Mida sa saad oma määrdunud atsetoonist?

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Enamasti kasutan 99,9% puhtusastmega atsetooni keemiapoodidest.

Kogu tavaline toode on kadunud ja uue partii tooraine ei ole saabunud, nii et mul oli vaba aega ja midagi teha.

Niisiis, ma kogusin määrdunud atsetooni, mis mul oli sügavkülmikus, koguses 2L ja aurustasin selle. Enamasti oli see atsetoon, mida kasutati MDMA kristallide pesemiseks, kuid mõned mahud (suhteliselt väike kogus võib olla 15-20%) olid pärast hapestamist 37% HCl-ga atsetoonis, mida ma tõesti armastan.

Aurutamine toimus kuumal plaadil 1L keeduklaasis, seejärel lisati mõned lisakogused paari sammuga. Lõplik aurustamine toimus 100ml keeduklaasis. Ma ei kontrollinud temperatuuri keeduklaasis, vaid seadsin plaadi pinna temperatuuriks 150C. Kogu protsess ei võtnud palju aega, võib-olla 1 tund või midagi intensiivset keetmist.

Kui atsetoonilõhn kadus, oli mul väike kogus sitt musta tihedat vedelikku, mis segati väikese koguse veega ja pandi tunniks sügavkülma või midagi.

Siis lisati NaOH baasi ekstraheerimiseks. Ülemine kiht, üsna määrdunud ja must, eraldus trummeliga selle kaal oli täpselt 25 gr, mis ei ole paha 2L atsetooni kohta.

Siis lisati NaCl ja destilleeritud vesi koos ülemise kihiga lehterisse ja hoiti veel mõnda aega sügavkülmas. Toode pesti p.eetriga. See andis pärast aurustamist 15 gr päris puhast FB.

FB hapestati külmutatud atsetoonis ja filtreeriti 12 tunni pärast. Saagis oli 16,8 g võrreldes arvutatud 17,8 g-ga.

Sool kristalliseeriti uuesti kuumas IPA-s suletud PP keeduklaasis veevannil - veevanni temperatuuri on väga lihtne kontrollida. Algtemperatuur oli 65C, massiprotsent 1 gr : 2,86 gr (või 3,6 ml temperatuuril RT). Kuna mul ei ole programmeeritavat kuumutusplaati, pidin seda tegema käsitsi, vähendades temperatuuri 2C võrra iga 30 minuti tagant.

Kui RT oli saavutatud, pandi suletud keeduklaas koos veepanniga (jahutuskiiruse vähendamiseks) 6 tunniks tavalisse külmkappi, seejärel viidi veel paariks tunniks sügavkülma.

Tulemusena saadi 15,2 g üsna puhtaid kristalle. Aga keskmine kristallide suurus ei avalda mulle muljet. See on ikka väike 1x1 kuni 2x3 mm. Tõenäoliselt on ümberkristallisatsioon sammudega 2C 30 minuti kohta ikka liiga kiire, ma arvan, et pean ostma programmeeritava plaadi ja tegema sama 1 või 2C 1 tunni kohta.

EyZGW286CU
 
Last edited:

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Seekord võtsin taaskasutusse järjekordse partii määrdunud atsetooni. Kogu vedelik pärast hapestamist, pesemist, pärast kristalliseerumist vees jmt. järelejäänud vedelik, mille PH=2 oli tavaline, koguti kokku ja kuumutati 130C-ni.

Sel hetkel nägi aine keeduklaasis välja täiesti must ja sitt. Ühine kaal - 40 gr.
Aine visati külmutatud atsetooni mahuga x10 aine mahust ja hoiti mõnda aega sügavkülmas.

Atsetoon pärast kristalliseerumist nägi välja konjaki värvi.

Täna filtreeriti ja tulemuseks sain 35 gr pruuni suhkrut. Loomulikult ei ole selline toode tarbimiseks mõeldud: see tuleb mingil viisil puhastada.

Tõenäoliselt proovin seda paar korda IPA-d uuesti kristalliseerida või teha ABE, ei ole veel otsustanud...

RJ97SUvwfG
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
51
Points
28
Ei tea, kuid näeb lähitulevikus. Minu esimesed 2 partiid olid madala saagisega, nii et ma plaanisin ekstraheerida loputusi ja frzeni lahustit teist korda.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Kuidas keemik ilma rotavapita teeks, on lihtsa destillatsiooni läbiviimine, kui kogumaht on 2L. Ei ole ainult see, et te taastate atsetooni, vaid ka see, et peate hoidma kuumust taltsana ja mis kõige tähtsam, et te väldite 2L atsetooni aurustumist hingatavasse õhku, teades, et probleem on plaadi soojusega idk atsetooni leebumistemperatuur, kuid kunagi ei tohiks aurusid nii kuumale pinnale eksponeerida.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Ma tean kogu seda jama. Mul lihtsalt ei ole ruumi rohkemate seadmete jaoks. Võib-olla sügisel, kui ma kolin maale...
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Keskendusin peamiselt ohu vältimisele, muidu võite lihtsalt jätta keeduklaasi katmata õue päikese kätte, isegi kui see võtab aega, siis vähemalt on teil üks plahvatus vähem muretseda.
 
Top