Veebisalvestus/failide jagamise ettepanek

cederroth

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
13
Solutions
1
Reaction score
12
Points
3
Kasutan Sia salvestamiseks/jagamiseks. See on täielikult detsentraliseeritud, End-To-End krüpteeritud failide salvestamine Sia plokiahelas. Saate Sia skyneti portaalidesse tasuta üles laadida 1 GB faile ja saada allalaadimislingi, mida saate jagada kellegagi. Nii et kui te jagate oma andmed 1 GB suurusteks failideks, saate need kõik ilma kontota tasuta üles laadida.

Sia projekti veebisait:

Kasutan oma GUI kliendina rakendust Vup. Võite mõelda sellest nagu MEGA rakendusest. Saate selle töölauale/mobiilile/jne. Sia, skynet, vup, kõik on avatud lähtekoodiga.

Võib võtta aega, et aru saada, kuidas kogu web5 asi toimib, kuid see on hullult haige, kui oled selle mõistnud.

100% detsentraliseeritud salvestusruum, otsast lõpuni krüpteeritud, kus ainult sul on võti.

Skynetiga loote linke, mida saate jagada, mis on sisuliselt nagu viited failidele blockchainis. Sel moel saate skyneti linke inimestega jagada ja nad saavad kas otse faile/katalooge alla laadida või neid oma Vup-klienti "importida".
Ilmselgelt ei paljundata andmeid, sa saad lihtsalt teise viide osutaja. :)

Kahjuks on ikka veel DMCA, MUTTA... ja siin on hullu asi, DMCA saab ainult Sia teha skyneti lingi kasutuskõlbmatuks, et laadida faile alla nende veebiportaalidest.
Nad ei saa faile plokiahelast välja võtta ilma, et nad näiteks arvutit konfiskeeriksid või leiaksid täpselt välja, kus kettal krüpteeritud andmetükid üle maailma hajutatud masinates asuvad.
Sa pead selle kohta lugema, sest ma ei ole 100% kindel, kuidas andmete eemaldamine tegelikult toimiks. Minu ülaltoodud väide võib tehniliselt olla vale.

Aga hullu on see, et... DMCA paneks skynet/mega lingid mitte toimima, sest skynet/mega tegutseb vahendajana, teisendades avalikult jagatava allalaadimislingi täpselt sellesse kohta plokiahelas, kus andmed on salvestatud. Nüüd, seda on vaja ainult siis, kui te otsustate kasutada skyneti linkide ja muude funktsioonide jaoks. See on nagu mugavuse asi. Te ei pea seda kasutama. Kui te käsitsi asju plokiahelasse üles laadite, siis ei ole linke. Sul peab olema paigaldatud Sia klient, sünkroniseerida (alla laadida) kogu blockchain jne. siis saad failid alla laadida, kas portaalidele meeldib see või mitte (sa võid ka blockchaini kliendist skyneti linke luua, aga sellest võid ise lugeda). DMCA lisab ainult näitajate aadressi musta nimekirja.txt faili, mida jagatakse DMCA-le vastavatele veebiportaalidele. Sa võid luua oma skynet-portaali(d), mis ei pea kinni DMCA-st. Kujutage seda ette. See on täielikult avatud lähtekoodiga, nii et see oleks sama lihtne kui MEGA kahveldamine, oma portaali loomine enda valitud serveris ja lihtsalt ei ole musta nimekirja asju. Siis need samad skyneti lingid, mida Sia (programmeerijad/projekt) musta nimekirja paneb, on kasutatavad kõigile, kes kasutavad piraatportaalis olevaid allalaadimislinke.

Mina näiteks kasutan pro.skynet.net portaali oma tasulise konto jaoks ja ei jaga oma failide linke teistega. Ma ei taha, et minu varukoopia oleks ohus. Aga sina, mina või keegi teine võib lihtsalt git-forkida tarkvara ja käivitada portaali.

Samuti saate otsustada, KUS te soovite oma andmete säilitamist geograafiliselt piirata ja valida, mitu täielikku andmete varukoopiat soovite. Nii et kui soovite, et jah, ma lasen oma andmed dubleerida Iraanis, Põhja-Koreas, Venemaal, Venezuelas ja Kuubal - saate seda teha. Nende DMCA leida natuke plaadil bs võib suudelda (kuid uurida seda, sest ma ikka veel tegelikult ei tea, kas nad vajavad juurdepääsu kettale, et eemaldada andmeid blockchain, kui neil on skynet link või mitte).

Saate kohandada portaalid kuidas iganes soovite. Võite lubada/keelata anonüümseid üleslaadimisi, luua privaatse kogukonna nagu privaatne tracker jne. mida iganes soovite.

Lõbutsege!
 
Top