Xanax: üks enim välja kirjutatud ravimeid

Madre

PR manager
Joined
Sep 6, 2022
Messages
58
Reaction score
130
Points
33
EL8GdoAMfU


Xanax: üks enim välja kirjutatud ravimeid
Xanax, tuntud ka kui alprasolaam, on retseptiravim, mida kasutatakse tavaliselt ärevushäirete ja paanikahoogude ravimiseks. Seda kuritarvitatakse sageli ka selle rahustava toime tõttu. Aastal 2020 oli see 37. kõige sagedamini välja kirjutatud ravim Ameerika Ühendriikides, enam kui 16 miljoni retseptiga. Siiski on alprasolaam endiselt mõnevõrra vastuoluline ravim, mis on praegu kontrolli all oma sõltuvust tekitava potentsiaali tõttu. Vaatamata muredele on ksanax endiselt populaarne ravim, mille edukuse määr on tunnistus selle farmakoloogiast. Selles artiklis uurime kuulsa ksanaxi farmakoloogiat ja selle mõju kehale ja meelele.

Toimemehhanism
Xanax kuulub ravimite klassi, mida tuntakse bensodiasepiinidena. Nagu teisedki bensodiasepiinid, toimib see peamiselt neurotransmitterite tootmise muutmise kaudu ajus. Need neurotransmitterid on ajus olevad kemikaalid, mis edastavad sõnumeid neuronite vahel, aidates kontrollida selliseid kriitilisi ajufunktsioone nagu meeleolu, ärevus ja stress.
Ravim stimuleerib gamma-aminovõihappe (GABA) tootmist, mis rahustab ärevuse eest vastutavat ajutegevust ja soodustab lõõgastumist. Xanax seondub aju bensodiasepiiniretseptoritega, mis suurendab võimalust, et GABA seondub sama retseptoriga. Kui GABA on kesknärvisüsteemis olemas, vähendab see inimestel ärevuse ja teiste stressiga seotud tunnete eest vastutavate rakkude aktiivsust.
Suurendades GABA aktiivsust kesknärvisüsteemis, tagab alprasolaam selle, et närviaktiivsus nendes piirkondades aeglustub, mille tulemuseks on rahustav toime, mis on täheldatav nii füüsiliselt kui ka emotsionaalselt 30 minuti kuni tunni jooksul pärast manustamist.
Vr6J8oyTGa


Alprasolaami kasutamine
Xanaxit kasutatakse peamiselt ärevushäirete, sealhulgas generaliseeritud ärevushäire (GAD), paanikahäire ja sotsiaalse ärevushäire sümptomite raviks. Seda võib määrata ka teiste seisunditega seotud ärevuse sümptomite, näiteks traumajärgse stressihäire (PTSD), obsessiiv-kompulsiivse häire (OCD) ja depressiooni raviks. Xanax'i kirjutatakse tavaliselt välja väikestes annustes ja lühikeseks ajaks, kuna pikaajaline kasutamine võib põhjustada sõltuvust ja muid tüsistusi.

Xanaxi lühiajaline toime
Nagu teised bensodiasepiinid, kutsub ka ksanax esile erinevaid mõjusid, mis on täheldatavad lühikese aja jooksul. Mõju algab tavaliselt mõne minuti kuni tunni jooksul pärast ravimi võtmist ja kestab mitu tundi. Need on ravimi füüsilised mõjud:
Sedatsioon: ksanax pärsib kesknärvisüsteemi aktiivsust ning põhjustab unisust ja ähmast nägemist.
Lihasrelaksatsioon: ravim vähendab lihaste jäikust ja pinget, mille tulemuseks on lõõgastustunne kogu kehas.
Koordineerimise halvenemine: ksanax põhjustab mõnikord ebaselget kõnet või kõndimisraskusi ning võib kahjustada kognitiivseid funktsioone, nagu tähelepanu, mälu ja keskendumisvõimet.

Psühholoogilisest küljest on ravim väga tõhus ärevuse ja pinge rahustamiseks. Muud sagedased psühholoogilised mõjud on järgmised:
Ärevuse leevendamine: üks põhjus, miks inimesed võtavad ksanaxi, on ärevuse juhtimine ja see on suurepärane anksiolüütiline ravim.
Eufooria: mõned kasutajad teatavad pärast ravimi võtmist äärmise elevuse ja õnne tundest.
Mälu halvenemine: ksanax takistab lühiajalise mälu moodustumist ja võib põhjustada unustust või raskusi juhtunud asjade meelespidamisel. (blackout)


Xanaxi pikaajaline mõju
Xanaxi pikaajalise kasutamisega kaasnevad mitmed võimalikud tagajärjed, eelkõige on need seotud kasutaja füüsilise ja vaimse tervisega. On mõned füüsilised probleemid, mida alprasolaam võib suurendada:
Hingamisdepressioon: suurtes annustes survestab ksanax hingamissüsteemi ja võib liigse tarvitamise korral põhjustada hingamise seiskumist ja lämbumist.
_Võimetus: kasutajad võivad muutuda ravimist liigselt sõltuvaks, kogedes tarvitamise lõpetamisel võõrutusnähte, näiteks paanikahooge. _
Tolerantsus: aja jooksul võib organismil tekkida tolerantsus ksanaxi suhtes, mis tähendab, et ravimi mõju väheneb, mistõttu on vaja suuremaid annuseid, et toime püsiks.
Xanaxi regulaarne kasutamine, eriti kui seda tarvitatakse suurtes annustes, võib pikemas perspektiivis põhjustada vaimset kahjustust ja häirida kognitiivseid funktsioone. Pikaajaline kasutamine võib põhjustada sõltuvust ja võõrutusnähte, mis on veelgi tõsisemad.

Xanaxi koostoimed
Xanax interakteerub teiste ravimite ja ainetega organismis, mis põhjustab ootamatuid kõrvaltoimeid. Mõned ained, millega alprasolaamil on negatiivne koostoime, on järgmised:
Alkohol: alkoholi tarbimine koos ksanaxiga võib põhjustada suurenenud sedatsiooni ja unisust. See kombinatsioon võib olla surmav, põhjustades tüsistusi, näiteks hingamisdepressiooni.
Teised kesknärvisüsteemi depressandid: näiteks barbituraadid, opioidid ja hüpnootikumid võivad tugevalt negatiivselt suhelda ksanaxiga, põhjustades tõsist hingamise pärssimist ja võimalikku üleannustamist.
Opioidid: alprasolaami kombineerimine opioididega võib põhjustada ohtlikku hingamisdepressiooni, mis viib kooma või surmani.


Kuritarvitamine ja sõltuvus
Xanaxi kuritarvitatakse sageli selle rahustava ja sedatiivse toime tõttu. Soovitatavad alprasolaami annused sõltuvad muu hulgas inimese vanusest, kehakaalust ja tervislikust seisundist. Mõned inimesed võivad võtta suuremaid annuseid kui ette nähtud või võtta seda sagedamini kui soovitatud, et saavutada tugevam mõju. See võib põhjustada sõltuvust ja muid tüsistusi.
Kuigi ksanax on retsepti alusel seaduslik, on mustal turul levinud võltsitud pillid, mis sisaldavad sageli ohtlikke ja eluohtlikke koostisosi. Samuti on oluline vältida alkoholi tarvitamist või teiste uimastite tarvitamist alprasolaami kasutamise ajal, sest see võib suurendada kõrvaltoimete ja üleannustamise ohtu.

Kokkuvõte
Xanax on tugev ravim, mis on oma tõhususe tõttu jätkuvalt arstide ja patsientide lemmikuks kogu maailmas. Sellest ravimist on siiski lihtne saada liigselt sõltuvaks ning pidev väärkasutamine ja kuritarvitamine võib põhjustada tõsiseid kõrvaltoimeid, nagu sõltuvus, lihasnõrkus ja isegi surm. Ravimi vastutustundlik kasutamine, standardiseeritud annused, retseptide nõuetekohane kasutamine ning koostoimete vältimine teiste ravimite ja ainetega on praegu parim viis selliste negatiivsete tulemuste vältimiseks.
Alprasolaami kasutamisel, isegi kui seda määrab arst, on tõsised riskid saada kohutav võõrutussündroom. Ravimi positiivne mõju ei ole selle potentsiaalset riski väärt.
2VXstC94HS
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Xanax võib olla paljudele kasulik ravim, kuid ka hirmutav näha selle mõju, kui seda kasutatakse vales käes :)
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Ma hoian kogu aeg bensodiasepaami varusid.
Mul on diasepaam ja alprasolaam ja need on siin AINULT reisitõrjevahenditena.
Ma tean inimesi, kes on olnud Xanaxist sõltuvuses ja näinud omal nahal, kui ohtlik võib olla sellest sõltuvusest loobumine, nii et neid koheldakse siin tohutu austusega.

Kuid nad täidavad suurepärase funktsionaalse eesmärgi.

Kas on keegi, kes on liiga palju seeni tarvitanud või on LSD-st ülivõrdes? 0,25 mg alprasolaami ja 20 minutit hiljem ei ole nad enam endale ohtlikud.

Ma eelistan alprazolami, sest nende kestus on ainult 6 tundi, nii et ei ole järgmise päeva aeglustumist nagu diasepaami puhul, mis võib võtta nii kaua kui 24 tundi, et teie süsteem puhastuks.
 
View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Huvitav lähenemine ja ma arvan ka, et kui neid aineid ei käidelda õigesti, võivad need ained oma olemusele palju kahju teha.

Ma ei tarbi bensosid ega psühhadeelseid aineid, nii et minu jaoks ei ole neid selleks otstarbeks vaja.
Ma olen alati arvanud, et Nalaxone'i kasutatakse sellistel juhtudel, kuid ma arvasin, et psühhadeelikumi üleannustamisel on teised riskid kui need, millega Nalaxone saab hakkama, eks ole?
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Psühhedeelilised ained ei kanna sageli füüsilist ohtu, enamasti on tegemist vaid ärevuse/ mõtteahela/ halva tripiga, mis tekitab paanikat, hirmu ja õnnetust, mis võib viia enesevigastuse või juhusliku vigastuse tekkimiseni.
Benso on otseselt vastuolus enamiku psühhedeelsete toimega ja eemaldavad ärevuse, nii et halva reisi elemendid lähevad ära.

Nalaxone on opioidide üledoosi raviks, mitte üldse mitte sama. See ei toimi ärevuse vähendamiseks ega enamiku psühhide poolt kasutatavate retseptorite peatamiseks. See on suunatud väga otseselt opioidiretseptoritele ja hingamisfunktsioonidele.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Nüüd saan sellest paremini aru :) Suur tänu teie selgituste eest!
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Nagu öeldakse, et keegi pole kunagi surnud liiga suurest kogusest rohtu - sama kehtib ka psiilotsübiini lsd ja teiste kohta. Ohtlikuks muutub kasutaja vaimne seisund - nii et mõte on siis püüda teda rahustada.
Ma ei saa rääkida "uurimiskemikaalide" toksilisusest, aga ma olen kindel, et ei oleks hea võtta 10g näiteks... 2C-B.

Nalaxone aka Narcan või ma arvan, et Nyxoid ELis seondub sisuliselt opiaatide retseptoritega määramata ajaks, blokeerides seega igasuguse opiaatide kasutamise või neutraliseerides igasuguse olemasoleva kasutamise, tõmmates välja mis tahes uimasti, mis hõivab retseptorit. Põhimõtteliselt tühistavad nad teineteist. Minu kogemuse kohaselt, kui te olite enne opiaatide/opioidide kasutamise katsetamist naloksooni sisse võtnud, et saada kõrini, siis teatud aja jooksul lähevad narkootikumid sisuliselt lihtsalt läbi, sest nad ei suuda naloksooni kontrollimiseks nende retseptorite üle välja võidelda. Kuigi narkootikum võib olla teie veres, on naloksoonil tihedam haare. Kui aga naloksooni kasutatakse opiaatide üleannustamise raviks, sest need tühistavad teineteist, võib üleannustamisest teadvusesse tagasi toodud kasutaja seejärel uuesti opiaatide kasutamist ja võimalikku üleannustamist. Nüüd hakkab kasutaja, kes on opiaatide üledoosi võtnud ja naloksooniga tagasi toodud - sõltuvalt sellest, kui palju naloksooni kasutatakse - läbima võõrutusrežiimi (kui ta on harjumuspärane/päevane kasutaja), sest kuigi naloksoonil on tugevam haare retseptori suhtes, ei paku ta eufooriat ega rahustust, see on nagu tühi laskemoon - see plahvatab, kuid ei avalda mingit mõju.

Ma ei tea EXAKTNE teadust, näiteks ütleme, et kasutaja, kes võttis üledoosi, tuuakse seejärel tagasi naloksooniga, naloksooni annuse suurus on see, kui palju see tasakaalustab teadvusetuse tekitamiseks kasutatud opiaatide.
Alates hingamispuudulikkuse ja teadvusetuse tasakaalustamisest kuni lõpuks piisava opiaatide eemaldamiseni, et esile kutsuda võõrutusravimite ärajätmine. Ma ei tea, kas piisavalt naloksooni saab seejärel kasutada, et blokeerida mis tahes tulevast opiaatide kasutamist, hõivates KÕIK retseptorid. Teoreetiliselt usun, et see oleks see, kuidas see peaks toimima. Neil on olemas Vivitrol, mis on 30 päeva jooksul aktiivse naloksooni süstid (ja tabletid), mida kasutatakse nii opiaatide kui ka alkoholi tarvitamise leevendamiseks. Mäletan, et ma olen õppinud, et alkohol võib seonduda KÕIGI retseptoritega, nii et see oleks mõistlik. Vabandust, ma kaldun kõrvale.

Igatahes leian, et diasepaam / alprasolaam ja teised bensod on väga kasulikud stimulantide (koks, met jne) negatiivsete mõjude vastu, see aitab psühhoosi / hallutsinatsioonide puhul, kuid ei lõpeta seda. Opiaadid aitavad sarnaselt rahustada, kuid ei peata psühhootilist käitumist. Kõige paremini aitavad teatud farmid nagu kvetiapiin, olantsipiin. Samuti on bensod väga kasulikud opiaatide võõrutusravimite kasutajatele.

Bensod ja alkohol on ilmselt üks kõige ohtlikumaid, kuid peeneid keemilisi koostoimeid, mida ma suudan välja mõelda. Kas keegi teab mõnda ainet, mis sel juhul benso retseptoritele vastukaaluks oleks? Samamoodi nagu naloksoon toimiks opiaatide vastu?
 
Top