Kes tegi Darkneti populaarseks?

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Me võime sellest teemast kaua rääkida, kuid parim reklaam Darknetile on tehtud Ameerika Ühendriikide ja teiste riikide valitsuste poolt. Õiguskaitseorganid võitlevad veebikuritegevusega, nii et iga kord, kui valitsusasutustel õnnestub teatud platvorm sulgeda, tunnevad nad uhkust ja ei suuda selle teabe levitamisele vastu seista. Seejärel teevad nad fiktiivseid ja dokumentaalfilme, milles nad kujutavad end tänapäeva kangelastena ja erakordseid geeniusi kurjategijatena. Selle tulemusena saavad sajad tuhanded inimesed teada Darknetist, anonüümseks jäämise võimalustest internetis ning leiutavad uusi ja keerulisemaid skeeme ebaseaduslike ainete ja teenuste anonüümseks kauplemiseks.
Täna teen ettepaneku meenutada mõningaid olulisi sündmusi möödunud aastatest, mis on seotud teatud kauplemisplatvormide vahistamisega.


Silk Road - 2011. aastal käivitatud ja 2013. aastal suletud kauplemisplatvorm. USA õiguskaitseorganid vahistasid kauplemisplatvormi asutaja Ross Ulbrichti. Rossiga ja kauplemisplatvormiga seotud sündmustest on tehtud mitu filmi, mis aitasid suuresti kaasa Darkneti kauplemise arengule. Ross tabati õiguskaitseorganite poolt mitme kriitilise vea tõttu, mis ei olnud seotud anonüümse TOR-võrguga.
Järgmine oluline sündmus Darkneti ebaseadusliku kauplemise jaoks oli rahvusvaheline operatsioon Bayonet. Selle operatsiooni raames suleti kaks kauplemisplatvormi, AlphaBay ja Hansa.

AlphaBay käivitati 2014. aastal ja suleti 2017. aastal ning sulgemise ajal oli see kümme korda suurem kui selle eelkäija Silk Road. AlphaBayl oli kaks haldurit, Alexandre Cazes (kes arreteeriti ja tegi hiljem enesetapu) ja DeSnake (keda ei tuvastatud ja kes käivitas kauplemisplatvormi uuesti 2021. aastal, kuid viis 2023. aastal läbi väljumiskelmuse). Cazes tabati, sest ta tegi mitmeid kriitilisi vigu, mis ei olnud seotud anonüümse TOR-võrguga, eriti isikliku e-posti kasutamise tõttu, mis viis tema anonüümsuse kaotamiseni. AlphaBay suleti 2017. aasta juulis.

Hansa suleti samuti 16 päeva pärast AlphaBay sulgemist, kuna neid kahte kauplemisplatvormi peeti sel ajal suurimaks ja õiguskaitseasutused panid müüjatele ette. Selleks ajaks, kui AlphaBay suleti, olid Hansa haldurid juba vahistatud. Õiguskaitseasutused leidsid Hansa serverid ja avastasid, et administraatorid olid jätnud oma täisnimed ja isegi aadressid vestlustesse. Seejärel arreteerisid ametiasutused administraatorid ja võtsid kauplemisplatvormi üle kontrolli. Nad tegid platvormi koodis mitmeid muudatusi ja keskendusid müüjate ja ostjate tegelike identiteetide tuvastamisele. Kui oli võimatu varjata, et platvorm ei olnud enam tõeliste haldurite kontrolli all, suleti see.

See tähistas operatsiooni Bayonet lõppu. Selle operatsiooni raames lootsid õiguskaitseorganid õõnestada usaldust TOR-võrgustiku vastu, kuid nende lootused ei täitunud. Selle asemel õppisid müüjad kinnipeetavate vigadest ja muutusid targemaks.
Võib-olla olete kuulnud ka teistest suuremahulistest valitsuse operatsioonidest, mis on suunatud ebaseadusliku tegevuse vastu näiteks darknetis:

Operatsioon DisrupTor viidi 2020. aastal läbi uurimise tulemusena, mis tekkis pärast Wall Street Market'i konfiskeerimist 2019. aastal. Selle operatsiooni raames arreteeriti 179 inimest.

Operatsioon Disarray viidi läbi 2018. aastal ja see oli esimene operatsioon, mille viis läbi ühine kuritegelik opioidide tumedate võrkude jõustamine (Joint Criminal Opioid Darknet Enforcement (J-CODE)). Selle operatsiooni raames tuvastati 160 isikut, kes olid seotud ainete ostmise või müügiga pimedas võrgus.

Operatsioon SaboTor, mille J-CODE viis läbi 2019. aastal, tõi kaasa vähemalt 61 pimedas võrgus müügiga seotud isiku vahistamise.

Operatsioon SpecTor, mis toimus hiljuti, kujunes üheks suurimaks omataoliseks. Vähemalt 288 inimest arreteeriti ja Monopoly Market suleti.

Need numbrid võivad tunduda tavainimesele šokeerivad, kuid need on vaid tilk meres. Kogu darkneti eksisteerimise ajal on olnud palju arreteerimisi ja arestimisi. Lähemal uurimisel saame alati aru, et kui me väldime lihtsaid vigu, saame jääda anonüümseks ja õiguskaitseorganite poolt tuvastamata, isegi kui turg on nende poolt suletud. Püüan selgitada ühe pildiga, et darknetis töötamine võib olla tuhat korda turvalisem kui tänaval töötamine. Allpool on esitatud ÜRO andmed konfiskeerimiste arvu ja konfiskeeritud koguse kohta 2020. aastal. Isegi kui me liidame kokku kõik aastate jooksul tehtud konfiskeerimised ja arreteerimised, mis on seotud darknetiga, on see arv sadu kordi väiksem.

M927KN5gqS
 

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
51
Reaction score
50
Points
18
Selle naljakas lugu sellest, kuidas siiditee omanik kinni püütakse
 
View previous replies…

aaronstevens

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2022
Messages
67
Reaction score
126
Points
33
Deals
16
Tol ajal oli see kõik väga uus, mistõttu ross tegi tõepoolest palju vigu. Kuid aja möödudes on kõik muutunud palju ettevaatlikumaks selles osas, kuidas nad seda laadi äri ajavad, kuna uued darknet'i müüjad ja administraatorid õppisid nende vigadest.
 

NinjaFlakkaZombie

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2023
Messages
22
Reaction score
43
Points
13
Ei see ei ole, sellest, mida ma saan aru, et ta tabati, sest politsei kasutas rohkem kui küsitavat taktikat, seal on nii palju valeinformatsiooni, mis teeb temast mingi koletis, kui mulje on, et ta oli uuenduslik ja itelligentne mees, kes arreteeriti läbi ebaeetiliste vahenditega ja mõisteti kohtusse Känguru kohtus... see on traagiline
 

Kai

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 7, 2021
Messages
25
Reaction score
22
Points
3
ma usun, et dpr ja fox
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Kes on fox? Või mõtlete te foxi uudiseid?
 

eu.lab

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 25, 2023
Messages
29
Reaction score
13
Points
3
Ma arvan, et ta mõtleb DarkFox Market
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
50
Points
28
Yesit's tõsi, gouvernment ja nende on kõige reklaami jaoks darknet. Ma kõigepealt tahan öelda, et ma tean seda, sest ma olen 14. Aga kuna ma lugesin artikli esimesed read ma redecide et gouvernment.
 

Spain

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 10, 2023
Messages
8
Reaction score
11
Points
1
Riik tegi darkneti populaarseks. Mida karmimad on uimastikaubanduse tingimused riigis, seda suurem on ostjate vastuseis keelule
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Meedia tegi samuti suure osa kõigist neist inspireerivatest dokumentaalfilmidest ja filmidest, mis meil on Silk Roadist, Shinyflakesist või isegi "Kuidas müüa narkootikume internetis kiiresti". :D :D
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Veel üks suur turg on tulemas, selles olen ma kindel
 

marty€mcfly

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 26, 2023
Messages
34
Reaction score
16
Points
8
Ulbricht oli kahtlemata hea mees. Tähendab teda MDC tema kaebuse õpetamise H.S.E. poisid päris unikaalne.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Kas ta saab kunagi armu?
 

Kanalratte556

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 13, 2023
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
siiditee turg kindlasti. ja siis kõik need võltsitud paskajutud. hitman, elundikaubandus jne.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Ma arvan, et Siiditee alustas seda. Alphabay populariseeris seda
 

marty€mcfly

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 26, 2023
Messages
34
Reaction score
16
Points
8
Kohtunik ei andnud talle tema apellatsioonkaebuses mingit õiglast kohtumõistmist, mis siis ikka!
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Võrreldes sellega, mida inimesed pärast teda said, ütleksin, et mitte. Enamus sellest, mida ta seal müüs, oli vist rohi ja see kõik on nüüd enamasti seaduslik.
 
Top