Süntees L-fenüülalaniinist amfetamiiniks võimalik?

TotalNoob

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 27, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
UN89sHABih


Vabandust tõenäoliselt rumala küsimuse eest, ma olen täielik keemia noob. Kas eksperdid oskavad mulle selgitada, kuidas asendada karboksüülrühm metüülrühmaga? Kas pärmi saaks sünteesi teostamiseks geneetiliselt muundada? Ma tean, et on olemas teatud ensüümid, nagu N-alfa-metüültransferaasid, mis võiksid seda saavutada, kuid see on tõenäoliselt BS. Muidu oleks keegi teine seda juba teinud , eks ole? Ma mõtlen, et meie keha ise muundab L-Fenüülalaniini -> L-Türosiini -> L-DOPA -> Dopamiini, eks?

Lugupidamisega
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
See on üks keelatud ainete orgaanilise keemia lahendamata probleemidest. Nüüd ei ole meil selleks lihtsaid meetodeid.
L-fenüülalaniin -> amp
 
Last edited:

beetlebb

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2022
Messages
35
Reaction score
28
Points
18
Strecker Aminohapete (AA) lagundamine ketoonideks on see, mida te otsite.

J. Org. Chem. 29, 1424 (1964)
 

Attachments

  • buXlQ6Sh40.pdf
    818.4 KB · Views: 1,135

Pussy_Kurt

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 20, 2022
Messages
6
Reaction score
10
Points
3
Teine marsruut on fenüülalaniini oksüdeerimine fenüülketonitriiliks ja seejärel pärast paljusid samme P2P ... te teate
 

serialz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2022
Messages
29
Reaction score
34
Points
13
Fenüülalaniini ja fenüülglütsiini väiksemad Streckeri laguproduktid


"Aminohapete oksüdatiivne dekarboksüülimine. Aminohape (5 mmol) ja kaaliumperoksodisulfaat või glüoksaal (5 mmol) lahustati 500 ml vees ja segu kuumutati LikensNickersoni aparaadis [19] 1 h ning destillaat ekstraheeriti 100 ml dietüüleetriga. Lahusti kuivatati veevaba naatriumsulfaadi kohal, kontsentreeriti 500 ml-ni, kasutades Snyderi kolonni ja kerget lämmastikuvoolu, ning analüüsiti GC/FID- ja GC/MS-meetoditega. Veefaas ekstraheeriti kahe 50 ml ja kahe 25 ml dietüüleetriga. Ühendatud ekstraktid kuivatati, kontsentreeriti ja analüüsiti eespool kirjeldatud viisil. Veefaasi alikvoot (1 ml) aurustati vaakumeauruti, jääk derivatiseeriti diasometaani lahusega dietüüleetris, kontsentreeriti 1 ml-ni ja analüüsiti GC/FID- ja GC/ MS-meetoditega."

Selles reaktsioonis reageerib fenüülalaniin või fenüülglütsiin kaaliumpersulfaadiga, tekitades enamusproduktina vastavalt fenüülatsetaldehüüdi ja bensaldehüüdi.


Allikas:
Adamiec, J., Rössner, J., Velíšek, J. et al. Minor Strecker degradation products of phenylalanine and phenylglycine. Eur Food Res Technol 212, 135-140 (2001) . https://doi.org/10.1007/s002170000234.
 

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Võite proovida kõigepealt fenüülalaniini fenüülalaninoliks redutseerida ja seejärel proovida kasutada edasiseks redutseerimiseks liitiumalumiiniumhüdriidi (AlLiH4), mis on teostatav, ja selle muundamise saavutamiseks on olemas mõned keerulisemad elektrokeemilised meetodid, kuid praktiline väärtus ei ole suur
 
Top