4mmc - aminálás DCM-ben. Néhány kérdés

Prima4mmc

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
11
Reaction score
5
Points
3
Helló, közel állok ahhoz, hogy lecseréljem a jelenleg használt oldószert. A választás, az ismert okok miatt, a DCM-re esett, nem kevesebb, a mellékelt ottani szintézis DCM-en való szintéziséből az altémákban keresgélve a következő arányokat rajzoltam:

100g bk4 300ml dcm-ben és ehhez 200ml m40 vizes oldat. Az egészet melegítettem és kevertettem 2h 40 fokon.

No és épp készültem volna hozzákezdeni, de a 4mmc kristályosításával foglalkozó topicban találtam egy bizonyos személy állításait, aki szerintem a nyilatkozatai alapján ítélve nagy tudással rendelkezik ebben a témában. Több hozzászólásából egybe gyűjtve az információkat valami ilyesmi jön ki:

Ehhez 150ml m40 oldat vízben, ahol a reakció 4 óra 32-36 fokon (38 fokon a DCM forr, és ezt kerülni kell, hogy ne képződjenek szennyeződések), ahol az m40 felét az elején adjuk hozzá, a másik felét pedig a reakció kezdetétől számított 1 óra elteltével.

És itt a kérdésem, hogy valóban van-e értelme 5 fokkal alacsonyabb hőmérsékleten, de 2h-val tovább futtatni a reakciókat? Ez valóban jelentősen befolyásolja a hozamot és a keletkező termék tisztaságát? Az illető szerint a szintézist 32-36 fokon futtatva 4 órán keresztül kb. 670-690g lisztet kapunk 1kg 2b4m-ből, kristályokban 640-650g-ot, ami kiváló eredmény.

Van valakinek tudomása arról, hogy 1 kg bk4-hez a legjobb mennyiségű m40-et kell hozzáadni, ha a szintézist DCM-ben futtatjuk a korábban említett 40 fokon 2 órán keresztül és 32-36 fokon 4 órán keresztül?

Üdvözlettel
 

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
A barátom tette hét egy menj így kap 30g por haha formában 100g 2b4m szar szintézis készült a saját magadat látni fogsz
 

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
Van videó készült az azonos, mint a fiúk mutatják
 

Prima4mmc

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
11
Reaction score
5
Points
3
Tehát milyen oldószert, milyen arányban és mennyi ideig, milyen hőmérsékleten javasol?
 

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
Van videó a fórumon, hogyan készült a benzen
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
A héten kipróbáltam ezt a módszert. 10 kg 2b4m terhelés volt. A 4-mmc elképesztően tiszta és hófehér lett. a hozam 6,67 kg volt kristályokban.
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
fontos pont. ez az ember azt írta, hogy HCl izopropanolban lévő 30%-os vízmentes oldatával savanyítja. Én nem találtam ilyen oldatot, ezért dioxánban lévő vízmentes 20%-os HCl-oldattal savanyítottam. Szerintem ez azért fontos, mert a normál 40%-os sósav 60% vizet tartalmaz, a víz pedig 4 mmc-t old magában. ez jelentős veszteségekhez vezethet.
 

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
Használja a sav hcl-t és keverje össze
dioxánnal ?
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
nem. a sósav a HCl 40%-os oldata vízben. A sósav-dioxán a HCl 20%-os oldata dioxánban (a HCl oldószereként víz helyett dioxánt használnak). ilyen oldatok megtalálhatók a bulgáriai üzleteinkben. a dioxán nem oldja a 4-mmc-t, ellentétben a vízzel.
 

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
izopropil-klorid ez az, amit az oroszok használnak ő nem használ savas hcl és keverjük össze az ipa-val, de ő tiszta izopropil-kloridot használ.
 

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
amikor vízben kristályosodik, a dobozt azonnal a mélyhűtőbe tesszük, és 12 órát várunk ??
 

Prima4mmc

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
11
Reaction score
5
Points
3
Köszönjük szépen a válaszát. Azt a módszert használtad, ahol 1kg bk4-hez 2L m40-et adsz és 2h-ig futtatod a szintézist 40 fokon, vagy az imént említettet ettől a szakembertől, azaz 1kg bk4-hez 1,5L m40-et és 4h reakciót 32-36 fokon?
 

Prima4mmc

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
11
Reaction score
5
Points
3
Sajnos az én hazámban csak HCL-t lehet kapni, HCL vízben.

Adhatok HCL-t vízben acetonhoz mondjuk 1:10 arányban, majd az így kapott folyadékot MgSO4 felett száríthatom, hogy az összes víztől megszabaduljak?
 

Prima4mmc

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
11
Reaction score
5
Points
3
Milyen hőmérsékleten tartotta a kristályosító folyadékot tartalmazó tartályt? Úgy tudom, hogy teljes nyugalomban volt?

Segítségét hálásan köszönöm. Köszönöm szépen.
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
Én 1kg bk4 1,5l m40-re és 4h reakcióra készítettem 32-36C-on.
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
ha HCl vizes oldatot használunk, ne hígítsuk acetonnal. ezt tegyük: a metilaminálás és a szerves réteg vízzel történő átmosása után adjunk a szerves réteghez ugyanannyi mennyiségű etil-acetátot (én 16 liter etil-acetátot adtam hozzá). majd adjunk hozzá hígítatlan HCl-t (40%-os oldat vízben). adjunk hozzá sósavat és jól keverjük össze, amíg a pH 3-6 közötti tartományba nem kerül. majd az egész masszát 15-20 órára tegyük a fagyasztóba -20C-ra, hogy minden jól megfagyjon. -20C-on a víz elveszíti a 4-mmc önmagában való oldó képességét. majd szűrjük le a terméket. a kimenet jó lesz.
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
A tartályt a pincében teljesen nyugalomban hagytam + 4C hőmérsékleten.
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
Azt kell mondanom, hogy az a módszer, ahol a reakciót 2 órán keresztül 40C hőmérsékleten végezzük, ugyanolyan hozamot ad 4-mmc. de amikor a 4-mmc-t szűrik, barna, bézs színű lesz. akkor sokszor kell mosni acetonnal, hogy lemossa a szennyeződéseket és fehér legyen.
 

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
a mefedron savanyítás után barnasárgává válik, mert túl sok sósavat adtak hozzá, és ehhez ugyanolyan színű, ha a ph 6, akkor a mefedron fehér színű.
 
Top