4'-metüülpropiofenooni süntees tolueenist Friedel-Craftsi reaktsiooni abil (1kg+ skaala)

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Reaktsiooniskeem:
H0AOG9Lmgc

Reaktiivid:
Propionüülkloriid - 1000 g,
Tolueen - 3000 ml,
AlCl3 veevaba - 1500 g.

Seadmed:
Kolb,
tagasivoolukondensaator,
tilgutuslehtri,
destilleerija (otsekondensaator),
mehaaniline segisti.

Kõik seadme osad tuleb hoolikalt kuivatada. Tolueen on veevaba ja seda võetakse liigselt, kuna see toimib lahustina.

Süntees:
1. Kolbi, mis on varustatud tagasivoolukondensaatoriga, kaltsiumkloriidi kuivatustoruga, tilgutuslehtri ja mehaanilise segistiga, pannakse alumiiniumkloriid ja tolueen.
2. Alustatakse segamist ja lisati tilkhaaval propionüülkloriidi sellise kiirusega, et vesinikkloriid vabaneks ühtlaselt.
3. Kiire reaktsiooni korral on vajalik väline jahutamine.
4. Reaktsiooni lõpp määratakse vesinikkloriidi lõppemise järgi.
5. Pärast reaktsiooni lõpetamist valati reaktsioonisegu purustatud jääle ja lisati alumiiniumhüdroksiidi sademe lahustamiseks lahjendatud soolhappe lahust.
6. Ülemine, benseenikihi eraldus alumisest, veekihist.
7. Veekihist ekstraheeriti 4-metüülpropiofenooni koos väikese koguse benseeniga.
8. Benseenilahused kondenseeritakse ja pestakse naatriumhüdroksiidi lahjendatud lahuse, vee ja kuivatatud magneesium- või naatriumsulfaadi lahusega.
9. Pärast seda destilleeritakse tolueen maha, et saada 4-metüülpropiofenooni (mp 239 *С).
 
Last edited by a moderator:

Oxygen

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 28, 2021
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Mehaanilise segisti jaoks oli alternatiiviks?
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
75
Reaction score
49
Points
18
Üks alternatiiv oleks tugev magnetiline segisti, kuigi suured segistid on üsna kallid ja kuluefektiivsem oleks osta mehaaniline segisti.
 

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
44
Points
18

Näiteks, mis on alternatiivne ??? Reaktsioonimassi maht on ligikaudu 5,5 liitrit, siis on reaktor vähemalt kaks korda suurem. Ained on äärmiselt agressiivsed. Ma ei näe mingit alternatiivi. On vaja kasutada reaktorit (plekkterasest) koos mehaanilise segisti ja suitsugaasi sünteesiks. Kaitseülikond (kogu keha) koos saabaste ja kinnastega ning gaasimask (kogu pea). Samuti tuleb arvestada reaktsiooni käigus tekkiva suure soojuse kogusega.
 
Last edited:

Deedubbau

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 24, 2022
Messages
3
Reaction score
4
Points
1

Hr. Ohutus päästeametile....

Jah, te veendute parem, et te kannate kõiki kaitsevahendeid. Sest kui te seda nõuannet järgite ja kasutate roostevaba terast, siis on teil katastroof käes. Roostevaba ründavad kiiresti orgaanilised happed ja kloriidid. Nii et kui sa seda segu soojendad, siis ole parem valmis jooksma....või lihtsalt jääge klaasi juurde
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Ma kasutan suuremate reaktsioonide jaoks roostevabast terasest anumat, nii et siiani on see IMO hea
 

Tony

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 22, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Kas te palun teha video sünteesi , see aitab mul sünteesida mefedroni , ja see aitab kõiki algajaid teha mefedroni , see on kõige olulisem video minu jaoks teha mefedroni , sest minu riigis ma ei leidnud seda osta ( metüülpropiopenoon) nii et ma pean seda sünteesida , ja vabandust minu inglise keele eest , ma olen Egiptusest , minu tervitused 🙏💪 @William Dampier
 

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
Osta 2b4m on Poolas seaduslik ja odav
 

Tony

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 22, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Ma olen Egiptusest , selle ostmine on kahjuks ebaseaduslike , seda on Egiptuses keelatud müüa...Kas te saate mind kuidagi aidata?
 

hlebsladky2

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 10, 2022
Messages
12
Reaction score
3
Points
3
Milline on võimalik saagikus?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1

estimated

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 5, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
tere, kas tolueeni saab asendada ksüleeniga?
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Ei. Tolueen ei ole lihtsalt lahusti. See on 4-metüülpropiofenooni alus:

XFJZp7u8Yi


Millist ksüleenit te silmas pidasite, o, m või p? Ära pane tähele, see on ilmselt kõigi 3 segu:

VjTNtYQsw1


Kui te kasutasite neid, siis kas te näete, et te EI sünteesiks 4-metüülpropiofenooni?
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
75
Reaction score
49
Points
18
Tolueeni võiks sünteesida ksüleenist hüdrogeenimise teel, kuigi tolueeni on üsna lihtne hankida, mistõttu selle tegemine ei ole nii praktiline.
 

reza

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 5, 2022
Messages
13
Reaction score
13
Points
3
Pärast reaktsiooni lõpetamist valati reaktsioonisegu purustatud jääle ja lisati lahjendatud soolhappe lahus, et lahustada alumiiniumhüdroksiidi sade. Viies samm on natuke
Kas te võiksite palun täpsemalt selgitada, kas te mõtlete, et reaktsioonisegu konteiner pannakse jääga täidetud konteinerisse? Kui palju kontsentreeritud soolhapet?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Reaktsioonisegu ise, mitte mahuti. jäävesi aitab lahustuvaid lisandeid lahustada ning jahutada HCl-i ja alumiiniumiühendite reageerimisest tulenevat eksotermiat.
Dosent oluline, sest minu tõlgenduse kohaselt tehakse seda alumiiniumijääkide lahustamiseks, mis võivad luua liidesesse räbu, mida on raske täielikult eraldada. lisage, kuni jäägid on lahustunud ja ma arvan, et võite kasutada mis tahes conc. HCl, ettevaatlikuks muutudes, kui lisate conc., see on kõik.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Inimene! Kui keegi teab propoinüülkloriidi allikat või lihtsat sünteesi?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ma võin seda saata USAsse, kui olete huvitatud, olen saanud palju ulmelisi asju USAs.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
📨
 

Lev

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2023
Messages
9
Reaction score
9
Points
3
Tere päevast sõbrad. palun öelge mulle, kus ma saan vaadata 4-metüülpropiofenooni sünteesi videoõpetust ?
 

reza

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 5, 2022
Messages
13
Reaction score
13
Points
3
Kas mõeldud on destilleerimist vaakumis? Mul ei ole pöörlev aurusti, kas mul on seda vaja?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
4-metüülpropiofenoon on minu teada õhus mõnevõrra stabiilne, nii et te võiksite lasta tolueenil lihtsalt aurustuda, kui soovite
 

reza

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 5, 2022
Messages
13
Reaction score
13
Points
3
Kas see tähendab, et ma ei soojenda? Kas te ei arva, et selle täielik aurustumine võtab kaua aega?
Tänan teid arvamuse ja nõuannete eest
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Jah, see on võimalik, tolueen aurustub isegi temperatuuril RT üsna kiiresti.
Võite ka ettevaatlikult kuumutada veevannil
 
Top