Mured tuleviku pärast: AI on tulemas

Madre

PR manager
Joined
Sep 6, 2022
Messages
58
Reaction score
130
Points
33
IVbLyetrmg

Üle 1100 tehisintellekti eksperdi, sealhulgas sellised tuntud nimed nagu Elon Musk ja Apple'i kaasasutaja Steve Wozniak, on kutsunud üles peatama GPT-4-st võimsamate tehisintellekti süsteemide arendamise, kuni võetakse kasutusele asjakohased ohutusmeetmed. Avatud kirjas, mille avaldas mittetulundusühing Future of Life Institute, väidetakse, et ühiskond ei ole veel valmis võimalikeks riskideks, mida sellised võimsad tehisintellekti süsteemid võivad kaasa tuua. Kirjas kutsutakse üles tegema kuuekuulist pausi, mis peaks olema avalik ja kontrollitav, või kehtestama valitsustele moratooriumi sellise arengu suhtes, kui seda ei ole võimalik saavutada.

Kuigi mõned inimesed eeldavad, et tehnoloogilist arengut ei saa aeglustada, rõhutatakse avatud kirjas, et otsused selle kohta, milliseid tehisintellekti tüüpe ehitatakse ja kui kiiresti, on lõppkokkuvõttes inimeste otsustada. Oluline on leida mõistlik tasakaal tehisintellekti võimalike hüvede ja riskide vahel. Mida suurem võimsus on tehisintellektil elu häirida, seda kindlamad peame olema, et suudame häiretega toime tulla ja arvame, et need on seda väärt.

Paljud ulmekirjanikud on aastakümnete jooksul näidanud meile oma nägemust tulevikust, kus inimkond on tehisintellekti poolt orjastatud või hävitatud. Me oleme seda näinud Matrixis, Terminatoris, Blade Runneris ja tuhandetes teistes projektides. Kuid meile on alati tundunud, et kui selline asi peaks toimuma, siis millalgi hiljem. Kuid revolutsioon tuli nii ootamatult, et keegi ei olnud selleks valmis. Tänapäeval näeme vaid tulevikutehnoloogiate algelisi algeid. Kuid need sunnivad inimkonda juba praegu mõtlema tuleviku peale.


Mida te ootate nende tehnoloogiate massilisest kasutuselevõtust igapäevaelus?
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
ChatGPT ei hooli sellest, kas esitatud küsimused on seotud ebaseadusliku sünteesi, parima bot
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
ettevaatlik küll, see annab täpsed vastused konkreetsetele küsimustele, kui küsida keemiateadmistega aitab see, kuid inimesed, kes ei mõista keemiat, said kummaliselt teostamatuid vastuseid rakendatavuse osas... peaaegu nagu masin pilkaks neid
 

Passliem

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 20, 2023
Messages
26
Reaction score
27
Points
3
Ma ei usu, et see tehisintellekt ütleb asju õigesti, isegi lihtsa keskkooliülesande puhul teeb ta vigu. Tehisintellekt on kasutu.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Me ei suuda peatada tehisintellekti levikut üle kogu maailma, me saame vaid leida viise, kuidas sellega tulevikus koos elada.
See, mida me praegu näeme, ei ole isegi jäämäe tipp ja see on ka arengu mõttes kõige algsemas seisus...
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
AI tuli juba 1980ndatel, keegi ei mäleta? Kui USA avastas, et jaapanlased on vaid sammu kaugusel tehisintellektist ja võtavad maailma üle?
See tõi kaasa selle, et USA saboteeris ja survestas jaapanlasi alistuma.
Ja nüüd? Pole suurt vahet.

Ausalt öeldes soovin, et see oleks teisiti ja me näeksime tõesti intelligentseid masinaid, mitte lihtsalt programme, millel on tüüpilise redditi kasutaja või veel hullem, redditi modi mõtteviis. Aga nii on AI sama mis superkangelased: Supervõimedega varustatud, kuid mitte nipiga õnnistatud.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Siin on minu suurim mure meie jaoks. Ma olen mures, et mõned meist võivad kasutada midagi sellist nagu chat gpt toodete loetlemise, reklaami, klientide sõnumite edastamise tegemiseks. IDK midagi tavalist e-kaubanduse kasutab seda, me ilmselt rakendada seda kuidagi. Ma arvan, et see on opsec mure. Näiteks AI võib olla võimalik kasutada LE poolt, et määrata, et AI-d kasutati millegi kirjutamiseks darknetis ja jälgida tagasi selle isiku juurde. ilmselt on veel terve hulk muid asju, mida saaks kasutada kasutajate tuvastamiseks. Me peaksime tegutsema ettevaatlikult
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Olen näinud, et paljud uued nutitelefonid rakendavad nüüd tehisintellekti out of the box seadistuses. Ma näen, et see on tõeline OPSEC-mure.
 
Top