kes ütles, et kui aurudestillatsiooni teha liiga kiiresti, siis tuleb ka õli läbi, millest ma ei saanud aru, sest nagu sa ütlesid, on ka amf ja metaani alused õlid või vähemalt õlised ained. Või pidas ta silmas muid õlisid? Orig segu peaks olema vesi:alus 1:1 vahekorras ja puhastamine toimub sellepärast, et mittelenduvad lisandid jäävad originaalkolbi ja ainult lenduvad (õli-baas) tulevad üle. See on olnud minu arusaam aurudestillatsioonist ja see töötas, kui ma proovisin, kuigi ilmselt mitte optimaalselt, sest ma ei ole kunagi proovinud seda vaakumis. See oli minu jaoks uus teave. Äkki saate selgitada ja anda nõu, kuidas seda optimaalselt teha?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Tegelikult tasub teha ilma vaakumita auruga. Oleks lihtne määrata sihttoote keemistemperatuur. Vaakumdestillatsiooni puhul soovitan seda teha ilma auruta põhjusel, et oleks raske kindlaks teha, kus on puhas toode ja kus kõrvalsaadused (ma mõtlen täpselt aurude temperatuuri vaakumis). Esimene variant on minu arvates tavaline ja parem.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Teoreetiliselt langeb keemistemperatuur alla 100C, eks? Olen seda teinud ilma vaakumita ja keemistemperatuur jäi 98-99 juurde. Amf-baasi-vee aseotroop on madalama keemistemperatuuriga kui vesi üksi. Teisest küljest teeb väike keemistemperatuuri muutus võimatuks erinevate õlide eristamise.
nt https://chem.libretexts.org/Bookshe...ria/Immiscible_Liquids_and_St eam_Distillation

Mida ma ei mõista, on see, miks enamik allikaid tekitab auru eraldi kolvis. Kas ei ole lihtsam lihtsalt vett ja õli ühte kolbi panna, segada ja destilleerida? Seda saab täiendada lisahunnikuga, et asendada vesi, kui see otsa saab, kui õli on veel alles.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Aitäh, vend! Salvestasin selle oma raamatukogusse
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Link soovitab jõulist segamist, et hoida õli ja vee segu pidevalt `voolavana`, mis takistab õli `lukustumist` vee all.

Nii väheneb vee aururõhk, mis on (ligikaudu) 1 baar = 760Hgmm 100C juures. Nüüd on teie keeratava segu üldine aururõhk õli ja vee aururõhu summa. Õli aururõhk 100C juures ei ole kaugeltki 760Hgmm, nii et see annab väga väikese panuse summasse ja vähendab ainult pisut keemistemperatuuri. Seega juhul, kui teie õlis on soovimatu, kuid lenduv komponent, mille keemistemperatuur on sarnane teie tootega, on raske öelda, millal teie soovitud toode ja millal see soovimatu toode kogumiskolbi jõuab.

Nt. bensaldehüüdi aururõhk on 0,074bar 97C juures vee aururõhk on 0,91, seega on summa veidi alla 1 bar ja bensaldehüüd destilleerub koos veega 98C juures. Ma ei ole leidnud kalkulaatorit amfetamiini aluse aururõhu kohta, kuid see on madalam kui bensadehüüdi, sest selle keemistemperatuur on kõrgem ja ka kaal on suurem. Seega keeb see 98 ja 100C vahel. On palju tegureid, nagu kõrgus jne ja need on lihtsalt hinnangulised väärtused, kuid mõte on selles, et enamik molekule, millega me tegeleme, keeb koos vee/ auruga kitsas temperatuurivahemikus ja temperatuuri põhjal ei ole võimalik öelda, mis üle tuleb. Aurutemperatuuri erinevus on minimaalne isegi siis, kui ühendite keemistemperatuurid on väga erinevad, nt bensaldehüüdi ja metamfetamiini puhul. Aurudestillatsiooniga on võimalik eraldada ainult lenduvaid komponente mittehapnevatest `saastetest` teie õlis. (Mida me vajame, sest enamik lenduvatest komponentidest on meie toode.)
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Patton, lühidalt öeldes on minu küsimused järgmised:

Kas ImOutAlso`s postituses on ebatäpsusi aurudestillatsiooni kohta? Mul on 3 punkti, mille kohta mul on küsimusi:
1. Ta näib viitavat sellele, et `misaurutab ja eemaldab koos sellega kõik lisandid`, mis on vastupidine sellele, mida ma arvasin: aur võtab `lisandid` kaasa vastuvõtvasse kolbi. Siis saab oma puhta aine veest eraldada. Lisandid jäävad keevasse kolbi.
2. IPA eemaldamine ei ole aurudestillatsioon, vaid lihtne vaakumdestillatsioon. Aurudestillatsiooni saab teha ainult veega.
3. Aurudestillatsiooniks ei ole vaja vigreaux-kolonni.

Need põhinevad minu praegustel (piiratud) teadmistel, nii et ma panen selle välja, et saada selgitust, sest see läheb vastuollu enamiku sellega, mida ma olen aurudestillatsiooni kohta kunagi lugenud.
4. küsimus teile on, kas aurudestillatsioon on parem/samba/halvem kui ilma vaakumita? Ekspertidele võivad need olla ilmselged, kuid algajatele on see oluline, sest ebatäpsete andmete põhjal on lihtne palju aega raisata.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Aur lihtsalt langeb amiinide keemistemperatuur
Õige, tasub teha need etapid (IPA destilleerimine maha ja toote destilleerimine) eraldi.
õige
Vastatud eelmises sõnumis
 
Top