Innovatív bűnözés: Pénzmosás a 21. században

DaxUK

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 23, 2024
Messages
11
Reaction score
17
Points
3
Helló, sokat láttam ezen az oldalon arról beszélni, hogyan lehet pénzt mosni és legálisan tisztára mosni, és észrevettem, hogy a válaszok felületesek és nem mélyrehatóak, tudva, hogy vannak új módszerek, amelyek korábban nem jelennek meg a médiában, és most tájékoztatni fogom Önöket róluk. Nos, először is értsük meg a "pénzmosás" kifejezés jelentését. A pénzmosás a kábítószer-kereskedelemből, fegyverkereskedelemből vagy csalásból származó pénzt jelenti, és azt a bankszámládra akarod befizetni. A klasszikus pénzmosás nem úgy működik, mint korábban. Például készpénzt adsz egy cégvezetőnek, és utasítod, hogy utalja át a bankszámládra. A kormányok ma már ellenőrzik azokat a vállalatokat vagy intézményeket, amelyek pénzt utalnak a bűnözők számlájára, és mérik a gazdasági növekedésüket. Elmondok egy történetet és egy pénzmosási módszert, amelyet az egyik legmegfelelőbb módszernek tartok, de nagyon bonyolultnak. Nos, tegyük fel, hogy például Malajziában vagyok, és egy bizonyos összeget, mondjuk, 10 millió eurót adtam egy személynek, nevezzük Vlagyimirnak, és ő rövid idő után, nem hosszú idő után visszaadta nekem, 8 millió eurót. Meglepett a folyamat gyorsasága, és megkérdeztem tőle, hogyan működik ez a módszer. Elmondta, hogy amint átadtam neki ezt az összeget, azonnal felvette a kapcsolatot az emberekkel Németországban és több európai országban, és azt mondta nekik, hogy ha pénzt akarnak utalni a malajziai családjuknak, ne menjenek bankba. Én magam fogom átadni nekik a pénzt, méghozzá a bankokénál alacsonyabb díjért és ugyanazon a napon. Át kell adnia egy személynek, mondjuk, hogy például Johnnak hívják. Amint John megkapja a 10 millió eurót, Vladimir szétosztja az én pénzemet, ami 10 millió, az átutalást végző emberek rokonai között. Mit tett John, amint megkapta az összeget? Átadta egy németországi elektronikai cégnek, és azt mondta nekik, hogy 10 millió euróval szeretnék vásárolni tőletek, tudva, hogy a cég is együttműködik velük a szervezésben. Az elektronikát Malajziába szállították, és eladták Vladimir elektronikai cégének. Az eredmény itt az, hogy én 8 millió után hamis értékesítési műveletek a cégen belül, és regisztrálták, mint a hozzájárulás a cég, és ő vette 2 millió és az átutalás előnyeit a magánszemélyek, akik az átutalás, és a termékek, amelyek lehet kereskedni a kétszeres összeg. Néhány dolog azonban rejtélyes volt, mint például a cég részesedése Németországban. Ez egy teljes pénzmosó szervezetnek tekinthető. Most úgy tűnik, hogy a teljes kép tisztázódott az Ön számára, tudva, hogy a szervezet hosszú ideje működik, így erős ügyfélkörrel rendelkeznek, és a folyamat gyors volt. Emlékeztető: Az országok és az említett személyek nevei fiktívek a biztonságuk érdekében.



Köszönjük, hogy elolvasta üdvözlettel,



DAX
 
Top