Süntees 5-MeO-DMT-st 5-MeO-trüptamiinist

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,018
Points
93
TNpxDuS7Aq


Alustage kirjutamist: 5,95 g (26,25 mmol) 5-MeO-Trüptamiini HCL lisati 3-kandikulisse ümarpõhjalisse kolbi, mille keskmisesse kaelasse oli sisestatud termopaar, ja lahustati 150 ml MeOH-s. Lisati purustatud KOH-granuleid, et muuta trüptamiini sool vababaasiliseks (pH ~9). MeOH ja kuivjää asetati kolvi alla vanni ning segu jahutati -15 kuni -20 kraadini. 5,0 g NaBH4 (132,15 mmol) lahustati 12,5 ml 3%-lises KOH vesilahuses ja asetati sügavkülma, et see jahtuks alla 15 kraadi Celsiuse järgi. Teine lahus 37%-lise vesialuselise formaldehüüdi, stabiliseeritud 12%-lise metanooliga, paigutati sügavkülmikusse, et see jahtuks alla 15 kraadi.

Pärast jahutamist lisati mõlemad lahused liitmissokstesse ja alustati mõlema lahuse tilkhaaval lisamist. Stöhhiomeetriliste ja mehaaniliste probleemide tõttu lisati formaldehüüdi lahust kaks korda kiiremini kui boorhüdriidi lahust (vt minu eelmist postitust, kus on kasulikud kommentaarid, mis selgitavad, miks see nii on). Reaktsiooni temperatuuri tuleks selle lisamise ajal tähelepanelikult jälgida, sest imiini moodustumine ja sellele järgnev redutseerimine on eksotermiline protsess. Pärast mõlema lisamise lõpetamist lubati reaktsioonisegul jätkata segamist, lisades reaktsioonikolbi sisaldavasse vanni täiendavalt kuiva jääd ja metanooli, et hoida reaktsioonitemperatuur vahemikus -15 ja -20 kraadi. Oma saate katkendis ütleb Hamilton vist veidi alla 0 kraadi ja see ajas mind esialgu segadusse, kuid ma ei saa piisavalt rõhutada, et seda reaktsiooni tuleb hoida alla -15 kraadi. Usaldage mind lihtsalt. Teie saagist ja reaktsiooni spetsiifilisust aitab oluliselt kaasa madalam temperatuur.

Reaktsiooni jälgiti perioodiliselt TLC abil, eemaldades alikvooti reaktsioonisegust, lisades väikese koguse vett ja seejärel ekstraheerides seda alikvooti väikese koguse eetriga ning seejärel punkteerides eetrikihti 5-MeO-trüptamiini vababaasi vastu. See oli algselt üks minu peamisi probleeme esialgse sünteesi puhul, kuna näituses kasutatud lahustisüsteem tekitas mitte-ideaalse eraldumise, mis põhjustas selle reaktsiooni esimesel korral enneaegse kustutamise. Varasemast kogemusest tean, et 8:2 CHCl3/MeOH on suurepärane lahustisüsteem triptamiiniühendite jaoks, seega kasutasin seda. See ei pruugi olla ideaalne lahustisüsteem, kuid koos mõne tilga NH4OH-ga oli metüülitud ja mittemetüülitud trüptamiini eraldamine enam kui piisav (Rf erinevus ~0,3).

Pärast 2 h kestnud töötamist ei näidanud TLC enam lähteaine tarbimist, mistõttu lisati väike kogus (0,25 g) NaBH4, et näha, kas reaktsioon jätkub. 3 h pärast oli lähteaine plekk vähenenud vähesel määral ja 4 h pärast oli lähteaine tarbimine taas peatunud. Hamilton mainib nii N-metüül-5-MeO-Trüptamiini kui ka Pictet-Spengleri tsüklilisatsiooniprodukti 6-MeO-THBC võimalikku esinemist, kuid nagu tema, täheldasin ka mina ainult 5-MeO-Trüptamiini ja 5-MeO-DMT laike.

Selleks, et reaktsiooni kulgu enam mitte muuta, ei lisatud enam formaldehüüdi ega NaBH4 ning reaktsioonil lasti soojeneda toatemperatuurini. MeOH eemaldati reaktsioonist ja jääk suspenseeriti uuesti vees ning ekstraheeriti CHCl3-ga. Ekstraheerimislahusti kasutamine oli teine osa reaktsioonist, mis erines Hamiltoni lähenemisviisist, kuna varem avaldatud (vt eelmine postitus) töödes oli leitud, et kloroform on tõhusam kui etüülatsetaat, kuid etüülatsetaati võib kasutada, et hoida reaktsiooni rohelisena või kui kloroform ei ole kergesti kättesaadav. Ma ei ole kindel, miks trüptamiin ei tarbitud täielikult ära, sest kasutatud reaktiivide suhe vastas Hamiltoni näituses kasutatule ja ta nägi lähtematerjali täielikku muundumist. Ma võin ainult oletada, et minu reaktiivid on vähem kvaliteetsed (vanad) või et ma hoidsin NaBH4 liiga kaua sügavkülmas ja see oli kaotanud osa oma tugevusest, kui ma seda lisasin. Aga ma kaldun kõrvale.

CHCl3 eemaldati vaakumis ja saadud pruunikas-roosa õli kuivatati vähendatud rõhu all. Olen leidnud, et roosa värvi olemasolu tootes kipub tähendama, et mingi kogus 5-MeO-trüptamiini on veel alles. Kuiva õli kaal oli enne puhastamist 5,8 grammi. Pärast nädalavahetusel toatemperatuuril seismist ilmnesid õlis mõned õrnad pruunid kristallid. Katsed eemaldada tahke aine õlist ei olnud edukad, mistõttu kasutati kolonnkromatograafiat, kuna nüüd oli leitud sobiv lahustisüsteem, mis võimaldas vastuvõetavat eraldamist. Kasutati 8:2 CHCl3/MeOH koos mõne tilga NH4OH-ga ning saadi palju fraktsioone, mis sisaldasid ainult 5-MeO-DMT-d, kuid mitte 5-MeO-Trüptamiini. 5-MeO-DMT liikumine kolonnist alla oli selgelt märgatav pikilainelise UV-valguse abil, kuigi toode jätkas kolonnist alla tulekut veel kaua pärast seda, kui esialgne luminestsentsriba oli möödunud.

Ma ei ole kindel, milline on siinkohal konsensus, kuid ma ei eelista destilleerimist osaliselt seetõttu, et ma olen selles kehv ja teiseks seetõttu, et ma kardan selliste madala keemistemperatuuriga ühendite kuumutamist, kuna mul on sellega varem olnud ebaõnne. Kui teil on võime ja/või tehnika fraktsionaalse vaakumdestillatsiooni tegemiseks, siis tehke seda. Ma ei ütleks, et ma olen ka kolonnkromatograafias eriti hea, kuid kasutatav lahustisüsteem teeb selle peaaegu lolluskindlaks. Jällegi, ma kaldun kõrvale.

Fraktsioonid, mis sisaldasid toodet ja ainult toodet, ühendati ja eemaldati lahustist vähendatud vaakumis. Saadud merevaiguvärvilisel õlil lasti veel kord toatemperatuuril seista ja toode oli piisavalt puhas, et see kristalliseerus spontaanselt pikkadeks, õhukesteks, vahajaseks merevaigukristallideks puhtast 5-MeO-DMT freebaasist. Oksalaatsoola saab väga kergesti valmistada, kui lahustada vababaas eetris ja lisada sellele oksaalhappe küllastunud lahus eetris. Mina jätsin oma freebase'i.

Teoreetiline saagis: 5,73 g. Tegelik saagis: 4,44 g. Protsentuaalne saagis: 73%.
 
Last edited by a moderator:

deinemudda69

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
12
Reaction score
6
Points
3
Tere,

tänan teid väga selle huvitava teabe eest.
Kas protseduur oleks ka DMT sünteesi jaoks, kui 5-MeO-trüptamiin asendatakse trüptamiiniga?

Lugupidamisega
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ma arvan, et jah, sest reaktsioon toimub lämmastiku aatomi kui tugeva nukleofiiliga.
 
Last edited by a moderator:

deinemudda69

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
12
Reaction score
6
Points
3
Tänan teid vastuse eest.

Tekstis ja videos puudub üksikasjalik teave vajaliku formaldehüüdi koguse kohta.
Ma eeldan, et vaja on vähemalt 2 mooli formaldehüüdi 1 mooli mehhamiini kohta.
Pictet-Spengleri reaktsioon / beeta-karboliini moodustumine näib olevat suurim oht triptamiini ja selle derivaatide metüleerimisel.
Kas on parem lisada formaldehüüdi ülemääraselt või suurendab see Pictet-Spengleri reaktsiooni tõenäosust?


Mis mind Hamiltoni sünteesi suhtes skeptiliseks teeb, on suhteliselt suur saagis. Huvitav, kas Hamiltoni meetodit on sõltumatult kontrollitud?

Simon et al 2010 (DOI 10.1002/dta.142) teatasid DMT sünteesi saagise 2,9%, kui tavaliselt kasutatav NaBH3CN asendatakse NaBH4-ga.
NaBH4 kasutamisel saadakse peamiselt tetrahüdro-β-karboliini.

Loomulikult on NaBH4 kasutamine NaBH3CNi suhtes soodsam, kuna seda on lihtne sünteesida ja sellega välditakse toksilisi tsüanometüülrühmi lõpptootes.

Samuti imestan ma, miks kasutatakse 5-MeO-trüptamiini, samas kui trüptamiini saab kergemini sünteesida kergesti kättesaadava trüptofaani dekarboksülimisega.

Lugupidamisega
 

victorplum

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 20, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
William'i postitatud tekst on pärit redditi kasutajalt, kes on tegelikult proovinud Hamiltoni sünteesi, minu jaoks loeb see kinnituseks (kahjuks on kasutaja nüüdseks kustutatud). Kommentaarides märkis ta ka, et kasutatud reaktiivid olid vanad (ei lisa tegelikult palju), nii et kui kellelgi on piisavalt kogemusi, siis arvan, et ta võib jõuda samade tulemusteni.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Ma ütleksin Hamiltoni videos esitatud reaktsiooni põhjal, et trüptamiini:formaldehüüdi molaarne suhe peaks olema 1:2.
Lõppude lõpuks peab triptamiin reageerima formaldehüüdiga kaks korda, et muunduda.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63

See on reaktsioon, mis vajab tõesti proovimist. Mul on mitu projekti käsil, aga ma surun ka selle sisse. Kui seda reaktsiooni saab teha korraliku saagisega, on see väga huvitav. 2,9% ei tundu küll vaeva väärt olevat?
Samuti pean ma borohüdriidi kätte saama. Seda on tülikas ja väga kallis saada. Sa ütled, et see on lihtne süntesaator, ma tahaks selle kirjeldust lugeda!

Ja kuidas te pakute välja, kuidas toimub trüptofaani dekarboksüülimine? Olen näinud ühte kirjutist, kus kasutati o-ksenooni ja atsetofenooni, aga see tundub liiga keeruline. On veel mingeid vihjeid?
 
Last edited:

victorplum

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 20, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Kas keegi on proovinud seda sünteesi suuremas mastaabis / teab, kas seda saab teha suurusjärgus 50g asemel 5? Mul on minu head keemia teadmised, kuid skaleerimist ei ole kunagi arutatud ühelgi minu sooritatud orgaanilise aine eksamil, nii et ma ei suuda ise aru saada
 

iLLCiD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 28, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
Redigeerimine: Vana teema
 

highTEMPO

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
naatriumtriatsetoksüborohüdriid võiks siinkohal olla kasulik, kui keegi ei soovi kasutada NaCNBH3
 

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
see meetod tundub minu riigi piirangute puhul teostatav, kuid mul ei ole LiAlH4 või NaBH4, mis on käepärast, ja tõenäoliselt ei saa seda ka Hiinast, ja teades, et neid ei ole võimalik amatöörlaboris valmistada, milliseid muid võimalusi mul on redutseerijana kasutada?
 

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
Kas sipelghapet võib kasutada hüdriididdoonorina NaBH4 või NaBH3CN asemel? Olen kuulnud, et Pictet-Spengleri reaktsiooni tõttu ei ole see võimalik, kuid miks on see siis võimalik boorhüdriidide puhul?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Tere, ei
Ma arvan, et te saate tsüklilise toote sellisel teel
MSGwh48IUo
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Tõsi, sipelghape kipub tõepoolest moodustama trüptamiinide Pictet-Spengleri tüüpi tsüklisatsioone tetrahüdrobetakarboliiniproduktideks.
 

huanf

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 18, 2023
Messages
14
Reaction score
4
Points
3
kas te olete seda meetodit proovinud?miks mitte kasutada lihtsalt 5-MeO-trüptamiini nagu Hamilton teeb?Mina arvan, et ta lahustas kaaliumhüdroksiidi ja naatriumborohüdriidi koos, kasutades eeldatavasti kaaliumhüdroksiidi kui baaskatalüsaatorit
 

T 3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Nii et kas see annab või annaks teile sama kõrge, kui kasutades Bufo alvarius
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
5-MeO-DMT on peamine toimeaine, mida varblane eritab, nii et see ei tohiks kaugeltki olla
 
  • Like
Reactions: T 3

gonki

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 20, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1

"aldehüüdi ja amiini kondenseerimisel happelistes tingimustes tekkinud imiiniumioonielektrofiilsus. See seletab enamasti happekatalüsaatori vajalikkust, kuna imiin ei ole piisavalt elektrofiilne rõnga sulgemiseks, kuid imiiniumioon on võimeline reaktsiooni läbi viima." - Hamilton kasutades KOH-i, et muuta Hight ph propably stabiilseks ph 14-ks.

Minu arvates töötab Hamiltoni reaktsioon, peate andma rohkem energiat, et teha rõngas kui lisandus CH2/CH3 haru. Springel reaktsioon propably teha ph 2-4.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/bc/Pictet-Spengler_Isoquinoline_Synthesis_Scheme.png/1000px-Pictet-Spengler_Isoquinoline_Synthesis_Scheme.png

On selgelt öeldud, et formaldehüüd moodustab imiini ja HCL aitab rõngast sulgeda.
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
35
Points
18
Väga hea sünteesi kirjutamine William, aitäh!
 
Top